Кататац на слободу говора

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SRPSKI ZAŠTITNI KORPUS

Obećava
Banovan
Poruka
89
Како су сви могли да виде слобода јавног изношења полититичких ставова је
укинута,све што није у складу политичког опредељења администратора
закључава,администратори имају све кључеве којим можемо да откључамо закључано право слободу јавног говора,мишљења итд.,.
Господин у вијетнамци нуди комп.на креду ...
 
Salvantis:
Nikako mi nije jasno zasto je thread o eksploziji municjie u Paracinu tako ekspresno zatvoren. To ipak nije neka leva (il' desna) politicka tema. Ljudi u Paracinu, Cupriji, Jagodini i siroj okolini su imali jako tesku noc, preziveli veliki stres i ne shvatam zasto je prica o tome protiv politike foruma?
Evo ja sam iz Paraćina i ono što sam video to je bilo zastrašujuće. Nikome ne bih poželeo ono što se desilo.

Ali nema veze. Ko yebe Paraćin, Ćupriju i Jagodinu. Važan je Beograd. Svi za Beograd. Da se ovo desilo u Beogradu bilo bi jedno 10-ak tema. Ovako je to ispod nivoa foruma pričati o nekoj tamo periferiji.

SRAMOTA!!!
 
FLUID:
Evo ja sam iz Paraćina i ono što sam video to je bilo zastrašujuće. Nikome ne bih poželeo ono što se desilo.

Ali nema veze. Ko yebe Paraćin, Ćupriju i Jagodinu. Važan je Beograd. Svi za Beograd. Da se ovo desilo u Beogradu bilo bi jedno 10-ak tema. Ovako je to ispod nivoa foruma pričati o nekoj tamo periferiji.
Znas kako ja sam iz Beograda, i stvarno me je pogodilo ovo sto se desilo dole. Jutros oko pola 5 (kad sam se spremao na spavanje), slucajno sam prebacio na palmu plus (i gledao do 8 ). Zalosno je da su beogradski mediji vrlo jadno propratili ovaj uzasan dogadjaj. Ovoga puta u potpunosti ste u pravu sto se ljutite.
 
Koliko sam video B92 izveštava iscrpno. Ostalo nisam nešto ni slušao ni gledao.
Na RTS-u sam malo pogledao. Bilo je na Dnevniku 2.
Mislim da se ne radi toliko o medijima već o samim ljudima koji se ponašaju kao da se uvek nešto dešava nekom tamo drugom. Tako se gledalo i na Kosovo. Pa pogledajmo gde je sada.
 
Prvo, kakve veze ima Kosovo sa eksplozijom municije???

Drugo, pre dvanaest godina , u Beogradu je eksplodirao magacin municije ispod Belog dvora, na nekoliko metara od stambenih zgrada..........gruvalo je celu noc......

Dakle, nije prvi puta da se tako nesto desilo, nema razloga da padate u nesvest....bolje razmislite, zasto se ne postuje zakon, koji je donesen upravo posle dogadjaja u magacinu u starom kosutnjaku, da ne sme da se lageruje municija i eksploziv u blizini naseljenog mesta......

Kriv je taj koji je naredio gomilanje prastare municije, u jos stariji magacin, a ne Beograd i beogradjani.........
 
@markovozd..
Pa zbog takvih stavova kakve ti imaš ovoj zemlji se ne piše dobro.
Lepo ti piše gore u kom kontekstu je pomenuto Kosovo, a ti ako nećeš da razumeš i pokušavaš da izokreneš reči onda imaš ozbiljnih problema.
Momak, problem je što je tema obrisana bez ikakvog razloga kao da se to dešava u Zimbabveu. Pre 20 godina ovaj forum nije postojao tako da uopšte ne znam šta ti dokazuješ.
 
Pogledajte temu i neke komentare pa ćete shvatiti zašto je zaključana. Te LDP je organizovao, te neko drugi je ''proizveo'' akciju, te špijuni to odradili. Treba da nađete (neki od vas) problem u svojim komentarima, a ne u moderatoru koji je temu zaključao zbog briljantnih mozgova i još briljantnijih misli i ideja.
 
