Neobaveštenost Evropljana

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Istraživanje javnog mnenja, koje je izvršio istraživački centar Evropske unije Eurobarometar pokazalo je da samo 23 odsto svih državljana EU zna koliko Unija ima članica, a da ni 51 odsto Slovenaca ne zna da EU sačinjava 25 država članica.

Tako je to u razvijenim zemljama, dok mnogi od nas u Srbiji mozda znaju da navedu i sva sela po Spaniji. Medjutim, dok se Srbi bave takvim informacijama, na zapadu se radi i stvara, i ne zamara mozak sa temama koje nemaju apsolutno nikakvog efekta na zivot gradjana, ili je on na mizernom nivou. Cinjenica je da su ovi podaci ipak za neupucene iznenadjujuce losi, ali nece se gladovati u spomenutoj Sloveniji ili Holandiji zbog toga.
 
uvek ima gde i od ceka,samo je problem sto ne postoji sistem a i da postoj niko ne bi hteo da radi.

naravno da ne znaju.njima je lepo i boli ih cosak za to koliko ima clanica ili stanovnika.ne muce muku sto sa samim sobom,sto sa unijom i nemaju razloga da se opterecuju.

sa druge strane ja znam,isto kao i gomilu bespotrebnih informacija koje mi mogu posluziti jedno za razonodu,ako i toliko.i da li nekoga briga za to...ne...da li zivim u uredjenijoj drzavi zbog toga...ne...
 
Pa ne bih bas rekao da se ne bi radilo da postoji mogucnost stvaranja i rada.
Sistem jeste problem, ali i on se polako izgradjuje i staje na noge, npr. uskoro se ukida drustvena svojina kao najbitniji preduslov za dalji razvoj. U svakom slucaju, mislim da je najbitnije da ne stojimo u mestu.
 
_Milanche_:
Istraživanje javnog mnenja, koje je izvršio istraživački centar Evropske unije Eurobarometar pokazalo je da samo 23 odsto svih državljana EU zna koliko Unija ima članica, a da ni 51 odsto Slovenaca ne zna da EU sačinjava 25 država članica.

Tako je to u razvijenim zemljama, dok mnogi od nas u Srbiji mozda znaju da navedu i sva sela po Spaniji. Medjutim, dok se Srbi bave takvim informacijama, na zapadu se radi i stvara, i ne zamara mozak sa temama koje nemaju apsolutno nikakvog efekta na zivot gradjana, ili je on na mizernom nivou. Cinjenica je da su ovi podaci ipak za neupucene iznenadjujuce losi, ali nece se gladovati u spomenutoj Sloveniji ili Holandiji zbog toga.


Iron Lord:
Ma naše dete zna i koliko vrhova ima na Himalajima, samo šta ono ima od toga?

Тако је ! Шта ће нашој деци знање - САМО ДА "ЗАМАРАЈУ МОЗАК"... Ако желимо у Јевропску Унију ИМА ДА НЕ ЗНАМО А НЕ ДА ЗНАМО... има да се ради, бре, арбајт, арбајт и само арбајт... а не тамо неко дете да ми размишља.....

Школство треба реформисати тако да по систему КАПИРАЈ-КОПИРАЈ будемо прави Јевропљани, зато

1. Укинути ОПШТЕ ОБРАЗОВАЊЕ и обавезно га свести само на просте физичке
радње потребне за обављање додељеног му посла на коме ће радити десет
пута више за десет пута мању надницу него другови Аријевци,

2. На свим школама истаћи велику таблу на којој пише РАД ОСЛОБАЂА (тако
је и чика Адолф написао на радним логорима)

3. Нашу децу треба васпитавати тако да схвате ДА ЈЕ ОБРАЗОВАЊЕ ШТЕТНО и
НЕПОТРЕБНО и да такве глупости НЕ ПОСТОЈЕ У РАЗВИЈЕНОЈ ЈЕВРОПИ


6.gif
6.gif
6.gif
 
eremita:
Тако је ! Шта ће нашој деци знање - САМО ДА "ЗАМАРАЈУ МОЗАК"... Ако желимо у Јевропску Унију ИМА ДА НЕ ЗНАМО А НЕ ДА ЗНАМО... има да се ради, бре, арбајт, арбајт и само арбајт... а не тамо неко дете да ми размишља.....

