DRUGI SVETSKI RAT 2

crni lepotan:
[/B]

evo jedne interesantne teorije zavere
istina je da su Ameri profitirali (FORD) proizvodeci nemacku vojnu masineriju
ali odakleti to da su ga finansirali
sad su Ameri u vreme izlaska iz krize 33 34 pa jos jedna manja ekonomska kriza 37 imali novca za Hitlera koji treba za njih da vlada nad 60000000 nemaca :shock: :shock:

uglavnom su ti postovi OK ali ovo stvarno :shock: :shock: :shock:
Набави ако можеш "Wall Street and the Rise of Hitler" и "Wall Street and the Bolshevick Revolution" од истог аутора Antony Sutton. Предложио бих ти да их набавиш на енглеском, у оригиналу, јер превод прве књиге на Србском је, колико сам могао схватити у разговору са другима који су је читали, није у духу оригинала јер има тенденције ка антисемитизму.
Узгред, није било толико Немаца 1937. Криза 1929. која је обишла цео свет је почела са пропадањем једне "угледне" аустријске банке (Bank Austria Creditanstalt, која још увек постоји) која је позајмљивала кинте за обнову Аустријску/Немачку привреду до изнемогла. А њој су позајмљивали на лоповске услове управо амерички индустријалци и банкари.
Тако да је једини излазак из кризе могућ само активирањем ратне индустрије, што су амери и учинили, а Хитлер имао у плану.

У тој књизи ћеш видети нпр. да је објављена у Њујорк Тајмсу, на првој страни, чланак где се изражава забринутост због Хитлеровог антисемитизма ... 1922. године! Чланак носи наслов: (мој превод) "Шеф баварских антисемита држи портрет и књигу (Хенри Форда) у своју канцеларију"
А у тексту "у Берлину се често чује да Хенри Форд, амерички произвођач аутомобила, дебело финансира националистички и антисемитски покрет Адолфа Хитлера у Минхену. С тога је "Берлинер Тагесблад" (Немачки дневни лист) апеловао на Америчку амбасаду да спроведе истрагу и спречи тај чин".
А Хитлерова књига је увелико инспирисана из Хенри Фордове књиге "Интернационални Јевреји".

У другом чланку 1938. године, објављен такође у Њујорк Тајмс. Види се слика Хенри Форда а испод опис: (опет мој превод) "Хенри Форд добија велико признање од Немачке власти".

Поента је у томе што Хитлер није имао озбиљне присталице све док га амерички антисемити (где је више израженија мржња на државном нивоу него у Америци где је до касних 1970тих постојао апартејд у многим државама према црнцима) Форд, ЖП Морган и остали нису пронашли и финансирали: прво зато што им се на тај начин могло оправдати америчко освајање Европе по други, успешнији, пут, а друго што би индустријски потенцијал два ривала (СССР и Немачка) уколико би заратили дошао до класичног "док се двоје бију трећи користи".
И тако је и било, Америка постаде економска суперсила после рата.

Проблем, који англосаксонци нису могли предвидети, је представљао пакт Хитлера са Стаљином, јер, до 22. јуна 1941, Европа је тотално била освојена од стране Хитлера, и Стаљина у скромнијој мери, и није се могло спровести планирано америчко освајање без огромних војничких губитака. Зато је требало потпалити жариште како би се та идила разбила.
Ту буде од пресудног значаја уцена енглеске тајне службе официрима Краљевине југославије, коме је претила да ће по ослобађању Европе од немачких инвазија Београд бити сравњен са земљом уколико се не дигну против 27. марта.

Са друге стране, Черчил, трпећи све веће нападе Хитлера, је дошао до идеје да треба отворити други фронт како би смањио притисак који доживљава Британије, и буде битка на Северној Африци, али и ту добије 25 по гузици у почетку.

