strabizam

M

mirka Ns

Gost
Da li je strabizam neurološko obolenje ili bolest oka,i da li može da se izleči nekom drugim putem a ne operacijom.Unapred se zahvaljujem na odgovorima.
 
Pa to vam je sve povezano,dakle oko je u pitanju ali kombinacija je i poremecaja misica i nerava,zavisi koji tip strabizma je u pitanju.Da li je uzrokovan dioptrijom ili povredom glave,zapaljenskim procesom u mozgu,vaskularnim poremecajima,tumorom...
Sa druge strane zavisi da li pitate za dete ili odrasle osobe.Kod dece se prvo pokusava sa korigovanjem dioptrije pa ako ne uspe onda operacija a kod odralih samo operacija i naravno resavanje polaznog uzroka problema.
 
dr:
Pa to vam je sve povezano,dakle oko je u pitanju ali kombinacija je i poremecaja misica i nerava,zavisi koji tip strabizma je u pitanju.Da li je uzrokovan dioptrijom ili povredom glave,zapaljenskim procesom u mozgu,vaskularnim poremecajima,tumorom...
Sa druge strane zavisi da li pitate za dete ili odrasle osobe.Kod dece se prvo pokusava sa korigovanjem dioptrije pa ako ne uspe onda operacija a kod odralih samo operacija i naravno resavanje polaznog uzroka problema.

Kao sto rece dr, poremecaj misica i nerava.
 
... Moj licni primer dokazuje da je kod decijeg strabizma ponekad dovoljna i dioptrija i vezbe... Zato, bez panike;), nije to nishta shto se ne moze izleciti... Poz!
 
Hvala na odgovorima.Ja imam 32 godine da li to znači da ću morati na operaciju,i da li to obolenje može biti opasno?Dr. me uplašila sa mogućim uzrocima ovog obolenja.
 
mirka Ns:
Hvala na odgovorima.Ja imam 32 godine da li to znači da ću morati na operaciju,i da li to obolenje može biti opasno?Dr. me uplašila sa mogućim uzrocima ovog obolenja.
Kod mene je bila u pitanju slabost ocnih misica, znaci ne mora da znaci da je neuroloski problem...
S druge strane, Dr ce ti dati daleko strucniji odgovor nego ja. Sve shto mogu da ti posavetujem jeste da je mnogo bitno kod kakvog si oftamologa.. Pre nego shto su mi uspostavili dijagnozu strabizma (kad sam bila mala), dva lekara pre toga nisu ni to ni registrovali na meni prilikom pregleda.
 
mirka Ns:
Hvala na odgovorima.Ja imam 32 godine da li to znači da ću morati na operaciju,i da li to obolenje može biti opasno?Dr. me uplašila sa mogućim uzrocima ovog obolenja.
Ja cu poceti da vodim racuna sta govorim,pa stvarno mi nije namera da te plasim ali svi postavljate tako neodredjena pitanja da pokusavam da obuhvatim odgovorom sve moguce uzroke.
Ono sto je bitno kod tebe jeste kad se pojavio strabizam,dakle ako nemas problema sa dioptrijom onda je kod tebe vrlo verovatno taj paraliticki strabizam koji moze biti uzrokovan onim sto sam navela ali i povredama misica oka,degenerativnim procesima...
Uglavnom bitno je konsultovati i oftalmologa i neurologa jer to nije isto kad se javi kod deteta i odraslog coveka.
Lecenje odredjuje lekar koji te vodi,on je najupuceniji u tvoje probleme,ujedno pregledao te je.Dakle niko se ne odlucuje da odmah pacijenta posalje pod noz vec se prvo mora otkriti uzrok pa onda razgovarati o vrsti terapije.
 
Ja sam proslog leta operisala oko,bas zbog strabizma.Inace,naocare i vezbe mi nisu nista pomogle.A nosila sam ih od svoje 3 godine,isla sam i kod rusa,kod svih doktora za koje sam cula,i svi su insistirali na naocarima.Mogu slobodno da ti preporucim dr.Katarina Misailovic,ona radi na ocnoj klinici na Zvezdari.Mislim da boljeg oftamologa neces naci.Ako te interesuje mogu ti dati broj telefona za informacije.
 
Imam mikrostrabizam na jednom oku od rodjenja,oko 2 mm...isla sam kod raznih oftamologa,ali nikada mi niko nije pomogao,nije povezano sa dioptrijom.Inace sada imam 24 godine.Nije toliko strano ,ali mi povremeno smeta cisto radi estetike,zna da se primeti kada sam bas bas umorna ...
Razmisljam o operaciju(mada su mi pojedini lekari rekli da se tako mali mikrostr.ne operise)kod te doktorke Misailovic:rumenko:,ali se malo plasim :)

Moze neki savet? :) :bye:
 

Back
Top