Potreban Softver!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

doca86

Početnik
Poruka
11
Potreban mali softver windows aplikacija koji bi posle instalacije bio dole u desnom cosku i svakih 2 minuta samo pozvao jednu http adresu i u slučaju da ima nekih novih podataka koji su stigli u tih 2 minuta to isto oglasio jednim zvukom desni klik na ikonicu bi trebalo da otvori setting gde bi mogla samo da se nasteluje adresa koja treba da se pozove (refresh) svakih 2 minuta a duplim klikom na ikonicu trebala bi u malom prozoru da se otvori ta ista adresa koju je ónaj sto je softver instalirao otvori.
Ovo nebi trebalo da je neki veliki posao znaci minimalan rad a naravno nebi bilo dzabe ko ima volje da radi neka me kontaktira na kordun(et)sms.at
još nešto softver bi trebalo da bude na sprskom od početka do kraja
 
@doca86
Da li je to minimanal rad ili ne, proceniti se moze tek kad se znaju svi detalji. A i volim kad mi potencijalni klijent odmah na startu pocne objasnjavati kako je to zapravo neki "mali programcic" maltene nije vredno pomena - samim tim ocekuje i cenu, tek za kaficu ili slicno....
Ja takve debelo oderem ali tek u drugom pokusaju, kad daju nekom priucenom "malom sa petog sprata" pa kad nista ne funkcionise ili se syebe, onda dolaze kod mene ponovo - e sad ja zavrcem usi i vise nego sto bi prvobitno kostalo.
Inace, da bi ti neko odgovorio, moraces i vise podataka da das. Pre svega kad se to "programce" nakaci na definisani sajt, sta je ono sto se kontrolise pa se vidi sta je novo tamo? Ne mislis valjda da se moze napraviti sajt da sam pogleda prikaz i vidi ima li sta novo?
Licno nisam zainteresovan, ali imao sam prilike da radim nesto uslovno govoreci slicno. Progam na lokalnoh masini ili LAN serveru, pokrece se svakih par minuta ili definisano vreme. Konektuje se na definisanu adresu i tamo izvrsi pregled jednog unapred definisanog fajla. Ako ima novih unosa u fajl, o tome obavestava opet definisanim nacinom operatore (zvucno, sa message box ili na vise drugih nacina) Tada operator moze da bira sta da radi, da li da novopristigle podatke ubaci u do sada prikupljene, da li da ih odbaci i izbrise, da li da ih eventualno edituje pa prihvati itd...
Naravno sve to nikako nije "programce" a i kosta malo vise no za kaficu :)
Dakle, moze ali kosta.
 
codemaker ne zavrci i ne izigravaj nekog experta ja licno pisem softvere samo je stvar vremena nemam vreme a receno je da ce biti placeno cenu ne definisem ja nego onaj ko radi posao a o tome sta sam radio i da nisam neki ko prica nesto a nezna mozes uveriti na sajtu smsnaplata.com od a do z sam sve sam uradio preko 10 kompleksnih aplikacija sve licni rad takodje mozes na sajtu jugostar.com videti barem 10 php aplikacija koje sam uradio od guestbookservis.com do hotshoutbox.com i do cak CMS portala v1.0 koji sam dao na download znaci programiranje mi nije strano ali za ovu ovu vrstu aplikacija nisam profi i necu da je radim ako u nesto nisam siguran, a da mi neko zavrce usi to ces malo da zajebes kako cela prica funkcionise znam tako da bi te zamolio da ne pominjes sile ravnoteze ili neke centrifuge samo da bi to ispalo komlikovano takvu vrsu softvera sam sam pisao pa znam sta pricam primer: http://www.jugostar.com/moduli/useronline/index.php?id=1
 
Ubedi me covek u jednoj recenici bez tacke i zareza....
Pa sto ne uradis sam kad si takav maher? KAzes sam da je nesto omanje, pa nece trebati mngo vremena, zasto da dajes nekome i da placas kad je jednostavno i brzo, za tebe lako?
Ja ne izigravam eksperta, ja jesam za tebe ekspert ali nista ne zavrcem, vec kazem kakva je situacija u stvarnosti.
Meni je samo zasmetalo sto unapred objasnjavas kako je to mali poslic, videce onaj ko ti bude radio.
To sto si ti radio u PHP ne znaci da se drcno ponasas, jer ni ja tebe nisam nimalo napadao. Mozes misliti, uradio covek nekoliko PHP aplikacija i sad ce da se svadja po forumu ?
Posto nisi za to sto ti treba profi, ja sam i za to profi, pa opet nikog ne napadam.
Sto se "zavrtanja usiju tice" nisam naravno mislio na tebe, jer me saradnja sa tobom ne zanima.
Nemoj se zestiti, ja sam programer a ne fizicar i ne znam mnogo o centrifugalnim silama itd... Dozvolices da imam svoije misljenje a tebe nisam direktno ni u kom smislu pominjao u negativnoj konotaciji, sato, samo smireno, ne daj se dekoncentrirat...
Nista ja ne pravim komplikovanijim nego sto jeste, ako ti nesto ne razumes, to je tvoj problem a nijhe bas tako komplikovano, veruj mi...
Zelim ti da zavrsis posao sto bezbolnije ali te molim da mi se ne obracas tim tonom jer za to nemas razloga a ni argumenata bogami.
 
