Akcija za političku emancipaciju mladih

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

apem

Početnik
Poruka
8
U Beogradu je pre mesec dana osnovana nova organizacija, Akcija za političku emancipaciju mladih-APEM, koja svoje delovanje bazira na ukazivanju značaja politike pre svega za mlade ljude, koji su poslednjih godina postali totalno pasivni u političkom životu Srbije.
Želimo da prikažemo mladima važnost stvaranja kritičkog mišljenja prilikom osvrtanja na dnevno-političke teme iz Srbije, kao i neophodnost delovanja mladih ljudi u stvaranju sopstvene budućnosti.

Sedište APEM-a je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. U cilju razvijanja svojih ideja imamo u planu proširenje i na druge fakultete, kako Beogradskog, tako i drugih univerziteta u Srbiji. Više o nama možete videti ovde, a uskoro i na web prezentaciji koja je u izradi.

Ukoliko ste zainteresovani da nam se priključite u stvaranju bolje budućnosti mladih ljudi, možete nas kontaktirati putem mail-a ili preko telefona...

MISLI KRITIČKI!!!
 
apem:
To i jeste sustina svega... pokazati da se ne prodajemo za pare, funkcije i slicno... i pokazati da umemo da sagledamo problem na nasom glavom iskonstruisan nacin...

Pozdrav
ž

yes... yes....a onda da se dobro unovčite, kad sve to pokažete i dokažete ;)

misli kritički - moto nije loš, šteta što ćete ga iskompromitovati. Ajd iznenadite me pa nemojte kompromitovati tu ideju! :cry:
 
Dear Sevilja, verovanje - manje više, a zamisli da tvoj ANGAŽMAN neko iskoristi za lilčnu promociju i dizanje cene? I to recimo - višegodišnji?
Mnogo sam srećna što nisam nikada bila član Otpora. :) Kakvo je TO masovno razočaranje bilo....šteta truda, šteta ljudi...


ej, a da je na Filozofskom ovakvo nešto niklo......aha, pa da, ne regrutuju se sa Filozofskog stranke ...mada meni taj Mićun ok, šteta što svi nisu taki :D

taj APEM, hoće li on pokušati da usadi GRAĐANSKU SVEST kod mladih? Jer, tako mi deluje "Želimo da prikažemo mladima važnost stvaranja kritičkog mišljenja prilikom osvrtanja na dnevno-političke teme iz Srbije, kao i neophodnost delovanja mladih ljudi u stvaranju sopstvene budućnosti."
Ko nije išao u Gimanziju, ima šansu za popravni kod vas, a? ;)

Nije loše, nije loše....menjajte taj naš zayebani kratkovidi mentalitet, i treba nenako da se menja, samo nemojte da vas vidim da ste KOMPROMITOVALI IDEJU SLOBODNOG UMA :twisted: (ne šalim se, imaćete mene lično za neprijatelja)
 
U redu ljudi, mozda sam prerano postavio sve ovo... verovatno bih i ja reagovao isto kao i vi. Ajde da sacekamo onda da prodje neko vreme, da se malo procuje za nas pa cemo videti... vrata su vam uvek otvorena. Inace, projekte koje radimo finansiramo sami, nemamo nikog da nas gura i potura, nemamo uporiste ni u jednoj politickoj stranci (cak su clanovi APEM-a stranacki totalno suprotnih politickih shvatanja), nevladinoj organizaciji, pokretu i sl.

Nije loše, nije loše....menjajte taj naš zayebani kratkovidi mentalitet, i treba nenako da se menja, samo nemojte da vas vidim da ste KOMPROMITOVALI IDEJU SLOBODNOG UMA (ne šalim se, imaćete mene lično za neprijatelja)
Nisam nigde rekao da je mentalitet mladih zayeban i kratkovid... a vise bih voleo da te imam za prijatelja nego neprijatelja.
Betty:
ž

yes... yes....a onda da se dobro unovčite, kad sve to pokažete i dokažete ;)

misli kritički - moto nije loš, šteta što ćete ga iskompromitovati. Ajd iznenadite me pa nemojte kompromitovati tu ideju! :cry:

Dala si mi razlog vise da nastavim onako kako sam poceo, kako ja, tako i ostali clanovi...

A kako bi mi dokazao?
Niko se od predhodnih nije prodao odmah,ustvari jesu,samo se nije znalo!Cuvala se tajna sve dok se nisu postigli ciljevi!
Kako mlad covek,posle svega,moze da poveruje da nece biti izigran on i njegovo verovanje?

Mogu da ti dokazem, to vec nije za forum...

