Izbjeglice iz "Krajine" u Srbiji prodaju putovnice RH

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не брини ти ништа,они који данас добијају и узимају ваше путовнице,добијаће их и даље.Већина која не упражњава такав вид лицемерја и даље неће тражити начин да дође до путовница,нити долазити у Хрватску.;)
 
misoni:
Не брини ти ништа,они који данас добијају и узимају ваше путовнице,добијаће их и даље.Већина која не упражњава такав вид лицемерја и даље неће тражити начин да дође до путовница,нити долазити у Хрватску.;)

da u pravu si

svi oni koji su ekstremisti
u ovom slučaju čitaj radikali nemaju ni šta raditi u Hrvatskoj
isto vrijedi i za hrvatske ekstremiste
 
kyoatia:
da u pravu si

svi oni koji su ekstremisti
u ovom slučaju čitaj radikali nemaju ni šta raditi u Hrvatskoj
isto vrijedi i za hrvatske ekstremiste

kyo nisi upravu.
zato sto znam gomilu ljudi koji su prebegli iz dalmacije za vreme rata,i koji su ovde bog zna kako veliki srbi i teske radikalcine i svi imaju putovnice.pljuju po sahovnici,kunu se u sekija i companiju al kad treba da se putuje,znas kako ce da izvade pasos i da masu tim istim grbom.al su to klasicne licemercine i agresivci teski.
mahom takvi imaju putovnice.a takvi ce da ih i prodaju kasnije....
(da me neko ne razume pogresno,ne kazem da su svi takvi nego da ja znam dosta njih sa tim stavom- veliki srbi koji prodaju srpstvo kad treba negde da se putuje - a ovamo glasaju za radikale,hoce veliku srbiju i slicne gluposti)

_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
tokyo:
Izbjeglice iz "Krajine" u Srbiji prodaju putovnice RH
Dio izbjeglica s područja tzv. Republike Srpske Krajine, hrvatskih građana srpske nacionalnosti, koji su nakon završetka rata zatražili svoju imovinu i hrvatske dokumente, a potom se opet vratili u Srbiju, oglasio je prodaju ili je već prodao svoje hrvatske putovnice na srbijanskom crnom tržištu, piše Slobodna Dalmacija. Na taj način kriminalci mogu kupiti važeće dokumente i nesmetano putovati Europskom unijom. Cijena takvih putovnica kreće se od 2000 do 4000 eura. Izbjeglice se obvezuju da jedno vrijeme ne prijavljuju gubitak prodanih dokumenata hrvatskim vlastima, sve kako bi one bile "žive" u sistemu, a sa čime se kupcu omogućuje nesmetano prelaženje granica EU-a. Nakon što ukradenoj putovnici istekne "rok trajanja", izbjeglice prijave gubitak dokumenta, dobivaju novi od MUP-a RH i opet ga prodaju na crno.

http://www.slobodnadalmacija.com/20070107/novosti02.asp

hm...neznam šta reći...jeste krivično djelo, al ako su to pojedinci učinili zato jer su materijalno na nuli ne osuđujem ih...


Stavićemo tačku na ovu temu iz dva razloga:

1) Dokumenti se mogu falsifikovati i to nije nikakva novina kad su mafijaška posla u pitanju. Ništa novo da teški kriminalci imaju nekoliko pasoša, izmišljena imena i adrese bezmalo uz saradnju policije.

2) Računam da važeće isprave prodaju osobe kojima HR ne želi vratiti imovinu već eventualno ponuditi stan na jednokratnu upotrebu što je patent hrvatske demokratije i vidjenja ljudskih prava. Hrvati u Srbiji nisu ni osetili ratna dešavanja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top