JKD u NS?

PiRaThRoN

Početnik
Poruka
20
Zdravo svima,
ja sam se pre 3 meseci preselio u NS radi studiranja, i sada nameravam da se upisem da treniram neku borilacku vestinu. Imam 8 godina iskustva sa Taekwondo-om, i neke 2 godine iskustva u kickbox-u. TKD sam napustio, s vremenom sam shvatio da nije u stanju da pruzi bezbednost u ulicnoj borbi, tako da sam izgubio interes. Kickbox mi se dopada, ali rasmisljam da probam nesto, sto nije izkljucivo udaracka vestina. Pregledao sam telefonoteku, trazio, i nasao nekoliko klubova iz oblasti karate, dzudo, aikido, ali kao sto rekoh, ja u ovome sportu trazim odredjenu efektivnost, tradicija ili jugoistocna filozofija su meni sporedne stvari. Kroz surfovanje sam slucajno naisao na sledece klubove, i zamolio bih vas da mi barem nakratko kazete sta mislite/ znate o njima:
1.Wu Shu Klub "Yong Ming" : Pored Tai-ci, ovaj klub nudi obuke iz oblasti "Sanda", koja je uporedivo efikasna kao i Kickbox.
http://www.wushuworld.info/yongmingclub/index.php

2. Wu Shu Skola "Vojvodina" : Medju ostalom nudi "Wing Chun"
http://www.2net.co.yu/wushu/index_s.html

Razmisljam i o BJJ, cuo sam negde da ga ima ovde, jedino mislim da bi mi falila razmena udaraca u svemu tome. Ali nije iskljuceno. Dali postoje jos klubovi u NS, koji nude iskljucivo Wing Chun? I (s time i da obrazlozim naslov ;)) dali u NS postoji eventualno mogucnost, da se trenira Jeet Kune Do? Veoma me interesuje, ali nisam do sada nista mogao o tome da nadjem.
Ja se izvinjavam, ako je neko vec postavljao ista pitanja, pretrazivao sam forum, ali nista slicno nisam nasao. Bio bih zahvalan za svaki odgovor.

Pozdrav, Piratron.
 
HM,mozes da razmisli i o Nindjucuu,Blaza Nastov radi u NS,bio sam vezbao kod njega...i jako je dobar i kao instruktor i kao poznavalac vestine i kao osoba.
Ja vezbam Wing chun ali ne znaci da svi koji drze wing chun da to rade dobro,dakle treba malo pogledati treninge...wing chun bih preporucio ali kao sto rekoh ne predaju svi jednako.

Jeet kun do je po meni daleko slabiji od wing chuna, ,mogao bi se uporediti kao nesto sto je najvise kombinacija sotokana,taekwondoa,kik boksa i malo,samo malo wing chuna ...

Naravno,ne kazem da svi ti stilovi nemaju veste prestavnike ali to je moje misljenje i ako zelis jos nesto da cujes o mojem iskustvu (a radio sam 4 godine ki aikido kod Jeremic Milana,dve godine Nindjucu nesto kod Blaze Nastova a nesto sam sa ekipom obnavljao nauceno,kapoeru i sada zadnjih 7 godina wing chun. MOJ EMAIL je ratnik13@panet.co.yu
 
Hvala vam obojici na odgovorima.
@PANTER: Da, cuo sam da je WC riskantna stvar, sto se tice sposobnosti samog trenera. Ali nazalost nemam izbora - ako se odlucim za WC, jedino taj jedan klub imam na izboru. Ako neko zna jos neki, neka mi da do znanja.
Sto se tice Ninjucu, do sada sam ovde citao samo o njegovoj slaboj primenjivosti. Kako bi ga ti licno procenio?
 
ja i samo ja:
Pozdrav,
interesuje me kojim si se taekwondoom bavio 8 godina?
I gde?
Ja vodim ITF klub u NS, u Zmaj Jovinoj gimnaziji, jako me interesuje sve vezano za taekwondo
Nenad

ITF sam trenirao i ja, do pre 3-4 meseci. Tada sam se preselio u NS, a inace sam iz Nemacke, blizu Manhajma, tako da sam trenirao tamo. Ne mogu reci, da nisam uzivao u njemu jedan cas. Ali u samom pocetku sam mislio da je svaka borilacka vestina korisna na ulici, dok nisam malo porastao i bolje se informisao, tako da sam bio veoma razocaran da cujem od drugih, da TKD nikad ne bi bio u stanju, da se meri sa slicnim disciplinama (Thai-/ Kick-Box) u okviru realne konfrontacije, a razocaran sam bio, posto sam smatrao da je opsta sustina borilacke vestine opremiti ucenike sa sposobnoscu da se brani. Tada sam poceo paralelno sa TKD da treniram i Kick-Box, i razumeo sam o cemu su drugi pricali, npr. sam prvi put u zivotu osetio, kako je to primiti direktan udarac pesnicom u nos. Nisam mogao da verujem, da sam ja, kome je falio samo jedan pojas do crnog, bio potpuno iznenadjen udarcem u lice, i da ja, sa 8 godina iskustva, ne bi mogao da savladam nekog Kick-Boxera sa samo, recimo 1,5 godina iskustva. I problem nije bio u tome sto sam bio los u svojoj struki (imam iskustva sa pobedama na turnirima), nego sto sam shvatio da je struka bila slabija od druge. Uvek sam mnogo vremena ukladao u trening, jedan cas po 3 sata svako vece trenirao u garazi sa drugarom, i cinilo mi se da je sav taj trud bio uzalud. Tada sam odlucio TKD da napustim zauvek.
Btw, pre nekih 4-5 godina sam bio sa bratom (on je krenuo sa TKD nekoliko meseci pre mene i jos uvek trenira) kod vas na treningu da vas gledamo.

