Neću TV pretplatu

nista mi vise nije jasno..poznanik nije placao i morao je na sud, to jest nije bilo sudjenja nego je morao da plati suma sumarum oko 30.000 din dug i sudske troskove ili bi isao u zatvor,a komsija pored mene ne placa vec dve godine i nista...hmm
 
...ahaaa...a sta sve dobijate za tih 23e mesecno....koliko kanala, kakve suluge,
bas me sad to zanima da uporedimo cene...

E pa u tome i jeste fazon. Nezavisno od toga da li imas samo dva drzavna kanala (ORF 1 i ORF 2) ili imas, kao ja, 500 kanala...svakako moras da platis tu istu sumu od 23 EUR/mesecno. Neko vreme uopste nisam imao drzavne kanale, ali su mi rekli da pretplata nema veze sa tim da li ja imam i da li gledam drzavnu TV.
Znam za jedan slucaj gde je lik dobio spor na sudu i gde je odluceno u njegovu korist da ne mora da placa pretplatu. Ali za sada je to jedan slucaj, a ja nemam vremena da se bakcem po sudu, pa mi je ova varijanta bolja. Znaci, otisao sam da zivim u inostranstvo i cao. Oslobodjeni su inace samo invalidi i oni koji nemaju dovoljno para da placaju.
Evo ti ovde pise u ovoj tabeli (jeste da je na nemackom, ali nebitno, bitno je da vidis ove cifre koje sam ja spomenuo):

http://www.gis.at/?kategorie=gebuehren&thema=tabelle_tv

Ima razlika izmedju pojedinih republika, ali sve je to manje-vise isto.
 
U Becu. I toliko se ovde placa, neka potvrdi neko ko isto zivi ovde (ariela, Vazdusasta...).
Sad cu lepo da odjavim, pa dok me ne navataju. A navatace me pre ili kasnije. Ali eto, odugovlacicu koliko mogu.
A hoće !!! Znaš ti dobro kakve su Švabe, gledao si " Otpisane ", a ne možeš, samo sa Vazdušastom i arielom, da vodiš gerilu, na njihovom terenu, pa makar i za više ciljeve, tj. 23 evara, mesečno !!! :D
 
E pa u tome i jeste fazon. Nezavisno od toga da li imas samo dva drzavna kanala (ORF 1 i ORF 2) ili imas, kao ja, 500 kanala...svakako moras da platis tu istu sumu od 23 EUR/mesecno. Neko vreme uopste nisam imao drzavne kanale, ali su mi rekli da pretplata nema veze sa tim da li ja imam i da li gledam drzavnu TV.
Znam za jedan slucaj gde je lik dobio spor na sudu i gde je odluceno u njegovu korist da ne mora da placa pretplatu. Ali za sada je to jedan slucaj, a ja nemam vremena da se bakcem po sudu, pa mi je ova varijanta bolja. Znaci, otisao sam da zivim u inostranstvo i cao. Oslobodjeni su inace samo invalidi i oni koji nemaju dovoljno para da placaju.
Evo ti ovde pise u ovoj tabeli (jeste da je na nemackom, ali nebitno, bitno je da vidis ove cifre koje sam ja spomenuo):

http://www.gis.at/?kategorie=gebuehren&thema=tabelle_tv

Ima razlika izmedju pojedinih republika, ali sve je to manje-vise isto.

...eeeeee...a nasa TV-e pretplata za drzavnu televiziju je 5e mesecno, gledao ili
ne..a ako hoces da ledas i neke druge kanale, onda moras da uvedes kablovsku
pa u zavisnosti od iste, zavisi koliko imas kanala i koji si paket odabrao...a niko
nema 500 kanala kod nas, bar ja cula nisam, mada je meni previse i ovo sto imam
ne stignem dnevno ni da izlistam sve, a ne da gledam.....
..na drzavnoj se upravo reprizira Bolji zivot...po ko zna koji put...eeeeeee..to necu
da placam...
 
...eeeeee...a nasa TV-e pretplata za drzavnu televiziju je 5e mesecno, gledao ili
ne..a ako hoces da ledas i neke druge kanale, onda moras da uvedes kablovsku
pa u zavisnosti od iste, zavisi koliko imas kanala i koji si paket odabrao...a niko
nema 500 kanala kod nas, bar ja cula nisam, mada je meni previse i ovo sto imam
ne stignem dnevno ni da izlistam sve, a ne da gledam.....
..na drzavnoj se upravo reprizira Bolji zivot...po ko zna koji put...eeeeeee..to necu
da placam...

Drzavna je i ovde s*anje tesko, ali cak i da je nemas moras da placas pretplatu. Nigde pameti. Od tih 500 kanala gledam mozda 7-8 sve ukupno. Imam gluposti tipa Al Jazira, neke rumunske, moldavijske, bugarske, madjarske, spanske, italijanske itd. kanale, pa zatim brdo teleshop-kanala, pa brdo kanala gde se gole zenske izmotavaju i pozivaju te da ih zovnes po povoljnoj tarifi od samo 2,99 EUR po minuti itd. U principu mi ne bi trebao ni delic svih tih kanala, ali je fora u tome da svi u zgradi koristimo jednu, zajednicku, satelitsku antenu, i hteo ili ne, imas sve ove gluposti. Ali i da nemas sve to placao bi opet 23 EUR mesecno. Isto mi se ´vata.
 
Ne vidim problem...mora tako, da se placa...obicno i nije skupo...kad pomislis koliko ti tV radi, nije mnogo...

