Opasne reci

Astral-Blade:
Као што рекох, проблем са тим статистикама је што прикривају периоде пре почетка вакцинације, где се јасно види да је линија тренда непромењеног нагиба, тј. да је смртност почела опадати деценијама пре (ничим оправдане) вакцинације. То се зове обмана и то крајње нехумана, подмукла, јер директно нарушава здравље људи. П.С. Одгледај видео, топло ти препоручујем :wink:

Ako ne veruješ zvaničnim statistikama, zašto si izabrao da veruješ njihovoj ?
Zbog filma a-la Teleshop, koji je isti kao i svaka, najgrđa komercijala (i ova, i ona) ?
Toliko sam uspela da vidim, i nazovi stručnije delove ...
Šta da ti kažem - manipulativnost je univerzalna ljudska osobina, bez obzira na ideologiju.
Meni je ovo sve ideologija ... dok se ne dokaže suprotno.
 
Astral-Blade:
Дакле, ничим оправданом вакцинацијом се заправо заобилази и подрива наш имуни систем, остављајући га "без гарда", јер он чека "у заседи" :) бациле на местима као што су усна дупља, крајници, носна шупљина, гастроинтестинални тракт и сл. Док код убризгавања којекаквих бућкуриша директно у крв, он често остаје немоћан да се супротсави и бива "преварен", јер је то потпуно неприродна ситуација. Отуда и толико деце које је вакцинација убогаљила и проузроковала бројне контра ефекте од онога за шта је наводно намењена. А кад се све сабере, намена је изгледа само убирање профита директно путем вакцине, а и индиректно касније кроз бројне компликације и потуцања родитеља по болницама и ординацијама.

Ideja o vakcinaciji kakvom je ti opisuješ je "neprirodna" koliko i svaka bolest i infektivni agens koji usput pokupimo u svakodnevnom životu (jer, je li, ne živimo po operacionim salama i u sterilnom okruženju) - dapače, upravo procesom vakcinacije se imitira prirodni proces i imuni sistem podstiče, a ne "podriva", kako ti kažeš. (naravno kad se radi o tzv aktivnoj imunizaciji - postoji i pasivna imunizacija ali bolje da ovo i ostane by the way jer vidim da su i ostali pojmovi iz imunologije španska sela).

Dejstvo vakcina se upravo bazira na aktivaciji imunog sistema ne bi li on stvorio adekvatnu zaštitu - samo bez da se oboljenje izazove (jer onda ne bi bila vakcina nego samo infektivni materijal). U tom kontekstu govoriti o vakcinama kao "ničim opravdanim" i "neprirodnim" potpuno je besmisleno jer je to, da ti na jedan vrlo prost (da ne kažem debilan :roll: :wink: ) način objasnim - kao kad neko preleži ovčije boginje, zauške, ili nešto slično - i posle toga stekne trajni imunitet, samo što se kod vakcina zaobilazi samo oboljevanje od te bolesti a sa zadržanom sposobnošću stimulacije imunog sistema ne bi li se dobio adekvatan imunitet.
 
Takođe, iz tog ugla pričati o "obogaljivanju dece" i kasnije "potucanju roditelja po bolnicama" nema baš neki rezon, ako posmatramo suštinski princip na kojem se bazira dejstvo vakcina.
Ako pričamo iz ugla neželjenih dejstava - eureka! :-D vratiću te post br. 42 i ponoviti da mnoge stvari ipak nije potrebno mistifikovati, ako same po sebi nisu takve. Neželjena dejstva postoje, "omaške" postoje - zainteresovani su takođe to isto mogli pročitati u svoj onoj naučnoj ("žabokrečina" :lol: ) literaturi koju pišu indoktrinisani "stručnjaci" sa kupljenim diplomama - po ugledu na Jennera :wink: Da, mogli su. Hm hm.

Ali to i dalje ne govori o nesuvislim argumentima za upotrebu vakcina - sporedni efekti su sporedni efekti; supstance koje se vakcinama dodaju, raznorazni medijumi takođe - mnoge greške koje su u toj oblasti napravljene priznajem, nisu nimalo naivne ali takođe moram priznati - a moraš i ti - da uglavnom pripadaju istoriji. Naravno, da ne uopštavam previše - otprilike je tako, rekoh da se mora gledati efikasnost i sve ostalo svake pojedinačne vakcine. Čisto podsećanja radi - nauka je u ovoj oblasti o-hoho uznapredovala upravo iz tih razloga - da bi se odbacili svi sporedni efekti - bez obzira što izvori na koje se ti pozivaš žele da te ubede da smo par vekova zaostali. Hm, neki možda jesu - kakvo sedište takvo gledište. Ali onda ne treba uopštavati.

