Ocene vlada

Da li je ova vlada bolja od prethodne, ista ili gora

  • Bolja

  • Gora

  • Ista

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Da li je ova vlada bolja od prethodne, ista ili gora. Ocenite po vasim kriterijumima i prioritetima.

Vase misljenje?

A moje je da je bolja, ne bas u meri u kojoj sam se nadao, ali ipak bolja.
 
Goru nikada nismo imali, izuzimajuci onaj vampirski sastav SPS - SRS - JUL, koji je isisao krv Srbiji.

Ovi sada, su groteskna podvarijanta one vlade upokojenog Satrapa, koja se sluzi njegovim smicalicama, podvalama, i lagarijama.........tuga, bruka, nevolja....

Jos dugo Srbija nece okusiti boljega zivota, pored ovakvih prevaranata!!!!!!!!

Sledeca vlada, garant: DSS - SRS - SPS a onda, spasavaj se ko moze, osim poneki funkcioner :)
 
Rekoh vec da je mnogo gora je bila ona prethodna, uz to da su zloupotrebili teznju naroda da skine Slobu. Kao dokaz katastrofalnog rada prethodne vlade je rezultat DS-a i ostalih stranaka koje su sacinjavali tu vladu na izborima. Ljudi rekli sta misle o njihovom radu.
 
gora.
dobro, od ovoga bi radikali mogli da naprave urnebesniju vladu.
feudi, bez rachuna. vazda isto demagogisanje...
razne grozne face i padanje na nekim kljuchnim stvarima koje sam ochekivao da se zavrshe.
kapiram da forumski dss likovi odlepljuju na ovu vladu (josh kad bi je potpomogli radikali, upishkili bi se od srece), sto je i logicno.
kad smo vec kod direktora, nema, posle djindjica je ovo sica. mediokriteti. i oko njega je bilo raznih frikova, ali ovo je...pff
elem, dobro je da je ova vlada fakticki samo-pala( da,da PALA).samo-oborila se, uz prichu kako se to nije desilo. vazi...
sranye je sto sve vishe mislim da u ovoj zemlji nema likova koji bi mogli uspeshno da je vode. ili takvi nisu u politici. neko je rekao da uvezemo japance.
odlichna ideja
a sad- chekam da pomenuti lokal-dss-ovci pochnu i na ovoj temi da se raduju blagodetima i chudotvornoj moci ustava i charima i magicnom stapicu koji on donosi...
 
urospo:
Rekoh vec da je mnogo gora je bila ona prethodna, uz to da su zloupotrebili teznju naroda da skine Slobu. Kao dokaz katastrofalnog rada prethodne vlade je rezultat DS-a i ostalih stranaka koje su sacinjavali tu vladu na izborima. Ljudi rekli sta misle o njihovom radu.

Kako to "zloupotrebili " teznju naroda da skine Slobu??

Mnogo ti nelogicna recenica, urose :shock:

Pazi, ako je teznja naroda bila da skine tiranina, i ako je DOS artikulisao tu teznju sa svojim ciljevima, i ako je to rezultiralo , kao sto jeste, padom tiranina sa vlasti, onda se namece:

1) Narod je ispunio svoje teznje
2) onaj ko ispuni svoje zelje i teznje, nikako nije "zloupotrebljen" :confused:

Primer: "ja sam zloupotrebio tvoju teznju da vozis "Porshe" o kupio ti ga :confused: :confused:

3) Vlada DOSa se moze ocenjivati samo do ubistva Z.Djindjica, a ta vlada je bila najbolja u
Srpskoj istoriji, na zalost , kratko je trajala........

Nabroj neke od katastrofalnih gresaka one vlade, moze sve i sa omiljenim Bodrumom
Garantujem da cu na svaku od njih , napisati bar dve do tri, ove tvoje , omiljene vlade....
 
Gora je ali moze da dobije zadovoljavajucu ocenu.
Neka ministarstva su joj bolja nego u prethodnoj vladi(ekonomski odnosi sa inostrastvom), neka gora(pravda,finansije) a neka isto losa (policija).
ocena dobar (3).
prethodna vlada moze da dobije vrlo dobar (4)
 
@ Petar

neko je rekao da uvezemo japance.