Pozdrav
 
Auuu... Odosmo u nepovrat!!
Toliko mizernosti, cinizma, sujete i ne znam ni ja cega sve ne.
Pa zasto sve zivo sto se pojavi docekate na noz???
Da li vam je palo na pamet koliko su vremena, strpljenja i energije neki tamo mladi ljudi utrosili na humanu ideju??? Da bi ih ovde neko tako socno pljunuo! Pa sta vi uopste znate? Sta ste ikada uradili da bi ste pricali tako? Pare, kriminal, korupcija, interesi jedino vam je too u glavi! Pa zapitajte se malo kakva je to vasa glava koja tako razmislja! Ranija iskustva? Pa da, to je jedino opravdanje!
Kompromitovanje ideje misli kriticki??? Ma dajte... Muka mi je od vas malodusnih i cinicnih ljudi koji sede sa strane i pljuju sve sto stignu i unapred osujecuju, predvidjaju poraze jer to je tako otmeno jer ako se stvarno desi poraz onda svi ispadau pametni a nece da rizikuju da podrze nesto!
Koliko imate godina? Jel ste mrdnuli svoje cenjeno dupe za nesto pozitivno u zivotu? Ne a?
Muka mi je od takvih bezgarnicnih cinizama!

Nema veze, APEM gura svoju pricu, pa cemo videti kako ce se ta prica zavrsiti!
 
Shef_apem:
Auuu... Odosmo u nepovrat!!
Toliko mizernosti, cinizma, sujete i ne znam ni ja cega sve ne.
Pa zasto sve zivo sto se pojavi docekate na noz???
Da li vam je palo na pamet koliko su vremena, strpljenja i energije neki tamo mladi ljudi utrosili na humanu ideju??? Da bi ih ovde neko tako socno pljunuo! Pa sta vi uopste znate? Sta ste ikada uradili da bi ste pricali tako? Pare, kriminal, korupcija, interesi jedino vam je too u glavi! Pa zapitajte se malo kakva je to vasa glava koja tako razmislja! Ranija iskustva? Pa da, to je jedino opravdanje!
Kompromitovanje ideje misli kriticki??? Ma dajte... Muka mi je od vas malodusnih i cinicnih ljudi koji sede sa strane i pljuju sve sto stignu i unapred osujecuju, predvidjaju poraze jer to je tako otmeno jer ako se stvarno desi poraz onda svi ispadau pametni a nece da rizikuju da podrze nesto!
Koliko imate godina? Jel ste mrdnuli svoje cenjeno dupe za nesto pozitivno u zivotu? Ne a?
Muka mi je od takvih bezgarnicnih cinizama!

Nema veze, APEM gura svoju pricu, pa cemo videti kako ce se ta prica zavrsiti!



Epa dragi moj,ja ti nisam od te sorte....vidis,jos se,verovatno nisi ni ispilio kad je meni izuzetno bliska osoba stavljala glavu na panj za dobrobit ovog naroda i Srbije.Zamalo da ostanem bez ''nje''.Ja sam tad imala priliku da shvatim sta se ovde KONKRETNO,NAJKONKRETNIJE desava i da shvatim koliko je nemocan da uradi nesto bilo ko ko nema zestoku zaledjinu....Vi kazete da je nemate!A ja Vam garantujem da tako necete daleko dogurati....Ne shvatite me pogresno,ja bih zaista zelela da Vam podje za rukom i da uspete da izdignete svest ovoj jadnoj mladost na neki ,bar malo,visi nivo....ali,tvrdila sam uvek i dalje cu,na izdizanju svesti covek mora raditi i jedino je moguce ako radi SAM.
Ne veruje Vam se zbog predhodnika....O,Boze,pa setimo se samo jadnog,malog Cede,studenta dramaturgije...uh,uh,uh koje je siiilne batine popio,a ipak _ _ _ _ uzeo!

Nego da mi sacekamo da Vi kao organizacija malo krenete da delujete,pa da Vam se prikljuci i neka kriticna masa ljudi,pa da krene i neko da Vas dodatno sponzorise....pa cemo ondak videti ko je podlozan ,a ko nije, korupciji.
 
izvint'te samo da ponovim: iako niko nije rekao (ne perite ruke, JA sam rekla :lol: ) da je mentalitet kratkovid, sama postavka stvari na to upućuje: da ne postoji potreba za kritičkim mišljenjem, ne biste ga dovodili fokus, zar ne?
Znači, čim to kažete (misli kritički) , mora da posotji potrba odnosno - čini vam se da ne znaju svi ipak da to tako može, jel da? Zašto biste inače to govorili, da je opštepoznato...
...izvin'te ali to JESTE građansko vaspitanje.
Želim vam sreću, ali, morate i ovo razumeti: ja vidim tu jedan mali poraz nacije kojoj NIJE jasno šta znači - misliti svojom glavom. Doduše, u perspektivi možda će tak poraz biti - uspešno prevaziđen. Ko zna...krhko je znanje :)

Šefe, spusti ton i biraj reči ;)
Nismo besposleni teenageri, veruj mi :)
 
btw. ja nislim da vam je ovo kao free trial - kakve će vas sve optužbe dočekatii u Real Life od Real Ljudi....
So, trenirajte sa mnom i seviljom, trebaće vam ;)

Osim toga, ako u VL ne možeš da odbraniš svoju tezu i credo svoje organizacije, šta očekuješ negde napolju, kako ćes se snaći međ' pravim protivnicima? Ko na netu gubi strpljenje...eee...pazite se deco, deco...
 
