Koga vidite kao kandidate za predsednika Srbije?

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Jedini siguran kandidad je Tadic koje ce vrlo verovatno biti i kandidat celog "demokratskog bloka".Ako tako bude vrlo su mu realne sanse da pobedi vec u prvom krugu po mojoj priceni
Moguce je i da "demokratski blok" izadje i sa kandidata tj da drugi bude predstavnik takozvane "narodnjacke koalicije" ali ta kolaicija sem Kostunice(koji se sigurno nece kandidovati jer puca na mesto premijera) nema licnost koja bi mgla da zabelezi ozbiljniji rezultat.
Jedino ozbiljan kandidat njemu moze biti neko od kandidata radikala.Tu figuriraju Toma za kojeg je pitanje koliko je dobar izbor jer je vec jednom porazen od Tadica,Vucic koji je suvise ekstreman da bi okupio sire biracko jezgro koje je potrebno da se Tadic pobedi i mozda najboji moguci radikalski kandidat Maja Gojkovic koja ima neku "umerenost" i "smek" koji je malo odvaja od ostalih radikalskih kandidata i mozda je jedina koja moze da donese malo veci rezervoar glasova od ostalih stranackih kolega.
Jos samo dve opcije mogu da ponude predsednicke kandidate ciji se glasovu mogu meriti u procentima a ne u promilima.To su SPS i "Protiv-ustavna koalicija".
Ako SPS bude imao svog kandidata onda to ne moze biti niko drugi neko srpski "Ce gevara" Miloras Vucelic.naravno njegove sanse su ravne invaziji van zemaljaca.
Zanimljivo je razmisliti koga bi koalicija LDP&co. mogla imati kao svog kandidata za izborima.Kandidatura Cede Jovanovica bila bi svakako "egzotican" potez a najvise bi mogla obradovati radiklaskog kandidata jer bi to znacilo siguran manji procenat Tadicevih glasova bar u prvom krugu.
 
Kira Neris:
A što se tiče nove koalicije,mislim da bi Nataša Mićić bila zanimljivo rešenje - prva žena predsednik.

Та ћурка ??? Аха, кад на "једној ствари" НИКНЕ НОКАТ............чуј молим те, да чланица комби-странке БУДЕ ПРЕДСЕДНИК РЕПУБЛИКЕ... видим ја да ће у Србији мотке да раде........ :confused: :confused: :confused:
 
savin:
Radikali su imali najvise sanse da preuzmu Vlast u Srbiji neposredno posle Miloseviceve smrti..
Tada su Radikali i Toma Nikolic imali najbrojniju podrsku..
Sada se demokratske snage oporavljaju-vuku poteze u ekonomiji koje im podizu rejting i ishod predsjednickih izbora je neizvjestan..
Ne znam sta im se podize, ali rejting svakako ne!
Ako mislis da su zbog smrti Milosevica Radikali imali sansu, kakva sansa tek sledi kad pocne sudjenje Seselju u onom haskom kazamatu?
Pa, mislim......
 
Ispitivanje javnog mnjenja posle smrti Milosevica je pokazao nagli skok popularnosti Radikala..
Da su organizovani vanredni izbori u Aprilu-vjerovatno bi Radikali formirali sami Vladu..
Danas njihova popularnost opada-nesto zbog agresivnije politike DS-a i zbog investicionog plana-nesto zbog stavova Radikala oko rata u Libanu...
Ne pratim detaljno politicka kretanja u Srbiji-vjerovatno ima tu vise razloga za pad popularnosti Radikla prethodnih mjeseci..
 
pa bice Tadic ponovo to je gotovo izvesno mada bi bilo komicno da izaberemo grobara za presednika pa bi stranim drzavnicima (Kuba, severna Koreja,Libija ,Iran) mogao da poklanja zlatne lopatice mislim kada smo mogli da imamo bravara sto ne bi imali grobara jeste da je malo bizarno ali bi privukao razne vrste belosvetskih ludaka i ekscentrika pa bi bili jos egzoticniji.
 
al bundy:
pa bice Tadic ponovo to je gotovo izvesno mada bi bilo komicno da izaberemo grobara za presednika pa bi stranim drzavnicima (Kuba, severna Koreja,Libija ,Iran) mogao da poklanja zlatne lopatice mislim kada smo mogli da imamo bravara sto ne bi imali grobara jeste da je malo bizarno ali bi privukao razne vrste belosvetskih ludaka i ekscentrika pa bi bili jos egzoticniji.
Da, sto ne bi?
 
filatelista:
Slažem se da bi Maja bila dobar protivnik Tadiću na izborima, samo je jedan problem kod nje, nije dovoljno oštra i napaljena kao ostali joj stranački drugari.Pa ne bi imala dovoljnu podršku iz vlastitih redova.
Ne vidim nikog ko bi mogao poraziti Tadića na izborima, posebno što je kandidat "demokratskog" bloka!
Cudo jedno, svi nenapaljeni, samo Radikali napljeni :roll:
Ovi sto se grcevito drze fotelja i vlasti, oni su mrtvi ravnodusni, njima je svejedno hoce li ostati ili ce otici?
Imamo najsveziji primer juce u Skupshtini, kazu da su otisli, ali nisu, jesu podneli ostavke-nisu podneli, hoce sa vlasti-nece sa vlasti..........
 
*BILJA*:
Cudo jedno, svi nenapaljeni, samo Radikali napljeni :roll:
Ovi sto se grcevito drze fotelja i vlasti, oni su mrtvi ravnodusni, njima je svejedno hoce li ostati ili ce otici?
Imamo najsveziji primer juce u Skupshtini, kazu da su otisli, ali nisu, jesu podneli ostavke-nisu podneli, hoce sa vlasti-nece sa vlasti..........

Mislio sam na verbalnu napaljenost. Neće me niko ubediti da je fašistoidni Vučić istog kalibra kao Maja. Ona sa njim ne bi trebala zajedno ni do pisoara, a ne da je on podržava na mitinzima. O tome sam pričao. Znaš kako je Maja dobila izbore u NS? Nije bilo nikog od radikala iz Bg da je podrže? I sad ih nema i to prija!
 
filatelista:
Mislio sam na verbalnu napaljenost. Neće me niko ubediti da je fašistoidni Vučić istog kalibra kao Maja. Ona sa njim ne bi trebala zajedno ni do pisoara, a ne da je on podržava na mitinzima. O tome sam pričao. Znaš kako je Maja dobila izbore u NS? Nije bilo nikog od radikala iz Bg da je podrže? I sad ih nema i to prija!
Kako se olako frljate s tim "fashisoidni" "fashisti" i sl.......
Interesantna pojava, Maja je bila kandidat SRS-a, i kao nejn kandidat pobedila, a sad valjda digla rep, sta li?
Kostace je, to i sama zna, svako ogradjivanje od stranke koju je - anonimu, uzdigla do gradonacelnika Novog Sada (bivsi potpredsednik u Saveznoj skupshtini, dugogodisnji poslanik) dakle, ako joj se ide, neka ide.
Putuj igumane ne brini za manastir!!!
 

Back
Top