Dobronamerno upozorenje

zelenooka85:
Ne posto sam uvek u dugoj vezi.
Jedino je prvi bio kretencina al to tako ide.
S drugim sam bila 4god i stvarno je dobra dusa i dobar =in bed, ali ipak sam htela nekog eto...pa...boljeg recimo.Tako da sam ga ostavila zbog tog boljeg i sad smo vec godinu u vezi a meni je bas lepo a ja bi da se udam za njega. :) Nikad mi tako nesto pre nebi palo na pamet.
Eto samo da sredim fax ima da ga napijem i da me ozeni :) tako sam ga i smuvala. :) al nije da nije hteo.;) Ko zna dal cu tako razmisljati i za 3-god ali sad mi je lepo.:) :)


O Boze.............. :shock: :shock: :shock:


Da ti nemas mozda jednu blisku rodjaku u Uzicu koja je Top Model????
 
zelenooka85:
I ja tebe :)
Aj cao.Imam rano fax a izgleda sam postala ovisnik o netu.
A i hrcak se negde zavukao ima da ga oderem kad ga nadjem,da je bar dovoljno velik za rukavice.
By the way ok ste vi niste neki neizivljeni pedverznjaci ko neki isto s ovog foruma.
Npr "tvoj boki"koji tvrdi da je po zanimanju ginekolog :)
Lepo spavajte plemenski drzavljani. :)
:lol: :lol: hehe samo se ti nadaj sve goli ludacu veruj mi.....i nemoj slucajno da upoznajes ljude s neta mislim na ono druzenje ovo ono. Svima nesto fali.... :|
 
zelenooka85:
Zgranula sam se kad sam cula da je jednoj mojoj drugarici dijagnostifikovan HPV virus koji izaziva rak grlica materice.Ona je s jednim deckom vec godinu dana i on joj je prvi a mozda je bio s dve tri devojke pre nje.
To je obolenje stvarno zajebato i mozes i da ostanes sterilna a i da umres ako se ne otkrije na vreme.Tako da bilo bi lepo da cuvamo sebe i druge od sebe.Bez kondoma nista.Cak ni kad nekom totalno verujes opet nije sigurno.Nazalost.Jer ni on sam nezna.
By the way sad sam se i ja zapitala pa idem da se testiram na to. A inace postoji i bolest koja kod muskaraca izaziva rak testisa zove se kondilomi i brzo se siri gradom.I jos ko zna kakvih ima.

Ja eto znam da nikom ovo nije prijatno da cuje ali opet mislim da normalno je da volimo sex ali potrebno je i da se sacuvamo.
Slazem se sa zadnjom tvojom recenicom,..a to oko testiranja nema potrebe-ako znas sa kim si bila i sta si radila,..
 
oko 80 % zena u toku zivota dolazi u dodir sa hpv. kod hpv sa visokom patogenoscu u 30 % slucajeva dolazi do aktiviranja infekcije koja moze da rezultira rakom grlica materice. kondom nije potpuna zastita. postoje i hpv niske patogenosti kod kojih moze da dodje do samoizlecenja organizma, ali ovo nikako nije pravilo.
desava se da virus bude u pasivnom stanju jako dugo i da se aktivira par meseci ili nekoliko godina nakon kriticnog odnosa, kada nivo imuniteta organizma padne.
ne postoji vakcina, tako da je daleko od istine da je hpv iskorenjen bilo gde u svetu. izuzetno brzo se siri, a u velikom broju slucajeva nema simptoma koji mogu da ukazu na prisustvo virusa u organizmu. niko od nas ne moze da tvrdi da nema hpv bez uradjenog testa, ali naravno svako ima pravo da izabere da ne ide kod lekara, da se ne testira, da se ne leci...i da snosi posledice, naravno.
 
Upozorenje možda jeste dobronamerno, ali prilično NETAČNO, i kao takvo može da donese više štete od koristi. :?

HPV - humani papiloma virus uzrokuje različite vrste bradavica.
Do danas je identifikovano preko 100 različitih vrsta HPV, od ovih 100 preko 30 izaziva promene u genitalnoj regiji - na cerviksu, vagini, vulvi, penisu, retko i na anusu.
Od ovih preko 30 uzročnika kondiloma, 4 su dovedena u vezu sa malignom transformacijom ćelija, na prvom mestu cerviksa.
NE MOŽE sam virus izazvati rak, već je on samo kofaktor u njegovom nastanku. Najveći procenat kondiloma je ipak izazvan BEZAZLENIM vrstama virusa.
Ovaj virus NE IZAZIVA sterilitet (osim u možda ekstremno zapuštenim slučajevima, kada mehanički zatvaraju ulaz u vaginu-matericu) kao ni rak testisa.
Vakcina POSTOJI, ona je razvijena u cilju prevencije karcinoma grlića materice, sadrži u sebi 4 tipa virusa i štiti od 70% HPV koji dovode do raka i 90% HPV koji izazivaju kondilome. Primena vakcine je počela pre nekih 6 meseci.
 
mrzi me da citam sve,nergde sam procitala da preko 85% (nisam sigurna za cifru ali tako nekako) devojaka dolazi u kontakt satim virusem a samo manjem broju se razvije,podeljen je nesto po nekim grupama,ne znam ne razunmem se bas u to...ali redovna kontrola je obavezna...znam da cak i moja mama koja je 20 god u braku znaci ne menjaj ne svrlja ali ipak ide jednom godisnje na HPV test
 
Vakcina POSTOJI, ona je razvijena u cilju prevencije karcinoma grlića materice, sadrži u sebi 4 tipa virusa i štiti od 70% HPV koji dovode do raka i 90% HPV koji izazivaju kondilome. Primena vakcine je počela pre nekih 6 meseci


u pravu si, postoji ali se daje pre svega devojcicama pre prvog odnosa (11 / 12 godina) i mladim zenama - do 25. godine. cena je prilicno visoka - 145 evra po dozi, znaci 437 za ukupan tretman za gardasil. iako pokriva 70 % agresivnih hpv, to nikako nije razlog da se ne ide na pregled kod ginekologa. osim toga, gardasil se nasao na trzistu eu pre mesec dana pa ne postoje dugorocne kontrole efikasnosti vakcine na velikom broju pacijentkinja. u svakom slucaju u pravu si da postoji
 
zelenooka:
Upozorenje možda jeste dobronamerno, ali prilično NETAČNO, i kao takvo može da donese više štete od koristi. :?