Definitivno ne treba brkati raznorazne pokušaje i faktički eksperimentisanja u pogledu vakcinacije, pa i zloupotrebu ovog ili onog, a naročito ne štetne sporedne efekte vakcina poistovećivati sa njihovim mehanizmom dejstva - to su dve različite stvari. Raznorazni poremećaji itd. koje ti pominješ upravo i potiču od nekih perifernih, sporednih stvari koje prate vakcine i vakcinaciju ali to bi sad opet zahtevalo objašnjavanje cele tehnologije proizvodnje - kako, zašto, šta, gde, koliko ... hm. Ipak je to nauka, nije vođenje "čaprac-divana" pa da ti u dve rečenice prepričam trač.

O efikasnosti vakcina ne bih mnogo - relativna je, u smislu zavisnosti od same bolesti (tj vakcine protiv nje - nije za svaku ista, naravno) a takođe zavisna od individualnih faktora. U tom pogledu ništa manje slična nije ni upotreba lekova - to što obična tableta aspirina jednog čoveka usmrti a drugome spase život (mislim doslovno) opet ne govori o njegovom apsolutnom "uspehu" ili "neuspehu" tako da u tom maniru ne treba ni polemisati. Sve ima svoje i te stvari su detaljno proučene, nijedna grana medicine ne spada u domen okultnih nauka koliko ja znam. A takođe, iako su bazirane na mnogim tzv egzaktnim naukama mnoge grane medicine usled ljudskog faktora ne mogu biti egzaktne u laičkom smislu ( ... nekome ko se bavi astrologijom to treba objašnjavati ... :roll: ) što ne znači da su koncepti truli i da je nauka skup prizvoljno donešenih stavova od strane kojekakvih manipulanata - već govori o kompleksnosti ljudskog organizma i raznoraznim varijabilnostima koje se javljaju u normalnim uslovima.
 
Elle_77:
Onda je trebalo da samo ostaviš link :lol:
Nisam stigla da pogledam, kao što nisam stigla ni da ti odgovorim da sve što sam imala - alo, pa to je film! treba da odvojim još 1,5h da bih ga pogledala ... naravno da ću ga pogledati ali je veliki posao ... :roll:
pogledala sam jedan deo, ali ja tebe i dalje ne kapiram ... ako imaš "ključni argument" onda ga bolje reci odmah :wink: umesto što se vozamo ovde ...
film k'o film, svakojakih ih ima. Videćemo koliko je vredno pažnje.
Оставио сам линк, а за сваки случај сам укратко препричао суштину документарца за вас што немате времена или евентуално слабо стојите са енглеским :wink:
Elle_77:
Ja nisam rekla da su hermetički zatvoreni. Rekla sam da nisu dolazili u kontakt sa obolelima od malih boginja zbog svoje izolovanosti - one se prenose kontaktom, rekoh.
Али зашто су ови вакцинисани ипак оболели, мислим да је то кључно питање. Јел то сведочи о ефикасности вакцине или нечему другом?
Elle_77:
Slažem se. A sad mi objasni mehanizam nastanka infektivnih oboljenja digestivnog trakta kod čoveka.
Само ми пре тога реци што је то битно за ову дискусију о вакцинацији?
Elle_77:
Variola vera je iskorenjena bolest.
И ти знаш да је то због вакцине?
Elle_77:
Tetanus se ne može iskoreniti zbog uzročnika koji je svuda oko nas, ali je stopa oboljevanja od njega danas mizerna upravo zbog vakcinacije. Ranije se od toga umiralo kao maltene danas od infarkta ili nekih češćih bolesti (naravno, mnogo je više zastupljen među rizičnom populacijom ali u globalu rizik za svakog postoji). Oni koji su ipak oboleli od te bolesti su u gotovo 99% slučajeva nepravilno, nekompletno ili uopšte nisu vakcinisani. Da li si nekad video kako izgleda oboleli od tetanusa ? Da li znaš kako izgleda bolest? Koliko dugo traje ? Kako se leči ? Koja je stopa smrtnosti ? Koliko koštaju troškovi lečenja... ?
Da se zadržimo samo na prvom pitanju - da jesi, trčao bi kod lekara na vakcinaciju posle svake zakrvavljene zanoktice, samo toliko ću ti reći. Ne znam šta da ti kažem - dao ti ili ne dao Bog da taj prizor vidiš.
Верујем да је призор страшан, али то сигурно не може спречити никаква вакцина, него адекватна хигијена и исхрана, дакле превентива, што представља основу снажног имуносистема.
Elle_77:
Besnilo da ne pominjem...
Слободно га помени. Ево ти један линк са врло интересантним подацима и изјавама лекара: http://health.org.nz/rabies.html о учинковитости те вакцине.
 
