Flight Simulator - letite realno !!! online - live !

Mungoss

Zainteresovan član
Poruka
119
Pozdrav Svima,

Ne znam da li ste upuceni (za one koji lete na Flight Simulatoru) da postoji to isto, samo ultra REAL i online !!!!!

www.scgvacc.net forum je pravo mesto da saznate sve o tome.

Jedino sto Vam treba su dva programa koja se ubacuju u FS, jedan je FSUIPC za online pozicioniranje i squawkbox za voice!
Trebaju Vam jos slusalice i mikorofon da biste mogli da pricate sa kontrolom leta.

Sve je uradjeno as real as it gets !!!

Fora je sto masa ljudi leti na FS a nema pojma da to moze da bude i mnogo mnogo realnije sa pravom kontrolom leta.
 
Moze i FS98, ali moras da skines stari Squawkbox.
Najbolje je da nadjes negde (mozes i skinuti) FS2004.

A na sajtu scgvacc je sve objasnjeno, imas na forumu i training department.

Pisem ovo jer znam da dosta ljudi leti na simulatoru a nema pojma da to moze da izgleda kao i u realnom zivotu. Ko voli neka proba, mislim da se jos niko nije pokajao :)
 
Imam i 2002 i 2004 i nije mi jasno zasto mislis da je ocajan. Na 2004 je grafika bolja, sto nije ni cudo na 4 je diska. Igrica je za one koji stvarno vole letenje, ali i pomalo se razumeju u sve to. Cistom laiku nece biti zanimljiva. Za ONLINE, normalno treba znati i jos vise. Engleski, navigaciju, procedure i jos svasta nesto. Jos kad sa nekog od sajtova skines dodatke. Ih, nigde kraja. Ja trenutno usavrsavam sletanje F-14 na nosac. Danju mi i ide, ali nocu.......tesko. Normalno mislim na sletanje bez automatike.
 
e sad...
sto se tice FS-a :)
mislim da je FS oduvek bio majka za sve simulacije, a isto tako mislim da mu se X-Plane pridruzio od svoje 8.0 verzije....
sto se tice 2002-2004 FS-a, scenario za beograd je ocajno uradjen, u stvari citav scenario za jugoslaviju....
mislim da Valjevski VOR djida, kao i da ADF Mojkovac nije bas na pravom mestu...
ja sam leteo na YU scenariju za 98 i ustanovio sam da se on 100% slaze sa pravim navigacionim kartama, sto bas i ne bih rekao za nasu zemlju u FS2004...
 
Ne mogu da verujem koliko je ovde gluposti izreceno, ali nema veze.
Da ne bih puno pricao i objasnjavao evo par slika iz simulatora kad se masa nakaci i kad svi zajedno letimo sa kontrolom leta.

...slika govori 1000 reci :) uzivajte !

Beogradski aerodrom danju, tri JAT aviona na gejtu
post-103-1161223058.jpg


Beogradski aerodrom nocu
post-103-1161223038.jpg


Taxiranje do piste na aerodromu Nikola Tesla
post-103-1161223079.jpg


"holding point" pred pistom 14 u Tivtu
post-126-1161248131.jpg


Pa vi sada pricajte kako VOR nije na svom mestu, kako je grafika losa i slicno... :)
Milsim da ovih par screen shot-ova sasvim dovoljno govori koliko je sve ovo dovedeno do granice sa realnoscu.

Podsecam da posetite www.scgvacc.net , na sajtu postoji forum gde cete naci sve i nauciti kako da letite cak i da ne znate ni sta rec avion znaci.
 
EMG.jpg


evo recimo kako je iizgledao moj emg nad beogradom u sred jednog eventa

onda

EDDF-main.jpg


ovo je sasvim prosecan saobracaj nad EDDF ili Frankfurt ...

SAda ce neko da mi akze da je lepse leteti sam nego sa hiljadama drugih aviona i kontrolom...

dodjite kod nas pa se iznenadite koliko ne znate a mi necemo da se smejemo nego da vam pomognemo :) stvarnoinace moj FS folder sa standardnih 2 g koliko je tezak posle instalacije [mislim daje toliko tezak] sadaima punih 19 gigabajta kad se dodaju svi dodaci umate 100% realnu anvigaciju 99% realnu kontrolu leta 98% realne avione kao sto je PMDG 737 NG koji vidte na ovim slikama gore imate 1000000% sanse da vam nikada ne bude dosadno i da nikada niste sami na nebu...
sto se tice scenarija za fs2004 Nasi scenariji su medju realnijim i beograd i podgorica i tivat ... uz dodatke na FS prelazite u drugu dimenziju pogotovo ako igrate online gdje su organizovane regionalne kontrole virtuelne avio kompanije tako postoji i JAT VIRTUAL ... na kraju ne cudite se sto mi reagujemo ovako :)

http://worteldrie.com/flash/emergency.swf
 
Zlokotlokrp:
Imam i 2002 i 2004 i nije mi jasno zasto mislis da je ocajan. Na 2004 je grafika bolja, sto nije ni cudo na 4 je diska. Igrica je za one koji stvarno vole letenje, ali i pomalo se razumeju u sve to. Cistom laiku nece biti zanimljiva. Za ONLINE, normalno treba znati i jos vise. Engleski, navigaciju, procedure i jos svasta nesto. Jos kad sa nekog od sajtova skines dodatke. Ih, nigde kraja. Ja trenutno usavrsavam sletanje F-14 na nosac. Danju mi i ide, ali nocu.......tesko. Normalno mislim na sletanje bez automatike.
Obzirom da godinama " letim " na Il - 2 i Lock On simulatorima moje iskustvo sa FS 2002 se svelo na jedan dan i deinstalaciju. Zvuk, grafika.... Luipim o zemlju pa se odbijem kao da je balon u pitanju... Kao da su deca pravila simulaciju. Probacu 2004.
 