Школство треба реформисати тако да по систему КАПИРАЈ-КОПИРАЈ будемо прави Јевропљани, зато

1. Укинути ОПШТЕ ОБРАЗОВАЊЕ и обавезно га свести само на просте физичке
радње потребне за обављање додељеног му посла на коме ће радити десет
пута више за десет пута мању надницу него другови Аријевци,

2. На свим школама истаћи велику таблу на којој пише РАД ОСЛОБАЂА (тако
је и чика Адолф написао на радним логорима)

3. Нашу децу треба васпитавати тако да схвате ДА ЈЕ ОБРАЗОВАЊЕ ШТЕТНО и
НЕПОТРЕБНО и да такве глупости НЕ ПОСТОЈЕ У РАЗВИЈЕНОЈ ЈЕВРОПИ

tako je, jeremita! :D

samo, u našim školama deca obavezno moraju da izučavaju himalaje...a i tibet, nepal...tamo žive naši budući arijevski gospodari :D
 
Ma kakve vi ovde gluposti svrljate... jel znate koliko u Srbiji ima nepismenih? Koliko ih ima sa visokim obrazovanjem???

I koje to dete zna spanska sela? Svasta :roll:
dobro ako znaju sela u precniku od 100 km od svog prebivalista :roll:

Prosecan Srbin nije bio u Spaniji i super je ako uopste zna koji je glavni grad te zemlje.
 
етотако:
Ma kakve vi ovde gluposti svrljate... jel znate koliko u Srbiji ima nepismenih? Koliko ih ima sa visokim obrazovanjem???

I koje to dete zna spanska sela? Svasta :roll:
dobro ako znaju sela u precniku od 100 km od svog prebivalista :roll:

Prosecan Srbin nije bio u Spaniji i super je ako uopste zna koji je glavni grad te zemlje.
tacno tako kod nas je uvazeno misljenje da smo mi pametniji od ostalih a zaboravljaju da deca koja su zavrsila gimnaziju i studiraju nesto nikako nisu reprezentativan uzorak ako malo bolje pogledamo obrazovnu strukturu u Srbiji videcemo da je najvise onih sa osnovnom skolom a dosta ih nije ni zavrsilo vise od prva 4 razreda.Pa kod nas 70% omladine ne zna kad je vladao kralj Petar ,kad je Srbija dobila nezavisnost ni boj na kosovu ne znaju kad je bio a kamoli spanska sela a dobar deo je ubedjen da smo u balkanskim ratovima ratovali protiv Hrvata i Nemaca kao sto su pokazale neke ankete . :roll:
 
етотако:
Ma kakve vi ovde gluposti svrljate... jel znate koliko u Srbiji ima nepismenih? Koliko ih ima sa visokim obrazovanjem???

I koje to dete zna spanska sela? Svasta :roll:
dobro ako znaju sela u precniku od 100 km od svog prebivalista :roll:

Prosecan Srbin nije bio u Spaniji i super je ako uopste zna koji je glavni grad te zemlje.

Па зар не видиш да се дежурни апаратчици залажу за то да се и ова бедна количина ЗНАЊА до које се може доћи школовањем ШКАРТИРА КАО СУВИШНА, ШТЕТНА И НЕПОТРЕБНА а све у циљу остваривања "благостања јевропске демократије"?????????????. :confused:
 
етотако:
Ma kakve vi ovde gluposti svrljate... jel znate koliko u Srbiji ima nepismenih? Koliko ih ima sa visokim obrazovanjem???

I koje to dete zna spanska sela? Svasta :roll:
dobro ako znaju sela u precniku od 100 km od svog prebivalista :roll:

Prosecan Srbin nije bio u Spaniji i super je ako uopste zna koji je glavni grad te zemlje.

