ircd hybrid 7.2.2 win32 podesavanje

ApoKalYpsA

Početnik
Poruka
28
Imam problem oko podesavanja ircd hybrid, ja sam pocetnik probao sam to sa jednim drugim bewareircd-win32 i uspelo mi je sve lepo radi... Ali sada zelim da probam ircd hybrid i nisam uspeo, imam 4 foldera bin, etc, help, log, message, u bin se nalazi za pokretanje... znace oni koji su radili sa ovim... i za etc folder... nema ircd.conf vec ima example.conf, example.conf.quick, example.efnet.conf i simple.conf i sada ja sam "podesio" example.conf i simple.conf pokrenuo i ono nista kao da ne postoji... problem je sto ne znam gde sam pogresio... 3 puta sam kretao od pocetka i nisam uspeo... Pa vas molim ako imate neki savet ili ako ste podesavali i isto je bilo pa ste shvatili gde ste gresili da mi kazete kako da podesim ovo... ili neki link za pomoc sta god...


HVALA unapred!
 
Prelistaj readme file, mora da si nesto propustio ili pogresno uradio, znam samo da u nekim verzijama drugachije su rasporedjeni folderi instalcije, zato ti kazem da probash prvo sa readme file-om. Mislim da je Snejks vec podizao neki svoj server za ta tipkanja, mozda ce biti u stanju da pomogne.
 
README fajl sadrzi ovo:
------------------------------------------------------------------------------------------
Extract this zip file in C:\. The path C:\ircd is hard-coded
into the binary. If you want a different path, you will need
to download the source code and recompile with BCC or MSVC.
The source code includes the batch file contrib\win32build.bat
to help you compile with BCC or MSVC. You can download the
GPL source code from http://www.ircd-hybrid.org.

Please report bugs to bugs@ircd-hybrid.org
---------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Ovako Bewereircd se izuzetno lako podiže sa windowsa i netreba da se piše nikakav fajl za njega. kada se instalira jednostavno se pokrenei irc server je na raspolaganju. Ali je on i zato izuzetno ograničen. IRCD hybrid e za njega moraš da pišeš sopstveni ircd.conf fajl jer on ne postoji , među tim fajlovima koje imaš tamo postoji jedan jedan koji je pripremljen do pola i objašnjava ti kako mora biti napisan taj fajl i zatim preimenovan u ircd.conf .Ovo važi inače za sve irc servere koji se vrte na UNIX , Linux sistemima i moj savet za tebe je da ako misliš da imaš pravi irc server sa svim mogućnostima skini UNREAL IRC i napišeš mu ircd.conf fajl koji već postoji samo treba da mu se unesu parametri za tvoj ircd. Inače da bi samostalno napisao jednostavan ircd.conf možeš sastaviti po uputsvima koji postoje za pola sata ali izuzetno dobri se pišu i više meseci. Za chanserv , nickserv operserv skini program koji se zove Epona ona sa Unreal IRCD , njih dvoje prave pravu malu dobitnu kombinaciju , koristeći ih zajedno dobijaš pravi pravcati profesionalni server. Inače koliko sam upoznat sada ima i Unreal verzija za windows. A ako zeliš da imaš jednostavan server sa c panelom potraži na internetu "Join Me" IRCD server koji se veoma lako instalira na windows , pokrećeš ga sa svog kompjutera , lako se podesava ali nažalost besplatna verzija ima samo operserv ali zato nema chanserv i nickserv ni botserv može da udje do 1000 ljudi na 20 kanala .
Pored ovih ima još na raspolaganju i sledeće besplatne servere : muh , bahamut ultimate i da ne nabrajam dalje.
 

Back
Top