Elle_77:
Ideja o vakcinaciji kakvom je ti opisuješ je "neprirodna" koliko i svaka bolest i infektivni agens koji usput pokupimo u svakodnevnom životu (jer, je li, ne živimo po operacionim salama i u sterilnom okruženju) - dapače, upravo procesom vakcinacije se imitira prirodni proces i imuni sistem podstiče, a ne "podriva", kako ti kažeš. (naravno kad se radi o tzv aktivnoj imunizaciji - postoji i pasivna imunizacija ali bolje da ovo i ostane by the way jer vidim da su i ostali pojmovi iz imunologije španska sela). samo što se kod vakcina zaobilazi samo oboljevanje od te bolesti a sa zadržanom sposobnošću stimulacije imunog sistema ne bi li se dobio adekvatan imunitet.
Како то мислиш имитира, кад се убризгава директно у крвоток, потпуно заобилазећи референтне тачке и збуњујући имуни систем, који узрочнике чека на сасвим другим местима, плус они силни отрови попут живе, формалдехида, алуминијума... Јадна деца и неупућени родитељи.
 
Astral-Blade:
Оставио сам линк, а за сваки случај сам укратко препричао суштину документарца за вас што немате времена или евентуално слабо стојите са енглеским :wink:
Ako je to suština dokumentarca - Ok. Rekoh, pogledaću ga sigurno samo je pitanje kad, ali laknulo mi je ako nema ništa više :roll: :-D obnevideh pisajući.
Za engleski nemam komentar - mada, da budem iskrena, ovakva opaska više liči na mene nego na tebe :twisted:
Nego, ti meni dalje ne odgovaraš na pitanja ... Izvini, Astral - ja se ubih pišući ovde, a ti ni da se pretrgneš da odgovoriš na ono što te pitam. Ti tako uvek potcenjuješ sagovornika ? :roll: Ako sam već ovoliko uložila, ja bih, moliću lepo - diskusiju, a ne ispiranje mozga. Na moje komentare i eventualno (pojedina - koja ti valjda odgovaraju ?!) pitanja odgovaraš argumentima kojima je diskusija i počela, i to po nekoliko puta. A da ne pričam da nisi baš uključen (...povremeno) u ono što pišem. Izvini, bez obzira šta ti mislio, ne mislim da sam maloumna. :lol: Nemoj ponovo da se krvimo :evil:
Astral-Blade:
Али зашто су ови вакцинисани ипак оболели, мислим да је то кључно питање. Јел то сведочи о ефикасности вакцине или нечему другом?
Jeste, u pravu si, to jeste ključno pitanje, ako smo prethodno raščistili s epidemiološkim aspektom infektivnih oboljenja uopšte.
Čekaj, ne uspevam da pohvatam ... niti da nađem na koji tekst se pozivaš, tražila sam. Kad je to bilo, šta, kako ... daj link, nešto ...

A dotle ću te pitati - imaš dovoljno godina, kaži mi, za tvog života, koliko ljudi znaš da se nisu vakcinisali protiv malih boginja, i koliko njih uopšte znaš da su oboleli od njih ?
 
Astral-Blade:
Само ми пре тога реци што је то битно за ову дискусију о вакцинацији?

Priča o želucu kao barijeri i mehanizmu nastanka zaraznih oboljenja digestivnog sistema postala je bitna onog momenta kaad si počeo da se pozivaš na to, da je želudac univerzalna barijera i ostalo što si tvrdio, znaš i sam. Inače, naravno, ne bih potegla ovu temu.

