Ко би требао да води политику у Србији

okosokolovo

Zainteresovan član
Poruka
136
Само ако му је макар и деда рођен у Србији, да је породичан човек, да живи у Србији, да му се деца овде школују, да не користи авионе Владе, бесне аутомобиле са "горилама"...
Има ли таквих? Шта ви мислите?
Е СРБИЈО Мати наша!
 
filatelista:
Ja sam već napisao jednu rečenicu koja lepo objašnjava srpskog političara. Iz kog naroda ga biraš, iz naroda koji voli da slaže, ukrade... Pa ne može biti drugačiji, no onakav iz kakvog je naroda.
Јел'то по оној изреци: "какви верници, такав и поп"?

Ипак, не вуче ли то на закључак - крив је народ? (Што, наравно, није тачно, ако се жели нека озбиљнија анализа).
 
Norma Kampl:
Јел'то по оној изреци: "какви верници, такав и поп"?

Ипак, не вуче ли то на закључак - крив је народ? (Што, наравно, није тачно, ако се жели нека озбиљнија анализа).
Kako nije kriv Norma?
Zato što smo dozvoljavali političarima mnogo štošta danas smo u toj poziciji? Seti se kako su izgledale 90-te. Pa one vračare, gatare na državnoj televiziji, pa ono jednoumlje, pa normalan narod to ne bi podnosio 10 dana, a mi 10 godina i još je nekima malo. Razumeš šta hoću da kažem. Neko nešto ukrade, slaže i on mora biti kažnjen time da na sledećim izborima ni njegova mati ne glasa za njega. Zbog kratke pameti, ovo nam se dešava.
 
Norma Kampl:
Јел'то по оној изреци: "какви верници, такав и поп"?

Ипак, не вуче ли то на закључак - крив је народ? (Што, наравно, није тачно, ако се жели нека озбиљнија анализа).
Ko je kriv ako ne narod? Znam da se narodom manipuliše, ali ne možemo nikoga drugog kriviti zbog toga što je nama loše i što nas je taj neko zajeb'o.
 
DeteSunca:
Mislim da bi bilo najbolje, s obzirom na usranu situaciju, da unajmimo tim stručnjaka na mesto premijera i svih ministara i da za to izlećemo po 4-5 miliona mesečno, ali da znamo da ljudi rade svoj posao. To ili okupacija, treće, a to bi bilo da sami određujemo vladu, je moguće, ali veoma malo verovatno...


Дете Сунца а да ли се слажеш оно од деде, породични...
Ја мислим да би то решило проблем! А не сви ови од негде па вуку ка тамо!
 
filatelista:
Kako nije kriv Norma?
Zato što smo dozvoljavali političarima mnogo štošta danas smo u toj poziciji? Seti se kako su izgledale 90-te. Pa one vračare, gatare na državnoj televiziji, pa ono jednoumlje, pa normalan narod to ne bi podnosio 10 dana, a mi 10 godina i još je nekima malo. Razumeš šta hoću da kažem. Neko nešto ukrade, slaže i on mora biti kažnjen time da na sledećim izborima ni njegova mati ne glasa za njega. Zbog kratke pameti, ovo nam se dešava.
Pretekao si me za minut :D . Mada ne smatram da je to samo srpski fenomen, svi narodi su takvi. Ali to ne menja bitnije pouku pisanja nas obojice.
 
Ништа без контролних институција и рада независног правосуђа. Кад се напуне затвори политичким јајарама има да нам сване. И закон о медијима који ће ослободити новинарство од лажова, превараната и калкуланата.
 
DeteSunca:
Pretekao si me za minut :D . Mada ne smatram da je to samo srpski fenomen, svi narodi su takvi. Ali to ne menja bitnije pouku pisanja nas obojice.
Pa mislim da je to rezon svakog čoveka koji misli svojom glavom. Često se krećem po pijaci i volim da sam među ljudima da čujem šta pričaju i kad čuješ da neko kaže, "ajde neka i ovi dođu na vlast, nešto ukradu, možda će kad kradu davati više narodu nego ovi". A jel nenormalno da niko ne krade i petlja, jel možemo da napravimo takvu skalu vrednosti u zemlji da kad slažeš i ukradeš, marš iz politike. Slučaj Bodrum, onaj Selimović i Arnerićka nemaju više pravo da se pojavljuju u politici. Namerno sam uzeo primer iz vlastitih redova.
 
филателиста, па шта и лацибг
Па управо мислим да од ових све и почиње.
Да ли је неко можда упознат са чињеницом колико ЊИХ возила, возача, боди гарда итд...вози, обезбеђује... дневнице, ручкови, путовања...
Али не скрећите са теме јер мислим да је она суштина у НАС!
 
