Regularnost referenduma?

drvasic

Primećen član
Banovan
Poruka
887
Da li su rezultati ovog referenduma već poznati. Obzirom da svi , sve političke partije ,pozivaju na izlazak i na glas ZA ustav, javne ličnosti takođe, naravno ima i onih drugih koji su proti ili za bojkot , ali.....
Na glasačkim mestima će biti prisutni i kontrolisati referendumsko glasanje samo predstavnici one opcije koja je ZA a ovih drugih nema. Kakvi će onda rezultati biti ne treba ni sumnjati, jer ko će ih sprečiti da ih montiraju kako im odgovara ? Da li to liči na ono što je Milo uradio u Crnoj Gori a na šta su vlasti u Srbiji imali primedbe tj. nisu prihvatili regularnost referenduma. Da li to liči na one nameštaljke u vreme vlasti S. Miloševića a na šta i dan danas podsećaju "demokratske stranke" kako je bilo . Šta je sad sa regularnošću? Kako poverovati u regularnost referenduma?
 
U prilog ovome govori i činjenica da je i S. Miloševiću poslat poziv, nije jedini pokojnik kome će biti poslat poziv. Takođe ima veliki broj onih koji su u inostranstvu i neće izaći na glasanje a tu su i oni koji neće imati vremena pa oni koji nije briga i na kraju oni koji namerno bojkotuju.
E sad negde sam pročitao ankete kažu izlaznost će biti 80%. To mi nije nikako jasno kako je to moguće obzirom na gornje činjenice a i ako tako bude , a biće , nikako ne mogu prihvatiti da je postojala regularnost glasanja.
 
kako moze da bude regularan
kad imamo milijardu posmatracha gde svi zele da se zaokruzi DA (sa 2500 dnevno...)
kad je birachki spisak tolko smeshan da jasno kazuje da je tu samo forme radi
kad se glasa 2 dana, nocu se "cuvaju" kutije ko ochi u glavi, u zemlji koja je poznata po izbornim kradjama!

shta je tu regularno???
diktatura samo takva 8)
 
Niko nikada nije ponudio neki smislen odgovor, zasto referendum traje dva dana??????????

Mozda neko od patriJota, bliskih nekoj od vladajucih stranaka, ili jednostavno neko ko zna nesto sto niko u Srbiji ne zna, moze da nam ponudi odgovor???
 
Ovde se postavlja pitanje da li treba trošiti vreme i ići na glasanje kad su rezultati već poznati, šta će se dešavati u noći između dva glasačka dana i ko je taj,u ovom slučaju na neki način opozicioni predstavnik koji će kontrolisati da većina ne pokrade glasove?
 
markovozd..:
Niko nikada nije ponudio neki smislen odgovor, zasto referendum traje dva dana??????????

Mozda neko od patriJota, bliskih nekoj od vladajucih stranaka, ili jednostavno neko ko zna nesto sto niko u Srbiji ne zna, moze da nam ponudi odgovor???

...ma ne to ne traje dva dana nego to trebas da zaokruzis 28 i 29 na birackim listicima - si video reklame! :D :D :D :D :D
 
Izgleda da mi tu nemamo neku bitniju ulogu, sve će to komisija da završi. Glasaće i mrtvi i odseljeni i svi oni koji nikada do sad nisu.
A kad smo kod reklama ko to plaća, koja politička opcija ili stranka.
 
markovozd..:
Niko nikada nije ponudio neki smislen odgovor, zasto referendum traje dva dana??????????

Mozda neko od patriJota, bliskih nekoj od vladajucih stranaka, ili jednostavno neko ko zna nesto sto niko u Srbiji ne zna, moze da nam ponudi odgovor???
Rekla sam vec da je Italija imala DVA DANA za izjasnjavanje o Referendumu.
Drugo, ocekuje se zaista velika izlaznost, i guzve ce biti velike, pa je i to jedan od razloga da se produzi na dva dana.
Naravno, tu je i Sajam knjiga, pa svi znamo koliko ovaj narod cita, i onda, sto da budu uskreceni da ne glasaju :lol:
 
drvasic:
Izgleda da mi tu nemamo neku bitniju ulogu, sve će to komisija da završi. Glasaće i mrtvi i odseljeni i svi oni koji nikada do sad nisu.
A kad smo kod reklama ko to plaća, koja politička opcija ili stranka.
Nijedna, ili sve!
Reklame se placaju iz budzeta Republike Srbije, dakle DRZAVA placa reklame novcem poreskih obveznika sto znaci i mojim i bilo cijim drugim, i svako od nas ima jednaka prava- izaci i glasati za ili protiv, pocepati, izvrljati, sta god, ali svima nam je data mogucnost izbora.
 
