POZIV

twix:
I ja ti predlazem Skype. ja ga koristim i svidja mi se. pozivi su dosta jeftini, Germany € 0.017, Croatia € 0.043....

A kako to ide sa placanjem? Na koji nacin? Ja koristim Skype sa skajpovcima, mikrofon, chet itd, nisam jos probala sa fiksnim ili mob. brojem? Imam dosta oprecnih informacija, zato pitam.
 
Sad sam zirnula na Telekomunikacije, ovde na Forumu, ima ponesto i oko ovoga, ali slabo nesto poseceno. A ova bi tema bila posecenija, da je malo bolji naslov.
 
Autor je tako sročio, pa ...

Nego što se tiče SkypeOut stvar je vrlo jednostavna pod uslovom da imaš karticu koju primaju. Odeš na njihov site, uloguješ se i uplatiš određeni kredit. Posle toga možeš da zoveš bilo koji telefonski broj dokle god imaš kredita. Prepaid sistem jednom rečju.
 
Franka:
A kako to ide sa placanjem? Na koji nacin? Ja koristim Skype sa skajpovcima, mikrofon, chet itd, nisam jos probala sa fiksnim ili mob. brojem? Imam dosta oprecnih informacija, zato pitam.
trebas imati Visa electron karticu ili bilo koju visa karticu sa verifikacionim kodom. electron je najlakse izvaditi. ne moras biti ni zaposlen niti moras na nju poleci neka velika sredstva kao sto je slucaj sa drugim karticama. kad dobijes karticu na nju prebacis 10, 20 ili 50€ (koliko hoces) i kad hoces uplatiti ides na buy skype credit upises licne podatke i nakon toga sa tom karticom mozes uplatiti credit samo na taj account. jedna kartica jedan account. cjene su razlicite. ja sam primjetio da sto dalje od bosne to jeftinije :)
 
twix:
trebas imati Visa electron karticu ili bilo koju visa karticu sa verifikacionim kodom. electron je najlakse izvaditi. ne moras biti ni zaposlen niti moras na nju poleci neka velika sredstva kao sto je slucaj sa drugim karticama. kad dobijes karticu na nju prebacis 10, 20 ili 50€ (koliko hoces) i kad hoces uplatiti ides na buy skype credit upises licne podatke i nakon toga sa tom karticom mozes uplatiti credit samo na taj account. jedna kartica jedan account. cjene su razlicite. ja sam primjetio da sto dalje od bosne to jeftinije :)
To iz Srbije ne moze.
 
Problem je sto PayPal ne prima clanove iz Srbije. Account se pravi na osnovu broja kartice a po njemu prepoznaju da se nalazimo u "ass of the Planet" i kazu fino - dovidjenja!
 
twix:
šta mislis da je problem sa karticom ili nesto drugo?
Osnovni problem sa plaćanjem je u broju kartice iz koga može da se zna koja banka je izdala tu karticu, pa samim tim i u kojoj zemlji je kartica izdata. A većina on-line proceosra kartica ne prihvata kartice izdate u Srbiji. U nekim slučjavima može da pomogne direktna komunikacija sa onima čiji proizvod uslugu hoćeš da kupiš, ali to traži vreme i ne garantuje uspešno plaćanje.
 
zamolio bih za odgovor u vezi SKYPE-a.
imam problem nece da mi ga prepozna na netu kad probam 'sign in'
iskljucen mi je firewall, ali on me obavestava da ne oze da me prijavi

imaju li kakve veze serveri, treba li za to kakvo podesavanje i moze li da se
koristi SKYPE na losoj dial-up konekcij?
 

Back
Top