STREBER

Streber je onaj koji uci da bi znao ili da bi dobio dobru ocenu (ucenje s razumevanjem). Bubalica je znatno drugaciji pojam i podrazumeva ucenje ne da bi se znalo to sto se uci, vec isljucivo da bi se dobila dobra ocena (iskljucivo slovo napisanog, ne duh; ucenje napamet). Pri tom, treba biti objektivan i kazati da bubalica, da je pravog ocenjivanja, ne bi trebalo nikako da ima dobre ocene. Razlika izmedju bubalice i strebera je, stoga, ogromna. Streber je i pametnija i osoba sa vecim kapacitetom i smislenijim ambicijama.

Poreklo izraza "streber". Siguran sam da vodi sa ulice. Isto tako, siguran sam da svi grozni ulicni izrazi poticu iz bgd-a, stoga, izvor: bgd-ske ulice. Bukvalni prevod ne znam, trebalo bi pitati znalce slenga ili se raspitati kod samih autora, ili izvora, tj. neku budalu koja ne zna sta je knjiga i otud smislja takve reci misleci ih u negativnom smislu.

Kad ja za nekog cujem da je streber, odmah pomislim da to moze biti izuzetno vredna osoba.
 
Nietzsche:
Wieczeslaw:
Au Nietzsche, hendikepu, prestani da nosis to ime i blatis tog velikog coveka svojim neznanjem.

Sto bi rekao nas narod, "pokrij se usima"

No comment.

Na ovo poslednje i ja dodajem no comment! Cemu to vredjanje ili sta vec? Mada, Nice, znas kako nas narod kaze, nije bitno sta ti je neko rekao, vec ko ti je to rekao, tako da... Po svemu sto sam procitala, mislim da ne blatis Niceovo ime...
P.S. Elem, sad mi je drago sto sam streber :)
 
Nietzsche:
Ne znam. Mozda stvarno treba da se pokrijem usima. Streber je rec nemackog porekla, a posto imam pseudonim Nietzsche trebalo bi da znam nemacki. Medjutim, ja ne znam gotovo nijednu nemacku rec... itd. :)

Pozdrav svim streberima :)

Pozdrav i tebi Niche:-)Kada si se vec dotakao nekog poredjenja sa Nicheom,

mene zanima sta je bila tvoja "ideja vodilja", pri izboru nicka?

Da budem malo jasnija:

1. Ako je rec o ljubavi prama tom filosofu,zar ti nije pao napamet, neki malo "prizemniji" nick(da ne kazem da bi duhovitost igrala znacajnu ulogu), a kroz koji si mogao da pokazes divljenje koje osecas prema njemu. Recmo, "Niche_u_pelenama", "Niche_never _die" itd. Ovo su naravno, samo primeri, koji mi prvi padose napamet.

2. Ako je pak, rec o tome da su tvoja razmisljanja, stavovi, upravo suprotni njegovom, onda neki drugaciji, mastovitiji nick, od samog "Niche".

A sada, opet da skratim:

Mene zanima sta se "odvijalo" u tvojoj glavi,pri izboru nicka? :D :D


" Ko istinu gudi, gudalom ga po prstima biju "- Vuk Karadzic
 
Streber = nemacka rec, potice od glagola streben, sto na srpskom znaci "teziti" ili "stremiti" ka necemu...u prenesenom znacenju se koristi kao karijerista ili "laktas"

Pozdrav
 
Nietzsche:
Ne znam. Mozda stvarno treba da se pokrijem usima. Streber je rec nemackog porekla, a posto imam pseudonim Nietzsche trebalo bi da znam nemacki. Medjutim, ja ne znam gotovo nijednu nemacku rec... itd. :)

Pozdrav svim streberima :)

:) :)
Onda, pozdrav i tebi! Kiss
 
No_Mercy:
Nietzsche:
Ne znam. Mozda stvarno treba da se pokrijem usima. Streber je rec nemackog porekla, a posto imam pseudonim Nietzsche trebalo bi da znam nemacki. Medjutim, ja ne znam gotovo nijednu nemacku rec... itd. :)

Pozdrav svim streberima :)

Pozdrav i tebi Niche:-)Kada si se vec dotakao nekog poredjenja sa Nicheom,

mene zanima sta je bila tvoja "ideja vodilja", pri izboru nicka?

Da budem malo jasnija:

1. Ako je rec o ljubavi prama tom filosofu,zar ti nije pao napamet, neki malo "prizemniji" nick(da ne kazem da bi duhovitost igrala znacajnu ulogu), a kroz koji si mogao da pokazes divljenje koje osecas prema njemu. Recmo, "Niche_u_pelenama", "Niche_never _die" itd. Ovo su naravno, samo primeri, koji mi prvi padose napamet.

2. Ako je pak, rec o tome da su tvoja razmisljanja, stavovi, upravo suprotni njegovom, onda neki drugaciji, mastovitiji nick, od samog "Niche".