Astral-Blade:
И ти знаш да је то због вакцине?

Ne, ali sam te pitala zbog čega onim statistikama više veruješ nego ovim, i kako potvrđuješ i objašnjavaš tezu da bi se variola - spontano iskorenila ?!
 
Elle_77:
Ako ne veruješ zvaničnim statistikama, zašto si izabrao da veruješ njihovoj ? Zbog filma a-la Teleshop, koji je isti kao i svaka, najgrđa komercijala (i ova, i ona) ? Toliko sam uspela da vidim, i nazovi stručnije delove ...
Šta da ti kažem - manipulativnost je univerzalna ljudska osobina, bez obzira na ideologiju.
Meni je ovo sve ideologija ... dok se ne dokaže suprotno.
Опрости молим те ауторима на квалитету видеа, шта могу кад их нису финансирале моћне фармацеутске компаније :( Што се статистика тиче, нису то њихове статистике, него управо званичне које долазе од установа као што је министраство здравља. Само неко је одлучио да их мало "замаскира" и "исече" оне неподобне делове који би могли угрозити продају вакцина када би народ био упознат са тим. Наравно, далеко од тога да је неко у ту сврху примио мито, све је то наравно коинциденција :roll:
 
Astral-Blade:
Само ми пре тога реци што је то битно за ову дискусију о вакцинацији?И ти знаш да је то због вакцине? Верујем да је призор страшан, али то сигурно не може спречити никаква вакцина, него адекватна хигијена и исхрана, дакле превентива, што представља основу снажног имуносистема.

:shock: :shock: :shock:
Jesus Christ !
Kad je već došlo da se pozivam na Isusa - molim te, POTHITNO se informiši o temi razgovora.
ja mogu da shvatim da neko nešto ne zna, ali ovako samouvereno reći OVO ... :confused:
Adekvatna higijena ? Ishrana ?? Preventiva ???
Ovo je bolest koja se NE MOŽE tim putem sprečiti ! Tačnije, gotovo da ne može nikako - prenosi se kada uzročnik dospe u ranu, pre svega povredama - od posekotina do najtežih povreda. To se obično dešava zadesno - jedino ako misliš da zabraniš ljudima da izađu na ulicu, normalno se kreću i žive - jedino bi možda to bila adekvatna preventiva (ishranu i ostalo da ne komentarišem - pa nije ovo HIV da se prenosi rizičnim seksualnim ponašanjem !!! aman). A i ako su 24h u kući, uvek postoji šansa da ti se nešto desi - posekotina, ozleda ... a uzročnik je svuda, čitaj šta pišem!!! - ne može se izbeći! Znam ženu, prijateljicu, koja je dobila tetanus (doduše, lokalni - na njenu sreću) tako što se posekla nožem dok je sekla meso - najbanalnija povreda, u kućnim uslovima.

Astral, molim te ... ovo za mene postaje poražavajuće ... :roll:
 
Astral-Blade:
Како то мислиш имитира, кад се убризгава директно у крвоток, потпуно заобилазећи референтне тачке и збуњујући имуни систем, који узрочнике чека на сасвим другим местима, плус они силни отрови попут живе, формалдехида, алуминијума... Јадна деца и неупућени родитељи.

Da ne bude više ":shock:" neka bude ":roll: "

Hoćeš reći da svi mogući i nemogući uzročnici infektivnih bolesti ulaze baš preko - stomaka ?

Astral-Blade:
Опрости молим те ауторима на квалитету видеа, шта могу кад их нису финансирале моћне фармацеутске компаније :( Што се статистика тиче, нису то њихове статистике, него управо званичне које долазе од установа као што је министраство здравља. Само неко је одлучио да их мало "замаскира" и "исече" оне неподобне делове који би могли угрозити продају вакцина када би народ био упознат са тим. Наравно, далеко од тога да је неко у ту сврху примио мито, све је то наравно коинциденција :roll:

Ne, ne radi se o kvalitetu videa. Radi se o koncepciji. Izvini, na šta ti ja ličim - na takvom filmu tražim podočnjake "učesnicima" (da ih tako nazovem, ne znam da li su glumci - barem u ovom slučaju), i patim jer nema specijalnih efekata ?
Rekoh, peti put -pogledaću.
 
