Šišić na VMA

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
EMIR Šišić (45), pilot bivše JNA, koji je pre više od mesec dana ekstradiran iz Italije, iz zatvora u Sremskoj Mitrovici, odveden je u Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu. U ovoj zdravstvenoj ustanovi biće podvrgnut detaljnim lekarskim pregledima, kako bi se utvrdilo njegovo zdravstveno stanje, pošto boluje od raka želuca.
Majoru je po dolasku u našu zemlju, obećano da će biti upućen u zdravstvenu ustanovu na detaljne preglede, zato što dok je boravio u rimskom zatvoru “Rebibija”, nije primao nikakvu terapiju i neredovno je kontrolisan.
- Već nekoliko dana je u bolnici - kaže Emirova supruga Vesna. - Najpre se mislilo da će ostati kratko, ali su lekari odlučili da ga detaljno pregledaju, pa će se zadržati još neko vreme. Omogućeno mu je da razgovaramo telefonom, a odlazim mu u posetu sa kćerkama.
Šišićev pravni zastupnik, advokat Milorad Panjević, u petak je “Novostima” izjavio da je razočaran što još nije donet zakon o amnestiji, po kojem bi njegov branjenik mogao biti pušten na uslovnu slobodu, jer je već “izdržao” trećinu petnaestogodišnje kazne. Ako u neko dogledno vreme ne bude usvojen ovaj zakon, tražićemo vanredno ublažavanje.
Pilot Emir Šišić je u Italiji osuđen na 15 godina zatvora zbog obaranja helikoptera EZ, 1992. godine, u okolini Varaždina, kada je poginulo petoro putnika, četiri Italijana i Francuz.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=97811&datum=2006-12-22
 
jedite_kod_Joa:
Шта је урадио Ђинђић да би добио свој трг?
Или још боље...Шта је урадила Рушка да добије вилу?

a koliko je sunce udaljeno od zemlje?
kako su nastale zvezde i planete?

to nije odgovor na pitanje, koje sam ija hteo da postavim....
 
jedite_kod_Joa:
Шта је урадио Ђинђић да би добио свој трг?
Или још боље...Шта је урадила Рушка да добије вилу?
pa Djindjic je bio premijer zemlje ubijen na radnom mestu pa i ako je samo to dovoljno je ,a nisam znao da trpanje u bulju po zabarskim buvarama predstavlja cin za dobijanje odlikovanja. .
 
svetolik trpkovic:
pa Djindjic je bio premijer zemlje ubijen na radnom mestu pa i ako je samo to dovoljno je ,a nisam znao da trpanje u bulju po zabarskim buvarama predstavlja cin za dobijanje odlikovanja. .

Ово је одвратна фашистича изјава.
Срами се. Ето како си ти доказ да је један сперматозоид погинуо узалуд...
:evil:
 
Izvršavao je naređenje tadašnje zemlje. Nije otišao u ćumez zato što mu se eto "trpalo u bulju". Nije ti na mestu.
Da li je za odlikovanje??! Pa nisu ga odlikovali dok je bio slobodan za iskazanu hrabrost u borbi, pa mislim da je ovo reakcija na njegovo služenje zatvorske kazne i "sizifov posao" na prelazak iz Italije u Srbiju. Mislim da mu odlikovanje i ne treba, sem da čovek ozdravi, odsluži još koju godinu, ili uđe u sistem za aboliciju i posveti se svojoj porodici da na miru živi svoj život.
 
ја мислим да је за одликовање, када неког амера врате у УСА а био је заробљен да ни метак ниј еопалио, добије медаљу.
Мислим да у сваком случају Емир Шишић се достојну и часно држао у затвору и да треба да добије одговарајућу медаље. наравно не орден народног хероја, али орден у сваком случају.
 
Alekasandar2:
ја мислим да је за одликовање, када неког амера врате у УСА а био је заробљен да ни метак ниј еопалио, добије медаљу.
Мислим да у сваком случају Емир Шишић се достојну и часно држао у затвору и да треба да добије одговарајућу медаље. наравно не орден народног хероја, али орден у сваком случају.
Da li zbog rušenja helića EZ ili zbog robijanja. Mislim da su ljudi za to zbog robije? Nije ti to neko delo. Bolesni Ameri odlikuju za sve.
 
Znaci oboris helikopter civilnih posmatraca i ubijes njih petoro bez ikakog razloga ili ratnog cilja i zasluzio si orden alal vera jos ako posle toga malo odrobijas u dijaseri onda si 100% heroj ono "trpanje u bulju' se nije toliko odnosilo a samog Sisica jer je on manje bitan nego je samo ilustracija kakve se vrednsti cene i uvazavaju u drustvu.
 
jedite_kod_Joa:
По вама испаде да је он оборио хелиокоптер из чисте забаве.
Свашта...
Nije on oborio helić 2004, već 1992 i tadašnja vlast to nije "cenila" i dala mu odlikovanje, verovatno iz razloga što to i nije bilo za odlikovanje. Ako je motiv za odlikovanje što je čovek robijao zbog toga, ja gajim simpatije prema njemu jer je samo izvršavao naređenje tadašnjeg vojnog i državnog vrha, ali pogledaj, nije ni robijanje za odlikovanje.
Malo su pale vrednosti ovog društva. Ja od skorašnjih srpskih junaka i heroja znam samo dvojicu
Majora Tepića i generala Veličkovića
 
svetolik trpkovic:
Znaci oboris helikopter civilnih posmatraca i ubijes njih petoro bez ikakog razloga ili ratnog cilja i zasluzio si orden alal vera jos ako posle toga malo odrobijas u dijaseri onda si 100% heroj ono "trpanje u bulju' se nije toliko odnosilo a samog Sisica jer je on manje bitan nego je samo ilustracija kakve se vrednsti cene i uvazavaju u drustvu.

Одвратан си.
 
svetolik trpkovic:
Znaci oboris helikopter civilnih posmatraca i ubijes njih petoro bez ikakog razloga ili ratnog cilja i zasluzio si orden alal vera jos ako posle toga malo odrobijas u dijaseri onda si 100% heroj ono "trpanje u bulju' se nije toliko odnosilo a samog Sisica jer je on manje bitan nego je samo ilustracija kakve se vrednsti cene i uvazavaju u drustvu.

lupas kao maksim po diviziji....
mislim, ako nemas pojma o cemu se radi, bolje da cutis....znas ono "bolje cutati i pustiti ostale da misle da si glup, nego da progovoris i otklonis svaku sumnju"
 
Pa ima ih sigurno vise od dvojice heroja samo sto njih nema na televizji ,niti su im slike na majcama ,a Sisic je vise zrtva svojih predpostavljenih nego sto je on sam kriv ali opet nije nikakav heroj jer to sto je uradio nije nikako bilo herojsko delo jer nije ispunio nikakav ratni cilj. a steta koja je naneta srpskoj strani u ratu zbog tog poteza je jako velika .
 
filatelista:
Bili spremni ili položili živote? Velika razlika
Ako su položili živote, piši gde i kad. Nije odgoreg da naučim još ponešto.
Па то су моји другови и пријатељи.Имали су довољно знања и среће,па нису погинули у задњој агресији НАТО пакта.
То су прави хероји.Њих је пуна Србија...Твој је проблем што ти то нећеш да уочиш.
 

Back
Top