Da, u jednoj od svojih brojnih reinkarnacija, :wink: ..rekao sam da je jedini spas za Srbiju , da se dovedu Japanci, Ameri, Francuzi, Italijani.........placeni strucnjaci koji ce zemlju izvaditi iz gomana............svaki onaj , ko se nada da ce ijedna od faca ,koje danas paradiraju po skupstinskim kafanama, ikada uciniti ista korisno za ovu zemlju, je najblaze, receno , naivac:"Hlebinac" sto bi rekli oni koji znaju sta je hlebinska skola...... :roll:
 
To je cena koja se placa kad je vlada sastavljena od velikog broja stranaka, ne valja ni sto vlada nije bila stabilna vec manjinska, ima nekih koji su zalutali u vladu, ali u onom trenutku je to valjda bilo jedino resenje s obzirom na izborne rezultate i okolnosti u kojim se drzava nalazila. Mislim da je bolje bilo to nego ponovni izbori.
 
_Milanche_:
Gora je ali moze da dobije zadovoljavajucu ocenu.
Neka ministarstva su joj bolja nego u prethodnoj vladi(ekonomski odnosi sa inostrastvom), neka gora(pravda,finansije) a neka isto losa (policija).
ocena dobar (3).
prethodna vlada moze da dobije vrlo dobar (4)

Ti, Milanche delis dobre ocene, ko da se kandidujes za titulu :"omiljeni ucitelj " :D :D
 
_Milanche_:
Gora je ali moze da dobije zadovoljavajucu ocenu.
Neka ministarstva su joj bolja nego u prethodnoj vladi(ekonomski odnosi sa inostrastvom), neka gora(pravda,finansije) a neka isto losa (policija).
ocena dobar (3).
prethodna vlada moze da dobije vrlo dobar (4)

da, naravno...bilo je i u staroj vladi djindjica teshkih odlepa.
ali okolnosti su bile drugachije jer je djinjdjic ogromnu masu od 18 likova, skupljenih zna se zbog chega, morao da rasporedi i balansira. koshtunica je u normalnijim okolnostima pravio vladu. a sam je izabrao da bude manjinska. hteo da "unormali" sps. super :roll:
 
urospo:
To je cena koja se placa kad je vlada sastavljena od velikog broja stranaka, ne valja ni sto vlada nije bila stabilna vec manjinska, ima nekih koji su zalutali u vladu, ali u onom trenutku je to valjda bilo jedino resenje s obzirom na izborne rezultate i okolnosti u kojim se drzava nalazila. Mislim da je bolje bilo to nego ponovni izbori.

Svi koji su u ovoj vladi su zalutali

Ministar policije, osudjivani provalnik?????
Treba li jos nesto da se kaze???

Sve je bolje od vlade koju podrzava SPS , ali Kostunjavog i crni djavo da podrzava, njemu ne smeta, samo da vlada. i zato ce se udruziti sa radikalima u sledecem deljenju karata. :evil:

Jos cekam da napises grehove one vlade, koju tako ovlas i napamet pljujes
Na svaki ,dodajem tri greha ove vlade......posteno?? :confused:
 
urospo:
Rekoh vec da je mnogo gora je bila ona prethodna, uz to da su zloupotrebili teznju naroda da skine Slobu. Kao dokaz katastrofalnog rada prethodne vlade je rezultat DS-a i ostalih stranaka koje su sacinjavali tu vladu na izborima. Ljudi rekli sta misle o njihovom radu.
vidi ovako G17+ je veci deo vremena sem u zadnjih 6 meseci cinio tu vladu.Tesko da je svih 11,7% glasaca te stranke mislio da je politika vlade bila losa.
Stranke koje su cinile vladu dobile su sledece procente na izborima:
DS 12.6%
DA 2.1%
DHSS 1.1%
zajedno za toleranciju 4.0%
liberali srbije 0.7%
reformisti vojvodine 0.5%
laburisti 0.1%
sto bi se reklo 21.1% zbog glasova G17+ od kojih je objektivno bar pola podrzavalo vladu.
sve u svemu realno 21-27% ljudi je mislio da je vlada bila dobra.
Da li ce toliko ljudi na narednim izborima glasati i za stranke ovde vlade koja je objektivno imala manje probleme nego ona pre nje(kao sto ce i naredna imati manje od ove)...ne znam...
 
inagadadavida:
Kako to "zloupotrebili " teznju naroda da skine Slobu??

Mnogo ti nelogicna recenica, urose :shock:

Pazi, ako je teznja naroda bila da skine tiranina, i ako je DOS artikulisao tu teznju sa svojim ciljevima, i ako je to rezultiralo , kao sto jeste, padom tiranina sa vlasti, onda se namece:

1) Narod je ispunio svoje teznje
2) onaj ko ispuni svoje zelje i teznje, nikako nije "zloupotrebljen" :confused:

Primer: "ja sam zloupotrebio tvoju teznju da vozis "Porshe" o kupio ti ga :confused: :confused:

3) Vlada DOSa se moze ocenjivati samo do ubistva Z.Djindjica, a ta vlada je bila najbolja u
Srpskoj istoriji, na zalost , kratko je trajala........