Elle_77:
:shock: :shock: :shock:
Jesus Christ ! Kad je već došlo da se pozivam na Isusa - molim te, POTHITNO se informiši o temi razgovora.
ja mogu da shvatim da neko nešto ne zna, ali ovako samouvereno reći OVO ... :confused:
Adekvatna higijena ? Ishrana ?? Preventiva ???
Ovo je bolest koja se NE MOŽE tim putem sprečiti ! Tačnije, gotovo da ne može nikako - prenosi se kada uzročnik dospe u ranu, pre svega povredama - od posekotina do najtežih povreda. To se obično dešava zadesno - jedino ako misliš da zabraniš ljudima da izađu na ulicu, normalno se kreću i žive - jedino bi možda to bila adekvatna preventiva (ishranu i ostalo da ne komentarišem - pa nije ovo HIV da se prenosi rizičnim seksualnim ponašanjem !!! aman). A i ako su 24h u kući, uvek postoji šansa da ti se nešto desi - posekotina, ozleda ... a uzročnik je svuda, čitaj šta pišem!!! - ne može se izbeći! Znam ženu, prijateljicu, koja je dobila tetanus (doduše, lokalni - na njenu sreću) tako što se posekla nožem dok je sekla meso - najbanalnija povreda, u kućnim uslovima.

Astral, molim te ... ovo za mene postaje poražavajuće ... :roll:
Ја сам се у животу безброј пута посекао, избо и сл. и никада нисам ишао код лекара да добијем инјекцију против тетануса. Ако је та болест тако опасна како кажеш, зашто је твоја пријатељица добила само "локалну" варијанту :roll:

А вирус ХИВ-а колико је мени познато не постоји. Нико га никад није усликао електронским микроскопом. Дакле, по мени још једна у низу обмана. Знам да сам те сад разбеснео :) , али шта могу. Боље да идемо у тајм-оут :wink:
 
Elle_77:
Da ne bude više ":shock:" neka bude ":roll: "Hoćeš reći da svi mogući i nemogući uzročnici infektivnih bolesti ulaze baš preko - stomaka ?
Улазе и преко дисајних органа, урогениталних, многи живе и у цревној флори, али "под контролом" све док је имуни систем у нормалном стању, дакле јак. Могу наравно и преко рана и озледа, али су то углавном површинске ране и нападају их само бацили, а не и отрови попут живе, формалдехида, животињске лимфе и делова мозга и осталих "егзотичних састојака" појединих вакцина.
 
Astral-Blade:
Ја сам се у животу безброј пута посекао, избо и сл. и никада нисам ишао код лекара да добијем инјекцију против тетануса. Ако је та болест тако опасна како кажеш, зашто је твоја пријатељива добила само "локалну" варијанту :roll:

:lol:
Vakcinacija protiv tetanusa je obavezna, po kalendaru vakcinacije, zaključno sa 18. godinom. Da li si redovno vakcinisan ? Moralo bi. I u vojsci se vakcinišu, koliko sam čula - samo ne znam da li sve, ili samo one kojima je posle 28-e istekao imunitet. Trebalo bi da se svi na redovnom služenju vakcinišu, samo jednom dozom ali ne drži me za reč. Ti verovatno bolje znaš :-D

Ako se tetanus dobija posekotinama, i ako je svaka rana potencijalno zarazna, ne znači da ćeš svakom posekotinom (daleko bilo) dobiti tetanus. Oboljenje nastaje kada je rana zaprljana uzročnikom, a pre nego što se bolest razvije ti ne znaš da li jeste ili nije - jer je uzročnik svuda (naročito u zemlji, njivama ... ali generalno svuda).

Postoje, naravno, razni oblici tetanusa - u zavisnosti od toga koliko "količinski" uzročnika dospe u organizam (što najpre zavisi od težine i oblika povrede, načina povređivanja, zaprljanosti uzročnikom ...), kao i od lokalizacije povrede. Opšti sam već prokomentarisala, a lokalni nastaje u slabijoj varijanti - obično povrede ruku, nogu, neke lakše, i kod nekompletno vakcinisanih ili nevakcinisanih - delimičan imunitet postoji jer se gradio do 18-e god. ali to je sve stvar od slučaja do slučaja, ja navodim samo primere.
Izuzetak su povrede glave koje su naročito opasne.
Naravno, hirurška obrada rane se uvek podrazumeva kod povreda - pored imunizacije, to je deo terapije.
 
