Najpitomiji DivX kodek

Hmmmmm... ako imas neki problem sa gledanjem DivX-a to nije do plejera ili codeca. Ja sam imala slicnu konfiguraciju PII 400 mh sa 16 mb integrisane grafike i nisam uspela da gledam filmove normalno. Doduse nek filmovi su isli skoro normalno, na nekima se slika kocila, ali zvuk i slika su se uvek mimoilazili... ukratko slaba ti je konfiguracija. :(

Preporucujem ti - Rad Light ili MicroDVD player (kazu da je Rad Light bolji) i naravno moras instalirati DivX codec...uglavnom to imas na svakom CD-u sa filmom

Srecno! :wink:
 
Pa to sa mimoilazenjem slike i zvuka me i nervira. Mislio sam da je u pitanju slaba konfiguracija dok se nisam licno uverio kod drugara da DivX tece glatko na AMD K6-300 sa ati rage IIc sa 8 Mb. I to je komp koji odlicno poznajem dakle nista nije overklokovano, a cak je i magistrala ploce spustena sa 100 na 75 MHz. Pa mi je zbog toga dodatno cudno sto kod mene isti filmovi rade mnogo losije.
 
'Ajde opet da preporucim isto.
MicroDVD i DivX 5.0.5 :D (RadLight je spyware)

- Pre instalacije navedenog kodeka, pobrisi (uninstall) ostale kodeke.
- Pre gledanja sadrzaja na racunaru, pogasi sve ostale programe.

Ja imam PII 300 Mhz, 64MB RAM i sve ide savrseno.:D

Pozdrav.
 
Mozda ima veze i sa maticnom plocom. Moja drugarica je imala istu konfiguraciju kao moj stari PC.. na 400 mh... ali njena ploca nije bila sa integrisanom grafikom... a moja graficka je delila tih 64 mb radne memorije, nije imala svoju. Na njenom racunaru su filmovi tekli normalno....zvuk, slika..sve ok.

Ima jos jedan player za DivX koji preporucuju "mv2player" (ja ga jos nisam probala) Pogledaj na:

http://mv2.czweb.org/
 

Back
Top