GIF fajlovi

U zavisnosti od toga gde si radio gif animaciju, drugachija su podeshavanja.
Primer: Ukoliko si radio animaciju u photoshop-u (image ready), onda si verovatno (pod uslovom da si napravio kako treba animaciju) trebao da sachuvash fajl kao (save optimized as, primer: *.gif fajl).
 
@The Legolas
Mislim da nisi razumeo Misanthropos-a. Njemu se u browseru ne pokreću animirani gif-ovi. To se i meni dešavalo posle instalacije sistema. Jednostavno su gif slike za koje znam da su bile animirane postale statične. A gde se to uključuje i da li može negde to da se podesi ne znam.
 
Da nije u pitanju cuveni FlashPlayer 9 problem...

Vec sam nailazio na probleme vezane za ovaj Player.. Dosta sam problema imao na racunarima i svim tim svjetlucavim dzidzama-midzama zbog ovog Playera.
..

Negdje je propradilo negdje nije... Kod jednog mog drugara nikako da proradi ...

Ima li ko rjesenje za ovo, a lici mi gore pomenuti problem da ima veze sa ovim..
 
Isto tako kod mene - tek sto sam reinstalirao sistem, ovo mi se desilo. A nikad pre po reinstalaciji (formatiranju) sistema nije se dogadjalo.

I zanimljivo je sto kod mene "loop"-uje jednom, dakle, naprave te gif animacije jedan potez, ali onda stanu. Mozda je sad lakse naci problem?
 
snejks:
EEEEEEEEEe ja mislim da to nije Flašh Player u pitanju već Mackromedia Shockwawe player za interaktivne animacije a možda i falični java aplet.
Ne, ovde se ipak radi o GIF slikama. Ne rade u browsre-u, ali kada se sačuvaju i pregledaju u nekom pregledaču slika onda rade.
 
:lol:
Izvukao si temu od pre godinu dana, da bi je prokomentarisao jednom rečju..QL.

Mene nešto interesuje o gif-ovima:
Kad dobijem e-mail koji sadrži neki animirani gif, u samoj html poruci, ne u attachmentu, kad probam da je snimim, iskopiram iz outluk-a,..na koji god način, dobijam samo statični bmp.
Kako da je snimim kao originalni gif?

Napominjem da to obično rešavam tako što mail pošaljem na svoj gmail nalog, pa kad tamo otvorim stranu sa ff, onda mogu da ga snimim kako treba. Mislio sam, ako ima neki kraći put...
 

Back
Top