pravo vreme za brak?

recepcionerka

Zainteresovan član
Poruka
439
imam 20 godina,do sada nikada nisam razmishljala o braku ali sam trenutno u vezi koja mnoooogo obecava!
sve je tako savrsheno,on je tako savrshen, kada govorimo o toj temi sve je idealno,ambicije i zelje su nam iste,odrastali smo uz slichne ljude,isto smo vaspitavani...ali me brine to shto sam iz par tudjih iskustava chula da se u braku sve okrene za 180 stepeni i da brak nikada ,skoro, nije isto shto i veza i da se sve gubi nakon potpisivanja! :roll:
inache smo u vezi 2 meseca i znam da je prerano ali meni se zaista chini da je to-to!
treba mi pomoc...
 
Ne razumem, sta bi brakom postigli sto vec nemate. Ako si u vezi, ako je super, sta ce ti papir vec posle 2 meseca???

I samo da ti kazem jako malo devojki znam koje su se zaljubile do usiju i kojima momak nije bio odealan u periodu od prva dva meseca. Posle kad zaljubljenost prodje, tek se tad vidi ide li to u ljubav ili se raspada. Znaci pricekaj dok ti euforija prodje i onda ces znati da li je to to. Eto jedan savet za srecan brak :).

Pozdrav
 
gost2004:
Ne razumem, sta bi brakom postigli sto vec nemate. Ako si u vezi, ako je super, sta ce ti papir vec posle 2 meseca???

I samo da ti kazem jako malo devojki znam koje su se zaljubile do usiju i kojima momak nije bio odealan u periodu od prva dva meseca. Posle kad zaljubljenost prodje, tek se tad vidi ide li to u ljubav ili se raspada. Znaci pricekaj dok ti euforija prodje i onda ces znati da li je to to. Eto jedan savet za srecan brak :).

Pozdrav

shta reci sem : "hvala!" ;)
 
Ех, после 2 месеца још си на 7. небу, наравно да је зато идеалан!
Удај се тек онда када будеш постала свесна свих његових мана, свих недостатака, свих ваших неслагања....и када процениш да све то можеш да толеришеш и прихватиш.
И обрнуто: када он тебе упозна у најгорем светлу, и настави да те воли...
 
Piii, dva meseca je nista, i jeste na sedmom nebu i ne znaci da jos dugo dugo necete biti na sedmom nebu. Kad je ljubav jaka vreme vam ne znaci mnogo.
Veza i ljubav su uzivanje, sazrevanje, upoznavanje, a brak je i veeelika obaveza!!!

I devojko, ti si jos jako jako mlada, uzivaj sa svojim MOMKOM dok god mozes i dok god ne resis da preuzmes obaveze, brige i tezinu porodicnog zivota (ne kazem da porodicni zivot nije lep vec da imas dodatnih odgovornosti u odnosu na vezu).

Ljudi kazu: upoznaj svog izabranika kroz sva cetiri godisnja doba pa onda razmisljaj dalje...
 
Mislim da je 2 meseca zaista premalo...........u pocetku veze je zaista sve lepo,jos ste ludi od ljubavi,jos ste zaslepljeni.E sad,kada ta zaslepoljenost prodje,kada se susretnete sa prvim problemima,svadjama,razlicitim misljenjem......i kada to prevazidjete uspesno(ili neuspesno u nekim slucajevima)onda je pravo vreme da pocnes da razmisljas o braku.A to sto se tice da se u braku sve menja,to je istina,a da li ce se sve promeniti na bolje ili na gore zavisi od vas.Recimo,ja sam se udala i jedan period mog braka je bio savrsen,mogu slobodno da kazem cak i bolji nego sama veza,koja je takodje bila lepa.Onda su nas sustigli neki problemi,neke veoma ruzne stvari,pa je sve to puklo........ali zapamti vas odnos se menja onoliko koliko vi to sami dopustite.Mlada si ti jos,bolje se opusti i uzivaj u zivotu,u toj vezi,sacekaj da prodje neko vreme,pa onda razmisljaj o braku.
 
Mislim da dva meseca nije premalo,ali u slucaju da osoba ima sto emotivnu sto intelektualnu zrelost.Kad su kriterijumi formirani,a to svakako podrazumeva zrelost(koja je uglavnom posledica iskustva,)nije tesko za kratko vreme proceniti da li je ili nije neko za tebe.
Poznajem dvoje koji su se vencali posle dva meseca i prosle godine su pravili srebrnu svadbu,nerazdvojni su i mnogo se i danas,sa pedeset i kusur ,vole.Kao sto znam i one koji su se zabavljali po vise godina i na kraju se razveli.
Dakle,nema pravila.
Samo,Recepcionarko,u tvojim godinama,ja nisam znala sasvim jasno ko mi odgovara,tacnije sta moj mozak moze,a sta ne moze da profiltrira.Znaci,nisam sama sebe dovoljno poznavala.
Covek se u tim godinama prilicno brzo menja,cak su promene vidljive iz meseca u mesec!
Eto,ja bas tad uleteh u vezu sa starijim osam godina od mene,za koga sam bila ubedjena da je ostvarenje mojih snova,bio je sve ono sto sam sama zelela da budem...da bih tek sad,kad postoji distanca,vremenska,shvatala da su moje emocije bile odraz fascinacije,pokusaj trgovine identitetom(kao sto rekoh-bicu on,kad porastem)....znaci,samo pametno,vidi da li ti prevashodno odgovara objektivno.A emocije su ,svakako,neophodne da bi kvalitet samog odnosa bio u potpunosti zadovoljen.
 