kao prvo ja sam ponudio posao i lepo rekao da ponude mogu da se posalju na email adresu koju sam gore naveo ako mi se ponuda svidja prihvaticu je ako ne cao jasno i glasno a sto ti iz svega toga izvlacis neke komplikovane komentare ne razumem ocigledno je da nemas sta da radis pa samo visis po forumima i gledas da komplikujes stvari oko nekih totalno bizarnih stvari dali ces da radis ili ne to me uopste ne interesuje a ako znas da citas napisao sam da nisam profi tako da ne mogu tako nesto da odradim moj opis aplikacije je cisto da bi se onaj sto je zainteresovan mogao orjentisati o cemu se radi ja nicim nisam rekao da cu da platim taj rad "jednu kaficu" kako si to razumeo. postedi me inteligentnih komentara jer nemam bas ni vremena da obilazim forume i gledam sta je ko odgovorio na neki moj post ko sto vidis imam za dugo vremena koliko sam na ovom forumu registrovan svega nekoliko postova a jedan od prvih je takodje bila ponuda za izradu aplikaciju koju je jedan mnogo ozbiljniji decko iz beograda na ovom forumu za mene vec odradio i posteno mu je bilo placeno nazalost nema´m vise njegovu email adresu pa sam opet postavio slicnu ponudu i na kraju malo vise radi a manje pricaj i komplikuj stvari.
 
Da li si ti čuo za interpunkcijske znake? Obično ih ima u svakom jeziku. Doduše ima jedna tačka na kraju posta, te je možda sve pre toga jedna izjava.

Da bi ti bilo ko ozbiljan poslao neku normalnu ponudu, potrebno je malo više informacija od onoga što si napisao. Dakle, možeš da dobiješ samo neozbiljne ponude i/ili zahtev za dostavljanje detalja. S tim, da sa ovim tvojim stavom sumnjam da će stići mnogo emailova.
 
odande gde Obersturmfuehrer pisu Obersturmführer znaci u (ü) sa takozvanim nemackim umlautom pa eto na ideje da kontrolisem neciji nik nebi nikada dosao da ovde nema takvih koji kontrolisu moje interpunkcijske znake?
 
@doca86
Preterujes prijatelju, mnogo preterujes...

Zasto se nalazis uvredjen i odmah pominjes neke druge forume a svemu pri tome dajuci politicku konotaciju? Mnogo si bre isfrustriran neki tip. Da, svi do jednog jedinog, svih nas nekoliko desetina hiljada smo dosli pravo sa B92 da tebi objasnimo kako si nevaspitan!

Samo ti radis i niko drugi nije tako "u poslu" pa bleiji okolo? Blago tebi! Covek je bizMismen pa nema vremena za forume i diskusije sa ljudima koji mu mogu neke stvari objasniti, nema se vremena, treba radidi, mi zaludni se samo motamo ovuda... Tek svrati da ponudi posao, kao da je ovo ovde "kod vuka" pa ces angazovati jadne "vukovce"... Inace ti si iznad sveih komunikacije ove vrste, ti radis konkretne stvari a mi dzabalebarimo ovde?...Cccc... Jos mi samo pomeni broj mojih postova pa da budes kompletan (jer to u nedostatku dokaza mnogi potezu)
Bas me covece briga sta i ko ce ti raditi. Angazuj koga hoces, za to malo programa, jednostavnu varijantu, javi koliko si platio. Ja kazem svoje misljenje a ti se nadjes uvredjen, kao da sam ti opsovao najmilije? Je li tebi sasvim dobro?
To sto ti ne razumes problematiku pa govoris da ja komplikujem, je problem tvog "znanja". Ne mogu tebi da objasnjavam kako te stvari funkcionisu, jer ti znas PHP (pitanje kako i koliko) a drugo nemas pojma ocigledno. Ne mislim da si time manje vredan, vec nemoj one koje znaju da proglasavas za komplikatore a ti si kao sad tu nadrljao i bogom dan
.
Daj saberi se malko i nemoj da se drcis tuda, nema razloga i niko te ne napada, shvati. Valjda mozemo o tome sta hoces, da kazemo svoje misljenje? Ili ces ti to da zabranis? Kako?