Колега или колегинице етотако, ја сам био у Шпанији. И знам који је главни град. Да ли сам сад ослобођен?. :)
 
dr hirurg:
Колега или колегинице етотако, ја сам био у Шпанији. И знам који је главни град. Да ли сам сад ослобођен?. :)

Како ослобођен? Па тек си сад др кирурге надрљао....одакле теби право да "замараш мозак" и да знаш који је главни град Шпаније - ШТА ЋЕ ТИ ТО, "ШТА ТИ ИМАШ ОД ТОГА ШТО ЗНАШ" ??? :lol: :lol: :lol:
 
dr hirurg:
Колега или колегинице етотако, ја сам био у Шпанији. И знам који је главни град. Да ли сам сад ослобођен?. :)
da, vi ste nesumnjivo obavesteni, ako usput znate odmah onako iz glave da nam izrecitujete populaciju i GDP tj. BDP na srpskom ja cu pasti u nesvest, ... guglanje se ne racuna, a verovacu vam na rec isto kao i za prethodnu izjavu
sto se tice mog slepog poverenja, vodim se parolom da je covek neduzan dok se ne dokaze suprotno
 
_Milanche_:
Istraživanje javnog mnenja, koje je izvršio istraživački centar Evropske unije Eurobarometar pokazalo je da samo 23 odsto svih državljana EU zna koliko Unija ima članica, a da ni 51 odsto Slovenaca ne zna da EU sačinjava 25 država članica.

Tako je to u razvijenim zemljama, dok mnogi od nas u Srbiji mozda znaju da navedu i sva sela po Spaniji. Medjutim, dok se Srbi bave takvim informacijama, na zapadu se radi i stvara, i ne zamara mozak sa temama koje nemaju apsolutno nikakvog efekta na zivot gradjana, ili je on na mizernom nivou. Cinjenica je da su ovi podaci ipak za neupucene iznenadjujuce losi, ali nece se gladovati u spomenutoj Sloveniji ili Holandiji zbog toga.

"Како је срећна влада када народ не размишља" - А.Хитлер
 
Колегинице етотако, шта да кажем сем да сам немоћан пред Вама у сваком погледу:) Да ли то значи по Вашем мишљењу да сам необавештен као Европљани и да тамо нема места за моју маленкост?
 
Ma ima mesta u EU za vas i celu Srbiju... ja se prosto nerviram kako to svi udjose u uniju, a Srbija ostala izolovana... kao da smo mi sugavi, niko nece sa nama da se igra... i onda mi se opet cini da to nekom tako bas odgovara u Srbiji i da nismo u EU jer to nasim politicarima znaci ogranicenje vlasti... i tako... puno pitanja, sva su teska
 
Е да оно прво колегинице причитају неки острашћени мондијалисти и шатро демократске индивидуе са овог форума.... За оно друго, то је опет посебна прича са пуно непознатих.
 
eremita:
Па зар не видиш да се дежурни апаратчици залажу за то да се и ова бедна количина ЗНАЊА до које се може доћи школовањем ШКАРТИРА КАО СУВИШНА, ШТЕТНА И НЕПОТРЕБНА а све у циљу остваривања "благостања јевропске демократије"?????????????. :confused:

kako ti volis da izokreces reci drugih ljudi, cudo jedno...
 
mmm....
otprilike ceo post :)
nije poenta u "skartiranju" mozga, nije poenta u tome da nasa deca "zamaraju" mozak, nego je poenta u tome da se mi bavimo uopste nebitnim stvarima dok evropa radi.
Dakle, evropljanin se vozi kuci u svojim novim kolima, a mi se guramo po autobusima i nabrajamo spanska sela...
I konacno, RAD ne podrazumeva odsustvo obrazovanja, kako ti hoces da predstavis...
Da ne spominjem one baljezgarije o ukidanju opsteg obrazovanja i slicno...
 
Obersturmfuehrer:
mmm....
otprilike ceo post :)
nije poenta u "skartiranju" mozga, nije poenta u tome da nasa deca "zamaraju" mozak, nego je poenta u tome da se mi bavimo uopste nebitnim stvarima dok evropa radi.
Dakle, evropljanin se vozi kuci u svojim novim kolima, a mi se guramo po autobusima i nabrajamo spanska sela...
I konacno, RAD ne podrazumeva odsustvo obrazovanja, kako ti hoces da predstavis...
Da ne spominjem one baljezgarije o ukidanju opsteg obrazovanja i slicno...

Ја сам само одговорио на оно што су ПОСТАВЉАЧ ТЕМЕ И АДМИН ПОСТОВАЛИ.....ништа више а ни мање..........

...нисам имао у виду твоје "ламентирање".........
 

Back
Top