A sada, opet da skratim:

Mene zanima sta se "odvijalo" u tvojoj glavi,pri izboru nicka? :D :D


" Ko istinu gudi, gudalom ga po prstima biju "- Vuk Karadzic

Friedrich Nietzsche je bila krajnje poremecjeno-iskompleksirana licnost, manite se njega, KArl Marx je i otac i majka!!!
 
testament_85:
No_Mercy:
Nietzsche:
Ne znam. Mozda stvarno treba da se pokrijem usima. Streber je rec nemackog porekla, a posto imam pseudonim Nietzsche trebalo bi da znam nemacki. Medjutim, ja ne znam gotovo nijednu nemacku rec... itd. :)

Pozdrav svim streberima :)

Pozdrav i tebi Niche:-)Kada si se vec dotakao nekog poredjenja sa Nicheom,

mene zanima sta je bila tvoja "ideja vodilja", pri izboru nicka?

Da budem malo jasnija:

1. Ako je rec o ljubavi prama tom filosofu,zar ti nije pao napamet, neki malo "prizemniji" nick(da ne kazem da bi duhovitost igrala znacajnu ulogu), a kroz koji si mogao da pokazes divljenje koje osecas prema njemu. Recmo, "Niche_u_pelenama", "Niche_never _die" itd. Ovo su naravno, samo primeri, koji mi prvi padose napamet.

2. Ako je pak, rec o tome da su tvoja razmisljanja, stavovi, upravo suprotni njegovom, onda neki drugaciji, mastovitiji nick, od samog "Niche".

A sada, opet da skratim:

Mene zanima sta se "odvijalo" u tvojoj glavi,pri izboru nicka? :D :D


" Ko istinu gudi, gudalom ga po prstima biju "- Vuk Karadzic

Friedrich Nietzsche je bila krajnje poremecjeno-iskompleksirana licnost, manite se njega, KArl Marx je i otac i majka!!!

Sto bi rekao M. Labus, "pa ja stvarno ne mogu da verujem", decko iz Nisha pa jos cuo za Nietzschea i Marxa! doduse lose je protumacio ovog prvog... No, ja sam svakako odusevljen ovako dobro edukovanom omladinom :roll:
 
Nishki Nietzsche:
testament_85:
No_Mercy:
Nietzsche:
Ne znam. Mozda stvarno treba da se pokrijem usima.
pseudonim Nietzsche trebalo bi da znam nemacki. Medjutim, ja ne znam gotovo nijednu nemacku rec... itd. :)

Pozdrav svim streberima :)

Pozdrav i tebi Niche:-)Kada si se vec dotakao nekog poredjenja sa Nicheom,

mene zanima sta je bila tvoja "ideja vodilja", pri izboru nicka?

Da budem malo jasnija:

1. Ako je rec o ljubavi prama tom filosofu,zar ti nije pao napamet, neki malo "prizemniji" nick(da ne kazem da bi duhovitost igrala znacajnu ulogu), a kroz koji si mogao da pokazes divljenje koje osecas prema njemu. Recmo, "Niche_u_pelenama", "Niche_never _die" itd. Ovo su naravno, samo primeri, koji mi prvi padose napamet.

2. Ako je pak, rec o tome da su tvoja razmisljanja, stavovi, upravo suprotni njegovom, onda neki drugaciji, mastovitiji nick, od samog "Niche".

A sada, opet da skratim:

Mene zanima sta se "odvijalo" u tvojoj glavi,pri izboru nicka? :D :D


" Ko istinu gudi, gudalom ga po prstima biju "- Vuk Karadzic

Friedrich Nietzsche je bila krajnje poremecjeno-iskompleksirana licnost, manite se njega, KArl Marx je i otac i majka!!!

Sto bi rekao M. Labus, "pa ja stvarno ne mogu da verujem", decko iz Nisha pa jos cuo za Nietzschea i Marxa! doduse lose je protumacio ovog prvog... No, ja sam svakako odusevljen ovako dobro edukovanom omladinom :roll:


Eto mene:-)

Prvo da te pitam :" Kako si ti meni Nichifore?"(nadam se da se ne ljutis sto ti se ovako obracam) :D

Ja sam, hvala na pitanju odlicno. Sunce, reke, roleri ne dozvoljavaju mi da vise vremena provodim sa vama, ali kada ovako oprolecovana navratih ovde i videh da si mi kao odgovor na moja pitanje, koje je postavljeno pre svega iz radoznalosti(lagala bih kada bi rekla da nisam sacnula par tvojih postova ranije), odgovorio ovako, malo sam bila razocarana.

Elem, da ne duzim mnogo, posto ti ne znas sta ja mislim o F.Nicheu, sta o Marksu, Labusu ili bilo kome drugom (dok me ne pitas), ja evo ponovo postavljam isto pitanje, jer svoju radoznalost nisam namirila, a vezano za ovo nase pisanije.

I molim te, da se, ukoliko me budes udostojio odgovora, ne osetis kao da se nalazis na nekom od Frojdovih kreveta, a isto tako ni na krevetu neke od njegovih zena iz snova...

Zamisli recimo da si ti neka osoba "A" na jednom trgu(forumu), a ja osoba "B", koja zeli da te upozna i postavlja ti ono pitanje...a ti na to kazes: ...
ili okrenes ledja i odes( sto ti naravno ne bi zamerila).

Kako god, imas pozdrav od mene iz suncanog Beograda:-)

"Ko istinu gudi, gudalom ga po prstima biju"- Vuk Karadzic
 

Back
Top