Šta dobijaš za svoj novac?
Oni su dužni da ti "prodaju" svežu robu,
jer ti uzimaju pare.
Da li je njihova roba sveža?
Većem broju serija dijaloge znam napamet.
Mogu slobodno da "utulim" ton.
Zbog beskonačnih repriza,kojima nas prosto dave.
Nikad progran RTS-a nije bio lošiji od 1959.-te
nego što je od uvođenja nametnute pretplate.
Jel' to poštovanje gospodina kupca?
Kome kupac može da se žali,jer mu utrpavaju lošu robu?
Da li neko zna adresu pijačne uprave
za RTS !?
 
i za kog da glasamo:roll:
ja stvarno ne`am ideju...

a ta retese pretplata....to je,secam se,davnih godina ustvari bio izum radikala (kad su surovali sa zlobekom)...ali tad si morao da platis,jer ako ne,seku struju.ozbiljno.

Da necemo mozda da glasamo za onog Tomu Nikolica pa da on opet potegne one parole Karlobag , Osjek , Virovitica . . . . . i ostale srpske granice ?
Ovi sada jes da lazu . . . . . ali bar ne ratuju ( a nemaju s cim ni s kim , eto ukinuse vojsku . . . . )
E da ja placam pretplatu . . .
 
Da necemo mozda da glasamo za onog Tomu Nikolica pa da on opet potegne one parole Karlobag , Osjek , Virovitica . . . . . i ostale srpske granice ?
Ovi sada jes da lazu . . . . . ali bar ne ratuju ( a nemaju s cim ni s kim , eto ukinuse vojsku . . . . )
E da ja placam pretplatu . . .

Nisi ocigledno u toku. Toma je transformers. Trenutno je veci evropejas od LDP-ovaca i demokrata zajedno, ne spominje vise ratove, zgrazava se na stvari u koje se do skoro kleo. Tragi-komicna figura, kao i ostali politicari. ;)
 
...eeeeee...a nasa TV-e pretplata za drzavnu televiziju je 5e mesecno, gledao ili
ne..a ako hoces da ledas i neke druge kanale, onda moras da uvedes kablovsku
pa u zavisnosti od iste, zavisi koliko imas kanala i koji si paket odabrao...a niko
nema 500 kanala kod nas, bar ja cula nisam, mada je meni previse i ovo sto imam
ne stignem dnevno ni da izlistam sve, a ne da gledam.....
..na drzavnoj se upravo reprizira Bolji zivot...po ko zna koji put...eeeeeee..to necu
da placam...

Pre oko 3 godine uveo sam satelitsku
"DI-GI" TV.Od prvog dana plaćam 390 din.mesečno.
Do današnjeg dana cena nije korigovana.
Imam oko 110 kvalitetnih programa...
Ovi magarci krenuli sa 300 i već dogurali do 500!!!
a,šta dobijamo za te pare.?
E,da im dam "do savijenog lakta".....
 
Pre oko 3 godine uveo sam satelitsku
"DI-GI" TV.Od prvog dana plaćam 390 din.mesečno.
Do današnjeg dana cena nije korigovana.
Imam oko 110 kvalitetnih programa...
Ovi magarci krenuli sa 300 i već dogurali do 500!!!
a,šta dobijamo za te pare.?
E,da im dam "do savijenog lakta".....

...eee..vidis to je jeftinije od kablovske..ali koliko te kostalo sve zajedno to uvodjenje...???

...ja imam net+kablovsku...i placala sam mesecno 1.600 dinara, sad povecali
za 50...nisu obavestili o poskupljenju, a hoce li toga biti jos ne znam..mada je
ugovor samo na godinu, pa vudecemo.....
 
...eee..vidis to je jeftinije od kablovske..ali koliko te kostalo sve zajedno to uvodjenje...???

...ja imam net+kablovsku...i placala sam mesecno 1.600 dinara, sad povecali
za 50...nisu obavestili o poskupljenju, a hoce li toga biti jos ne znam..mada je
ugovor samo na godinu, pa vudecemo.....

Nećeš mi verovati - ništa!!!
Došli,instalisali,i.....čekaš prvi račun.
On 390 dinara,iz meseca u mesec.
Celokupna oprema je njihova i
data ti je
da se služiš.
Jedini uslov imaš da ne možeš raskinuti ugovor
godinu dana.
Eto,to je sve.
Kad raskineš ugovor,dođu,pokupe
opremu i ćao!
'El nije OK varijanta!?​
 
Nećeš mi verovati - ništa!!!
Došli,instalisali,i.....čekaš prvi račun.
On 390 dinara,iz meseca u mesec.
Celokupna oprema je njihova i
data ti je
da se služiš.
Jedini uslov imaš da ne možeš raskinuti ugovor
godinu dana.
Eto,to je sve.
Kad raskineš ugovor,dođu,pokupe
opremu i ćao!
'El nije OK varijanta!?​

...jeste...

...a, svuda je ugovor na godinu, i sve sto donesu posle pokupe...
...uvodjenje kablovske kosta, i kosta i kabl svaki merat posle prvog od razvodne
kutije, cak naplacuju i one eksercice kojima pricvrste kabl za zid...

..nego gde ima to o cemu pricas..???
 
...jeste...

...a, svuda je ugovor na godinu, i sve sto donesu posle pokupe...
...uvodjenje kablovske kosta, i kosta i kabl svaki merat posle prvog od razvodne
kutije, cak naplacuju i one eksercice kojima pricvrste kabl za zid...

..nego gde ima to o cemu pricas..???

Kako,gde ima?
Pa,u Bgd-u,a kol'ko čujem
i po unutrašnjosti.
Vidim da taj "DI-GI" daje prilično i na reklamu.
Ako hoćeš,daću ti kontakt fon?
 

Back
Top