Disek motor-pomoc

mogway

Zainteresovan član
Poruka
318
Imam samo jedno pitanje. Znaci ne trazim podatke o podesavanju plug ina nego samo par osnovnih informacija.

Antena mi je na krovu zgrade i jako je tesko doci do nje. Planirao sam staviti disek motor pa nih htio pitati samo sledece:
Kada covjek postavi antenu u osnovnu poziciju ( u pravcu juga ) da li ja moram rucno pomjerati antenu i memorisati pozicije za svaki satelit ( koristim ProgDVB ) ili mogu koristiti neku opciju u kojoj upisem stepene i on sam pomjeri antenu na tu poziciju???
Pitam ovo jer mi je problem prici anteni.

Znaci problem je u tome da li moram ici od satelita do satelita pomjerati antenu i snimati pozicije ili mogu koristiti neku opciju ( misim na Goto x.x ) da upisem frekvenciju i da mi je pomjeri na tu poziciju???

Izvinjavam se zbog ovih pocetnickih pitanja ali stvarno nista ne znam u vezi motorcica.sta mogu kada ne znam. Nije sramota pitati. Embarassed

Problem bi mi bio da moram nositi komp gore i onda se za*ebavati.
Unaprijed zahvalan
 
Nego, da li taj motor ima sam u sebi odredjene pozicije za svaki satelit ili se mora doći do svakog satelita, na neki recimo rucni način, pa onda snimiti tu poziciju da bi mogao doći ponovo na nju?
 
ebiga, to je jedini koji sada mogu nabaviti. Ako nestavim sada nista do proljeca jer je antena na krovu od zgrade ( kosi krov :grin: :grin: :grin: )
A u medjuvremenu sam skontao da je potrebno samo da nadjem Astru a sve ostalo mogu iz svoje sobe :grin: :grin: :grin:
Naravno uz preduslov da je gore sve dobro i ispravno namjesteno.

U svakom slucaju hvala ti
 
ma da trebas naci astru al ako pokreces motor sa ss2 trebas da imas pluginse za pokretanje tog motora
ja imam ss2 i obican motor koji pokrecem manuelnim pozicionerom i super mi radi a sve me kostalo 30 setak eura
 
Ja sam kupio Motor 20 Eur, i digitalni pozicioner SuperJ/Tack 40 Eur...
Super vrti... E sad, nije mi jasno može li se namestiti da kad kliknem recimo na kanal TV8 (turksat 42 E) da SS2 vrti sam na tu poziciju koja mi je na pozicioneru? Ili za to trebam DiseqC (ili kako se već zove)?
 

Back
Top