Mobi 63 prodat Telenor-u za 1.513.000.000.evra

@jedite_kod_Joa

Краљевинa Норвешка је много донирала, поготово избеглицама. Мало размисли и информиши се.

И нису генерације стварале Мобтел, већ је кафански забављач-хармоникаш добио монопол од покојног чика Слобе. Па свако би на овом форуму направио такво моћно предузеће да има монопол неколико година! Јако ту памет треба...
 
Alekasandar2:
Тек да се зна, ово није обична продаја, ово је порука и претња западу:

"Под оптужбом да је пословао са Албанцима, отели смо Карићу фирму, национализовали и успешно продали другом. ПАЗИОТЕ ШТА РАДИТЕ!"

не очекујте никакве озбиљније инвестиције на Косово.
A pretnju je uputio ko?Uspavani Voja?
Daj budi ozbiljan.
 
Ja računao sinoć sa prijatelj da to dođe max 3 miliona evra.

Pazi, vlada je njih izabrala (znaš koga), jer su tražili upola manju proviziju nego što je bio prosek svih ostalih, što znači da su ostali tražili 0,5%. Tako piše na sajtu Ministarstva finansija. Ima odluka Vlade u html-u na sajtu, plus se može skinuti u pdf-u.
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja bih samo ovde nesto o cenama mobilne telefonije...
Razgovor Kina-Srbija od 20 minuta,kosta oko 3$.
Ovde za 3$ ne mozes ni u lokalu da pricas ni 10 minuta.
Fala...lepo...vidimo se...na San Siru,a posle shirom Evrope!

Zvezda je zivot ostalo su sitnice! :D:D

Nadajmo se bolje da UEFA suspenduje Milan pa da CZ direktno udje u ligu sampiona. A onda ce cene razgovora mobilnim da pojeftine ;)
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja bih samo ovde nesto o cenama mobilne telefonije...
Razgovor Kina-Srbija od 20 minuta,kosta oko 3$.
Ovde za 3$ ne mozes ni u lokalu da pricas ni 10 minuta.
Fala...lepo...vidimo se...na San Siru,a posle shirom Evrope!

Zvezda je zivot ostalo su sitnice! :D:D

Slično je i sa Amerikom... Mislim sa onolikom američkom platom (nama je mislena imenica) koliko im košta minut razgovora kada zovu Srbiju? A obrnuto?

Vidi, postoji dogovor medju telefonskim kompanijama da se vreme u medjunarodnom razgovoru "prebija". Ako si zvao Kinu 10 minuta, plaćaš Telekomu tih 10 minuta. Kada te neko iz Kine zove prvo 4, pa 6 minuta (ukupno 10) on plaća svom davaocu.

Medjutim, 10 minuta niko nikome ne duguje izmedju kompanija.
Čista zarada na dlanu!

Jedva čekam da se pojave i drugi davaoci usluga na našem tržištu.
Ona telefonska parica ne pripada Telekomu već stanu u kom živim.

Onda će Telekom morati da otpusti višak rodbine i besposlenih tako da će postati profitabilna kompanija i bez pomeranja "zona razgovora" i dupliranja cene impulsa i eventualnog skraćivanja istog (što mu dodje novo poskupljenje)

Samo Zvezda ima 5 zvezda
 
Iron Lord:
Onda će Telekom morati da otpusti višak rodbine i besposlenih
Da znas samo koje je to rasulo! To je bre jdna takva banda! Moj cale je bivsi radnik Telekoma...ja sam se sa njim vise puta kacio i prozivao ga da mu je firma LOPOVSKA.
I jeste! Elektrodistribucija i Telekom su dva NAJVECA lopova u celoj DRZAVI. Veci su lopovi i od drzave!!!
Lorde...ma svuda su cene smeshne...znam bre kad je pre cale zvao iz Londona...kupi karticu koja kosta oko 5 funti...i prica po sat vremen.
Svuda je to tako...samo kod nas LOPOV ZEMLJU PRITIS'O!!!
A ovih milijardu ipo evra...ma to ce bre da se procerda...to je sigurica.
 
Изгледа да ова влада ипак нешто паметно ради, с обзиром на одјек цифре у свету... У сваком случају ово је позитиван сигнал страном капиталу да је улагање у Србију безбедно. Баш да видим хоће ли се то одразити и на снижење банкарских камата...
 
PLESsitnihDEMONA:
Da znas samo koje je to rasulo! To je bre jdna takva banda! Moj cale je bivsi radnik Telekoma...ja sam se sa njim vise puta kacio i prozivao ga da mu je firma LOPOVSKA.
I jeste! Elektrodistribucija i Telekom su dva NAJVECA lopova u celoj DRZAVI. Veci su lopovi i od drzave!!!
Lorde...ma svuda su cene smeshne...znam bre kad je pre cale zvao iz Londona...kupi karticu koja kosta oko 5 funti...i prica po sat vremen.
Svuda je to tako...samo kod nas LOPOV ZEMLJU PRITIS'O!!!
A ovih milijardu ipo evra...ma to ce bre da se procerda...to je sigurica.
Gde god ima zica tu se i krade. Kroz licnu ima da otme ako treba.
 