I nemoj da se pravis blesav, prouci malo gramatiku. Nemam nameru da trosim vreme i diskutujem
sa covekom koji ne ume da koristi znake interpunkcije pa tesko razabirem sta zapravo zeli da kaze. To je stvar licne kulture i obrazovanja a ne "praviti se pametan". Ako tebi ne znaci kultura izrazavanja (govornog i pisanog) drugima znaci, veruj u manjini si.
 
Pricu si ti codemaker zapoceo a ne ja, sto se jednostavno nisi javio na email ko sto sam i napisao, i jednostavno nastavio dogovore oko onoga sto sam tamo predlozio.
Sto se interpunkcije tice ni sam neznas sta to znaci!.
Za nekoga ko je rodjen i odrastao 800 km od Srbije i vidi je jednom u 5 godina vise sam nego dobar sto se pravopisa tice.
O fenomenu izostavljanja slova na internetu i pogresnom pisanju iako znamo da pisemo pravilno,
barem na zapadu se otvaraju velike diskusije! i strucnjaci za lingvistiku ne mogu da rese fenomen/problem digitalnih medija i zasto u danasnje vreme sve vise ljudi pise emaile na ovaj nacin iako znaju da to nije pravilno.
Ali neki ljudi jednostavno ne kapiraju kao sto sam i rekao traze neke bezveznene razloge za svadju a onda te pitaju sto si nervozan :-) ovo je smesno.
 
doca86:
odande gde Obersturmfuehrer pisu Obersturmführer znaci u (ü) sa takozvanim nemackim umlautom pa eto na ideje da kontrolisem neciji nik nebi nikada dosao da ovde nema takvih koji kontrolisu moje interpunkcijske znake?

pa pitaj ih onda kako pisu ü kada ga nemaju na tastaturi :)
i sad cemo svi lepo da se smirimo i da vise ne pricamo o glupostima....
 
doca86:
Pricu si ti codemaker zapoceo a ne ja, sto se jednostavno nisi javio na email ko sto sam i napisao, i jednostavno nastavio dogovore oko onoga sto sam tamo predlozio.
Sto se interpunkcije tice ni sam neznas sta to znaci!.
Za nekoga ko je rodjen i odrastao 800 km od Srbije i vidi je jednom u 5 godina vise sam nego dobar sto se pravopisa tice.
O fenomenu izostavljanja slova na internetu i pogresnom pisanju iako znamo da pisemo pravilno,
barem na zapadu se otvaraju velike diskusije! i strucnjaci za lingvistiku ne mogu da rese fenomen/problem digitalnih medija i zasto u danasnje vreme sve vise ljudi pise emaile na ovaj nacin iako znaju da to nije pravilno.
Ali neki ljudi jednostavno ne kapiraju kao sto sam i rekao traze neke bezveznene razloge za svadju a onda te pitaju sto si nervozan :-) ovo je smesno.

Ma nema veze, nisam ja nista zapoceo samo sam dao komentar onoga sto trazis. Ali to izgleda tebi smeta, prihvatas samo ono sto ocekujes da cujes. A da se tebi javljam na pp, nemas ti para da me platis a i za takve ne radim pa da suvim zlatom placaju. Neka hvala, drndaj se ti na nekom drugom, meni zaista nisi potreban.

I tako, ti ces da mi objasnis sta su znaci interpunkcije? Ajde molim te, prosvetli me.
Sto se tice skracivanja reci i pisanja specificnim stilom, to vazi sa englesko govorno podrucje uglavnom i nije tako rasprostranjeno kao sto ti mislis. A ako komuniciras samo sa onima kojima je gramatika zadnja rupa na svirali, to je tvoj problem i pokazatelj tvog okruzenja...
To sto si rodjen 800km od BG i sto dolazis svakih 5 godina, svakako nije opravdanje da ne naucis gde ide tacka, veliko slovo, zarez itd... KAd si za PHP mogao nauciti pravila pisanja, mozes sigurno i za maternji jezik.
Uostalom pismo je i izmisljeno da se prenose pisane informacije, onako kako si ti napisao, mnogo vremena se potrosi na razabiranje sta hoces, pa ti gubis a ne ja.