Elle_77:
:lol: Vakcinacija protiv tetanusa je obavezna, po kalendaru vakcinacije, zaključno sa 18. godinom. Da li si redovno vakcinisan ? Moralo bi. I u vojsci se vakcinišu, koliko sam čula - samo ne znam da li sve, ili samo one kojima je posle 28-e istekao imunitet. Trebalo bi da se svi na redovnom služenju vakcinišu, samo jednom dozom ali ne drži me za reč. Ti verovatno bolje znaš :-D

Ako se tetanus dobija posekotinama, i ako je svaka rana potencijalno zarazna, ne znači da ćeš svakom posekotinom (daleko bilo) dobiti tetanus. Oboljenje nastaje kada je rana zaprljana uzročnikom, a pre nego što se bolest razvije ti ne znaš da li jeste ili nije - jer je uzročnik svuda (naročito u zemlji, njivama ... ali generalno svuda).
Знао сам да ћеш то да истакнеш. Међутим, што је та ваксина заказала код твоје пријатељице? Она није вакцинисана? Или је можда разлог то што се лоше храни, неадекватно живи и сл. па јој је малецка рана закомпликовала живот?
 
Astral-Blade:
А вирус ХИВ-а колико је мени познато не постоји. Нико га никад није усликао електронским микроскопом. Дакле, по мени још једна у низу обмана. Знам да сам те сад разбеснео :) , али шта могу. Боље да идемо у тајм-оут :wink:

Na temu HIV-a i teorija zavere mogu samo ja da te učim zaverama :lol: Šalim se, ali zaista znam za neke varijante (neke druge u odnosu na ovo što kažeš) ali uopšte se ne bavim zaključivanjem šta jeste a šta ne, ne znam kako bih proverila.
Nisam ograničena svojim verovanjima - ostavi neki link pa da se zanimam 8-)
Lako štivo pred spavanje ... :lol:
 
Astral-Blade:
Знао сам да ћеш то да истакнеш. Међутим, што је та ваксина заказала код твоје пријатељице? Она није вакцинисана? Или је можда разлог то што се лоше храни, неадекватно живи и сл. па јој је малецка рана закомпликовала живот?

Znala sam i ja da ćeš ovo da pitaš :-D
Nije moja prijateljica, nije naših godina nego kućna prijateljica, godišta naših roditelja otprilike. Nisam htela da komplikujem priču tim detaljima 8-) al' ispade bitno - i jeste.

Moram odmah da naglasim da tetanus nema veze sa opštim stanjem organizma :!: Dobra kondicija je uvek dobrodošla (olakšava tok bolesti ... bla bla) ali uzročnik je tu - pa je tu, ako do toga, daleko bilo, dođe - "dobra kondicija" ne sprečava bolest. Ne znam otkud ti ideja da baš sve bolesti moraju biti posledica poremećenog balansa snaga ... ? :roll: (Ja sam prva koja zastupa tu tezu da je većina bolesti i poremećaja psihosomatske osnove, ali ... imaš ti i Down sindrom, imaš i ovakve infekcije ... )

Ja sam bila relativno mala kad se to desilo pa detalje ne znam, ali s obzirom na to da je ona bila u godinama kada se rutinska vakcinacija više ne radi (posle 18.-e bi, po redu, trebalo na svakih 10 godina ali u praksi to niko živ maltene ne radi preventivno - osim ako nije neka povreda u pitanju) a imunitet joj je sigurno već odavno oslabio - imala je preko 40, sigurno - rekla bih da je to u pitanju, znači nije vakcinisana od 18.-e a imunitet (gotovo potpuni, barem za te banalne posekotine i povrede) "važio" do otprilike 28-29.-e god. Ovo je u idealnoj varijanti, a pitanje je da li je i pre toga redovno vakcinisana - jeste da je obavezno ali znam da se desi da neki slučajno ne budu vakcinisani (tipa ne dođu na sistematski, u školu ...) :wink:
 
