Atraktori i stimulatori apetita....

m4gn3t

Obećava
Banovan
Poruka
78
Sta mislite o atraktorima i stimulatorima apetita u ribolovu sarana?Koji proizvodjachi su po vama najbolji i kakva su vasa iskustva u koriscenju ovih dodataka mamcima i prihrani.Ja sam od ove godine polako poceo da koristim nesto od toga(Carpix) ali sam u nedoumici da li mi je to uopste potrebno...Cuo sam komentar da se posle duzeg primenjivanja atraktora na nekom terenu postize kontraefekat jer ribi otupe receptori.Kako upariti atraktor(koji bi trebalo da privuche ribu) i stimulator apetita(koji treba da joj ubrza metabolizam i da je izgladni)?Ima li potrebe za upotrebom obe stvari od jednom ili je dovoljna samo jedna od te dve?Molim samo GRABULJASE(kao onaj SUCKO)da se ne petljaju u ovu temu i da mi ne jedu zivce...
 
Deky75:
Da ne bi mnogo razmisljao sta, kako, koliko....najbolje je da koristis isprobane recepte renomiranih proizvodjaca. Ovde mozes pronaci sve sto ti je potrebno.
Hvala za link Deky.Mislim da sam pronasao dosta zanimljivih stvari mada mi je jos uvek po nesto nejasno...zapravo ja trazim nacin da atraktujem kukuruz jer samo pecanje na boile zahteva jedan period navikavanja ribe na njih a i kukuruz je jeftiniji kao sirovina i vec je godinama u opticaju na nasim vodama.mozda se ne slazes sa mnom,ali ja godinama lovim sarana na kukuruz i to veoma uspesno ali sam resio da probam da ga dobijam cesce u onim periodima kada on ne "raubuje" nego ,sto kazu,"pipulji".ne odustaje mi se bas od kukuruza iz gore navedenih razloga.Pecam u Golupcu,na Dunavu,na Tisi i na kanalu DTD kod Bele crkve u blizini Kajtasova.to su sve tekuce vode tako da je to jos jedm=na otezavajuca okolnost na racun boila.Hvala ti druze jos 1 za link....
 
Evo kako bi to mogao da izvedes. Skuvas kukuruz, ali nemoj da ga pre kuvanja potapas da stoji u vodi. Izvadis u neku posudu a drugu posudu sipas vodu u kojoj se kuvao, dodas atraktore, stimulatore i aromu, promesas i nalijes kukuruz da ogrezne. Posudu poklopis i umotas u stari jorgan ili nesto slicno da se sto sporije hladi (u medjuvremenu dolivaj jer ce kukuruz da upija tecnost). Kada se ohladi sipaj u kese i stavi u zamrzivac da se zaledi. Racunaj da ako na npr. atraktoru koji koristis pise 5ml/1kg mix-a stavis duplo vise jer kukuruz nece upiti svu kolicinu.
P.S. Vodi racuna da ne prekuvas kukuruz, najbolje je kada je skuvan "do pola".
 
Hvala druze.Samo jos da se odluchim tacno sta cu od preparata dodavati.Imam celu zimu da sse dobro raspitam... ;) Iz tvog odgovora vidim da si definitivno pristalica atraktanata i stimulatora apetita.Znaci,mislis,da je pricha o tome kako oni posle nekog vremena prave kontra efekat,totalno bezveze?Jedan mi je lik rekao da saranu otupe receptori za miris i ukus i da ne nece posle toga atraktovanu hranu...Ima li to smisla,sta mislis?Meni to zvuchi kao shuplja teorija...
 
Za tako nesto nisam cuo. Normalno je da kada navikne na boili nece kukuruz (ako ima izbor), ali kada je gladan ne bira. I zna se da ima dobru memoriju, ako je upecan par puta na isti mamac zaobilazice ga dok je ziv. A takodje se zna kada pojede nesto sto mu bas odgovara npr. boili (proteini, vitamini, minerali itd.) to mu postaje prioritet u ishrani i zbog toga pecanje na boile daje dobre rezultate.
 
Ljudi vidim da je bilo pregleda ali niko nista ni da zucne..?Dajte neko misljenje ili preporuku :shock: !!Deki,u pravu si za boile sve do rechi.Iako imam lepe ulove na tradicionalni kukuruz debelo se razmisljam u vezi boila.Videcemo(reche slepac... ;) )Pozdrav druze...
 
brate,a sto ne isprobas da mixujes "semenke" i boile u primami, mislim da to nije previse skupo, sa par kila boila mozes da pokrijes jedno solidno pecanje od nedelju dana. Jos ako skines neki dobar recept za boile, da ih sam pravis, mozes da prodjes dosta jeftino. Malo atraktora za boile, malo u semenke, pa ce da bude... P.S. Ljudi, jel ste imali goru godinu za pecanje?
 
mislim da je nepotrebno dodavati i atraktore i stimulatore u istu primam ili mamac,..sem ako se ne radi o takmicarskom ribolovu.
Kukuruz i ja najcesce koristim za sarana,ali bar jedan stao montiram sa boilom,...
Dosta dobrih savjeta od Deki75-svaka cast i BISTRO NAM VAZDA BILO,sto kaze jedan moj drugar.
 
2pike,hvala ti na savetu druze.Fakat je,da sam bas zato sto sam imao jednu od najgorih godina(ako uzmem u obzir broj sati provedenih na vodi i rezultate),i odlucio da probam da uvedem atraktore i stimulatore apetita u prichu.Godina nikad gora!!!Pa kao klinac sam valjao kuvani kukuruz i blato i prihranjivao mesto i rasturao sarana!Ne bih da zvuchim stereotipno ali STVARNO je sve gore i gore(bar u Srbiji).Pecam na kanalima DTD i na Tisi kod Knicana i u Golupcu na Dunavu i znam da ribe jos uvek ima ali ove godine je to sve bilo tako bledo i tuzno da se rasplaces.Debelo razmisljam o tome sta da preduzmem pa sam zato i postavio ovo pitanje.Racunam da ribe ima ali da su vode poprilichno napadnute i "prehranjene" a riba prilichno "skolovana" pa mi je rezon bio da probam malo hemiju da pozovem u pomoc.Stvarno,hvala Vam ljudi na savetima...I sto reche Giovanil,BISTRO NAM VAZDA BILO!
Ako nesto ima jos ko da kaze molio bih ga da to i uradi jer sada kada je zima,pravo je vreme da se razradjuje neka strategija i razmene iskustva.Pozdrav .
 
Brate, nadji stare Ribilovacke Revije i Magazine, imas gomilu dobrih saveta, i jeftinih i skupljih ideja, to ti je moj najbolji savet. Nego, kad lepo razradis taktiku, dodji na Grlisko jezero na jedno 10-ak dana, ima extra sarana. Ova godina jeste bila losa, al je ipak palo par desetki i jacih (ne ja, kolege koji tamo maltene imaju kampove). Moj komsa izvuko jednog od 12 kila na kukuruz, a ovi sto pecaju na boile ne vade sitnije od 6-7 kila. Jes da je jedan nedeljno, al vredi! A cuo sam da je lik pre 5-6 godina iscupao saronju od 24 kila!!! Ako bude dobra godina, mozes da se proslavis.
 

Back
Top