Muzika i politika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Liza Dennis

Domaćin
Banovan
Poruka
3.703
Od kada sam napunila 18 godina redovno idem na glasanje. Obozavam da glasam. Glasam na izborima, referendumima, na sednicama kucnog saveta, za mnogobrojne kandidate mnogobrojnih saveza studenata mnogobrojnih fakulteta koje pohadjam, u inostranstvu i ovde, glasam na sednicama kucnog saveta, cak glasam i ko treba da bude izbacen iz kuce Velikog Brata, ja naravno, najpre predlozim dva kandidata. Necu da vas smaram za koga sam glasala tokom proteklih 106 dana, pogledajte reprizu i sve ce vam biti jasno. Znaci glasam i u ispovedaonici. Glasam i u crkvi, i u policiji i u kuci, da li da gledamo "Grand" ili "Zikinu sarenicu". Glasam i na ovom forumu, kada imate neku dilemu sta je kvalitetno, a ste nije, da li biti narkoman ili ne, da li koristiti steroide ili ne, da li da nastavim sa studiranjem ili ne. Prosto, eto, da utvrdim obozavam da glasam. Mama mi je rekla: "Liiizo, svaki glas je vazan!" Ja to vrlo dobro znam i kazem joj: "Dobro, mama" i ponesem svoju vernu olovku, koja je trofej visestranacja u ovoj nasoj napacenoj Srbiji. Imam i olovku, kada glasam za izbore u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Makedoniji i Kosovu, kao i u mnogim evropskim zemljama: Nemackoj, Italiji, Svajcarskoj, Francuskoj, Andorri i San Marinu. Najvise volim da glasam u Americi. Tamo je super imaju neke masine za glasanje, a i stvar je jasna biraju se samo republikanci ili demokrate. Jeste stvar laka, ali tu je teza dilema. Ja obavezno glasam za predsednika Busha.
Na nasoj politickoj sceni mnogi muzicari su se upleli u politiku. Oni misle da neko pita nesto Boba Geldofa, Bona ili ikonu popa Madonnu. Green Day su uspeli da postanu popularni muzicirajuci prostu muziku usmerenu protiv Mr Presidenta. Inace, tamo su izborne kampanje show programi, ali nigde nije kao u Srbiji. U dobra stara vremena, ljudi bi se sakupili kod izbornog mesta, doneli vopi, pragnje ili harmoniku i zabava bi pocela. RTS bi to do kasno u noc pustao, a ja sam volela sa bakama i dekama da poigram narodne igre. Bilo je divno.
Za koga cete sada glasati? Ako je tajna postujem. Ja cu za Velju. On mi je nekako najblizi. Sigurna sam da i on slusa istu muziku, kao i ja. Doveo je i Cecu na koncert ispred Skupstine, a ja cu biti u prvom redu i mahacu joj. Pored njeg glasala bih i za Covica, jer on podrzava penzionere, a oni su znali da naprave najbolji stimung na Kalemegdanu. Radikali Ne. Oni samo pustaju krajiske bisere, a ja volim nove hitove Baje Malog knindze. DS mi deluje kao pop rock. A Ceda?! Pa on prica o toleranciji, a nece da dovede Semsu i Sinana da nam zapevaju svoje hitove. Mislite li da pevaci i muzicari treba da se mesaju u politiku ili da sviraju? Bajaga je najbolji muziticar (Politicar + muzicar). Recite otvoreno o tome zasto da se cuti. 8-)
 
Napunio sam 18 pre 2 meseca, i glasacu, i smatram da svako treba da glasa i da to treba da bude obaveza ane pravo, a ako neko bas nece da glasa,neka ne zaokruzi nista. Sto se tice muzike, mislim da je to glupost glasati za nekoga zbog muzike. Valjda treba da glasas za onog ciji ti se program najvise svidja (ja cu za LDP). A sto se tice Green Day...to su bre seljaci, i samo se ubacuju, jer jedini koji ih smatraju za ozbiljno su oni koji nemaju pojma o tome. Sebe nazivaju "Gren day authority" a kakv oni autoritet imaju? I sta su oni prakticno uradili na politickoj sceni? Nista!!! Po tom pitanju, niko nikada nece prevazici Rage Against The Machine, koji su tresli Ameriku, organizovali proteste, bili gosti na protestima, svaki clan je istaknuti aktivist, bili su u raznim zemljama koje su potresali ratovi i revolucije, dok su bili aktivni, smtrani su drzavnim neprijateljima amerike, i to je bilo i te kako ozbiljno, a ne kao Green Day sada :roll:
 
blastmaster:
Napunio sam 18 pre 2 meseca, i glasacu, i smatram da svako treba da glasa i da to treba da bude obaveza ane pravo, a ako neko bas nece da glasa,neka ne zaokruzi nista. Sto se tice muzike, mislim da je to glupost glasati za nekoga zbog muzike. Valjda treba da glasas za onog ciji ti se program najvise svidja (ja cu za LDP). A sto se tice Green Day...to su bre seljaci, i samo se ubacuju, jer jedini koji ih smatraju za ozbiljno su oni koji nemaju pojma o tome. Sebe nazivaju "Gren day authority" a kakv oni autoritet imaju? I sta su oni prakticno uradili na politickoj sceni? Nista!!! Po tom pitanju, niko nikada nece prevazici Rage Against The Machine, koji su tresli Ameriku, organizovali proteste, bili gosti na protestima, svaki clan je istaknuti aktivist, bili su u raznim zemljama koje su potresali ratovi i revolucije, dok su bili aktivni, smtrani su drzavnim neprijateljima amerike, i to je bilo i te kako ozbiljno, a ne kao Green Day sada :roll:

ma pitaj shta je Amen radio... Green Day, rofl

191281.jpg
 
blastmaster:
Napunio sam 18 pre 2 meseca

Cestitam! 8-)

blastmaster:
... i glasacu, i smatram da svako treba da glasa i da to treba da bude obaveza ane pravo, a ako neko bas nece da glasa,neka ne zaokruzi nista.

I ja tako ozbiljno shavatam izbore. Samo napred!

blastmaster:
Sto se tice muzike, mislim da je to glupost glasati za nekoga zbog muzike. Valjda treba da glasas za onog ciji ti se program najvise svidja (ja cu za LDP). A sto se tice Green Day...to su bre seljaci, i samo se ubacuju, jer jedini koji ih smatraju za ozbiljno su oni koji nemaju pojma o tome.

To sam i ja mislila, ali muzika nas je odrzala njozi HVALA! 8-) 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top