Elle_77:
Na temu HIV-a i teorija zavere mogu samo ja da te učim zaverama :lol: Šalim se, ali zaista znam za neke varijante (neke druge u odnosu na ovo što kažeš) ali uopšte se ne bavim zaključivanjem šta jeste a šta ne, ne znam kako bih proverila.
Nisam ograničena svojim verovanjima - ostavi neki link pa da se zanimam 8-)
Lako štivo pred spavanje ... :lol:
Хех, оставићу онда линк твоје омиљене новинарке http://www.ivonazivkovic.net/AIDS TEROR.htm , као и текст Дејвида Ајка, човека чија животна мисија је раскринкавање завера http://meems.imeem.com/U_h61PGR/forums/RmteTCsJ/_HBP7Hod/aids_the_great_con_trick/ Па изволи, занимај се :wink:

П.С. Није лош ни овај о "смртоносном" птичијем грипу :roll: http://www.davidicke.com/content/view/590/62/
 
Eh, ta Ivona ... :lol:
:evil:

... ali kad lekar kaže ...
http://www.torexin.co.yu/clanci/o_aidsu.html

Topla voda (ponovo) nije otkrivena, na nečiju žalost. Ja za te teorije znam odavno, barem nekoliko godina, i nije da je neka novina. Ne što nije novina - ja lično nisam stekla utisak da je ovo baš do te mere tabu tema u naučnim krugovima (...možda grešim, ali moj utisak je, rekoh) niti da se ovo nije moglo čuti ... ko je hteo i interesovao se. Ja sam čak štaviše, saznala by the way.
Na TV-u. :lol:

Ali sam zato stekla utisak da ... eh, ta Ivona.
Šta bih ja bez nje.
:lol:
 
@Astral:
Virus HIVa nije nikada fotografisan?!?!?
Predavanje je bilo puno tih fotografija!
Izvini, ali cini mi se da nemas pojma o medicini, a nasao si za shodno da na dve strane diskutujes o tome.
A Ela je skroz kul, mada ne znam zasto trosi vreme jer je ocigledno kolikim brojem validnih informacija raspolazes.
Prvi dokaz nepoznavanja materije je izbegavanje odgovora na pitanja.
 
Znaš kako, oko HIV-a i AIDS-a se moglo na štošta naići ... Od teorija zavere do suvih činjenica; pomalo kontraverzna tema s obzirom na to da su svi jako bistri kad je nešto nedovoljno istraženo,a može se "sa sigurnošću" pretpostavljati. Ja na to tako gledam.

Smatram da je tema veoma bitna tako da zbog toga "istrajavam" - ne može se a priori tvrditi ništa niti smo mi u poziciji da presudjujemo o tome (kao što već rekoh u mom blog-postu s početka priče :lol: ) ali itekako treba da se informišemo i razmenjujemo informacije, pa i stavove ...
Astral svakako ne poznaje materiju ali širenje vidika nije na odmet :-D u svakom smislu, za svakoga - bolje razmatrati činjenice pa ih odbaciti, nego ih ne uzeti u razmatranje uopšte.

A, inače - :-D - imam i ja ego (i to kakav :wink: ) no biti "kul" (po tebi :wink: ) i biti u pravu nije ista stvar - poenta je preispitivati stavove i konstatno - učiti. Ja gledam da iznesem činjenice, pa sad ... kom opanci, kom obojci 8-)
 
guitarrr_babe:
@Astral: Virus HIVa nije nikada fotografisan?!?!?
Predavanje je bilo puno tih fotografija!
Ајде постави овде те фотографије, да их заједно проанализирамо. Да проверимо, шта си ти то уствари видела :wink:
guitarrr_babe:
Izvini, ali cini mi se da nemas pojma o medicini, a nasao si za shodno da na dve strane diskutujes o tome. A Ela je skroz kul, mada ne znam zasto trosi vreme jer je ocigledno kolikim brojem validnih informacija raspolazes.Prvi dokaz nepoznavanja materije je izbegavanje odgovora na pitanja.
Можда тренутно не знам, али како је кренуло и колико сам радознао, пази да те ускоро не претекнем :) Што се одговора тиче, стрпи се мало, добићеш их. Има гомила материјала о овим темама, а то не могу за дан-два прочитати.

