Patriote

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Patriote
Goran Marković (2 Decembar, 2006 - 19:23)

Negde oko pola pet popodne sam krenuo u prvcu centra grada i u trenutku kada sam skrenuo u sokak koji vodi pored Vukovog i Dositejevog muzeja prema Višnjićevoj ulici spazio sam čudnu grupu ljudi koja mi se kretala u susret. Predvodila ih je izuzetno visoka plavuša koja je po intonaciji i govoru tela očigledno predstavljala vođu grupe. Ostatak su činila četiri zdepasta muškarca koja su sa njom nešto žustro raspravljala, smejući se na način koji je pomalo podsećao na groktanje. Ne bih im verovatno posvetio mnogo pažnje da se blajhana predvodnica nije zaustavila ispred mene, pogledala me sa prezirom i rekla: „Evo našeg patriote!“

U prvi mah nisam shvatao ko su ti ljudi i zašto mi se obraćaju. Palo mi je na pamet da bi ona možda mogla biti nekakva prostitutka ili nešto slično ali je ta pretpostavka odmah otpala, ako ni zbog čega drugog onda zbog plavušine nakazne pojave. Muškarci su neodoljovo ličili na čopor orangutana ali i to je bilo sumnjivo, ne samo zbog udaljenosti nacionalnog parka u Bocvani nego i zbog poznate brižljivosti direktora zoološkog vrta Vuka Bojovića koji nikada ne bi dopustio da se njegovi majmuni smucaju Dorćolom po ovakvoj zimi. Dakle, ispred mene su bili pravi pravcijati ljudi (ma kako to izgledalo malo verovatno) koji su, šta više, imali sa mnom nešto da rasprave.

Posle nekoliko sekundi postalo mi je sve jasno. Bili su to učesnici protesta ispred američke ambasade koji su se, raspaljeni i puni optimizma, vraćali sa tog eminentnog skupa. Nabasali su na mene, košarkašica-kapo me prepoznala i sada je trebalo da ja platim za sva nedela koja su učinjena njihovom fireru. To sam zaključio iz fine ironije koju je pratila njena kvalifikacija moje malenkosi: „patriota“. Čopor je počeo da se smeje njenom suptilnom smislu za humor i zauzeo preteću pozu na trasi kojom sam se kretao. Nije dolazilo u obzir da se okrenem i vratim, nikada to sebi ne bih oprostio. Na drugoj strani, horda je izgledala prilično raspoložena da okrvavi ruke, naročito je delovala opasno pripadnica „nežnog pola“. Zato sam i ja stao i posmatrao ih podjednako krvoločno kao i oni mene.

Pat pozicija koja je nastala trajala je nekoliko minuta. Oni su pokušavali da variraju temu moje izdajničke ličnosti, očekujući da puknem i skočim mečki na rupu. Ja sam bio dovoljno priseban da sve oćutim ali i prilično rešen da ne ustuknem ni milimetar. Nakon što im je presahao vokabular krenuli su ka meni. Stajao sam mirno, rešen da svoju kožu prodam što skuplje. Ali oni su se, unseći mi se u lice, zadržali samo na rečima. To što su mi govorili slabo sam razumeo, najviše zbog očajne artikulacije i teških problema koje su imali sa gramatikom. Ali, stalno su ponavljali reč „patriota“, trudeći se da je u mom slučaju što više obezvrede. Dok su, zadovoljni učinkom, prolazili tik pored mene osetio sam mešavinu mirisa jeftinog parfema i alkohola koji se prodaje po kioscima na autobuskim stanicama. Bili su pravi patrioti. Po povratku sa uspešno obavljene misije spašavanja svog naroda.
 
