sam se pali (startuje)

N

neledr

Gost
Zdravo svima.Imam jedan problem(zapravo dva).
Naime posle regularne sekvence gasenja,start/shut down/ok.comp mi se normalno ugasi i sve je ok!Medjutim desava mi se da kada me neko pozove na kucni broj,on se sam upali!Modem mi je eksterni AcerModem 56 Surf,i dve zicice koje idu od telefona su u modem prikljucene u "line" ulaz, dok kablic koji mi je prikljucen na bazu od daljinskog telefona ide i "phone "ulaz.Da li je tu negde greska?KOnfiguracija compa je:P2 266Mhz,(I)HDD 3.2GB,(II)HDD 4.33GB,192MB ram-a(3xpo 64MB),sistem je WinME,stampac,scener,dig.foto aparat.
Drugi problem je sto mi je BIOS na nemackom jeziku posto sam comp dobio iz nemacke, i ne mogu da ga promenim bar u engleski posto se sa njim kako-tako i snalazim.Molim Vas da mi pomognete :?
 
A sta radite kad racunar lepo prilikom svakog starta
Znaci kad prodje onaj Windows Logo "Windows XP Home Edition" npr. onda se restartuje nakon toga i tako stalno?
Taj problem ja imam i neznam jesam li "glup" ili kako, al nemam pojma sta da radim, zna li neko?

Sto se tice tog Biosa na nemackom, napisi sta te zanima, mogu ti ja prevesti, slucajno znam NEMACKI:)

Pozdrav.
 
DEVIL:
A sta radite kad racunar lepo prilikom svakog starta
Znaci kad prodje onaj Windows Logo "Windows XP Home Edition" npr. onda se restartuje nakon toga i tako stalno?
Taj problem ja imam i neznam jesam li "glup" ili kako, al nemam pojma sta da radim, zna li neko?

Sto se tice tog Biosa na nemackom, napisi sta te zanima, mogu ti ja prevesti, slucajno znam NEMACKI:)

Pozdrav.
Iskljucis Autorestart i to ti je to....

A za ovog gore, kad iskljucis racunar, jednostavno ga iskljuci iz uticnice i to ti je to
 
DEVIL:
A sta radite kad racunar lepo prilikom svakog starta
Znaci kad prodje onaj Windows Logo "Windows XP Home Edition" npr. onda se restartuje nakon toga i tako stalno?
Taj problem ja imam i neznam jesam li "glup" ili kako, al nemam pojma sta da radim, zna li neko?

Sto se tice tog Biosa na nemackom, napisi sta te zanima, mogu ti ja prevesti, slucajno znam NEMACKI:)

Pozdrav.
Hiljaditi put...start my cpu desni click propertis advanced start up and recovery settings auto.restart. i iskljuci...ovo je poslednji put da ovo pisem...
 
Red_Zmaja:
DEVIL:
A sta radite kad racunar lepo prilikom svakog starta
Znaci kad prodje onaj Windows Logo "Windows XP Home Edition" npr. onda se restartuje nakon toga i tako stalno?
Taj problem ja imam i neznam jesam li "glup" ili kako, al nemam pojma sta da radim, zna li neko?

Sto se tice tog Biosa na nemackom, napisi sta te zanima, mogu ti ja prevesti, slucajno znam NEMACKI:)

Pozdrav.
Hiljaditi put...start my cpu desni click propertis advanced start up and recovery settings auto.restart. i iskljuci...ovo je poslednji put da ovo pisem...
haha, pa nisam toliki kreten da to ne znam
Ocito nisi ni procitao pitanje. Ne mogu doci do DESKTOPA razumes. Fora je da se pre toga restarta cim prodje WINLOGO on se restarta, znaci nije se skroz startovao, nije Windows podignut, a on se restarta.
 
DEVIL:
Red_Zmaja:
DEVIL:
A sta radite kad racunar lepo prilikom svakog starta
Znaci kad prodje onaj Windows Logo "Windows XP Home Edition" npr. onda se restartuje nakon toga i tako stalno?
Taj problem ja imam i neznam jesam li "glup" ili kako, al nemam pojma sta da radim, zna li neko?

Sto se tice tog Biosa na nemackom, napisi sta te zanima, mogu ti ja prevesti, slucajno znam NEMACKI:)

Pozdrav.
Hiljaditi put...start my cpu desni click propertis advanced start up and recovery settings auto.restart. i iskljuci...ovo je poslednji put da ovo pisem...
haha, pa nisam toliki kreten da to ne znam
Ocito nisi ni procitao pitanje. Ne mogu doci do DESKTOPA razumes. Fora je da se pre toga restarta cim prodje WINLOGO on se restarta, znaci nije se skroz startovao, nije Windows podignut, a on se restarta.
Pa onda ga lepo dignes u Safe Modu i ucini sta ti dusa iste u njemu...
 
Probao sam sve, ali nemoze se ni u safe modu, ni nikako startovati :cry: :cry: jednostavno se UGASI, pa opet
Ja sto imam problema sa racunarom to nema stvarno niko. Hebm ti ONT proizvode bez vezne racunare :cry: :cry: sto kupih ovo shit:(
 
DEVIL:
Probao sam sve, ali nemoze se ni u safe modu, ni nikako startovati :cry: :cry: jednostavno se UGASI, pa opet
Ja sto imam problema sa racunarom to nema stvarno niko. Hebm ti ONT proizvode bez vezne racunare :cry: :cry: sto kupih ovo *:(
Ne brini nisi jedini sa problemima...
da li si probao "last good known configuration"?
Da li si probao da formatiras hard, reinstairas win ili nesto slicno? valjda posle reinstalacije mora da se digne dok se ne poubacuju programi. Ako i pre instalacije bilo cega (drajvera...) nastavi da se restartuje onda ti se verovatno kolje hardver...
Koliko ti se to cesto desava? Posto vidim da se javljas ovde, pa ne znam da li kuckas na tvom racunaru ili nekom drugom.
 
Kuckam ja sa drugog racunara.. mog isto:)imam vishe njih:)
Nego probao sam sledece:
1) Formatirao hard
2) Instalirao Windows
3) Instalacija prosla bez greske
4)Kasnije ocu da pokrenem racunar a ono sam se restartuje ( rekao sam i kad)
5) Probam Safe mode al nece ista stvar se desava
6)Probam Last good known configuration, ali problem i dalje postoji
7) Hteo ja BIOS Upgrade napraviti, kad mi javise da za taj racunar nemaju Upgrade :shock:
 
rastamann:
HM

Znaci kazes da stanem ispred racunara i vicem O BOZE, O BOZE mozda pomogne.
Gledam bas na nekoliko tema dajes neke "kratke" "provokativne" odgovore, daj nesto bolje ako znas, inace tako neces pomoci niti jednom clanu foruma, a mislim da je to upravo svrha zasto doci na forum, znaci pomoci nekom i da ti neko pomogne.
devile,druze, imao sam savrseno iste probleme kao ti sa XP, stavio sam W2k SP4, i jednostavno kao u vicu problemi su nestali ama bas svi u vezi XP!!!!
hvala, moram i to probati, pre nego sto izmenim pola stvari u racunaru... :cry:
:arrow: Pozdrav
 

Back
Top