*BILJA*:
Nijedna, ili sve!
Reklame se placaju iz budzeta Republike Srbije, dakle DRZAVA placa reklame novcem poreskih obveznika sto znaci i mojim i bilo cijim drugim, i svako od nas ima jednaka prava- izaci i glasati za ili protiv, pocepati, izvrljati, sta god, ali svima nam je data mogucnost izbora.
Pa ako je tako onda bi država morala da plati i reklame ovim drugima koji pozivaju na bojkot a i na svakim drugim izborima bi onda sve troškove reklamiranja morala da snosi država u protivnom ovo je zloupotreba.
Ako sam ja protiv ili za bojkot, onda ne želim da se moj deo novca troši na ovakav način i imam pravo na to. ( govorim u ime onih koji su za ovu drugu opciju<)
 
drvasic:
Pa ako je tako onda bi država morala da plati i reklame ovim drugima koji pozivaju na bojkot a i na svakim drugim izborima bi onda sve troškove reklamiranja morala da snosi država u protivnom ovo je zloupotreba.
Ako sam ja protiv ili za bojkot, onda ne želim da se moj deo novca troši na ovakav način i imam pravo na to. ( govorim u ime onih koji su za ovu drugu opciju<)
Vidi se da nisi u toku, neki dan sam napisala ovde da su i gospodza Micic i gospodin Korac dobilii novac, koji trose u anti-referendumsku kampanju.
Sami su trazili da budu prisutni na birackim mestima,odboreno im je, oni su odlucili da necu da prisustvuju, ali su novac zadrzali.
 
Zamenik gradonačelnika Havirova, na istoku Češke, ponovo je izabran na tu funkciju iako je već mesec dana mrtav. Martin Balšan je osvojio više od 4.200 glasova na izborima za gradsku skupštinu, koji su tokom vikenda održani u Havirovu, saopštila je izborna komisija. Tridesetdvogodišnjeg Balšana i jednog advokata ubio je pre mesec dana u skupštinskim prostorijama bivši gradski službenik Pavel Sliva, koji je potom izvršio samoubistvo. Balšanovo ime tada je bilo na izbornoj listi Češke stranke socijalne demokratije. Češki izborni zakon ne dozvoljava da imena prijavljenih kandidata budu izbrisana sa izborne liste, čak ni u slučaju smrti, a stanovnici Havirova su glasanjem za ubijenog funkcionera želeli da mu posthumno odaju priznanje za izvanredno obavljanje poslova na funkciji na kojoj je bio. Zamenik gradonačelnika biće Antonin Sikora, drugi po broju glasova. (FoNet)
 
drvasic:
Druže Irone, Vi nešto kao Dinkić i "elita" iz g 17 ? Niste izgleda umeli da napišete ostavku pa Vam je ne prihvataju?

Kada smo kod insinuacija, onda moram da Vam postavim pitanje:"Zašto mislite da su svi nepošteni"?

Nisu sve stranke na političkom nebu Srbije sa istom namerom...

Zašto aludirate na period izvesne koalicije koja je mom pokojnom dedi slala tolike pozive?
Interesantno da su ga ostavili da počiva u zasluženom mu miru tek kada se promenila vlast...
 
Iron Lord:
Kada smo kod insinuacija, onda moram da Vam postavim pitanje:"Zašto mislite da su svi nepošteni"?

Nisu sve stranke na političkom nebu Srbije sa istom namerom...

Zašto aludirate na period izvesne koalicije koja je mom pokojnom dedi slala tolike pozive?
Interesantno da su ga ostavili da počiva u zasluženom mu miru tek kada se promenila vlast...
U ovom slučaju je očigledno da jesu sve političke stranke sa istom ne ne bih rekao namerom ali ciljem , da. Zar to ne daje razloge za sumnju? I ovo nikako nisu insinuacije već postoji opravdana sumnja da referendum neće proteći regularno.
 