HPV - humani papiloma virus uzrokuje različite vrste bradavica.
Do danas je identifikovano preko 100 različitih vrsta HPV, od ovih 100 preko 30 izaziva promene u genitalnoj regiji - na cerviksu, vagini, vulvi, penisu, retko i na anusu.
Od ovih preko 30 uzročnika kondiloma, 4 su dovedena u vezu sa malignom transformacijom ćelija, na prvom mestu cerviksa.
NE MOŽE sam virus izazvati rak, već je on samo kofaktor u njegovom nastanku. Najveći procenat kondiloma je ipak izazvan BEZAZLENIM vrstama virusa.
Ovaj virus NE IZAZIVA sterilitet (osim u možda ekstremno zapuštenim slučajevima, kada mehanički zatvaraju ulaz u vaginu-matericu) kao ni rak testisa.
Vakcina POSTOJI, ona je razvijena u cilju prevencije karcinoma grlića materice, sadrži u sebi 4 tipa virusa i štiti od 70% HPV koji dovode do raka i 90% HPV koji izazivaju kondilome. Primena vakcine je počela pre nekih 6 meseci.
Lepo saznala sam nesto vise.Ali u sustini i ti se slazes da je to uzrocnik malignih promena....Tako da i nije bas netacna informacija.A i ne znam kako moze da naskodi ako ljudi malo vise povedu racuna s kim i kako stupaju u odnos.
Joj majcice znaci moze i bez kondoma?
Reci mi kako da pripazim malo bolje.I zasto tesne farmerke nisu dobre za zenu?
 
zelenooka85:
Lepo saznala sam nesto vise.Ali u sustini i ti se slazes da je to uzrocnik malignih promena....Tako da i nije bas netacna informacija.A i ne znam kako moze da naskodi ako ljudi malo vise povedu racuna s kim i kako stupaju u odnos.
Joj majcice znaci moze i bez kondoma?
Reci mi kako da pripazim malo bolje.I zasto tesne farmerke nisu dobre za zenu?

Ne, ne, ne i ne. Nije HPV uzročnik karcinoma, on je samo jedan od kofaktora (i to samo određeni tipovi ovog virusa) u jako komplikovanom procesu koji dovodi do maligne transformacije ćelija. :|
Naravno da oprez ne može da naškodi, ali nema potrebe dizati paniku bez potrebe. ;-)
A tesne farmerke... :lol: E one ti sa gaćicama koje nisu pamučne stvaraju sredinu koja pogoduje razvoju bakterija, ali to su po meni gluposti (to ne znači da bi se sve moje kolege složile sa mnom). A mogu biti opasne iz još jednog razloga - da dovedu do poremećaja cirkulacije, pa i do proširenih vena... Ma smešno... :roll:
 
zelenooka85:
Zgranula sam se kad sam cula da je jednoj mojoj drugarici dijagnostifikovan HPV virus koji izaziva rak grlica materice.Ona je s jednim deckom vec godinu dana i on joj je prvi a mozda je bio s dve tri devojke pre nje.
To je obolenje stvarno zajebato i mozes i da ostanes sterilna a i da umres ako se ne otkrije na vreme.Tako da bilo bi lepo da cuvamo sebe i druge od sebe.Bez kondoma nista.Cak ni kad nekom totalno verujes opet nije sigurno.Nazalost.Jer ni on sam nezna.
By the way sad sam se i ja zapitala pa idem da se testiram na to. A inace postoji i bolest koja kod muskaraca izaziva rak testisa zove se kondilomi i brzo se siri gradom.I jos ko zna kakvih ima.

Ja eto znam da nikom ovo nije prijatno da cuje ali opet mislim da normalno je da volimo sex ali potrebno je i da se sacuvamo.

Kondilomi su spoljna manifestacija HPV virusa.Dakle,to ti je to.Lako se prenosi,ali uglavnom nije strasno.Daleko je od lepog,ali normalan imunitet ga se brzo resi.Extra je ruzno.Samo je kod zena zayebanije zbog materice i posle kod porodjaja jer ako i dalje imaju aktivan virus moraju da se poradjaju carskim rezom.I neki od tipova HPV izazivaju rak grlica pa one koje su inficirane treba cesce da rade Papa-test i da malo obrate paznju.Kazu da ako od infekcije prodje 6 meseci verovatno se vise nece pojavljivati osim ako se opet ne zarazis.Tipovi su uglavnom prenosioci,kod njih se virus redje aktivira.Dakle mogu da prenesu virus sa jedne na drugu ribu a da njima ne bude nista,tj da ne osete posledice.Ima sad da se kupi vakcina protiv HPV,znam da kosta malo vise,ali vredi.Znaci dobijes bocu i nema sanse da zakacis ovo.Ali ima tu jos i triper,i sifilis i gomila drugih stvari koje te cekaju ako ne pazis...
 

Back
Top