Paskal procedure - Help!!!

apocalypse_iki

Aktivan član
Poruka
1.497
Jel moze neko da mi objasni sustinu ovih procedura, jer ih nista ne shvatam, a imam kontrolni u utorak? :-)

I, ako neko zna da uradi neki od zadataka:

1. Napisati proceduru kojom se izračunava min i max na osnovu 2 zadata cela broja
2. Sastaviti proceduru koja odredjuje max i min 3 zadata broja a, b, c korištenjem opisa funkcija min i max
3. Napisati proceduru u kojoj su ulazne vrednosti 2 cela broja m i n, a rezultat celi brojevi kv i kub. Rezultat kv treba da bude zbir kvadrata brojeva od m do n, a rezultatkub zbir kubova od m do n

Unapred hvala... :-)
 
izvoli:
nisam kompajliro pa neznam da lisam negde mozda pogresio

1.

program jedan;
var
a, b : integer;

function Max(a, b : integer): integer;
begin
result := a;
if b > result then result := b;
end;

begin
writeln('unos:');
readln(a, b);
writeln(Max(a, b));
readln;
end.

2.

program dva;
var
a, b, c : integer;

function Max(a, b, c : integer): integer;
begin
result := a;
if b > result then result := b;
if c > result then result := c;
end;

begin
writeln('unos:');
readln(a, b, c);
writeln(Max(a, b, c));
readln;
end.

3.

program tri;
var
m, n, kv, kub : integer;

procedure Uradi(a, b, kv, kub : integer);
begin
kv := (a * a) + (b * b);
kub := (a * a * a) + (b * b * b);
end;

begin
writeln('unos:');
readln(m, n);
Uradi(m, n, kv, kub);
writeln(kv, ' ',kub);
readln;
end.
 
Samo jedna napomena vezana za poslati kod. Šta ti govori naziv procedure "Uradi"? Meni apsolutno ništa, a verovatno ni bilo kom drugom. Zar pomenuta procedura nije mogla da se nazove KvadratKub ili nešto što jasno govori šta pomenuta procedura radi?

Kod treba da se piše tako da ga autor i onaj posle njega ko ga čita/menja razumeju. Uopšte nije bitno što je to jedna jedina procedura u okviru programa, jer kada se jednom tako naučiš, onda je to teško ispraviti.

Jedan od rezultata koji sam imao prilike da vidim je aplikacija sa preko 3000 klasa i svaka od klasa ima metodu do!!!

 

Back
Top