По освајању Балкана, Хитлер са закашњењем пође на Москву, али касно да би је заузео пре зиме, и ту се заглибио, мада у прво време Стаљин није могао да се носи са нападима, тако да је тражио од савезника да отворе трећи фронт, како би растеретели нападе на Москву. С обзиром да је за Черчила било "што даље од Британије то боље", реше се за Балкан пре свега зато што је кроз Србију пролазила рута снабдевање Ромела. И тако дају задатак (преко Краља Петра) Дражи Михаиловићу да изведе што више саботаже како би цистерне керозена, вагони муниције итд.. били дигнути у ваздух и пре укрцавања на немачке бродове које су подморнице штитиле.
Треба имати на уму да је једина предност Немачке морнарице била та што је увелико користила подморнице за разлику од британаца, зато је и Немачка "морнарица" господарила Средоземљем и било је немогуће уништити танкере у море.
Е ту је друга улога од пресудног значаја Драже и његових најмање 50 операција саботажа у велике размере против Немачких транспорта који доводе најбољег хитлеровог војсковође Ромела до пораза.
Тиме се омогућава простор за евентуално огромно савезникчо искрцавање, које је дошло у Сицилију (у дилу са мафијашима) и требало онда да буде на Јадрану.

препоручио бих ти да прочиташ, ако си у прилици, следећу књигу:
http://www.pogledi.co.yu/knjige.php
а посебно поглавље "Срби у светском вихору" где је детаљно то описано.
 
pazljivo sam procitao ovaj tvoj post
Henri Ford je bio poslovni partner sa nacistima nikad bolje nije bilo Fordu nego sa njima
ali nisu ameri pronasli Hitlera i finansirali ga to su uradili nemacki burzuji
a ovo a je velika ekonomska kriza pocela u Austriji to nisam procitao ni kod Kejnsa ni kod Fridmena koji su daleko veca imena od ovih tvojih
kriza pocinje u najacim ekonomskim silama a to su bili UK i USA
nisu nasi slavni oficiri izvrsili puc (kojim se rusi ustavni poredak koji si tamo naveo da sprecava kapitulaciju) zbog ucene nego zbog novca
kad macke nema lopovi kolo vode
 
@Kosta.Procitah natenane ove tvoje postove i u necemu se i slazemo,ali glavna stvar nesuglasica je oko Balkana i vojske Draze.Posto vidim da se pozivas na neke dokument nadji negde,ako mozes,koliko je nemackih vojnika bilo angazovano u okupaciji Jugoslavije i Grcke i koliko je njih poginulo od okupacije do dolaska Rusa?
 
Ovo je jedno jako siroko pitanje i trudicu se da budem sto koncizniji......
Pod jedan sto se tice generalno celog rata i propasti sila osovine imam da kazem sledece:
Staljinova vojska iako na papiru jaka imala je ozbiljnih problema,sto se pokazalo prilikom napada na finsku gde su koliko se ja secam cak 3meseca pokusavali da skrse otpor Finaca(koji koliiko svi znamo nisu neka vojnicka sila)Staljin je posle toga poceo da izbegava rat sa Nemcima jer je svatio da mora da reorganizuje vojsku.
Nemci 1939 su imali mnogo slabiju vojsku nego Francuska i brojno manju nego Rusija,ali su zaista imali brilijantne vojskovodje,Englezi su po obicaju ispali jako glupi na pocetku rata i to na svim frontovima sem u Africi gde mogu da se zahvale Musoliniju sto su se odrzali.Dakle rat mozemo da podelimo na Pacifik,severnu Afriku,Istocni i Zapadni evropski front.
Na Pacifiku su Japanci brzo okupirali Mandzuriju(deo Kine)i imali su odskocnu dasku za dalje napredovanje,po meni je tako poceo II svetski rat,a ne napadom na Poljsku 1939,jer se u svakoj literaturi moze procitati da je Japanska invazija Kine pocela 1937godine.
Posle toga Japanci lako osvajaju veci deo Indokine,kao i brojna ostrva......
Najveca pobeda je okupacija Singapura(gde su Englezi dokazali moju teoriju da su vojnicki izuzetno glupa nacija)Engleski komadant je bio ubedjen da se kroz Malaju(dzungla iznad Singapura)ne moze proci tenkovima,e pa pogodite sta se desilo?
Japanci su prosli tenkovima i doveli engleze u situaciju slicnoj onoj kojoj su Italijani bili izlozeni u africi(to mislim da vec svi znamo).
Moram da se osvrnem i na napad na perl harbor,to je jedna od vecih zabluda,jer Japanci nisu potopili nijedan nosac aviona(sva4su bila van luke u tom trenutku),a 6 od 8 bojnih brodova su izvadjeni i popravljeni.....
Posle bitke kod Midveja japanska flota je obogaljena.
Bitne stvari koje su uticale na borbe na pacifiku su bile male japanske neopreznosti koje su ih i kostale poraza:
1)njihovi nosaci aviona su bili jako ranjivi jer su imali tanak oklop i lako su bivali potapani za razliku od americkih
2)nisu nista preduzimali da sprece blokadu japanskih ostrva koju su im Amerikanci nametnuli podmornicama tako da su vremenom sve vise ostajali bez sirovina u prilog tome ide i cinjenica da je najveci bojni brod u drugom svetskom ratu Jamato poslat u borbu bez dovoljno goriva za povratak 1945godine,jer jednostavno nisu imali toliko nafte(toliko su stvari bile lose za Japan na kraju rata).
3)Mislim da je bacanje atomskih bombi bilo nepotrebno i da je Japan bio pred kapitulacijom,ali o tome necu da govorim.

