KAKO POSTATI TOP MODEL U SRBIJI

E owako...u Srbiji nista ne mozes bez para...i ako se upustis u taj posao moras da nadjes nekog ko ce da te prati u tom poslu jer su mnoge agencije nesto kao legalne institucije za prostituciju...tako da mnogo treba da se pazi...Ali swaka ti cast ako si imalo uspesan...put do slawe je posut trnjem...
 
ljudi ja da vam kazem sta je u pitanju..slucajno se ja bavim tim poslom pa mozete da vidite onu moju noviju temu...eto vam za nauk....fora kod manekenstva je da moras da budes ono sto oni traze...dzaba tebi ako imas para ako nemas izgled....jedan profesionalan book kosta od 300-800 eura...a da bi bila model moras da imas savrseno lice jer ako placaju vec modela oni hoce da prodju sa dobrim modelom i manjkom placanja retusiranja kod strucnjaka za photoshop...ali generalno moras da budes mrsava i prelepa,moras da imas book,ako zelis da uspes imas sansu jedino ako si u beogradu i moras da budes spremna da svaki dan trckaras na kastinge za casopise i sl...(srecom ne zivim u bgu i ne trckaram svaki dan vec ponekad i nisam neka prelepa cura nego sam samo mnogo slatka ;)))...a sad sto se tice onoga da li treba da se skidas itd...pa sad zavisi kakav je posao...ima negde gde ce stilista bukvalno od glave do pete da te svuce i obuce da bi to bilo to....i em sto ces da ceo dan provedes slikajuci se,tek ces da vidis koliko se tvoj trud isplatio...agencije su neorganizovane pa se honorari cekaju i po nekoliko nedelja...inace posao je divan mogu vam reci...e sad je pitanje jel hoces da budes samo model ili manekenka?jer su to dve potpuno razlicite stvari!! ;)
i glavno je da se na kastinzima nikad ne zna sta ce biti...evo npr kad sam bila na kastingu u bgu za graziu bilo je oko 70 devojaka...i to sve neke visoke lepotice majku mu...:lol:...
 
Draga Banshee, widish mene swi zapamte! A sad suprise ovo sam radio kao anketu jer pishem neki clanak! a clanak je na temu stereotipi i predrasude u owoj jadnij zemlji! Predrasude su uglavnom wezane za modu, manekenke, politku, gay opulaciju! A posto mi je swet mode najbliži to izučawam!

A ja sam owde da bi me josh wise woleli oni koji me wole i da bi me josh wise mrzeli oni koji me mrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
SVI ali svi imate predrasude o toj profesiji, e dok budete razmisljali da u tome FUKSE uspevaju, necete nikada ni uspeti! A ako mislite da je samo dovoljno biti lep i zgodan i imati kes debelo se varate. Ko je rekao da moras biti lep, pa mnogi manekeni su ruzni ko grobovi ali imaju telo, KOJE prethodno, neguju i daju sve za njega, dakle kao prvo RAD NA SEBI!
Onda dolazi samopouzdanje koje se mora imati na deljenje, da kad krocis svi padnu na dupe a lova ti ne treba previse ako je agencija ozbiljna! Treba se imati svoje crte lica, biti orginalan, da zraci personaliti i samopouzdanje. Kada sve to lepo spakujete dodajte i jos jednu pre svega bitnu stavku "zelju" za tim poslom ali ogromnu, koja podrazumeva ako ne uradis nista na 10 kastinga da i dalje isto onako zracis i imas veru u sebe, jer ako jednom padnes u svojim ocima i trunku pomislis da ti ne ide, NIKADA se neces vratiti u carobni krug, koji svakim danom vrti brze i brze (dolaze nove generacije). I dragi moji glavu gore, sa dve noge na zemlji i shvatite da trebate dati 100% sebe u tome. posvetite ceo zivot, isplatice se! Top modeli nisu seljaci i ***** to su veliki ljudi, a mozda su prosecni ono spomenuto, odluci sam ;)
 
Srbija nema top modele, nabroj mi 3 top modela u Srbiji?
To sto je devojka manekenka ne znaci da je automatski top model, jer to nema veze sa njom, vec sa modnom industrijom.
Kad nas "manekenizam" bude napredovao koliko i Victoria's secret, i kad budemo imali odlican nacionalni modni brend za koji ce manekenke da se otimaju da promovisu, onda ce neke od njih mozda i da budu top modeli...
Za sad... to su samo klinke(bar ono sto sam ja video) od 14 do 20 (mozda koju preko) godina, sa merama tela od kojih im se vidi svako rebro, a noge izgledaju kao motke, koje nakon sto dobiju mesto druge pratilje na izboru za Miss turizma Velike Plane, utripuju da su opake ribe, a obicnim smrtnicima vise ne upucuju ni poglede.

Salu na stranu...
Cenim da moras da budes mnogo mrsava, da imas dobru "zaledjinu" u vidu nekog baje-menadzera sa kintom, i da moras da budes na pravom mestu u pravo vreme, da bi postala to sto te zanima.
 

Back
Top