Kad malo bolje razmislim, jako mi tesko pada da od ljudi poput vas cujem takve stvari...
Jeste da se u nasoj zemlji razvijanje civilnog drustva granici sa nemogucem, ali sta ce mi ostati u zivotu ako prestanem sa svojim prijateljima da se cimam za nesto sto je nemoguce?
Zelim samo odgovor na ovo pitanje????
 
Shef_apem:
Kad malo bolje razmislim, jako mi tesko pada da od ljudi poput vas cujem takve stvari...
Jeste da se u nasoj zemlji razvijanje civilnog drustva granici sa nemogucem, ali sta ce mi ostati u zivotu ako prestanem sa svojim prijateljima da se cimam za nesto sto je nemoguce?
Zelim samo odgovor na ovo pitanje????


Vidi,da ti objasnim nesto!
U zivotu nista nije NEMOGUCE!
Cak,sve je MOGUCE !
Ali,za neke stvari se mora sacekati i prepoznati trenutak.E ako propustis isti ili isforsiras stvar u NEvreme,izgubio si slucaj.
Kapiras??
Ako ste takvi,kakvim se predstavljate,ja vas podrzavam!
A verujem i svi ostali normalni i mladi i stari!
 
Shef_apem:
Kad malo bolje razmislim, jako mi tesko pada da od ljudi poput vas cujem takve stvari...
Jeste da se u nasoj zemlji razvijanje civilnog drustva granici sa nemogucem, ali sta ce mi ostati u zivotu ako prestanem sa svojim prijateljima da se cimam za nesto sto je nemoguce?
Zelim samo odgovor na ovo pitanje????

aaa.....znači pada ti motivacija na prvi pomen sumnje ....zapamti: šta god radiš, ako to radiš sa strašću, ako radiš dobro i pride veruješ u to što radiš - ljudi će te slediti. Otherwise - no.
Što se mene tiče, ove jeste zemlja "civila" (civis, civii - lat. građanin;) ), samo što nisu svi jednako obrazovani i nemaju svi proaktivan stav, mnogo je obeshrabrenih ljudi (otus cinizam!) a mnogo je i zgađenih....
Ako prestaneš da se "cimaš za nešto nemoguće" (što ti ja iz sve snage želim!), počećeš, verovatno, da se "cimaš" za neke ostvarljivije ciljeve. Ozbiljno, ako misliš da je nemoguće - što se cimaš?


Lobiranje i umrežavanje studenata koji bi da misle svojom glavom nije loša inicijativa, ne dajte se tako lako obeshrabriti. Samo budi spreman na svašta. (nismo mi ovde nedobronamerni, naprotiv). Evo, recimo ,ja ti uopšte ne verujem da TI sam za sebe - misliš kritički.
Hoćeš da ti kažem na osnovu čega sam to zaključila? Prvi post ti je nakrcan klišeima i pesimizmom (sve odbacuješ + rugaš se). Drugi - ti izjavljuješ da hoćeš nešto nemoguće. jer šta biste drugo ti i tvoji prijatelji radili...(neozbiljno :lol: Jel to na tragu onog revolucionarnog še'setosmaškog - "budimo realni tražimo nemoguće?" Hehehe......predlažem da umesto toga ide BUDIMO NEMOGUĆI - TRAŽIMO REALNOST! , budimo dosadni - tražimo transparentnost, budimo nesnosni tražimo - poštenje :idea: budimo lako smorljiva roba - okrenimo im leđa ako ne valjaju :P )
Bojim se da će se pod tu vašu zastavu Kritčkog Mišljenja strpati raznorazni, a najviše onih koji bi da ostvare svoje kratkoročne ciljeve. (tako je to uvek bilo, vi s tim nemate ništa, logično je da nema selekcije kad je reč o organizacijama na principu dobrovoljnosti, pa još studentskih ).
 
Shef_apem:
Kad malo bolje razmislim, jako mi tesko pada da od ljudi poput vas cujem takve stvari...
Jeste da se u nasoj zemlji razvijanje civilnog drustva granici sa nemogucem, ali sta ce mi ostati u zivotu ako prestanem sa svojim prijateljima da se cimam za nesto sto je nemoguce?
Zelim samo odgovor na ovo pitanje????

У питању је генерацијски сукоб, дете. :wink: :lol:
Ми матори смо много тога видели и много пута били разочарани, па зато тако скептично реагујемо!:?

Али, сетих се себе у вашим годинама....и здушно вас подржавам!:)
Свака иницијатива, која ће покренути макар и мали број младих из Пинк летаргије, овде је добродошла!
Нашем друштву је још како потребна грађанска свест и делање! То је мукотрпан и дуг процес, али не значи да треба да одустанемо!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top