Matematika

moto

Zainteresovan član
Poruka
102
Zna li ko neki dobar program koji bi mi pomogao pri ucenju matematike.Ispit je na Ekonomskom fakultetu (funkcije,integrali,limesi,ekon.funkcije,izvodi...)
 
Evo ja znam jedan onako iz svoje glave:

Ustanes ujutru, lepo doruckujes, prosetas, isteras sve iz kuce ili svoje sobe, uzmes skripte ili knjigu sa faxa, uzmes jednu zbirku zadataka koja odgovara tvom gradivu i pocnes.

Neces ti matematiku nauciti dok ne sednes pa ne prozujis malo vise kroz ono sto je najdosadnije u njoj. :-)
Neko mi jednom rece, matematika se ne uci, ona se vezba.
Nista licno, prijateljski savet.
 
Ja sam imjao jedan program koji bas opisuje ovo gradivo koje ti navodis, ali sam potpuno zaboravio kako se zove! Bas je poznat i mislim da ga svi pirati imaju i vrlo je prost za rad! Nema sanse da se setim!
A ovo sto kaze proximo da mu je neko nekad rekao, pa to sam i ja cuo, i mislim da nije istina, za..je.bi ti zbirku nego uzmi ti prvo udzbenik sa teoremama , kad tu sve budes razumeo, e onda znas matis!
 
Pa sad, ovo što si opisao, Proximo, baš je učenje, a ne vežbanje :lol:
MatLab je jedini program koji znam, ali nije ti baš za taj faks... Može da pomogne oko matrica i funkcija.

Ali on je pomoć za matematičare, ne služi kao sredstvo za učenje, zaboga.
Što se tiče spremanja ispita, preporučujem ti da prvo počneš sa usmenim, dakle teoreme i te glooposti, jer ćeš se ovako naći u nebranom grožđu.

Sve deluje daleko jednostavnije, kada pređeš sa teorije na zadatke.
 
postoji program MATHEMATICA...na fakultetu matematike se koristi...moras da znas da postvis zadatak...i on ti izbacuje krajnje resenje...super je za crtanje grafika...ali dosta treba vremena da se nauci za koriscenje..postoji jedna knjiga koja se isto zove kao i program...raspitaj se od nekog ko studira matu...i matlab je dobar...ali se on koristi za matrice...i ja ti predlazem da prvo naucis teoriju...pa krenes na zadatke...jer ce ti biti jasnije
 
Kazite vi meni jednu stvar...Naime:ja matematiku slabo znam,4 sam godina pm smera,gimnazija,imam ocenu 3...I pitanje je sledece:Da li ja mogu da inteziviram svoj rad,ako je matematika rad i vezba,i da sustignem sve,da naucim ono sto nisam znao,iako mi matematika prirodno slabo ide, i da upisem neki prirodni fax?
 
A po čemu si ti zaključio da ti matematika "prirodno slabo ide"?
Zato što imaš slabe ocene?
Matematika na fakultetu i u srednjoj školi se katastrofalno razlikuje. Nema veze jedno sa drugim. To jest, ima sama materija, ali sistem po kome ćeš raditi je daleko detaljniji, pa opširniji, dublji...
Neću ovim da te plašim već, naprotiv, ohrabrim. Nateraće te da je naučiš.
Dakle, ako ne voliš da se bakćeš sa knjižurinama od 2000 strana jednog te istog, idi na prirodni.
Ali šta da ti kažem, pa valjda ti znaš šta više voliš, istoriju, književnost, matematiku ili hemiju?
:shock:
 
Lexa:
A po čemu si ti zaključio da ti matematika "prirodno slabo ide"?
Zato što imaš slabe ocene?
Matematika na fakultetu i u srednjoj školi se katastrofalno razlikuje. Nema veze jedno sa drugim. To jest, ima sama materija, ali sistem po kome ćeš raditi je daleko detaljniji, pa opširniji, dublji...
Neću ovim da te plašim već, naprotiv, ohrabrim. Nateraće te da je naučiš.
Dakle, ako ne voliš da se bakćeš sa knjižurinama od 2000 strana jednog te istog, idi na prirodni.
Ali šta da ti kažem, pa valjda ti znaš šta više voliš, istoriju, književnost, matematiku ili hemiju?
:shock:
Hvala ti,ovo mi je dosta pomoglo. :p
 

Back
Top