To bi bilo to sto se tice rata na pacifiku,zaista sam se trudio da budem kratak,ako neko zeli obrazlozicu detaljnije odredjene stvari koje ga budu zanimale....

Pomenucu jos stanje na Istocnom frontu posto vidim da se tu vode zestoke polemike oko pojedinih forumdzija...
Elitne Ruske jedinice su bile u Aziji na pocetku operacije Barbarosa ocekujuci napad Japana,tek kad se Staljin uverio da do tog napada nece doci prebacio je te jedinice u Evropu.
Drugo Staljin je bukvalno zrtvovao ogroman broj svojih ljudi da bi zadrzao nemce dok ne prebace sve iza urala,tako je i hitler kao i napoleon usao u praznu moskvu.
Trece i najbitnije Komadant Luftvafea Gering je doveo do sloma Nemacke jer je konstantno lagao Hitlera i precenjivao mogucnosti Luftvafea pa snabdevanje nemackih trupa prilikom operacije Citadela gotovo da nije ni postojalo i Nemci su pored Ruskog protiv napada morali da se povlace i zbog nedostatka opreme i tada je sve krenule nizbrde kada je Zukov pokrenuo protiv napad.
Takodje bitna stvar istocni front sila osovine je pukao tamo gde su bile skoncentrisane Rumunske i Madjarske jedinice,a ne tamo gde su bili Nemci,posle proboja na jugu(gde su bili madjari i rumuni)Nemacki Vermaht se srusio kao kula od karata.
I zadnja bitna stvar iako sam ja proruski orijentisan i ne volim bas Amerikance,moram da priznam da je Ruska Armija iz 1943 zahvaljujuci dopremanju ogromne kolicine naoruzanja iz Amerike bila potpuno drugacija Crvena Armija od one iz 1941godine.

Sto se tice rata u Africi i uopste uloge Italije u ratu imam da kazem samo to da je Musolini(Duce)teska budala i da mu je vojska krs,izgubili su pola flote koja je bila superiornija od Engleske u luci Taranto(Ta operacija je bila uzor Japanskom admiralu Jamamotu prilikom napada na perl harbor),u Afriku su dopremali gomilu ljudstva bez odgovarajuce opreme za kojom je Marsal Gracijani bukvalno molio i vapio,dao je da se proizvode ubedljivo najadniji tenkovi drugog svetskog rata(Rumuni su imali bolje!!!!!!!),cak je gubio i rat u Grckoj dok se nije ukljucio Vermaht,tako da mislim da su Italijani po gluposti u ovom ratu gotovo ravni Francuzima.

O zapadnom frontu cu pricati samo ako jos neko zeli ozbiljno da prica o tome....


