LAN PARTY

ReDragon

Zainteresovan član
Poruka
105
Lan party u srbiji.
Sta mislite o tome.
Pozitivne i negativna misljanja su mi poterban.
Da bi resio deliemu da li je srbija spremna da se organizuje prvi Lan party u srbiji.
Unapred havala svima za ideje sam otvoren naravno u vezi ove teme. :idea:
 
Bilo bi jako lepo da se u Srbiji organizuje neki dobar LAN Party.....ali nazalost....u ovoj zemlji.....nema sanse......

Hah js jedan Somborac na forumu.....samo dolaze.... ;)
 
Nisam toliki pesimista kao markoca,ali moralo bi se mnogo uloziti u reklamu tog dogadjaja da bi se ljudi uopste pojavili.
Svaki pocetak je tezak,ali ako postoje volja i entuzijazam malo sta se ne moze ostvariti.
Imas potpunu podrsku podforuma Video Igre na forumu Krstarice,znam da nije mnogo...ali...
 
Hehe, ja sam sa drustvom vec organizovao mini man party, tako da imam vec nekog iskustva.
Bilo nas je desetak i imali smo prilicno muke dok smo se organizovali.
Tako da ko god to radi treba da bude ozbiljan i odgovoran i pre svega da ima sve tehnicke mogucnosti da izvede LAN party kako treba.
Na veci broj racunara mora doci do nekih problema, a onda su potrebni ljudi koji znaju sta im je ciniti.
U mom slucaju osim mene bio je jos jedan ortak koji je nesto znao i prilicno je potrajalo sve to prvi put kad smo se sakupili, iako nismo imali nikakvih hardverskih niti mreznih problema.
 
Ja imam volju i ideja je tu, ali mene najvise interesuje zainteresovanost.
Lako ja napraviti zurku od 10-15 ljudi sto sam i uspeo u vise navrata, ali mene vuce zar organizovati za 200 - 500 ljudi.
Znam da za malo ljudi vec nije lako, ali nije ni velika razlika za vise, greske su uglavnom iste.
U pitanju je dobra orgnizacija. Ja, na mojim malim zurkama, sam imao najveci problem sto je lik poneo los racunar na kom se ni CS nije mogao igrati i stime unistio svima zabavu.
Ako se odlucim na takav poduhvat postojace mala pravila. LAN PARTY bice za 200 pa i vise ljudi... I to 72 sata, sa pratecim minimum tri turnira i 4 nagrade, kao i 13 pehara sa najvecim ciljem da se odrzi ponovo i sledece godine.
 
Cisto iz radoznalosti me interesuje vase misljenje. Da li je puno 3000din za 3 dan i 3 noci igranja u lanu bez laga zabava sticanje novih prijatelja turniri nagrade. Dajte mi vase misljane koliko jer moram to da znam da bi mogao poceti neke pripreme. Recite vase misljenje slobodno napisite bilo sta cisto da vidim sta ko misli.
 
Ne znam sta si zamislio, ali veruj mi, najveci promasaj ce biti ukoliko svako bude nosio svoj racunar.
U tom slucaju:
1. Odziv ce biti bar 70-80% manji.
2. Imaces nevidjenih problema da sve t uskladis.
3. Uopste nece izgledati kao takmicenje, vec ce svako sedeti za svojim racunarem i nece se odvojiti od njega.
4. Treba ti mnogo jak server.
5. Malo vise od obicnog "make home or small office LAN".
6. Mnogo kablova i malo vise od 2-3 ljudi.
7. Zamracena prostorija koja ce jos biti izlovana (zvucno ili distancirano) od sveta, da muzika ne bi smetala. Ali i rashladni sistem mora dobro da radi svoj posao, jer ce to biti mnogo racunara, a i mnogo ljudi da bi ih tek tako ubacio u podrum i pustio da mlate CS.

Ima tu jos mnogo toga i kao sto vidis uopste nije lako odrzati tako nesto.
Ovo su ti samo osnovni tehnicki preduslovi za odrzavanje takvog skupa.
Tu treba zainteresovati paznju medija i veleprodaje racunara da ti budu sponzori (a mediji ce ih pohvaliti u svojim novinama).
 
Havla na ovom posu stvarno je penal mislim realan.

