Brisanje .exe fajlova 2

sinolog

Početnik
Poruka
6
Imam XP pro 2.Ne shvatam kako ne mogu da da preimenujem .exe fajl u .avi,iako sam pretodno obrnuto uradio.Stalno mi se javlja da ne mogu da obrisem taj fajl,jer "neka druga osoba koristi taj program".Usput budi receno,sve programe sam zatvorio kada sam to pokusao da uradim.Grrr....
 
Hvala webmasteru,video sam da je neko vec odgovorio na temu ranije.Dovoljno je instalirati program Unlocker koji je inace free,desnim klikom misa ici na unlock.i onda kad se otvori prozor opet na unlock i to je to.Fajl onda moze da se obrise.
 
Sve je to super sa programom "Unlocker",ali kod mene ne funkcionise.Uvek ostane jedan blokiran program(explorer.exe) i ne mogu da ga se otarasim.Isao sam na Task manager i iskljucio ga i onda pokusao da obrisem fajl,ali nista.Kad sam iskljucio explorer.exe,
Unlocker mi javlja da je ukljucen Task mng.exe,a njega ne mogu da iskljucim i naravno ne mogu da obrisem pomenuti fajl.
Ima li neko ideju sta da radim?
 
Pokusaj iz SAFE MODE windowsa da obrises pomenuti fajl jer tada ne bi trebalo da bude pokrenut nikakav proces koji bi onemogucio brisanje fajla.. S tim, da ako je kako rece .avi file, postoji mogucnost da si downloadovao taj neki .avi format i nisi ga skinuo cijelog pa ti se iz tih razloga ne da brisati..

U svakom slucaju pokusaj ovaj prvi savjer pa javi da li si uspio...
 
Uspeo sam da resim problem pomocu Unlocker-a,ali na drugi nacin nego sto je kod nekih drugih upalilo.Na donjoj levoj strani Unlocker-a se nalazi padajuci meni,cija je prva stavka "nista".To sam otvorio i trazio od Unlocker-a da mi preimenuje fajl.Cim sam to uradio,deblokirao se explorer.exe i pojavila su se blokirana druga dva izvrsna fajla koje je onda unlocker bez problema deblokirao.Cim sam preimenovao fajl(iz .exe u .avi),promenila se i ikonica(znak da vise komp ne tumaci pomenuti fajl kao izvrsni).Bez obzira na deblokirane izvrsne fajlove i tip fajla opet nisam mogao da izbrisem fajl na "klasican" nacin,nego sam opet trazio od Unlocker-a da on to uradi(kroz pomenuti padajuci meni).
 

Back
Top