Sto se tice II svetskog rata u Srbiji,evo moj deda-ujak je bio narodni heroj Ugljesa Terzin koji je poginuo braneci Kikindu pre nego sto je prva puska zapucala u Beloj Crkvi(sto se uzima kao pocetak naseg otpora),ovo je ziva istina na Simicevom Salasu je organizovan otpor i tu su svi izginuli,ali eto partizanima se nije isplatilo da se to tako prica,tako da je moja porodica dobijala kao penziju samo da se o tome ne talasa puno.
Partizani u Srbiji nisu gotovo uopste ni postojali do 1944,takodje se sumnja da su oni glavni krivci za ono sramno saveznicko bombardovanje Beograda....ali opet,tesko je doci do cinjenica,samo cu dodati da kraljevina Jugoslavija nikad ne bi pala da nije bilo izdaje folksdojcera,a pogoto Ustasa,evo samo jedan podatak,Vojska kraljevine Jugoslavije je imala dovoljno zaliha za 3godine neprekidnog rovovskog rata,takodje iako cete to tesko gde procitati nasi avioni Galeb su bili medju najnaprednijim lovackim avionima i vecina je pobegla u RAF posle pada kraljevine.Tako da nije bilo izdaje koja nas prati od kosovskog boja(ovde ne mislim na Brankovica nego na Vlatka Vukovica,koji je poslat iz bosne i koji je pogodite po nacionalnosti sta?HRVAT!!!!),pa preko II svetskog rata i na kraju prati nas do pada Krajine,izdaja u kojoj su Hrvati uvek vodili glavnu rec kostala nas je poraza na pocetku II svetskog rata.

Ja se zaista izvinjavam na ovako nasirokom izlaganju,ali je zaista tesko biti kratak za ovako opsirnu temu,mogli bi da napravimo neke pod teme,pa bi onda bilo lakse i govoriti o svemu.
 
Ja sam nesto malo procitao,a evo i tebi malo se edukuj
"Немци су 30. новембра 1941.г. продрли до најисточније тачке у напредовању ка Москви. Наиме, и поред велике хладноће је једна патрола 2. оклопне дивизије успела да се пробије на 8 километара од саме Москве - тј. на 16 километара од самог Кремља. Гудеријан је до 3. децембра успео да са својим тенковским јединицама са три стране обухвати Тулу, али није успео да је заузме због невероватно снажног отпора совјетских јединица."
 
Igrao sam jednu igricu hearts of iron 2 i tamo kad zauzmes lenjingrad, moskvu i staljingrad na neko vreme pola godine ili godinu rusija se predaje.Interesuje me koliko je to realno i sta vi mislite o tome.MOLIM VAS da koristite samo cinjenice.
 
Коста:
Па ево ја да почнем:
Ко је ослобађао градове од Немаца 1941-44?
Градска насеља која су партизани ослободили од Немаца до доласка Стаљинове војске септембра 1944:

- 0 (нула)

Градска насеља која су четници ослободили од Немаца до доласка Стаљинове војске септембра 1944:

1. Лозница (31.августа 1941)
2. Богатић (1. септембра 1941)
3. Крупањ (1.септембар 1941)
4. Бања Ковиљача (6. септембар 1941)
5. Горњи Милановац (29. септембар 1941)
6. Чачак (1. октобар 1941)
7. Љубовија (крајем октобра 1941)
8. Пријепоље (12. септембар 1943)
9. Љубовија (септембар 1943)
10. Рудо (септембар 1943)
11. Прибој (септембар 1943)
12. Бијело Поље (септембар 1943)
13. Вишеград (октобар 1943)
14. Чајетина (октобар 1943)
15. Љубовија (октобар 1943)
16. Нова Варош (октобар 1943)
17. Кадина Лука (2.септембар 1944)
18. Лазаревац (6. септембар 1944)
19. Петровац на Млави (септембар 1944)
20. Лесковац (септембар 1944)
21. Власотинце (септембар 1944)
22. Пљевља (септембар 1944)
23. Сврљиг (септембар 1944)
24. Кучево (28. август 1944)
25. Свилајнац (октобар 1944)
26. Деспотовац (октобар 1944)
27. Варварин (октобар 1944)
28. Ражањ (октобар 1944)
29. Крушевац (14. октобар 1944)
30. Бреза (септембар 1944)
31. Подлугови (септембар 1944)

