GoThIc MeTaL

Cayca:
Hajde onda prosvetli i mene. Po chemu se razlikuju gothic rock i gothic metal i shta je glavna karakteristika gothic muzike?

Razlika u gothic rocku i gothic metalu (u svemu osim u vokalima) identicna je opstoj razlici izmedju rocka i metala.Sto se vokala tice za gothic metal je karakteristicna postavka Beauty and the beast=zenski visoki vokal i muski growl,za rock su karakteristicni muski vokali i to duboki.Understood?
 
AngelOnYourShoulder:
Razlika u gothic rocku i gothic metalu (u svemu osim u vokalima) identicna je opstoj razlici izmedju rocka i metala.Sto se vokala tice za gothic metal je karakteristicna postavka Beauty and the beast=zenski visoki vokal i muski growl,za rock su karakteristicni muski vokali i to duboki.Understood?
Ja iz ovoga mogu da zakljuchim da je Nick Cave gothic rock.
 
AngelOnYourShoulder:
Razlika u gothic rocku i gothic metalu (u svemu osim u vokalima) identicna je opstoj razlici izmedju rocka i metala.Sto se vokala tice za gothic metal je karakteristicna postavka Beauty and the beast=zenski visoki vokal i muski growl,za rock su karakteristicni muski vokali i to duboki.Understood?
moze ali ne mora da znaci ,uzmi za primer nightwish oni nisu gotik vec power,mada mi se to power i ne svidja jer power zaprovo i ne postoji vec je to heavy metal ali malo drugaciji ,pa se odma digne buka i stvori se novi pravac bla,bla bla kako god
 
machine man:
moze ali ne mora da znaci ,uzmi za primer nightwish oni nisu gotik vec power,mada mi se to power i ne svidja jer power zaprovo i ne postoji vec je to heavy metal ali malo drugaciji ,pa se odma digne buka i stvori se novi pravac bla,bla bla kako god

Tu si u pravu...Kako koja grupa nastane sa njom se pojavi i novi pravac koji sluzi muzickim cepidlakama da nam kopaju oci..
 
AngelOnYourShoulder:
Razlika u gothic rocku i gothic metalu (u svemu osim u vokalima) identicna je opstoj razlici izmedju rocka i metala.Sto se vokala tice za gothic metal je karakteristicna postavka Beauty and the beast=zenski visoki vokal i muski growl,za rock su karakteristicni muski vokali i to duboki.Understood?

Ali Lacrimosa na primer je gothic rock a opet ima sopran i growl...
 
machine man:
moze ali ne mora da znaci ,uzmi za primer nightwish oni nisu gotik vec power,mada mi se to power i ne svidja jer power zaprovo i ne postoji vec je to heavy metal ali malo drugaciji ,pa se odma digne buka i stvori se novi pravac bla,bla bla kako god

Zasto bismo se zamarali odredjivanjm koja je grupa koja vrsta metala,muzika mnogih grupa je toliko raznovrsna da je odredjivanje njihovog pravca uzaludno gubljenje vremena.A najvise mrzim rassprave oko toga sta je Nightwish i sam Tuomas je jednom prilikom rekao da je njihova muzika mesavina mnogo toga i da ne voli da se gura u bilo koji pravac.
Ja sam samo dala osnovne karakteristike (sto se vokala samo tice) za gothic metal i rock,ali postoji tu jos mnogo drugih stvari koje odredjuju jedan pravac,so.....moze a i ne mora da bude,ali necemo da raspravljamo koja je grupa koja vrsta metala ili koja je vrsta gothica,kladim se da ni oni samo ne znaju tacno sta sve sadrzi njihova muzika,pa sto bismo se onda mi zamarali utvrdjivanjem. :roll:
 
Meni nesto nije jasno kako je within temptation gothic a nightwish nije? Wt spada vise u symphonic a ne gothic, jer njihova muzika dosta sadrzi orkestra a manje gitara. Nightwish u sebi ima elemenata gothic ali oni to nisu, nisu ni 100% power a ni Symphonic, oni jednostavno predstavljaju mesavinu svega toga, neke pesme kao slaying the dreamer i romanticide sadrze cak i heavy elemente. Znaci nw se ne moze tako lako svrstati ni u jedan pravac. Oni mogu da se nazovu Opera metal zbog Tarjinog glasa. ali opet sve je to diskutabilno. Sharon Del Adel ima nekako nezan glas koji jako lepo zvuci a Tarjin je operski jer ipak ona je sopran.
Nije mi jasno zasto niko ne pominje holandsku grupu After Forever sa fantasticnom Floor Jansen. Oni su pravi gothic band. Oni sadrze kombinaciju beauty and the beast sto je jedna od glavnih odlika gothic. A i pesme su im odlicne.
Pisite ako nesto znate o njima.
 