*BILJA*:
Vidi se da nisi u toku, neki dan sam napisala ovde da su i gospodza Micic i gospodin Korac dobilii novac, koji trose u anti-referendumsku kampanju.
Sami su trazili da budu prisutni na birackim mestima,odboreno im je, oni su odlucili da necu da prisustvuju, ali su novac zadrzali.
Pa ne mogu njih dve kontrolisati sva biračka mesta u Srbiji. Ima još zainteresovanih strana koji bi mogli učestvovati u kontroli, ali ne postoji interes vlasti i onih koji su za da im neko mrsi konce.
 
drvasic:
Pa ne mogu njih dve kontrolisati sva biračka mesta u Srbiji. Ima još zainteresovanih strana koji bi mogli učestvovati u kontroli, ali ne postoji interes vlasti i onih koji su za da im neko mrsi konce.
Cudno, a neki kazu da su oni favoriti na izborima koji upravo idu posle Referenduma?!
Nije moguce da u svakom gradu (selu...) nemaju bar po nekoliko aktivista, pa dobili su novac da ih plate?!
Nemojte, mislim da je bez veze da ce biti kradje glasova, pa ne odlucuju promili, i sami cete biti iznenadjeni koliko ce odziv biti. Vi ste unapred odlucili da ce Referendum biti "pokraden" i ne odstupate. Uostalom, CESID je najavio da ce SVAKO biracko mesto u Srbiji biti pokriveno njihovim ljudima, zatim, iz EU ce doci poprilican broj posmatraca, CESID ce na svakom birackom mestu imati po jednom posmatraca koji ce dezurati NOCU.......
Sta biste hteli jos?
 
*BILJA*:
Cudno, a neki kazu da su oni favoriti na izborima koji upravo idu posle Referenduma?!
Nije moguce da u svakom gradu (selu...) nemaju bar po nekoliko aktivista, pa dobili su novac da ih plate?!
Nemojte, mislim da je bez veze da ce biti kradje glasova, pa ne odlucuju promili, i sami cete biti iznenadjeni koliko ce odziv biti. Vi ste unapred odlucili da ce Referendum biti "pokraden" i ne odstupate. Uostalom, CESID je najavio da ce SVAKO biracko mesto u Srbiji biti pokriveno njihovim ljudima, zatim, iz EU ce doci poprilican broj posmatraca, CESID ce na svakom birackom mestu imati po jednom posmatraca koji ce dezurati NOCU.......
Sta biste hteli jos?
Ma jel ti to ozbiljno? Ako je ozbiljno onda mi reci a na čijoj je strani CESID. Ako je verovati njima onda ..... CESID je isto što je i OTPOR bio u okt. revoluciji.
 
*BILJA*:
Rekla sam vec da je Italija imala DVA DANA za izjasnjavanje o Referendumu.
Drugo, ocekuje se zaista velika izlaznost, i guzve ce biti velike, pa je i to jedan od razloga da se produzi na dva dana.
Naravno, tu je i Sajam knjiga, pa svi znamo koliko ovaj narod cita, i onda, sto da budu uskreceni da ne glasaju :lol:


Pa , ako ce bit guzva, sto ne nedelju dana?? :confused:
Opusteno..........laganica................

Cujes , guzva.... :D :D :D :D :D
Pa kada su budaletine glasale za Satrapa, kada ih je palio sa Gazimestana, izaslo je 3 miliona , i to sve ;u jednom danu...........
 
*BILJA*:
KO bi trebalo da bue supervizor, KO?!
Gospodja Milka Canic :lol:
Ma što se mene tiče može i Milka Planinc i Canić i koja hoće, ali ne verujem ovim lopužama, pogotovo što neki dan izjavi neko na reklami da, kao , ako smo nezadovoljni sadašnjom vlašću odmah posle referenduma idu izbori i tu ćemo moći da iskažemo svoju volju a samo sad da prođe ustav.
Iz ove izjave zaključujem da postoji samosvesnost sadašnje vlade da im je došao kraj i da postoji strah da referendum neće uspeti a u prilog tome govori i ovakva reklamna kampanja. Dakle ako ova vlada nalazi da je potrebno uložiti puno novca u reklame i truda da se ubedi narod da donese ustav, odakle tebi tolika sigurnost u izlaznost i regularne rezultate glasanja?
 

Back
Top