Lacibg:
Ништа без контролних институција и рада независног правосуђа. Кад се напуне затвори политичким јајарама има да нам сване. И закон о медијима који ће ослободити новинарство од лажова, превараната и калкуланата.


СЛАЖЕМ СЕ СА ТОБОМ, али...
Ко управља контролним институцијама, правосуђем...
Ко кога поставља...
Тема је била од деде.......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Схваташ ПОЕНТУ?!!!!!
МИСЛИМ ДА ЈЕ ТУ КЉУЧ!!!! А ти и Ви остали?
О томе бих волео на ову тему да дискутујемо. Поздрав!
 
DeteSunca:
Mislim da bi bilo najbolje, s obzirom na usranu situaciju, da unajmimo tim stručnjaka na mesto premijera i svih ministara i da za to izlećemo po 4-5 miliona mesečno, ali da znamo da ljudi rade svoj posao. To ili okupacija, treće, a to bi bilo da sami određujemo vladu, je moguće, ali veoma malo verovatno...
За такав подухват је потребан независан и непристрасан супервизор са функцијама и недлежностима гувернера.Мислиш ли да би Курте дозволиле тако нешто и да ли би такав човек поживео више од пар дана?:confused:
 
Отворио сам посебну тему о ресорима али је везана и за ову тему-пази ово:
Нпр. полицију, Биу-а по пореклу су...
Јочић-МУП-црногорац,
Булатовић-БИА-црногорац,
Божовић-Генерални инспекторат МУП-а-црногорац
Читам у новинама и Вељовић-не знам-али читајући даље у МУП-у РЦГ исто презиме Вељовић-исти сектор воде...
О ЧУДА, О ЉУДИ.....
Србија СРБИМА!
 
misoni:
За такав подухват је потребан независан и непристрасан супервизор са функцијама и недлежностима гувернера.Мислиш ли да би Курте дозволиле тако нешто и да ли би такав човек поживео више од пар дана?:confused:


МИСЛИШ ДА ГА ЈЕ/ ИХ ЈЕ могуће наћи?!!!!
 
okosokolovo:
Отворио сам посебну тему о ресорима али је везана и за ову тему-пази ово:
Нпр. полицију, Биу-а по пореклу су...
Јочић-МУП-црногорац,
Булатовић-БИА-црногорац,
Божовић-Генерални инспекторат МУП-а-црногорац
Читам у новинама и Вељовић-не знам-али читајући даље у МУП-у РЦГ исто презиме Вељовић-исти сектор воде...
О ЧУДА, О ЉУДИ.....
Србија СРБИМА!
I Crnogorci su Srbi. To što su oni na visokim pozicijama je zato što su oni najjači i samim tim su ta mesta i zaslužili. E sad, kako obavljaju svoj posao to je već diskutabilno.
 
DeteSunca:
I Crnogorci su Srbi. To što su oni na visokim pozicijama je zato što su oni najjači i samim tim su ta mesta i zaslužili. E sad, kako obavljaju svoj posao to je već diskutabilno.


Наравно да су Срби и то не спорим. Али ово спорим ТО ШТО СУ ОНИ НА ВИСОКИМ ПОЗИЦИЈАМА ЈЕ ЗАТО ШТО СУ НАЈЈАЧИ И САМИМ ТИМ СУ ТА МЕСТА ЗАСЛУЖИЛИ-по мени НЕКА ИДУ У ЦРНУ ГОРУ АКО СУ НАЈЈАЧИ, и по чему су то заслужили?
Па ако су им корени доле, код браће нека се покажу а не овде...
Тема лепо каже најмање од деде да је овде рођен па да уопште уђе у Србији у политику. Конташ или ја не. Објасни молим те чиме су они то заслужили-политиком, чланством,....ј.ебем ли га чиме. Извињавам се овом ресору, али читајући то ми је прво пало у очи, а тема је тема!
 
DeteSunca:
I Crnogorci su Srbi. To što su oni na visokim pozicijama je zato što su oni najjači i samim tim su ta mesta i zaslužili. E sad, kako obavljaju svoj posao to je već diskutabilno.
Нетачно.Црногорац дође у Србију и доведе гомилу неспособних рођака.Кад их све позапошљава имамо то што имамо:гомилу нерадника и лопова.Друго,највећи део криминалаца који се шврћкају по Србији су црногорци,и то нешто говори,о способности,рецимо...:evil:
 

Back
Top