Prvo retko je u srbiji neko tezak ko sloba pa da kupi toliko racunara. Znaci svako svoj znam da to onad znaci mnogo manji odziv. Velika mana nadam se da ce se vremenom to promenuti ako uspe prva zurka. Sto se tice takmicenja to si u pravu to cu morati da nadjem neko resenje. 5,6 i 7 nisu problem na to sam vec mislio i znam resenje mozda 5 ce mi pravit problema nisam 100% siguran trazim alternative jos uvek za svaki slucaj.
Da za ovo zadnje toga sam svestan ali sta mi vredi da pocinjem ako ce mi doci 40ljudi neisplati mi se ni da pocinjem moram da znam dali su ljudi zainteresovani za tako nesto. Dok nebudem ubedjan da je sve ok ne pocinem nista a ako bude vise nego sto sam ocekuvo na to sam spreman sto vise to bolje 200 - 500 to su moje brojke. Da niko da me pogresno svhati nije mi cilj zarada nego dogadja da se pamti pa da se vidimo ponovo i sledeci put.
 
Ukoliko budes siguran za toliku brojku i ako budes pravio kup takmicenje (ne znam sad koje si igre naumio), uopste ti nece biti potrebno puno racunara.
Ukoliko si zamislio MLnP (make LAN and play) svako za sebe i da ljudi igraju sta im se igra i kako im se igra, znaj da si sebe osudio na propast (cim nema pravila, ima da bude klanja).
Ali ako bi izveo nesto slicno sto je bilo u Sava centru, onda bi moglo lepo da se igra.
CS se uvek igra 5na5. Dakle 10 racunara za jednu i jos 10 za drugu grupu.
Warcraft se igra 1na1 i tu u zavisnosti od broja ucesnika ce ti trebati nesto manje racunara (da bi zavrsili turnir u priblizno vreme kad i CS).
Fudbali, voznje i ostalo ti je sve 1na1 i tu ti ne bi trebalo nesto mnogo racunara.
Sve u svemu sa 30-50 racunara bi mogao sve to da organizujes uz prostor odvojen za pice/ziku, prenos meceva da se ljudi ne smaraju itd.
To bi sve mogao da izvuces od neke dobrostojece firme (koliko vidim sad se Comtrade hvali na sva usta i ucenjuje svoje saradnike, pa bi mogao njih da iskoristis, onda imas i Pinsoft, Kimtec (ovde bih ti mozda ja mogao pomoci jer sam njihov partner)i jos neki).
Naravno u bekapu bi morao da imas nekoliko racunara u slucaju kvara ili nesto slicno.
A onda da pozoves i novinare iz najpoznatijih srpsih casopisa (Sk, Digital, Mikro, PC press i mnogih drugih :cry: ), pa ko ti se odazove, odazove.
 
Steta sto je samo zamisljeno, sve ovo je dobra ideja, koju nije bas lako sprovesti u delo.
Sto je najgore, sad mislim da sam obeshrabrio i onog sto je hteo da napravi nesto.
U svakom slucaju, bolje da sazna ovako, nego kad sve to pokusa vidi sta ga je snaslo.
 
Svaka cast na toliko saveta nisam odustao vec sam se bacio u razmislanje kako da resim neke stvari muka mi pravi samo turniri i serveri jer nevidim za sta mi trebaju serveri pojasni kad nadjem resenje cuce mo se ponovo samo tako nastavite svaka vam cast

E da sta da kazemo bez turnira cisto zabava 3 dana ili ..........
 
Sa turnirima je svakako zanimljivije, ali ovako moze ako ti imas neko svoje drustvo, pa napunite zamrzivac hranom i jos jedan koji napunite pivom i udri dok vam oci ne poispadaju od nespavanja i piva.

Server(i) ne da ti trebaju, nego su skoro neophodni. Prvi razlog je da ne bi bilo kucanja sifri (CS), zbog statistika i ostalo. To je sto se tice igre.
A drugo, svaka mreza koja radi sa preko 10 racunara mora da ima server koji to regulise. Misli, moze ona da radi, ali ocekuj stalne prbleme. 10 racunara je neka nepisana granica preko koje moras imati i jedan racunar za server.
 
Ovo ti je fenomenalna ideja! Ja sam planirao tako nesto da uradim sa par ortaka za vreme zimskog raspusta ali ako vi ovo budete realizovali obavezno smo tamo. :) Nadam se da ce se igrati i quake 3 arena jer ta igrica odavno nije igrana na nekom vecem skupu. Imate nasu punu podrsku i ako bude nesto od toga pisi mi molim te na dar3choiz@yahoo.com. Cak mi nije frka ni komp da ponesem..:)
 

Back
Top