Zbirka zadataka iz hemije !!

Nije bas zbirka zadataka al' je veoma dobra knjiga sa zadacima:
Organska hemija;
Autori:
Stanley H. Pine
James B. Hendrickson
Donald J. Cram
George S. Hammond

Izdavac: davne (Orvelove) 1984. :-) Skolska knjiga Zagreb.
Knjiga se moze naci u gradskim bibliotekama i srednjih hemijskim skolama.
Resenja zadataka su u posebnoj knjizi.
 
Pine je odlicna knjiga, ne samo sto se zadataka tice. Na visem je nivou od Vollhardta. Ima da se kupi fotokopija i knjige i resenja u kopirnici u Gospodar Jovanovoj (kada se ide ka Dorcolu Zmaj Jovinom, skrene se levo i tu je negde u nekom podrumu, ne znam tacno broj).

Postoji i Zbirka zadataka iz organske hemije sa Novosaskog univerziteta (autor je Chanadi i jos neko), mada ne znam kakva je.
 
Chanadi i Sakac M.
Zbirka podrzava zadatke iz sledecih knjiga: Klopmana, Vollhardta, Ingolda, Lamberta, Morrisona i Boyda...
Mada su zadaci pretezno iz Vollhardta! Zbirka je dobra, ali ne i odlicna... Obuhvata klasicno fakultetsko znanje bez nekih posebno teskih primera(cast izuzecima)...
 
DkJm:
Chanadi i Sakac M.
Zbirka podrzava zadatke iz sledecih knjiga: Klopmana, Vollhardta, Ingolda, Lamberta, Morrisona i Boyda...
Mada su zadaci pretezno iz Vollhardta! Zbirka je dobra, ali ne i odlicna... Obuhvata klasicno fakultetsko znanje bez nekih posebno teskih primera(cast izuzecima)...

Sta je klasicno fakultetsko znanje? Ovde treba napisati znanje koje steknes do druge godine fakulteta...
 
Hm, pa bar vas dvoje treba da znate da ja ne znam koje se znanje stekne do druge godine ;) !
To bi trebalo da znaci da koristi teoriju naopacke, tj. ono sto je napisano(najcesce u Vollhardtu) pretoci u zadatak tako sto problemu pristupi od kraja ili da klasican teorijski primer... nema nekih vecih problema!
Nadam se da ce hemicari razumeti moju nestrucnost u izrazavanju ;) !
 
Na PMF-u u Novim Sadu bila je zbirka zadataka iz organske hemije sa resenjima od prof.dr Miroslava Pergala. Bila je osnova za polaganje kolokvijuma i ispita iz organske hemije 1 (kako se to tada zvalo). Nazalost, prof. dr. Miroslav Pergal je preminuo pre nekoliko godina i mislim da se ova zbirka malo koristi na pomenutom fakultetu.
 

Back
Top