Freelance programming

BeeKey

Obećava
Poruka
56
Ovim se obracam ljudima koji rade freelancing proramiranje.
Interesuje me da li neko radi na ovaj nacin? Vidim da ima milion poslova na taj nacin, pa me interesuje vase iskustvo po tom pitanju. Valjda mozete da podelite to sa ostatkom :)

Da li preporucujete takav vid posla? Kako je sredjeno placanje? Posto ipak je ovo Srbija, crna rupa. Kako ste nasli posao, koliko dugo to radite, jeste bili "zavrnuti" za posao i takve stvari koje su vama normalne.

Posto ovde kod nas traze ljude sa iskustvom, pa okle mi to. U svakoj prijavi traze minimum 1 ili cak 2 godine iskustva.

Mislim da tih poslova ima gomila, tako da necu da vam uzimam "hleb" iz usta :) Prosvatlite nas koji smo novi u tim vodama.
 
ja sam radio na www.scriptlance.com, u posledjne vreme sam malo batalio posto sam imao neka druga posla, ali sve u svemu ja sam zadovoljan.
Nalazenje poslova ide po principu aukcije. Poslodavac da oglas, a programeri se javljaju i daju svoju cenu. Poslodavac onda odabira programera i to je to.
Placanje radi ok, preko ceka koji se salje postom, i u tom slucaju moras da cekas cek nekih 3-4 nedelje, a mozes da ga unovcis u vecini banaka. U Intesa banci se to zavrsava momentalno, dakle das cek i dobijes pare...A da moras da imas i devizni racun, cije je otvaranje kod njih besplatno. Takodje mogu da ti uplate kes direktno na racun, ali tu se uzima nekih 25$, pa se to isplati samo kad su vece sume u pitanju...
E sad, sto se tice samog 'opisa' posla...Pozeljno je da imas neki CV, ali i ne moras...Bitno je da se prilikom prve aukcije predstavis u sto boljem svetlu, i da unapred prokomentarises projekat. Dakle ono 'ja cu to da uradim za male pare' ne prolazi bas uvek. Dobro je da kazes ja cu to ovako, mogu i onako, ili vec sta ti padne na pamet. Ako poslodavac bude zadovoljan poslom, napisace ti lep review, sto se svaki buduci moci da vidi, i tako, malo po malo napredujes :)
Ja nisam bio zavrnut, ali sam cuo za neke ljude koji jesu, a kao vid osiguranja mozes da trazis avans :)
 

Back
Top