Списак приредили: Александар Динчић и Милослав Самарџић

http://www.pogledi.co.yu/diskusije/viewtopic.php?t=6733

Довољно говори

Hvala na informacijama. Obradovalo me da postoje tako jasni dokazi da su se Četnici po celo vreme rata tako snažno borili protiv nemačkih okupatora.
Samo me interesuje šta se to dešavalo 1942 godine? Zbog čega nisu te godine oslobodili ni jedan grad?
Ako su četnici bili toliko aktivni u borbama protiv Nemaca, zašto nisu protiv nih Nemci vodili takve velike ofanzive kao protiv partizana i zašto nisu četnici vodili velike bitke sa nemcima, dok su partizani vodili velike bitke protiv okupatora na Neretvi ili na Sutesci.
Pišeš da partizani nisu oslobodili ni jedan grad u Srbiji. Mislim da to nije tačno, jer se zna da su partizani stvorili u Srbiji na jesen 1941 takozvanu Užičku republiku, to znači da su morali osloboditi Užice.
Pre nekoliko meseci sam gledo na internetu dokumentarni film "Istina o četnicima". U tome filmu su govorili samo o borbama četnika protiv ustaša i partizana i o ustaškim i komunističkim zločinama, ali o borbama četnika sa okupatorima su govorili minimalno. Čudno mi je zašto su u tom filmu tako malo govorilo o borbama četnika sa okupatorima, ako postoji toliko jasnih dokaza o kojima ti ovde pišeš.
Inače ja sam uvek verovao da su četnici bili prava antifašistička vojska koja se hrabro borila protiv okupatora i nihovih saradnika i tvoje informacije to samo potvrdžju.
 
niko ne prica kako su cetnici pregovarali sa nacistima...da to cetnici cute...kada su i nemci i cetnici bili udarali na partizane...i ovo sto je bio Kosta oslobodjenja su ciste gluposti i baljezgarije!To je oslobodjeno uz pregovore sa Nemcima,ali zato su i dalje tu Nemci vladali,cetnici nisu prolili onliko krvi koliko su partizani to uradili!
 
Zorba1:
Hvala na informacijama. Obradovalo me da postoje tako jasni dokazi da su se Četnici po celo vreme rata tako snažno borili protiv nemačkih okupatora.
Samo me interesuje šta se to dešavalo 1942 godine? Zbog čega nisu te godine oslobodili ni jedan grad?
Ako su četnici bili toliko aktivni u borbama protiv Nemaca, zašto nisu protiv nih Nemci vodili takve velike ofanzive kao protiv partizana i zašto nisu četnici vodili velike bitke sa nemcima, dok su partizani vodili velike bitke protiv okupatora na Neretvi ili na Sutesci.
Pišeš da partizani nisu oslobodili ni jedan grad u Srbiji. Mislim da to nije tačno, jer se zna da su partizani stvorili u Srbiji na jesen 1941 takozvanu Užičku republiku, to znači da su morali osloboditi Užice.
Pre nekoliko meseci sam gledo na internetu dokumentarni film "Istina o četnicima". U tome filmu su govorili samo o borbama četnika protiv ustaša i partizana i o ustaškim i komunističkim zločinama, ali o borbama četnika sa okupatorima su govorili minimalno. Čudno mi je zašto su u tom filmu tako malo govorilo o borbama četnika sa okupatorima, ako postoji toliko jasnih dokaza o kojima ti ovde pišeš.
Inače ja sam uvek verovao da su četnici bili prava antifašistička vojska koja se hrabro borila protiv okupatora i nihovih saradnika i tvoje informacije to samo potvrdžju.
...to je bila prva oslobodjena teritorija u drugom svetskom ratu!:p
 
tommy gun:
niko ne prica kako su cetnici pregovarali sa nacistima...da to cetnici cute...kada su i nemci i cetnici bili udarali na partizane...i ovo sto je bio Kosta oslobodjenja su ciste gluposti i baljezgarije!To je oslobodjeno uz pregovore sa Nemcima,ali zato su i dalje tu Nemci vladali,cetnici nisu prolili onliko krvi koliko su partizani to uradili!

A kako znaš da su to gluposti? Dokazano je(i u dokumentima) da su četnici te gradove stvarno oslobodili i da su se u njima borili protiv Nemaca i da su Nemce(bar na neko vreme) proterali iz tih gradova. Naravno si u pravu da su se partizani protiv Nemaca borili više i bolje nego četnici. Ali nisi u pravu kad kažeš da su četnici bili izdajnici. Četnici imaju veliku zaslugu uglavnom u tome što su se junački borili protiv ustaša u NDH i da su spašavali Srpski narod od ustaške genocide. Ja poštujem i četnike i partizane, obe ove vojske su se borile za slobodu protiv okupatora i ustaša, ali je nažalost došlo do bratoubilačkog rata. Ali naravno partizani su se protiv Nemaca borili bolje i više nego Četnici.
 

Back
Top