Etno Selo „Stanišić”

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Hm...sad malo ozbiljno na ovom podforumu...naime...na par kilometara od Bijeljine prema graničnom prelazu ''Pavlovića ćuprija'' postoji ''Etno selo Stanišić'' u narodu poznatije pod imenom ''Konoba''...''Konoba Stanišić''...selo koje to u istinu i postaje...ima sve odlike jednog starog sela...odlična turistička destinacija ukoliko zabauljate u ovaj kraj Republike Srpske!Poseduje odličan restoran sa izvanrednom kuhinjom i ljubaznim osobljem,bungalove,crkvu,veštačko jezerce i veštačko brdo...non-stop se nešto dograđuje i baš me zanima kakav će biti konačni izgled tog sela...Kusturičino etno selo je smešno u poređenju sa ovim...
Btw. tema je za turizam ali neka je ovde...
 
Bio sam sa Borisom (vlasnikom) kada je kupio livadu, zatim kada je otvorio onaj prvi deo (restoran, jezerce...) itd... covek je stvarno odradio pravu stvar svaka mu cast... kad god imam priliku vodim svoje prijatelje iz BG-a tamo na rucak ili veceru... zaista sjajno mesto ;)
 
Mislim da etno selo jeste dobro napravljeno ali mislim da nije to neka velika turisticka atrakcija kojm bi se Bijeljina ponosila jer to selo oslikava neka brdska sela a ne ravnicarska a Bijeljina je ravnicarski grad.A ako vlasniku nedostaje brdo ,treba znati da i Semberija ima brdskih sela npr.Gornji Dragaljevac,Tavna ,Trnova,Zabrdje ,Korenita....mogao je otici u neko od tih sela pa ih poistovijetiti sa svojim rodnim krajem ,a ne vjestacki stvarati brda na plodnom i obradivom zemljistu
 
stevica87:
Mislim da etno selo jeste dobro napravljeno ali mislim da nije to neka velika turisticka atrakcija kojm bi se Bijeljina ponosila jer to selo oslikava neka brdska sela a ne ravnicarska a Bijeljina je ravnicarski grad.A ako vlasniku nedostaje brdo ,treba znati da i Semberija ima brdskih sela npr.Gornji Dragaljevac,Tavna ,Trnova,Zabrdje ,Korenita....mogao je otici u neko od tih sela pa ih poistovijetiti sa svojim rodnim krajem ,a ne vjestacki stvarati brda na plodnom i obradivom zemljistu
Složiću se s tobom da bi sve to bilo bolje u nekom prirodno brdovitom predjelu, al kolko ja znam čovjek nije mislio pravit zadužbinu (i ona se ne pravi na takvim mjestima), nego je mislio ostvarivat od toga neki i prihod. Zamisli, ko bi se cimao zarad ručka do Korenite, Zabrđa, ...? Ovo sa uzurpacijom plodnog zemljišta ti je najveća odvala. Bijeljina, zaposleni i svi koji su na neki način sa Etno Selom i Konobom povezani imaće ili su već dobili mnogostruko više od recimo seljaka koji bi tu posijao njivu krompira. Uostalom, nije on jedini zauzeo plodno zemljišta na tom putu i kako je krenulo u nekoj budućnosti neće biti uzorane brazde do Ćuprije "Velikog Srpskog Dobro-Tvora" , a ti se uhvatio nečega što je najbolje na tom putu.
 
Obrijani:
Složiću se s tobom da bi sve to bilo bolje u nekom prirodno brdovitom predjelu, al kolko ja znam čovjek nije mislio pravit zadužbinu (i ona se ne pravi na takvim mjestima), nego je mislio ostvarivat od toga neki i prihod. Zamisli, ko bi se cimao zarad ručka do Korenite, Zabrđa, ...? Ovo sa uzurpacijom plodnog zemljišta ti je najveća odvala. Bijeljina, zaposleni i svi koji su na neki način sa Etno Selom i Konobom povezani imaće ili su već dobili mnogostruko više od recimo seljaka koji bi tu posijao njivu krompira. Uostalom, nije on jedini zauzeo plodno zemljišta na tom putu i kako je krenulo u nekoj budućnosti neće biti uzorane brazde do Ćuprije "Velikog Srpkog Dobrotvora" , a ti se uhvatio nečega što je najbolje na tom putu.