FLUID:
@markovozd..
Pa zbog takvih stavova kakve ti imaš ovoj zemlji se ne piše dobro.
Lepo ti piše gore u kom kontekstu je pomenuto Kosovo, a ti ako nećeš da razumeš i pokušavaš da izokreneš reči onda imaš ozbiljnih problema.
Momak, problem je što je tema obrisana bez ikakvog razloga kao da se to dešava u Zimbabveu. Pre 20 godina ovaj forum nije postojao tako da uopšte ne znam šta ti dokazuješ.

Ja kapiram da si se ti uplasio, i da si jos pod stresom. ali.......kakve veze sada imaju moji stavovi u vezi eksplozije municije sa ovom zemljom???

I sto pominjes da pre 20 godina nije postojao ovaj forum??
Ko je pomenuo dvadeset godima i forum??? :confused:

Ajde, smiri se.........puklo, proslo, i nece vise..........
 
jomini:
Ma gluposti. Nesrećan slučaj zbog nemara. Isključivo ljudska greška.

Pre bih rekao vise ljudskih gresaka u nizu.........

Prvo, zabranjeno je u naseljenom mestu lagerovati eksploziv.......
Drugo , hiljade tona prastare municije i jos starijeg eksploziva se cuvaju , a da niko ne zna zasto......
Trece, magacini u kojima se drzi to djubre, nisu ni za cuvanje eksera, a kamoli eksploziva....

I kada sve to sastavis, dodje do eksplozije , srecom , bez zrtava........
 
markovozd..:
Ja kapiram da si se ti uplasio, i da si jos pod stresom. ali.......kakve veze sada imaju moji stavovi u vezi eksplozije municije sa ovom zemljom???

I sto pominjes da pre 20 godina nije postojao ovaj forum??
Ko je pomenuo dvadeset godima i forum??? :confused:

Ajde, smiri se.........puklo, proslo, i nece vise..........
Fakat imaš neki problem. Ne znam odakle ti sva ta agresija, ali tako ne možeš pisati.
Znam ja kako je čoveku, gledao sam i ja kako bombe padaju na Pale '95 i pečurke i nije uopšte stvar da se sa njom tako za'ebava..
 
markovozd..:
Ja kapiram da si se ti uplasio, i da si jos pod stresom. ali.......kakve veze sada imaju moji stavovi u vezi eksplozije municije sa ovom zemljom???

I sto pominjes da pre 20 godina nije postojao ovaj forum??
Ko je pomenuo dvadeset godima i forum??? :confused:

Ajde, smiri se.........puklo, proslo, i nece vise..........
Opet ne pratiš. Dakle, izbrisana je tema o tom slučaju u Paraćinu, a ti onda pominješ šta je bilo pre 20 godina. :shock: Je l' ti čitaš šta pišeš?

Tvoji stavovi imaju itekako veze jer takvih stavova nažalost ima previše. Uvek se smatra da se to tamo nekom drugom dešava. A posle čujem neke Beograđane jao mnogo je došljaka, po beogradskom - seljaka. Eto zbog čega je to tako. Takvi stavovi kao tvoji prave takvu iskrivljenu sliku kakva jeste danas. I na posletku, rekao sam da se radi o nekim tamo ljudima, a ne o nekim tamo Beograđanima.

Uostalom, vidim da tebe apsolutno to ne interesuje jer se ne dešava tebi. Nedao Bog da ti se dešava. Samo to mogu da ti kažem.
 
..................................... просто да људи не би причали напамет..........


Rasute mine okolo

On je istakao da u okolini skladišta ima neeksplodiranih mina i da građani treba da obrate pažnju i pozovu nadležne organe ukoliko nađu neku neeksplodiranu granatu.

- Prema praksi, obično oko pet odsto niskoeksplozivnih sredstava ostane neeksplodirano. Mogu se naći u radijusu od 10 kilometara, a da li je to zaista tako, znaćemo tek nakon provere - kazao je Stanković i potvrdio da se pre eksplozije u skladištu nalazilo čak 3.500 tona municije i eksploziva. Odgovarajući na pitanje novinara koji su kalkulisali sa informacijom da je neposredno pre eksplozije iznad skladišta preleteo neki avion, Stanković je rekao da nemaju nikakve podatke o tome. Kako su se reporteri „Blica“ mogli uveriti na licu mesta, u eksploziji je stradao i restoran „Tito“ koji se nalazi na oko 400 metara vazdušnom linijom od skladišta koje je eksplodiralo, a prema nekim informacijama, jedna neeksplodirana raketa je završila u obližnjem selu, a na automobil jednog od vojnika, koji su bili na dužnosti u skladištu, pala je neeksplodirana minobacačka granata.