U prvi mah nisam shvatao ko su ti ljudi i zašto mi se obraćaju. Palo mi je na pamet da bi ona možda mogla biti nekakva prostitutka ili nešto slično ali je ta pretpostavka odmah otpala, ako ni zbog čega drugog onda zbog plavušine nakazne pojave. Muškarci su neodoljovo ličili na čopor orangutana ali i to je bilo sumnjivo, ne samo zbog udaljenosti nacionalnog parka u Bocvani nego i zbog poznate brižljivosti direktora zoološkog vrta Vuka Bojovića koji nikada ne bi dopustio da se njegovi majmuni smucaju Dorćolom po ovakvoj zimi. Dakle, ispred mene su bili pravi pravcijati ljudi (ma kako to izgledalo malo verovatno) koji su, šta više, imali sa mnom nešto da rasprave.

НСДСАП...
црнци-орангутани
Јевреји- пацови

Типичан пример нацистичког памфлета из пера либерал-фашиста
Чист говор мржње, свако ко се не слаже са идејама вољеног вође је "*****", "Орангутан" и "Грокће"

Нацизам
 
Ко би рекао да Беба препознаје мирис јефтиних парфема и алкохола у близини аутобуске станице?Зар се у Шилеровој не пије скиви?
 
kreativac:
Ко би рекао да Беба препознаје мирис јефтиних парфема и алкохола у близини аутобуске станице?Зар се у Шилеровој не пије скиви?

Зато што пут до Шилерове води преко Пициног парка.
:)
 
Aleksandre da nisi bio ti u toj grupi?
Vidim mnogo te pogodila istina.

Oni koji presreću i prete i nisu zaslužili da budu drugačije nazivani nego orangutani.

Samo što tebi kao radikalui ne smeta to što horde polucivilizovanih presreću ljude po ulicama i napadaju ih.

Radikali svakim svojim potezom pokazuju ko su i šta su.
 
Eraserhead:
Aleksandre da nisi bio ti u toj grupi?
Vidim mnogo te pogodila istina.

Oni koji presreću i prete i nisu zaslužili da budu drugačije nazivani nego orangutani.

Samo što tebi kao radikalui ne smeta to što horde polucivilizovanih presreću ljude po ulicama i napadaju ih.

Radikali svakim svojim potezom pokazuju ko su i šta su.

Хтео сам да идем али нисам могао. Додуше позван сам у Дом Синдиката, па ћу тамо вероватно да одем.

Истину си сам рекао, ппренео си нацисоидни памфлет који лепо описује либерал-фашистички говор.
:) :) :)
 
Goran Markovic je car........odlicno je opisao susret sa majmunolikim stvorenjima .........
Izgubljena karika, izmedju coveka i majmuna se danas , izgleda pojavila na Dorcolu, u coporu, a predvodi je zenka, spremna na teranje :):):)
 
Mozda, ali kod nekih se ta karika nikad nece pojaviti sto svakodnevno pokazuju svojim visokoparnom majmunolikom kakafonijom samo-kopulativnih frustracija.
 
inagadadavida:
Goran Markovic je car........odlicno je opisao susret sa majmunolikim stvorenjima .........
Izgubljena karika, izmedju coveka i majmuna se danas , izgleda pojavila na Dorcolu, u coporu, a predvodi je zenka, spremna na teranje :):):)

Горан Марковић је једно велико ђубре, које заслзжује свако непоштовање!
Лиже гузицу Бернару Левију зарад ,,славе" на филмским фестивалима, тако да се у последње време истакао, додуше заједно са другим Гораном, србофобским филмовима.
Сећам се оне трибине ,,Документационог центра", на којој су гостовали Бернар Леви, Борка Павићевић. Исту је водила Дринка Гојковић. Ко се сећа, биће му јасно.
 
Поштујем Горана М. и његов рад.

Питам се само једно. Кад пре ?
Кад је пре успео да напише целу причу о немилом догађају и ко је објавио ?
Нешто сумњам на Б92, само сумњам, да не грешим душу.
И наравно, "мајмунка" и "орангутани" непознати, и никад их неће наћи, незабележено камером, фотоапаратом ...?
Горан Марковић није било ко, и сад треба да поверујемо у причу ? Само зато што је то написао Г.М. Истога дана, експресно, скоро "активистички" .