Hm...slažem se.
 
Ovo je nalicje etno sela Stanisic kod Bijeljine.

Juce smo bili tamo, odusevljeni lepotom i uredjenjem, delovalo je kao da cemo poneti samo lepe utiske sa tog mesta.

Medjutim... Kao ljubitelju zivotinja paznju su mi privukli konji koji se nalaze malo dalje od samog sela, nisu bas u okviru istog, onako, malo je izdvojen prostor gde se oni nalaze.

Prisavsi im, imali smo sta videti!!! Juce, na onoj temperaturi od skoro +40 stepeni, pas ogradjen u boxu bez kapi vode!!!

Pridjemo konjima, gde ima i poni, mala adstresnica, konji naravno nisu ispod nje, vec na sred tog prostora, sunce upeklo...nigde kapi vode..cak nigde nema ni pojilice!!! Verovatno im daju da piju vodu iz neke kofe koju smo videli tamo i iz koje smo nasuli psu, kroz zicu, vodu u njegovu posudu koja je bila suva-suvcata. Nije se mogao napiti, cak je i sapom malo brljao po posudi, valjda da se rashladi.

A jedan poni, lezi na sred tog sunca, da li onesvescen ili sta, ne znam, posto nismo smeli uci u taj njihov ogradjen prostor, jer konji nisu bili vezani pa smo se bojali da ih ne poplasimo i da ne preskoce.

Posle toga smo se pokupili i otisli kuci!

Toliko o popularnom etno selu Stanisici kod Bijeljine!

post-250107-1185697103_thumb.jpg



post-250107-1185697188_thumb.jpg


post-250107-1185697253_thumb.jpg



Smatram da bi neko, ko poznaje gazdu, trebao da mu ukaze na propuste, ako nisu u stanju da se brinu o zivotinjama ne treba ni da ih drze tamo. Ovo zaista nikako nije dobra reklama i svako ko je ljubitelj zivotinja znace o cemu pricam.
 
Не бих се баш сложио... када сам повео неко друштво тамо у обилазак летос, наједосмо се као да смо из гладних изашли, напили као да годину дана кап воде нисмо осетили и изашло нас је око 50ЕУР за нас петоро... нешто не знам баш где би се у Београду могло тако јести и за те паре... а непостојање амбијента нећу ни да помињем ;)
 
Аутопутем за Загреб идеш на искључење Бијељина-Кузмин. Пре тога имаш, Пећинци-Рума, Рума-Шабац, Сремска Митровица - Бијељина. Дакле, четврто искључење Бијељина-Кузмин ;)

Путарина је 250дин у једном смеру. Кад се искључиш са аутопута идеш лево према Кузмину, а у Кузмину на семафору десно. Након тога шибаш право до границе. Након границе идеш кроз неколико насељених места (Трњаци, Балатун итд) и последње место пре Бијељине су Дворови. Када прођеш Дворове долазиш на кружни ток величине београдске Богословије... на том кружном скрећеш лево тј. према Павловића мосту или Сремској Митровици (нисам сигуран шта тачно пише на знаку). Ближе објашњено, када уђеш у кружни ток десно иде пут за Брчко, право за центар Бијељине, лево за Павловића мост и пун круг за повратак назад :)

Дакле, кад смоташ лево идеш још пар километара право и са десне стране нема шансе да не видиш комплекс... прођеш неких 100-200м и има табла за паркинг где се улази јер обично са улице нема места за паркирање...

У принципу све је јако лепо обележено знаковима и готово је немогуће промашити пут ;)

Што се аута тиче, потребан ти је зелени картон који се вади у осигурању код којег је ауто осигуран, кошта обично 1000-1200дин и важи до истека регистрације. Уколико ауто није регистровано на тебе у теорији потребно ти је пуномоћје, али у пракси мени НИКАД нису тражили пуномоћје тако да оно... види шта да радиш с тим. Пуномоћје може бити најобичније написано руком или на компјутеру и оверено у суду или општини ;)

Срећан пута, леп провод, а ако те интересује још нешто питај ;)
 

Back
Top