centavia

telefon koji sam ja izbunarila 2286-111,ali se niko ne javlja.javite ako nadjete neki novi kontakt.
inace,sajt im je sr..,nista ne funkcionise.

skorpija/blizanci moli skorpiju /vagu da joj oda tajnu ako je provalila/o sajt
pozdravcic
 
Nisam provalila sajt, i ja sam posle videla da ti u sustini nikakve informacije jos ne pruzaju. Samo te povezuju sa odredjenim turistickim agencijama u kojima avion uopste nije povoljan, bar za ovu godinu. Verovatno cemo cekati letovanja sledecih godina da vidimo da li je to samo zvaka, ili cemo stvarno leteti jeftinije. Nije nikakva anti-reklama, ali mislim da je vreme da se Jatu stane na put sa zloupotrebom i pritom neadekvatnom uslugom za te pare. Uostalom, taj low-cost funkcionise svuda u svetu, vreme je da pocne i kod nas....
 
dobila sam centaviu i rekli su mi da prodaju samo cele carter letove turistickim agencijama,da je nemoguce kupiti individualno kartu i da to nece moci u skorije vreme.sve u svemu-nista od njih
pozdravcic
 
Takve kompanıje ce letetı tek kad se usvoje ı stupe na snagu zakonı o vazdusnom saobracaju, a ıstı ce bıtı razradjenı tek kada se bude resıo problem oko haga ı slıcnı, znacı trısta godına
:)
 
Prva srpska low cost kompanija CENATAVIA dobila je dozvolu za rad jos pocetkom jula i u svojoj floti ima dva iznajmljena aviona tipa BAE 146-200.Za sada njene dve jamboline obavljaju iskljucivo chartere ( prvi let 8.jul, CNN 800, Corfu) a po zavrsetku letnje turisticke sezone ocekuje se se otvaranje linija u redovnom saobracaju.Za pocetak imaju cilj da uspostave redovan saobracaj do gradova do kojih za sada ne postoji direktna veza iz Beograda.Svi treba da budemo i malo strpljivi i sacekmao Centavijin red letenja.Oni za sada ispituju trziste,odredjuju linije,potpisuju landing ugovore sa aerodromima,ugovaraju ground operacije(dispatch,loadsheet,..).Nije lako napraviti mrezu linija i kada se odredi frenkventnost linija iste je ne moguce menjati,prepravljati.Postoji puno posla koje jedna avio kompanija mora da uradi kako bi dobila odredjenu liniju.Sve je to deo jedne standardizovane procedure.Krajem avgusta, ocekuje se obajavljivanje reda letenja i pocetak prodaje karata.
Inace nemacki Germanwings vec je poceo prodaju karata na liniji CGN-BEG-CGN,po pocetnoj ceni od 19 evra u jednom smeru,a vec posle nekoliko dana bilo je ne moguce naci kartu ispod 49 evra.Inace kompanija ce od jeseni imati 3 leta nedeljno na ovoj liniji.Tako da ako neko zeli da leti za ovaj grad u Nemackoj vec sada moze kupiti kartu putem interneta.
Jedan savet svim korisnicima low cost kompanija.Zaista nisku cenu uspecete da nadjete ukoliko kupujete kartu sa sto daljim datumom zato sto; kako se približava datum polaska i avion "puni", tako će cena rasti..Sve te kompanije rade uz faktor popunjenosti 0,9
Jatu nije bilo bas drago sto su se pojavile low cost kompanije ali nije sabotirao njihov nastanak sto se moze videti iz primera Germanwingsa i Centavie.
 
OTVORENO NEBO

Direktorat civilnog vazduhoplovstva Srbije potpisao je ugovor 29 juna o pristupanju ECAA (European Common Aviatio Area).To znaci da ce sve avio-kompanije moći će da lete ka Srbiji i iz Srbije odakle žele i koliko žele, bez ograničenja nametnutih od strane države koja, po sada važećim zakonima, ima mogućnosti da kontrolisanjem dozvola za obavljanje avio-saobraćaja štiti nacionalnu avio-kompaniju.
To Znaci da ce na primer Lufthansa moci da ima liniju BEG-ATH ili Jat MUC-MAD.Naravno taj ugovor oznacavu mogucnost dolaska i nekih stranih low-cost kompanija koje ce iz Beograda moci da imaju saobracaj ka evropskim gradovi
 

Back
Top