П.С. Питање за тебе, ко и кад је изоловао вирус ХИВ-а и који то документ потврђује његово постојање. И зашто само у случају овог мистериозног вируса важи правило да је човек "позитиван" ако се пронађе "вишак" антитела. Док у свим другим случајевима и болестима, проблем настаје кад постоји мањак антитела. Даље, да ли ти је познато и како објашњаваш да се узорци намењени тесту на ХИВ разређују у сразмери 1:400 јер би у супротном сви људи били ХИВ позитивни :rolleyes:
Како ти као будући медицински радник тумачиш то да се у данашњој комерцијалној индустрији крвних производа узима крв свих могућих категорија становништва без икакве селекције која се онда меша у један заједнички базен и даље дистрибуира иако је високо контаминирана и често доводи до хепатитиса, погово код хемофиличара, који морају да узимају све веће дозе медикамената за згрушавање (на бази крви), јер им тело производи антитела да се боре са туђим, контаминираним протеинима. Ово је данас велики бизнис у свету и срамота лекарске струке.
 
Elle_77:
Znaš kako, oko HIV-a i AIDS-a se moglo na štošta naići ... Od teorija zavere do suvih činjenica; pomalo kontraverzna tema s obzirom na to da su svi jako bistri kad je nešto nedovoljno istraženo ,a može se "sa sigurnošću" pretpostavljati. Ja na to tako gledam.
Недовољно истражено после више од 25 година на располагању :roll: Све се зна драга моја Elle, само су велике паре у питању, па није исплативо да се о томе поведе јавна дебата. Да ли се још неко упитао зашто о АИДС-у нема полемике у медијима, зашто се све држи у тајности и чему цензура? Зашто се у Африци људи проглашавају оболелима на основу визуелног прегледа :shock:
 
1. ne mogu da prekucavam ni da pejstujem link, na telefonu sam, no idi na en.wikipedia.org i ukucaj HIV, sjajan clanak
2. pojasni mi termine "visak antitela" i "manjak antitela"
3. ako govoris o transfuziologiji i mesanju krvi donora, ne poznajem materiju i ne mogu da diskutujem o tome.
 
Ali zato ja mogu. Sa temom sam odlično upoznata jer su mi informacije sveže, od pre nepune dve nedelje.

Astral-Blade:
Како ти као будући медицински радник тумачиш то да се у данашњој комерцијалној индустрији крвних производа узима крв свих могућих категорија становништва без икакве селекције која се онда меша у један заједнички базен и даље дистрибуира иако је високо контаминирана и често доводи до хепатитиса, погово код хемофиличара, који морају да узимају све веће дозе медикамената за згрушавање (на бази крви), јер им тело производи антитела да се боре са туђим, контаминираним протеинима. Ово је данас велики бизнис у свету и срамота лекарске струке.

Samo iz poštovanja prema tebi, neću ništa komentarisati, već ću te kao i uvek pozvati da obrazložiš i daš izvor.

Volela bih da to poštovanje bude obostrano, pa da se ne javljaš samo kad TI imaš nešto da kažeš ali ne i onda kada te neko nešto pita.
Dobrodošao u novu diskusiju, kad ni stara nije završena, šta drugo da ti kažem.
:|
Zaista bih te molila da se malo preispitaš. :roll:
 
Elle_77:
Samo iz poštovanja prema tebi, neću ništa komentarisati, već ću te kao i uvek pozvati da obrazložiš i daš izvor.

Volela bih da to poštovanje bude obostrano, pa da se ne javljaš samo kad TI imaš nešto da kažeš ali ne i onda kada te neko nešto pita. Dobrodošao u novu diskusiju, kad ni stara nije završena, šta drugo da ti kažem. Zaista bih te molila da se malo preispitaš. :roll:
Ја се искрено надам да је циљ свих нас који учествујемо у дискусији да спознамо шта је заправо истина. Трудим се да одговарам на питања, али у исто време пишем и о оним сазнањима до којим сам дошао, све у најбољој намери. Ако ти имаш нешто да додаш или прокоментаришеш, само изволи.

Што тиче извора за овај мој последњи пост, у питању је немачки вирусолог др. Стефан Ланка. Ево га линк http://www.virusmyth.net/aids/data/mcinterviewsl.htm

Такође, ево линка са неким наводним фотографијама ХИВ вируса и коментарима вирусолога шта се ту заправо види http://www.virusmyth.net/aids/data2/slvirusphotos.htm

За крај, само да пожелим и теби и @guitarrr_babe успешан истраживачки рад 8-)
 

Back
Top