aneleja:
Meni nesto nije jasno kako je within temptation gothic a nightwish nije? Wt spada vise u symphonic a ne gothic, jer njihova muzika dosta sadrzi orkestra a manje gitara. Nightwish u sebi ima elemenata gothic ali oni to nisu, nisu ni 100% power a ni Symphonic, oni jednostavno predstavljaju mesavinu svega toga, neke pesme kao slaying the dreamer i romanticide sadrze cak i heavy elemente. Znaci nw se ne moze tako lako svrstati ni u jedan pravac. Oni mogu da se nazovu Opera metal zbog Tarjinog glasa. ali opet sve je to diskutabilno. Sharon Del Adel ima nekako nezan glas koji jako lepo zvuci a Tarjin je operski jer ipak ona je sopran.
Nije mi jasno zasto niko ne pominje holandsku grupu After Forever sa fantasticnom Floor Jansen. Oni su pravi gothic band. Oni sadrze kombinaciju beauty and the beast sto je jedna od glavnih odlika gothic. A i pesme su im odlicne.
Pisite ako nesto znate o njima.


AAAAAAAAAAAAAA!!!!
Zenska glavo,o cemu smo malopre raspravljali na ovom topicu?
 
Dodjavola, kako su uspeli da naprave toliko muzichkih podela? Kada sam ja bila mala postojao je rock 'n' roll (tada vec prevazidjen), rock, hard rock, NWOBHM, heavy metal, gothic (bez podele na rock i metal), punk, ska... Nikakve podele u okviru podeljenih. A mozhda nikoga nije zanimalo da detaljnije istrazhuje i deli i time samo zbunjiva poshten svet. Batalimo podele. Danas smo svi u velikoj papazjaniji pa i muzika.
@AngelOnYourShoulder - Sve sam ja proverila na Wikiju, ali vidim da su ovde svi najpametniji pa sam htela da vam dam shansu da meni (neobaveshtenoj, neupucenoj i nedeklarisanoj) objasnite neke stvari, ali vidim da ste se i sami zapetljali i da ne mozhete da se dogovorite. Za sve su krive upravo podele u okviru podelinih podela i meshanje pravaca. I sama si napisala "Zasto bismo se zamarali odredjivanjem koja je grupa koja vrsta metala,muzika mnogih grupa je toliko raznovrsna da je odredjivanje njihovog pravca uzaludno gubljenje vremena." I couldn't agree more.
 
po meni njbolji su:
Charon - Odlicna grupa
Where angels fall -Save myself je odlicna pesma od njih,bar po meni
Trail Of Tears,Silent Cry,tistania,Therion (ako je to gothic)...
Inace od svih pravaca metala najvise volim Gothic
 
Uz Slipknot, Within Temptation mi je omiljeni band, lud sam za njima. Sharon je imho, bez sumnje, pevacica sa najlepsim glasom u istoriji covecanstva - glas andjela. Uz to, ako je neko bio na njihovom forumu, mogu da se pohvalim da sam top-poster na internacionalnom forumu :D

LC su odlicni (mada imam samo 6-7 pesama), NW su hmmm.... bili su awesome!!!!!! Nisam cuo bog zna koliko muzike od ostalih gothic bendova :(
 
blastmaster:
Uz Slipknot, Within Temptation mi je omiljeni band, lud sam za njima. Sharon je imho, bez sumnje, pevacica sa najlepsim glasom u istoriji covecanstva - glas andjela. Uz to, ako je neko bio na njihovom forumu, mogu da se pohvalim da sam top-poster na internacionalnom forumu :D

LC su odlicni (mada imam samo 6-7 pesama), NW su hmmm.... bili su awesome!!!!!! Nisam cuo bog zna koliko muzike od ostalih gothic bendova :(

Pa trebao bi da cujes,brzo bi promenio misljenje oko ovih koje si naveo (izuzimajuci NW)
 
Koga tacno bih trebao da cujem?

Cuo sam jos neke bendove; imao sam po dva albuma od Anatheme, Type O Negative, Epica I ne znam da li bese Dream Theatre ili Theatre of Tragedy (ko od njih ima muski vokal), I cuo sam po nekoliko pesama (1-2) od Tristanie, Lacrimose, Therion, Fields of Nephilm, The Systers of Mercy, Paradise Lost, Evereve, Crematory I Dead Can Dance. Epica mi se svidja, ali ne I Type O Negative, Anathema I onaj Teatar (koji god da sam imao) a o ostalima ne bih da sudim na osnovu jedne pesme
 

Back
Top