Pozdrav
 
Ne želim da te ubeđujem niti da te vrbujem samo želim reći da svaki sport, svaka veština, je dobra i sve zavisi od onog ko prenosi i onog ko usvaja to znanje.
Naš klub u NS radi dve godine, tako da si verovatno bio u nekom drugom klubu.. U okviru naše škole radimo i HOSINSOL, to ti je vežbanje za realne situacije, pa ako imaš vremena dođi kod nas da vidiš pa možemo komentarisati. Inače ako imaš neku litereturu o taekwondou (nije bitno da li je wtf ili itf) možeš doneti jer me sve interesuje
Hvala unapredž
Taekwon
 
@ja i samo ja:
Da, moze biti da onda ipak nismo bili kod vas, nekako mi je ime gimnazije zvucilo jako poznato. I da, hosinsol, radio sam mnogo toga, ja i jedan kolega smo cak sa trenerom uvezbali koreografiju samo sa hosinsol, kako bi nastupali na lokalnim slavama i slicno. Ali inace hosinsol je bio samo relevantan tokom pripremanja za polaganje pojasa, a van tog perioda, znaci van tih 2-4 nedelja godisnje, je bas iskljucivo ITF-TKD bio osnovan deo treninga. Razmisljao sam da se prebacim na olimpijski WTF-TKD radi cinjenice, da se tamko mecevi iznose u full-kontaktu, ali brzo sam shvatio da je i on iskljucivo sportska disciplina.
Sigurno, navraticu kad' tad' u sledeci cas, samo sam trenutno zbog studija vezan za pisaci sto po ceo dan. Literaturu nemam nikakvu, ali svuda po internetu mozes naci interesantne stvari u vezi s'tim. Potrazi TKD preko google, svrati i na youtube.com, tamo su klipovi na gomilama, medju ostalom i o TKD.

@Mateja_Bg:
Hvala na pomoci, ali da nisi pogresio slucajno adresu? Link ne radi. Postoji jedino www.bjj.org, ali ta strana je neka internacionalna.
 
Nindjucu jeste vrlo primenjiv,ima dosta slicnosti sa wing chunom,sto se tice rucnih tehnika,jedino im je stav dublji...imaju dosta dobrih(odlicnih) tehnika primene kolena i uopste noznih.
A Bali je vrhunski majstor pa sam ga zato preporucio,jer po meni wing chun je primenjivija vestina i brze se dostize efikasnost ali samo ako je trener dobar,tamo ne znam koji je trener ali sam kod Balija bio i rado svratim kad uspem. treba svakako pogledati koji trening,pogotovo kada je Bali prisutan,a posto imas iskustva onda ces sam lako proceniti vredi li to nesto :) pogotovo je korisno zamoliti Balija da izvede tehniku na tebi,jer ima jako dobar osecaj da ne povredi a pitanje efikasnosti tehnike nece postojati ,barem kod mene nikad nije bilo posto mi je demonstrirao na meni :)
 
II PANTER II:
Nindjucu jeste vrlo primenjiv,ima dosta slicnosti sa wing chunom,sto se tice rucnih tehnika,jedino im je stav dublji...imaju dosta dobrih(odlicnih) tehnika primene kolena i uopste noznih.
A Bali je vrhunski majstor pa sam ga zato preporucio,jer po meni wing chun je primenjivija vestina i brze se dostize efikasnost ali samo ako je trener dobar,tamo ne znam koji je trener ali sam kod Balija bio i rado svratim kad uspem. treba svakako pogledati koji trening,pogotovo kada je Bali prisutan,a posto imas iskustva onda ces sam lako proceniti vredi li to nesto :) pogotovo je korisno zamoliti Balija da izvede tehniku na tebi,jer ima jako dobar osecaj da ne povredi a pitanje efikasnosti tehnike nece postojati ,barem kod mene nikad nije bilo posto mi je demonstrirao na meni :)

Sada si me ucinio radoznalim...
Moram da navratim na trening, barem da pogledam sta se tamo odvija. Reci mi, posto nemam nikakvog iskustva sa Nindjucuom, a ti ocigledno pojma imas, dali se praktikuje polaganje za pojaseve? Dali postoji obuka u koriscenju oruzija? Ima li neka vrsta sparinga na treningu, ili takmicenja? Dali mi Nindjutsu pruza mogucnost da treniram i van treninga, recimo na dzaku, ili su tehnike sve vezane ze vezbe sa partnerom?
I dali skola Blaze Nastova ima neku internet-adresu, cisto da se malo bolje informisem?
Hvala unapred. :)
 

Back
Top