Obersturmfuehrer:
@Zlokotlokrp
odakle ti taj nik?
Pobedi nekada davno na decijem festivalu "Mali slager" pesmica koja se tako zvala. Zlokotlokrp lonce krpi, zlokotlokrp mladi, oko njega citav copor zlokotlokrpcadi..........., i tako, kad sam se registrovao ovde, pade mi na pamet i eto.
Il-2 i Lock On su nesto drugo. Ne treba ih porediti sa FS jer i ciljno i koncepciski se razlikuju. Kao sah i Quake recimo. FS letim dugo, mislim i da dosta znam, i mada za on line znam, iskreno, ne usudim se jos da probam, pre svega zbog komunikacije sa ATC, frazologija i sl. A siguran sam da je super, kao i sve sto je on line.
 
Mungoss:
Ne mogu da verujem koliko je ovde gluposti izreceno, ali nema veze.
Da ne bih puno pricao i objasnjavao evo par slika iz simulatora kad se masa nakaci i kad svi zajedno letimo sa kontrolom leta.

...slika govori 1000 reci :) uzivajte !

Pa vi sada pricajte kako VOR nije na svom mestu, kako je grafika losa i slicno... :)
Milsim da ovih par screen shot-ova sasvim dovoljno govori koliko je sve ovo dovedeno do granice sa realnoscu.

Podsecam da posetite www.scgvacc.net , na sajtu postoji forum gde cete naci sve i nauciti kako da letite cak i da ne znate ni sta rec avion znaci.


to sto sam napisao je moj utisak, i ako mislis ili znas da gresim - reci, ovako ....zvuci mnogo glupo....
sto se tice grafike - to mi u FS-u nikada nije bila bitna stavka za ocenu.....
 
DA APSOLUTNO svi aerodromi cak i one livade za sletanje na Zabljaku Beranama Ponikve Ladjevci Lisiciji jarak i tako to .... do prasnjavih pista u Azerbedzanu :) pazite sada ovo vec je izasao FSX ili fs2006 a fs2004 je toliko doveden do savrsensta da nam je zao da predjemo na BOLJU veriju "igre" dok se ne naprave dodaci koji ga cine unikatnim i mig29,Lock On i ostale igrice nisu toliko realne sa dinamikom leta i komandama i meteo uslovima sto je najvaznije, i samim terenom kao sto je fs world gde svako brdo svaka cuka svaki detalj na zemljinoj kugli odgovara stvarnim,a gde nije ljudi su to sami naravili ...isto tako i za avione ... nosace .. sve je poprilicno realno znaci nema sletanja iz kobre i tako tih glupsti

a kolega ako se odbijas od zemlje kao balon znaci da si isklucio CRASH detection ukljuci ga pa sleti sa VS -700 ft/m pa ces da vidis kako ce da ti se odvale tockovi i zapale motori .. e to je simulacija a ne okreti od po 24g u penjanju ...

na ravno i da postoji NIS LYNI :)

ocekujemo vas
 
Verujem da je fs 2006 uradjen extra, dok ga ne nabavim probacu 2004. Inace, za Lock On su mnogi piloti borbenih aviona rekli da je bas realna sto se tice dinamike leta i meteo uslova koji se takodje podesavaju u opcijama ako se misija kreira. Ubi Soft je poznat po zahtevnosti u svojim simulatorima. Tu se takodje lome tockovi pri losem sletanju a za okret pri 24 G - teze malo.
Nego, kako da u fs 2002 podesim da ne mogu da prolecem kroz zgrade?
 
:)
ja sa drugarima igram Il-2 u nekoj igraonici...ima nas cetvorica, posto niko drugi to nece da igra...heh...
nego, od borbenih online masovnih simulacija :) je po meni najbolja Aces High, jedina joj je mana sto traje samo 2 nedelje, pa moras da platis. Nema tako dobru grafiku ka Il-2, ali zato ukljucje i zemaljske trupe, tenkove, vozila, brodove, osvajanje gradova i aerodroma, samim tim ogroman broj ljudi na mapi - cak do 700....
 
Eh, 2006, da cuo sam da je izasao, ali cuo sam da za njega treba i zestoka masina. Narocito graficka, tako da ce vecina nas da to malo priceka. A sto se tice ONLINE, gledao sam malo forum scgvacc, a i ukljucio se, da vidim kako to izgleda. Zakljucak je da izgleda super, ali nece bas biti da cak i onaj koji nikad nije cuo za avion, moze da leti, kako to na pocetku napisa Mungoss. Treba tu dosta znati, a bogami i dosta jos uciti. Jedino ako neko misli da moze na divlje, a nadam se da to nije cilj.
 
Ma ok za grafiku, to je napisano i postavljene slike da se vidi da je stvar ozbiljna.
A komentar za VOR pozicije mislim da je bezveze. Mozda je greska par metara, ali to nije razlog da ne letis simulatorom.

Necu da se raspravljam oko tih gluposti, tema je provenstveno za ljude koji lete FS a ne znaju da postoji sve to samo 1 promil od realnog.
 

Back
Top