Eto, skrenuo sam sa teme i izvinjavam se clanovima....
Uostalom, sa takvim stavom, nisi mi zanimljiv sagovornik. Daj svoj oglas u "zaposlenje" pa se tamo dogovarajte. Za mene je diskusija sa takvima kao ti zavrsena.
 
@doca86
Pismenost je jedno, a brzina dolaska do informacija je nešto drugo i o tome je ovde reč. Probaj i sam da pročitaš ono što si napisao i biće ti jasno da bi čitanje bilo mnogo lakše i brže da postoje interpunkcijski znakovi.

Dakle, reč je o tome da infromacija(e) koje si napisao lako i brzo sitignu do onoga ko čita, a ne o tome da li je neko pismen ili ne. Pošto kažeš da se baviš programiranjem, zamisli kako bi to izgledalo da neku celinu napišeš u jednom jedinom redu i kojom brzinom bi onda tu mogao da uočiš neku grešku.

 
Da li je to minimanal rad ili ne, proceniti se moze tek kad se znaju svi detalji. A i volim kad mi potencijalni klijent odmah na startu pocne objasnjavati kako je to zapravo neki "mali programcic" maltene nije vredno pomena - samim tim ocekuje i cenu, tek za kaficu ili slicno....
Ja takve debelo oderem ali tek u drugom pokusaju, kad daju nekom priucenom "malom sa petog sprata" pa kad nista ne funkcionise ili se syebe, onda dolaze kod mene ponovo - e sad ja zavrcem usi i vise nego sto bi prvobitno kostalo.
Inace, da bi ti neko odgovorio, moraces i vise podataka da das. Pre svega kad se to "programce" nakaci na definisani sajt, sta je ono sto se kontrolise pa se vidi sta je novo tamo? Ne mislis valjda da se moze napraviti sajt da sam pogleda prikaz i vidi ima li sta novo?
Licno nisam zainteresovan, ali imao sam prilike da radim nesto uslovno govoreci slicno. Progam na lokalnoh masini ili LAN serveru, pokrece se svakih par minuta ili definisano vreme. Konektuje se na definisanu adresu i tamo izvrsi pregled jednog unapred definisanog fajla. Ako ima novih unosa u fajl, o tome obavestava opet definisanim nacinom operatore (zvucno, sa message box ili na vise drugih nacina) Tada operator moze da bira sta da radi, da li da novopristigle podatke ubaci u do sada prikupljene, da li da ih odbaci i izbrise, da li da ih eventualno edituje pa prihvati itd...
Naravno sve to nikako nije "programce" a i kosta malo vise no za kaficu
Dakle, moze ali kosta.

Ovim postom zelim da zavrsim diskusiju na moj post da mi je potreban softver za koji bi naravno platio odgovoreno je tekstom gore.
Dali ovde ima i jedan koji moze da ovaj tekst okarakterise kao tekst u kome se od mene traze informacije ili je ovo tekst gde je od prve do poslednje reci samo neko izvodjenje iz konteksta onoga sto sam ja reako u mom postu.
Ja ovde ne vidim da je poster uopste trazio bilo kakvu informaciju nego se samo bavio konstatacijama koje ja nisam rekao.
Svaki pismen covek moze to da vidi i protumaci upravo ovako kako sam ja to rekao ovde.
 
Nisam ja mojim postom trazio nikakve informacije od tebe. Ali posto imas problema sa logikom, da ukratko objasnim moj post:

1. Stavio sam primedbu na tvoju naznaku da se radi o jednom malom, jednostavmom programcicu a i opisao kakva iskustva imam ponekad sa ljudima po tom pitanju shvatanja sta je program i koliko rada je potrebno (sto naravno utice na cenu koju programer moze da trazi). Rekao sam da nije bas tako naivcan "programcic" ali nisam rekao da si TI tako mislio ili izjavio.
2. U drugom delu sam ti opisao kako ja vidim resenje tvog problema, cisto radi neke informacije tebi sta se jos radi i kako u zelji da pomognem idejom , a bez zelje da ucestvujem u trci za posao kod tebe.

Ne vidim gde sam ja trazio informacije?
I sta je izvadjeno iz konteksta. Uz komentar sam dodao svoja iskustva u vezi definicije sta jeste a sta nije mali program, a ne da si TI nesto rekao.

Vazno je da si ti pismen
Slazem se da se diskusija zavrsi, samo ne zelim da se moje reci izvrcu i prikazuje ono sto nisam ni rekao ni insinuirao.
Uostalom, dok smo se ovde dopisivali, ono "malo programce" je vec moglo biti napisano i svi sretni.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top