Nabroj neke od katastrofalnih gresaka one vlade, moze sve i sa omiljenim Bodrumom
Garantujem da cu na svaku od njih , napisati bar dve do tri, ove tvoje , omiljene vlade....

Lepo, zlupotrebila da dodje na vlast. Nesto kao komunisti u II sv ratu kad su zluopotrebili teznju naroda za oslobodjenjem od fasista. Mozes ti da ne priznajes, ali mnogi su glasali za njih samo da bi Sloba pao. Dobro znas i kakva su im obecanja bila pred te izbore.

Do ubistva Djindjica, posle ubistva - ista stvar.

A kad bi poceo da nabrajam greske trebalo bi mi pola strane, a i znam tvoja tumacenja i konstruisanja.
 
da, kao sto je onda i voja "zlopotrebio" teznju naroda da skine slobu pa zaseo u predsednicku stolicu :roll:
yeee....
pa svaka nova vlast je izaz teznje naroda da skine onu prethodnu. samo sto je kod skidanja slobe motiv bio veci
iznosish zaista epohalna i ingeniozna otkrica
 
urospo:
Pa jeste, ali sada ljudi ne glasaju da bi nekog skinuli nego da bi njihovi kandidati pobedili, ucestvovali u vladi, bili u skupstini itd.


pa tako uvek mozemo da okrenemo i da kazemo- ljudi nisu glasali protiv slobe, nego su glasali ZA- bolji zivot, vece plate, normalnije odnose sa svetom.......u chemu je razlika?

inace da, vi partijski aktivisti zaista glasate za svoje kandidate....
 
Aha, pa da nabrajas ono sto TI i tebi slicni smatrate greskama, mani te fore.

Ova vlada kakva takva ne moze da se poredi sa onom prethodnom koja je opljackala zemlju sramnim privatizacijama, ponizila drzavu i narod, davala i sto traze i sto ne traze zapadnjci, vodila pogubnu nacionalnu politiku, ogrezla u pljacki i lopovloku itd itd. Tada je bilo sramota biti pripadnik ovog naroda i drzavljanin ove zemlje, dobro nac. manjinama je bilo super.

I opet kazem, DS kao stozer one vlade je prosao lose na izborima jer je narod rekao sta misli o toj vladi, a isto ili slicno bi bilo i da nije Djindjic ubijen, ono sto je milance pricao za g17 nema mnogo veze sa ovim.
 
~Petar~:
pa tako uvek mozemo da okrenemo i da kazemo- ljudi nisu glasali protiv slobe, nego su glasali ZA- bolji zivot, vece plate, normalnije odnose sa svetom.......u chemu je razlika?

inace da, vi partijski aktivisti zaista glasate za 'svoje' kandidate....

To samo ti kao stranacki aktivista i potrcko mozes tako da kazes i pravis se tosa.
 
pa 21.1 % bez G17+....
ato bi znacilo da ako necemo da racunao G17+ necemo je racnati ni ovoj vladi jer je i iz ove izasla...
DSS-NS i SPO treba da osvoje 21.1% na narednim izborima....nece to biti bas lako...
 
urospo:
Aha, pa da nabrajas ono sto TI i tebi slicni smatrate greskama, mani te fore.
a ti i tebi slicni ste neko merilo objektivnosti?


urospo:
Ova vlada kakva takva ne moze da se poredi sa onom prethodnom koja je opljackala zemlju sramnim privatizacijama, ponizila drzavu i narod, davala i sto traze i sto ne traze zapadnjci, vodila pogubnu nacionalnu politiku, ogrezla u pljacki i lopovloku itd itd. Tada je bilo sramota biti pripadnik ovog naroda i drzavljanin ove zemlje, dobro nac. manjinama je bilo super.

kojim privatizacijama?
sta je 'davala i sto traze i sto ne raze zapadnjaci'?
kako je ponizila narod?
misim, posle jedne konkrente stvar, naveo si pet opstih zvaka koje ne znache nishta..

urospo:
I opet kazem, DS kao stozer one vlade je prosao lose na izborima jer je narod rekao sta misli o toj vladi, a isto ili slicno bi bilo i da nije Djindjic ubijen, ono sto je milance pricao za g17 nema mnogo veze sa ovim.

da, narod je rekao. zato je pretpostavljam kasnije po istom shablonu dss-vladin kandidat za predsednika slavno izbio na 4.mesto...i sto dss sada ima 13% podrske, pa su ikopali velju,palmu,bidzu...
 

Back
Top