Kako „Blic“ saznaje, električne instalacije nisu mogle da izazovu paljenje eksploziva zato što u skladištu nije bilo električnih instalacija. Ovo skladište gađano je i za vreme NATO agresije, ali je kasnije renovirano. Sada mu nema pomoći, jer je u potpunosti uništeno.

Eksplozije su se, inače, mogle čuti sporadično do juče po podne.

Branko Janaćković i ekipa „Blica“

Dragan Jočić, ministar policije
Nije bilo hemijskih sredstava

- Prvi rezultati istrage očekuju se danas ili sutra. Problem je što ne samo Vojska nego i MUP tu ima veliku količinu minsko-eksplozivnih sredstava koja više nisu u upotrebi i koja bi trebalo da se unište. To je posledica sa kojom se moramo suočiti. Bilo je svih vrsta eksploziva i municije, jedino čega nije bilo i čega smo se plašili su hemijska sredstva.

On je kategorički odbacio mogućnost da je u pitanju sabotaža ili ljudski faktor.

V.L.
Udare zabeležili i seizmolozi


Mreža seizmoloških stanica Srbije registrovala je rano jutros sedam eksplozija u regionu Paraćina.

Kako saznajemo, tokom jučerašnje eksplozije udar vazdušnog pritiska iznosio je osam milimetara, dok je za vreme bombardovanja 1999. godine bio oko dva milimetra.

B. J.
Duga lista tragedija

1. Vojna fabrika eksploziva u okviru Fabrike „Prva iskra - Namenska“ u Bariču potpuno je sravnjena sa zemljom u stravičnoj eksploziji nekoliko stotina kilograma trotila koja se dogodila 29. maja ove godine. Poginula su trojica radnika - Živko Lazarević (49), Radovan Bomestan (46) i Nenad Stanković (36). Još tri radnika i jedan vatrogasac lakše su povređeni.

2. Žestoka eksplozija u „Prvoj iskri“ 21. juna 1996. godine odnela je život Neđu Spinji (42) iz Zabrežja kod Obrenovca i Draganu Lukoviću (32) iz Bariča. Jedna od verzija nesreće je slučajno aktiviranje 20 kilograma TNT eksploziva. Druga verzija da je tada eksplodirao RDH - heksogen eksploziva.

3. Najtragičnije su posledice eksplozije koja se dogodila 23. juna 1995. godine u Fabrici PVC podova „Grmeč“ u Zemunu, kada je život izgubilo 11 radnika. Istraga nedeljnika „Vreme“ pokazala je da su u slučaj bili uključeni Slobodan Milošević i načelnik RDB-a Jovica Stanišić. Oni su naredili da u „Grmeču“ otpočne proizvodnja raketnog goriva nakon raspada SFRJ.

4. U eksploziji u „Krušiku“ 8. aprila 2004. godine teško su povređena trojica radnika. U saopštenju MUP-a Srbije pisalo je da je do eksplozije došlo kada su radnici prikupljali elektrozapaljive glavice za uništavanje.

5. U vojnom delu Fabrike specijalnih proizvoda kompanije „Sloboda“ u Čačku, u pogonu artifikacije, 22. januara 2003. odjeknula je jaka eksplozija. Teško su povređene dve radnice.

6. U kruševačkom „Trajalu“ pet radnika povređeno je 25. decembra 2001. godine prilikom eksplozije u pogonu detumita. Do eksplozije je došlo prilikom pakovanja protivgradnih raketa.

7. U požaru koji je izbio 3. decembra 1997. godine u objektu za pakovanje lovačkog baruta u preduzeću „Milan Blagojević“ u Lučanima poginulo je troje radnika, a sedmoro je teško povređeno.
 
FLUID:
Evo ja sam iz Paraćina i ono što sam video to je bilo zastrašujuće. Nikome ne bih poželeo ono što se desilo.

Ali nema veze. Ko yebe Paraćin, Ćupriju i Jagodinu. Važan je Beograd. Svi za Beograd. Da se ovo desilo u Beogradu bilo bi jedno 10-ak tema. Ovako je to ispod nivoa foruma pričati o nekoj tamo periferiji.

SRAMOTA!!!

I ja kazem da je ovo Sramota! Nije Srbija Beograd!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top