E,sad sam stvarno zbunjen...HDD, rezac !?

sch

Aktivan član
Poruka
1.942
Nisam bas neki pocetnik, ali ovo mi stvarno nije jasno.

1. Imam LG rezac koji od nedavno radi kako hoce i KAD hoce. Jedan dan mi lepo nareze sta hocu, a sutra ne prepoznaje prazne diskove. Kad stavim nesto vec snimljeno sve vidi, programe,muziku...., a kad hocu nesto novo, jednostavno prijavljuje da ne vidi CD. Probao sam sa nekoliko razlicitih proizvodjaca CD-a i sa nekoliko razlicitih programa za rezanje
(Nero 6 i 7, Deepburner i klasicno preko Windows XP).

2. Istovremeno mi se desava da HDD Maxtor pocinje klasicno da skljoca i kada sam ga testirao sa Powermax-om, program mi kaze da je HDD na izdisaju i da sto pre presnimim podatke i da kupim novi. Nekoliko puta mi se XP zamrznuo, sto mi se nije desilo vec par godina.

E, sad....da li neko ima slicna iskustva. Da li je moguce da je problem sa rezacem uzrokovan riknjavanjem HDD-a....?

Ne bi trebalo da je neki virus, posto mi Panda Titanium 2006 Antivirus+Antispyware radi dobro i imam najnoviji update.

Da ne tupim dalje... POMAGAJTE !!!!
 
U pitanju je dosta rasporostranjena osrednja konfiguracija sa Celeronom 1.7, GeForce4 MX440, HDD Maxtor 80GB, jedan rezac i jedan CD drive. Sve staro oko 3 godine.
Da, na napajanju sam bas stedeo, klasicna pocetnicka greska... U pitanju je neko kinesko od 300 W. Da pokusam da zamenim ??? Ionako to nije neka velika investicija.
 
Ovo nema tri blage veze sa napajanjem !!! Ovo su ti najgore stvari koje ti se mogu desiti da kad nešto crkava a nisi siguran šta . Što se tiče kuckanja u hard disku to je znak da mu vreme polako ali sigurno prolazi i pitanje je samo vremena kad će da ispusti dušu, nekažem da će sutra crknuti ili prekosutra nego u neko dogledno vreme oće , pa sve ima svoj vek trajanja ali on iovakav kakav je može da radi još jako dugo matene čak i godinama ali nikada nećeš biti siguran kada će da ispusti dušu. Što se tiče Windowsa reinstalacija bi mogla da ti reši deo problema , možda ti ona reši i problem oko optičkog uređaja mada sa tim uređajima nikada nemožeš biti načisto , podotovu cd-režačima, moj stari Tec je rikanjavao tako 6 meseci dok mu nije crknuo deo za očitavanje dok rezanje radi i dalje, možeš da probaš zamenu njegovih kablova možda je greška i do njih ali nikada ne uzimaj zdravo za gotovo. :)
 
Kupio sam jutros CD za ciscenje lasera sa mikrofiberom. Nisam verovao bas nesto u to, ali ajd' da probam. Posle samo jednog ciscenja rezac radi kao nov. Bacam se na narezivanje da sacuvam sve programe koji mi trebaju dok Maxtor ne crkne skroz.

Hvala na trudu i pozdrav
 

Back
Top