Pitanje za doktorku a i za sve ostale koji imaju iskustva sa...

palcica:
Doktori su mi pre dva dana odkrili da imam ciste na jajnicima :cry: .Koliko je to opasno za moj dalji zivot i mogucnost da ostanem trudna i kako se leci mislim da li je uopste izlecivo!
hvala svima!


Ciste nisu opasne po život ukoliko se otkriju na vreme i počnu da se leče! Leči se ili antibioticima ili operacijom u zavisnosti od sadržaja ciste. Ja sam imala četiri operacije ciste desnog i jednu operaciju ciste levog jajnika. Ostala sam bez tog desnog i skinuli su mi pola levog! Ja sada pijem kontraceptivne pilule da bi sprečili pojavu cisti ali čim prestanem sa uzimanjem toga moraću da rodim! To mi je jedini spas inače će mi sve izvaditi.Ali nemoj da te ovo plaši jer to što se meni događalo je vrlo retka situacija tako da nemora da znači da ćeš i ti morati da se operišeš! Ali obavezno idi kod ginekologa ja ti preporučujem da odeš na GAK u Višegradsku i da potražiš Dr. Milana Dokića on radi na odeljenju 6b! Pomoći će ti sigurno da rešiš svoj problem na što bezbolniji način! U svakom slučaju napiši mi šta si uradila! Srećno
Veliki pozdrav
 
dr:
Sve je to ok sto si rekla ali nemoj da je plasis,postoji vise vrsta cista.Prvo se utvrdi koja je u pitanju pa onda se sprovodi lecenje.


Ja sam i rekla da se ciste leče antibioticima ili hirurškim putem u zavisnosti od sadržaja ciste i rekla sam da je ne plaši jer to što se meni desilo toliko operacija zbog jedne iste stvari je retkost i ne dešava se tako često! U većini slučajeva kad se jednom uklone te ciste se ne vraćaju! Jesam li u pravu ili nisam?
 
dr:
Zato sam te i ispravila jer nisi u pravu.
Postoji vise vrsta cista,jedne su uzrokovane hormonskim problemom-kao sto je slucaj kod tebe,pa je i lecenje takvo a postoje i ciste koje se jave povremeno usled izostanka ovulacije i spontano prodju,puknu same od sebe.Naravno postoji jos vrsta ali to je za neku drugu pricu.

Ja sam i rekla da postoje više vrsta cisti i u zavisnosti od sadržaja, veličine, oblika i drugih karakteristika se i leče!!!!! Iako nisam doktor znam dosta toga vezano za janike jer sam 10 puta po 2 meseca ležala u bolnici i skoro nema bolnice u Beogradu koju nisam posetila a imam samo 20 godina! Svašta sam videla čula i prošla i znam neke stvari i ja sam samo ispričala svoje iskustvo i preporučila joj kod kog lekara ginekologa da ode!!!! Znači nisam je plašila samo sam joj ispričala svoja iskustva i rekla joj šta da radi a onaj ko to nije proživeo ne zna kako to izgleda ne zna kakvi su to bolovi i tako dalje...... I bez uvrede ali mislim da doktori nekad ne znaju baš sve.
 
Joj sto volim kad me ne slusaju.
Pa nisam ja rekla da nisi u pravu nego da je devojka bila na pregledu i da ima cistu koja ne mora da bude ista cista kao sto je kod tebe,razumes?
Ok je sto si prenela svoja iskustva ali dok se tacno ne utvrdi da li je ta hormonskog porekla koja ce zahtevati kontraceptivne pilule i operativno lecenje ili je ona koja ce spontano se povuci nema potrebe plasiti devojku.
I by the way ko je rekao da doktori sve znaju,ja se ne secam da sam to negde rekla.
 
dr:
Joj sto volim kad me ne slusaju.
Pa nisam ja rekla da nisi u pravu nego da je devojka bila na pregledu i da ima cistu koja ne mora da bude ista cista kao sto je kod tebe,razumes?
Ok je sto si prenela svoja iskustva ali dok se tacno ne utvrdi da li je ta hormonskog porekla koja ce zahtevati kontraceptivne pilule i operativno lecenje ili je ona koja ce spontano se povuci nema potrebe plasiti devojku.
I by the way ko je rekao da doktori sve znaju,ja se ne secam da sam to negde rekla.


Ja ne kažem da ste to Vi rekli nego govorim u globalu znači za doktore uopšteno i bez ljutnje!!!!
I baš zato što još nije utvrđeno kakvog je porekla ta cista rekla sam joj da požuri da ode kod lekara da se to utvrdi što pre jer će tako biti lakše da se izleči!!! Da li se slažete sa mnom?
 

Back
Top