PLESsitnihDEMONA:
Da znas samo koje je to rasulo! To je bre jdna takva banda! Moj cale je bivsi radnik Telekoma...ja sam se sa njim vise puta kacio i prozivao ga da mu je firma LOPOVSKA.
I jeste! Elektrodistribucija i Telekom su dva NAJVECA lopova u celoj DRZAVI. Veci su lopovi i od drzave!!!
Lorde...ma svuda su cene smeshne...znam bre kad je pre cale zvao iz Londona...kupi karticu koja kosta oko 5 funti...i prica po sat vremen.
Svuda je to tako...samo kod nas LOPOV ZEMLJU PRITIS'O!!!
A ovih milijardu ipo evra...ma to ce bre da se procerda...to je sigurica.

apsolutno tachno!!!
e shto nisam neka carska vlast...
 
jedite_kod_Joa:
Жао ми је што је било шта продато странцима,а камоли Мобтел.Нико нормалан се не хвали да је све расћердао преко ноћи оно што су генерације стварале!(не мислим овде само на Мобтел) :-(
А не видим како су Норвежани доказани пријатељи...сви они гледају свој интерес.И овако странци у свему одређују цене па ће сад и у моб.телефонији.

kad li ce komunisti da se probude i prestanu da sanjaju neke izmishljene zemlje...
 
Iron Lord:
Slično je i sa Amerikom... Mislim sa onolikom američkom platom (nama je mislena imenica) koliko im košta minut razgovora kada zovu Srbiju? A obrnuto?

Vidi, postoji dogovor medju telefonskim kompanijama da se vreme u medjunarodnom razgovoru "prebija". Ako si zvao Kinu 10 minuta, plaćaš Telekomu tih 10 minuta. Kada te neko iz Kine zove prvo 4, pa 6 minuta (ukupno 10) on plaća svom davaocu.

Medjutim, 10 minuta niko nikome ne duguje izmedju kompanija.
Čista zarada na dlanu!

Jedva čekam da se pojave i drugi davaoci usluga na našem tržištu.
Ona telefonska parica ne pripada Telekomu već stanu u kom živim.

Onda će Telekom morati da otpusti višak rodbine i besposlenih tako da će postati profitabilna kompanija i bez pomeranja "zona razgovora" i dupliranja cene impulsa i eventualnog skraćivanja istog (što mu dodje novo poskupljenje)

Samo Zvezda ima 5 zvezda


znash kad ce da padnu cene telefonije u srbiji?!

NIKAD!

8)

jel nekom palo na pamet da je chudno da se za mobtel utrkuju neke smeshne firme,
a ne tamo neki vodafon, t-mobile, o2....

ali... oni posluju normalno, nisu kumovsko-rodbinsko-korumpirashke firme!
 
Razdvojite fiksnu i mobilnu telefoniju! Cene razgovora i poruka (govorim o mobilnoj telefoniji) su u principu slicne onima u regionu. To sto u Hrvatskoj "pricaju za 1 kunu" ... hehehe, to su akcije! Bice toga i ovda, ne bojte se, samo polako. Kroz te akcije oni zarade mnogo vise nego sto mi mislimo.

To sto nije Vodafon dosao u Srbiju. Pa sta? Kakve to veze ima? U Madjarsku i Cesku su usli Vodafon i Orange pa su cene slicne nasim.

Licno, mislim da ce se novac od prodaje Mobtela procerdati i u svemu drugom se slazem sa Vama, ali se ne slazem sa vama kada snizavate nivoa Telenora.
 
PLESsitnihDEMONA:
Da znas samo koje je to rasulo! To je bre jdna takva banda! Moj cale je bivsi radnik Telekoma...ja sam se sa njim vise puta kacio i prozivao ga da mu je firma LOPOVSKA.
I jeste! Elektrodistribucija i Telekom su dva NAJVECA lopova u celoj DRZAVI. Veci su lopovi i od drzave!!!
Lorde...ma svuda su cene smeshne...znam bre kad je pre cale zvao iz Londona...kupi karticu koja kosta oko 5 funti...i prica po sat vremen.
Svuda je to tako...samo kod nas LOPOV ZEMLJU PRITIS'O!!!
A ovih milijardu ipo evra...ma to ce bre da se procerda...to je sigurica.
Za mesec dana je platim telefonsku pretplatu,svake nedelje bar jednom zovem Srbiju i imam neogranicen pristup intrenetu i nikad nisam dobio vise da platim od 75e mesescno.sa tim sto kad telefoniram u srbiju nikad razgovor nije ispod 10 minuta.
Sigurni je da su lopovi kad su monopolisti.
 
Za mesec dana je platim telefonsku pretplatu,svake nedelje bar jednom zovem Srbiju i imam neogranicen pristup intrenetu i nikad nisam dobio vise da platim od 75e mesescno.sa tim sto kad telefoniram u srbiju nikad razgovor nije ispod 10 minuta.
Sigurni je da su lopovi kad su monopolisti.

au, ubistvo od jeftinoce::)) pa ja sve to imam samo sto Beograd zovem svaki dan po 10-15 minuta, i to me ne kosta vise od 100 dolara
 

Back
Top