makete nemackih tenkova,1:35

ako si iz bg-a imas radnju na novom beogradu u 30 bloku, ima svega i svacega...
sto se tice weatheringa...pa zavisi sta hoces, ali mislim da je tu najpogodnija dry brush tehnika...
ja uglavnom radim avione, na kojima radim samo kontradetalj, a od vozila jedino imam kacusu i jedan pak38..
 
da li imas kompresor?predpostavljam da imas.gde si ga kupio?i koliko kosta?ja imam neku prskalicu,ali nemam kompresor.kupujem plin u novom merkatoru,ali on se brzo trosi,i skup je.zato planiram da nabavim kompresor,ali ne znam gde da ga nabavim,a cuo sam i da je skup :?:
 
uh, dok se mi dogovorimo ima da prodje dosta vremena...tako da za cenu ne mogu nista da ti kazem..
a bio je i neki lik koji je radio kompresore po porudzbini, za cini mi se 100-300 MARAKA, ali sa njim sam izgubio kontakt jako davno....
inace, kad smo kod toga, sad ja tebe da pitam...dal koristis akrilne ili uljane boje?
ja sam vise naklonjen MOdel Master uljanim, ali ni akrilne nisu lose, pogotovo ako cetkicom farbas neku vecu povrsinu...a i ako use*es nesto, lakse seskida akrilna nego uljana...
 
takodje, najvise koristim uljane model master i ponekad humbrol.akrilne retko kad koristim,ali u pravu si za to da se akrilne mnogo lakse skidaju.
skoro sam zavrsio sklapanje mardera 3 i setio sam se da moram da kupim plin :evil:
jedva cekam da nabavim kompresor.koju si poslednju maketu sklopio?
 
poslednje sto sam radio bio je Westland Lynx 1/72, a pre njega ona Kacusa sto sam spomenuo.
Inace, Kacusa je proizvod firme Zvezda, i bio sam odusevljen kvalitetom delova..na jednom mestu je nastala rupa, i to sam zagitovao, i to je sve...sve ostalo se uklopilo k'o od sale...
 
ja od ruskih tenkova imam samo KV-85 od firme eastern express,i jos ga nisam sklopio.mrzi me da ga sklapam,ustvari ne znam ni sto sam ga kupio. :| .uglavnom sklapam samo nemacke tenkove.moram da te pitam nesto u vezi prskalice.danas sam hteo da bojim jednu maketu sa prskalicom,ali je prskalica jako slabo izbacivala boju.da li mozda znas u cemu je problem?
 
evo jedne moje makete.ako si u mogucnosti pokazi neke slike tvojih maketa.
 

Prilozi

  • 20102006.jpg
    20102006.jpg
    74,5 KB · Pregleda: 32
dobar si Nemanja :)
kako radis diorame? konkretno mislim na sut i na razbacane cigle....mislio sam da nesto napravim za onaj oj Pak38 koji sam vec spominjao, al nemam pojma odakle i kako da pocnem....

ja se sve razmislja da postavim slike mojih modela, ali sujeta mi ne dozvoljava...
poenta je u tome sto koliko kod oni na oko bili lepi na slici se vidi MILION gresaka...

a da, svidja mi se sto si napisao Tigar 2, a ne KingTiger, ili Koenigs Tigar :)
 
Uhhh dobri su ti modeli.......ja sam to batalio pre mnogo godina, a imao sam extra modele.Sada buraz ide mojim stopama i moram da priznam da mu ide odlichno.Trenutno ja mu nabavljam modele, a on ih sklapa.U Vasinoj ulici u Vojnoj knjizhari imash extra modele.I to 1/35 nemachke, bash kao shto trazish.Inache sa burazom sam sklopio.....BF 110,Bf 109,Hs 129 sve 1/48 i B-26 1/48, FW 190 1/72, F4U Corsair 1/72 i P-51 1/48.Sada planiramo da nabavimo Ju-52,Hs-123 i Ju-87 sve 1/48.
Bice ovo duga zima..................hehehehe


Pozzzzz
 
Nas maketara ima malo u ovoj zemlji, samo u bgd postoji jedan dobar hobby-shop na novom beogradu bul. mihajla pupina 123 kod cepterove zgrade koji ima solidnu ponudu za nase potrebe. Iz tog razloga dodjite na forum maketara slododno pitajte za savete da nepisem ovde i da postujem slike odgovori vec postoje na forumu a neke tehnike cu postovati u buduce kao i moje radove. Evo jos adrese foruma http://maketarskikutak.freeserverhost.com/index.php
Ako ste nekad radili makete pocnite ponovo nikad nije kasno, mene raduje uvek kad vidim nova lica.
Znam da nisam odgovorio kako sam ovo kako sam ono uradio manje ili vise sve cu postovati na forumu maketara i tamo ce te naci brdo saveta za sve sto vas zanima.

Poz
www.maketar.co.sr
 

Back
Top