10 najboljih Rock grupa....

Po mom mishljenju, Queen zasluzuje prvo mjesto.Mozda neki ne misle tako,ali meni njihov zvuk totalno lezi..
Zatim slijede Beatlesi,Zeppelin,Van Halen,Doorsi,Pink Floyd,The Jimi Hendrix Experience,DeePurple,Eaglesi...Hm....Ma ima josh onih koji zasluzuju da budu spomenuti,ali ovih 10ak su meni top.
 
Stvari stoje ovako:

1. Lynyrd Skynyrd
2. Allman Brothers Band
3. Doobie Brothers
4. Band of Gypsies - Jimi Hendrix
5. Free
6. Deep Purple
7. Stepenwoolf
8. Credence Clearwater Revival
9. Gov't Mule
10. Bad Company

Mislim da se ovo moze nazvati ROCK GRUPAMA, jer ne zelim da mesam psihodeliju, simfo metal...
Heh, cudno da nema Stonesa, The Beatles ?!?! ;):lol: :lol: :lol:
 
fantom piroman:
cijena?Prava sitnica!
Nego,to shto neka grupa ima dve-tri dobre pesme,ne znachi da je dobra...Da su ovi loshi,daleko od toga,ali kad ih poredish sa naprimer Cepelinima-ne mogu se porediti!
Mislish, Alane?
Lepo je receno u mom prvom postu da nisu ni Stonesi ni The Beatles na listi koliko se secam, tamo su, medju prvih 10 samo 3 grupe iz UK - ostale iz USA.
Naravno da su Led Zepp. JEDINA rock grupa sa ostrva iz koja je ostala popularna u US do danas. To ne znaci da su u prvih 10 - po mom mishljenju.
 
Znash ti da se Jimmy Page i po par sati zakljuchavao u sobu i radio na kompoziranju.Oko 11 sati.Skoro svaki dan!I u pesmi Whole Lotta Love,odslushaj to na slushalicama i chutjesh u jednom delu kao da ti muzika na jedno uvo udje,na drugo izadje.A akordi za gitaru?Ja ne mogu da ih skinem!
A Beatles-i: oni su menjali svoja mesta(ono,jednom je bubnjar,a posle pevach),a nijedan nije imao ni dana muzichke shkole!!!
 
Davno je to preslusano... jako jako davno. Ti nisi bio ni rodjen !
A "Vrijeme je majstorsko resheto!" tako.. da kazem ovo iz iskustva.
Nije bitno da li je neko svirao po 10000 sati dnevno nego kako svira.
A taj stereofoni zvuk.. hehe pa Fink Ployd su radili u quadrofoniji josh 1974 ako se ne varam ;)
 
evo i ja da pridodam neshto...

1. Rolling Stones
2. The Jimi Hendrix Experience
3. Bon Jovi
4. Guns n' Roses
5. Whitesnake
6. Deep purple
7. Aerosmith
8. AC/DC
9. Scorpions
10. The Beatles

a tu su josh i Cinderella, Def Leppard, Queen, Pink Floyd......
 
fantom piroman:
Pa,oni su super!!Svi!Pink Floyd-i sviraju na koncertu isto kao i u studiju!Eto,i RS nisu proshlost!
Jeste da Charlie Walts ima 75,76 godina,ali su josh uvek tu!I josh uvek piju ko spuzhve,pogotovo Mic Jagger!
hehe...
Pink Floyd je stvarno dobar band, ali nije ROCK (bar za mene nije rock).
Stonesi eto, na putu vec 40 i nesto godina... zaista metuzalemi rock-a ali zive od stare "slave". Za mene NIKADA nisu bili dobar band !
 

Back
Top