Tehnikus Nova DS

lex_luthor

Početnik
Poruka
31
Kupio sam risiver Tehnikus Nova DS, tanjir, i TRI lnb-a. Povezao sam ih pomocu DiSEqC 1.2! LNB-ove mi je usmerio komsija koji se kao razume u ove stvari. Ukljucio sam risiver i on je sam ocitao ASTRU 19.2, HotBird13, jos jednom Astru 19.2! To sam nasao u listi kanala -> sateliti!
Na prvom je nasao preko 500 kanala! Na drugom oko 800, a na trecem samo 1 kanal.
Hot bird je nedostupan potpuno iako je lista kanala bila tu! Odgovor risivera je bio NO VIDEO SIGNAL!
Ja sam rucno podesavao antenu, ali posle izlaska iz menija ona bi se vracala na neka njena podesavanja! Posle sam nekako uspeo da nadjem novi? HotBird i tamo sam nasao oko 300 kanala sa kojih mogu da dobijem ispravan signal!
Nisam rekao da mi samo Astra radi kako treba. Eutelsat W2 ne mogu da pronadjem uopste. On bi trebalo da je srednji LNB!
Moja pitanja su:
- Kako da mi HotBird proradi?
- Kako da mi risiver ocita Eutelsat W2?
- Kako da ubacim key preko daljinskog kada je predugacak?
- Ima li veze na kom je portu koji satelit, odnosno LNB?

Verovatno sam negde bio nejasan, ali ovo je za mene potpuno nova oblast! Imajte milosti dok se budete smejali pitanjima!

Hvala unapred!
 
ako sam te dobro razumeo imas tri (3) lnb-a sa kojima treba da hvatas astru,eutelsat w2 i hodbird
sa njima ces moci da hvatas astru i hodbird ali veoma tesko eutelsat w2 jer je razmak izmedju hodbirda i astre mali odnosno nemogu stati sva tri lnb-a
za eutelsat ti je najbolje monoblok sa hodbirda
 
U radnji gde sam kupio risiver i pratecu opremu rekli su mi da cu moci da hvatam. Ja sam uzeo nosac za tri (3) LNB-a. Oni su stali, ne razumem kao si mislio da nece! Sada, antena mi je okrenuta ka jugu! Gledano u antenu, koji LNB hvata koji satelit, odnosno kako bi bilo najbolje setovati?
 
postavi u sredinu lnb za eutelsat. lijevo i desno su astra i hotbird. to mozes na receiveru da regulises (settings). nadji prvo poziciju za eutelsat, jer je na njemu signal najslabiji. astra i hotbird lnb postavis bez odstojanja uz srednji eutelsat-lnb. (sve tri lnb-a, jedan uz drugog). kod mene to tako vec dugo bez problema radi. ako ne uspijes, ..... pisi. pozdrav iz minhena.
 

Back
Top