veruj mi da je tačno da si previše mlada da bi za teko kratko vreme mogla dobro da oceniš. pogotovo što si u godinama kad ćeš se još dosta menjati ti sama. ja sam sa 20 mislila da obožavam jednog momka s kojim sam bila u vezi i da želim da se udam za njega. sad mislim da je obična budala, samo dobar manipulator i kad god pomislim na to zahvaljujem Bogu što nisam slučajno ostala trudna s njim ili ušla u brak. brrr, sledim se sad kad pomislim na te mogućnosti. daj sebi vremena - najdobronamerniji savet ;)
 
Ajd' dva meseca nije ni strasno..al uci u brak sa 20godina..mislim da nema potrebe.
Ja sam nakon dva dana znala da zelim da se udam za svog muza,jednostavno sam znala,a imala sam i pet godina vise od tebe,sto nije zanemarljivo.Dakle, neko iskustvo,zavrsen fax,predstavu o sebi u smislu sta zelim a sta ne...Iskreno sa 20sam jos uvek bila u fazonu sve sto leti to se jede...i brak mi je bio ono kao..buaaaa,to je za matorce :roll:
U brak ne treba srljati,treba se zabavljati i uzivati u ljubavi bez obaveza..Brak moze biti lepa stvar koja donosi veca prava ali i mnogo vece obaveze..Istina je da se hteli ne hteli zivot promeni,koliko god se batrgas...
Polako..Uzivajte u svojoj mladosti kod mame i tate,bezbrizni i zaljubljeni,brak nikome nije pobegao,pa nece ni tebi! 8-)
 
Ne, dva mjeseca nisu malo. Znam ljude koji su se nakon toliko vjencali i imaju divan brak, ali su bili blizi tridesetoj kada su donosili tu odluku. Kako ta godpodja kaze, njena je veza nakon 2, bilkao veza omladine nakon jednu ipo godinu ija se slazem. Tako da, mislim da sa 20 godina, jeste rano.

Da li je rano sa 20. Nije. Ja se udala, bez trudnoce ili neke prisile sa 18 i tad su me na ovom forumu (doduse "Zenski kutak") tako iznapadale... a sam srecna so sam to uradila. Moj decko-vjerenik-muz i ja smo bili u vezi 2 godine i cim sam postala punoljetna stupili smo u brak. Jako sam srecna i nikada se nisam pokajala zbog toga. Jos uvijek nemamo djecu, sada imam 20 godina, pa jos nastojimo d se malo mi organizujemo. Sa tim necu da zurim,ali ako se desi, veoma cu se radovati.

Nemam nikakav savjet, samo dozvoli sebi da ga upoznas, sto su ti vec rekli prije mene.
 
Mislim da ne postoji neko univerzalno pravo vreme.
Ljudi se prepoznaju ili se ne prepoznaju.

Mozda bi ste najpre trebali da malo zivite zajedno, samo vas dvoje, bez mama i tata, to ti je u sustini isto sto i brak, zar ne? Mislim nema papira ali papir je u stvari jako lako dobiti. ako sve bude u redu, mozete se vencati u utorak pre podne bilo kod utorka.
 
Ja sam bila kratko u vezi, kada smo odlucili da se uzmemo. Imala sam 22 godine. Sada imam 27 ipo, i dalje sam hvala Bogu u srecnom braku i imamo dvoje dece :)
Moras slusati svoj osecaj na prvom mestu! Ali ne ako si zaslepljena, moras realno da sagledas oko sebe.
_____________________________________

:evil:
 
Kad sam ja imala dvadeset godina svaki mi je momak prva tri meseca bio covek mog zivota. Onda bi naisao neko drugi ko je jos vise bio covek mog zivota, pa neko treci......
Necu da gresim dusu, neke su devojke zrelije sa 20 god, samim time i spremnije na brak, ali ako se uzme u obzir i zivotno iskustvo, 2 meseca je jako malo za ovakve zakljucke.
Daj boze da nisam u pravu...
 
Imam nekoliko primera, rodetelja mojih prijatelja, koji su se posle dugih (po 3.4 pa i 7 godina) veza upoznali, otkacili svoje tadasnje ljubavi, vencali se posle mesec, dva, tri i ziveli srecno i danas. Vreme nije bas neki pokazatelj ljubavi, ali sam skoro procitala tekst koji kaze da veza prolazi kroz nekoliko faza, zaslepljenost, zaljubljenost i sl. i da posle godinu dana ostaje ljubav. Tako da taman ti je to dogodine lepa jesenja svadba. :)
Moj muz i ja smo ziveli skoro dve godine zajedno pre vencanja i mislim da je ta varijanta najbolja. Dok ne pojedes s nekim kilo soli ne znas kakav je, tako kaze narod. Ja sam uvek za varijantu probe. Nista ne kosta a puno vredi. Ako je ok, vencajte se, ako ne uvek mozes da nastavis sama bez peripetija oko razvoda.
Generalno nikad ne mozes da sagledas kakav je neko dok ga ne upoznas kroz razne zivotne situacije.
P.S. U septembru mi se dever ozenio sa devojkom koju poznaje 3 meseca a u vezi su bili 2, i polako ali sigurno mu se obija o glavu.
 

Back
Top