Е, стварно ... Као да ратујемо. Разочаравајуће.
 
Lacibg:
Поштујем Горана М. и његов рад.

Питам се само једно. Кад пре ?
Кад је пре успео да напише целу причу о немилом догађају и ко је објавио ?
Нешто сумњам на Б92, само сумњам, да не грешим душу.
И наравно, "мајмунка" и "орангутани" непознати, и никад их неће наћи, незабележено камером, фотоапаратом ...?
Горан Марковић није било ко, и сад треба да поверујемо у причу ? Само зато што је то написао Г.М. Истога дана, експресно, скоро "активистички" .

Е, стварно ... Као да ратујемо. Разочаравајуће.

Ја сам пратио његове изјаве и коментаре, и уопште ме не чуди. У Пешчанику на Б92 се такође истиче. Пешчаник... Мислим да је довољно.
 
Lacibg:
Поштујем Горана М. и његов рад.

Питам се само једно. Кад пре ?
Кад је пре успео да напише целу причу о немилом догађају и ко је објавио ?
Нешто сумњам на Б92, само сумњам, да не грешим душу.
И наравно, "мајмунка" и "орангутани" непознати, и никад их неће наћи, незабележено камером, фотоапаратом ...?
Горан Марковић није било ко, и сад треба да поверујемо у причу ? Само зато што је то написао Г.М. Истога дана, експресно, скоро "активистички" .

Е, стварно ... Као да ратујемо. Разочаравајуће.

Da. Ako se srpska kvaziumetnička elita koristi verbalnom spit on your corpse metonimičkom hipertrofiranom hiperbolom, šta onda očekivati od njenih sledbenika na trnovitom liberalnom ružinom putu.
 
Nisam hteo da otvaram novu temu da moderatori ne bi pobesneli(jer je glavni junak ovog teksta Seselj),a moze da se svrsta i pod ovom temom.
Neobjavljeni tekst Dade Vujasinovic mozete procitati ovde
Nadam se da tema nece biti zakljucana u medjuvremenu,mada je krenula u tom smeru,koliko vidim po nacinu diskusije.
 
Lacibg:
Поштујем Горана М. и његов рад.

Питам се само једно. Кад пре ?
Кад је пре успео да напише целу причу о немилом догађају и ко је објавио ?
Нешто сумњам на Б92, само сумњам, да не грешим душу.
И наравно, "мајмунка" и "орангутани" непознати, и никад их неће наћи, незабележено камером, фотоапаратом ...?
Горан Марковић није било ко, и сад треба да поверујемо у причу ? Само зато што је то написао Г.М. Истога дана, експресно, скоро "активистички" .

Е, стварно ... Као да ратујемо. Разочаравајуће.
Некако је овог пута и мени ово гледиште најближе.
 
Увек ме разочара када уметници почну да говоре о политици. Нисам пратио такве наступе Г.М.
Није им месту у том брлогу, како не умеју да побегну од тога, иако је то њихово право. У сваком случају, мислим да штете највише себи.
 
Јел то онај Горан марковић који се бусао у груда да мора да се пушта кинески филм о тјенанмену јер смо демократска слободна земља? А пише о курвама и орангутанима као ако му се не свид ењихова мишљења, као последње комунистичко ђубре?
 
Постао је познат по махинацијама у разним жиријима на филмским фестивалима.Додељивао је награде пријатељима,а највећи скандал је направио пре неколико година кад је паре из неког фонда дао својој бившој жени.:evil:Мрзи ме да копам по новинама;постоји читав фељтон о томе.:shock:
 
Goran Marković je napisao odličan članak gde je prikazao primitivizam.
Svoj primitivizam.
Gledano od centra, on se nalazi na jednakoj udaljenosti, kao i ti likovi koje je opisao.
I potpuno je nebitno da li je sa leve ili desne strane.
 

Back
Top