Istine i zablude o bombardovanju 1999.

Ако вас интересује наравно. Мене искрено занима шта странци мисле о таквим догађајима. Занима ма да ли апсолутно сваки појединац мисли кад и шта му Вашингтон нареди или пак има паметнијих људи који се труде да објективно погледају како и шта и реално кажу какво је стање.
 
Пре неки дан сам разговарао са руским камионџијом, који је био падобранац 1999. који је искакао из авиона ИЛ-76Д (десантни) на аеродром Слатине код Приштине. Они су стигли пре оклопних возила, а заједно са њима су се касније повукли са те територије. Причао ми је да су тада многи били бесни што је Русија попустила пред НАТО-ом. Колективна реченица, заједничка за многе Русе, које сам сад овог Августа видео, а који су или били упознати, или учествовали у догађајима из тог периода је: "Да је тада Путин био на власти, не би НАТО ушао на Косово (и Метохију)".


Znam da ima tema "Rusija vs. Amerika" , ali da se cuje i "druga strana" :

 
Znam da ima tema "Rusija vs. Amerika" , ali da se cuje i "druga strana" :


Хехе ето таман овај видео као одговор на оба моја поста =)

Први са Путином где је човек рекао малтене што и ја (great minds think alike :per:), укратко да је Путин дигао Русију из пепела и потом је доказао да постоје људи који су спремни да говоре истину. И баш је лепо у кратким цртама представио америчку политику и њене циљеве.

Управо нама треба човек који би се сконцентрисао на традиционалне вредности као и Путин. Што ја стално причам, ми пролазимо кроз иста говна као и Руси (што није ни чудо с обзиром да нас свет сматра Малом Русијом) с тим што су они, логично испред нас доста. Па тако имамо ситуацију да се код нас сад дешава оно што се у Русији дешавало пре 20, 30 година. Корупција на страшном нивоу, уништавају се све вредности које чине национално биће једне државе, растура се војска итд. С тим што су Руси из те ситуације да кажемо изашла, док Србија мислим чак није ни дошла до врхунца. Али надам се да ћемо се као и они опоравити кад тад. Ипак смо мала земља, зависна од других. Нама ће тај процес трајати далеко дуже него њима. Али то није разлог за предају и очајање.

А свака част Полу, све је лепо рекао како и јесте. Треба имати талента да се све тако важне, свима знане чињенице у кратким цртама представе и тиме добију већи смисао.

А вала и водитељ поставља добра питања и подстиче разговор у правом смеру.

Хвала на видеу! :ok::worth:
 
Сад сам мало гледао овог водитеља и ево нађох ово. Реално је представио употребу Ал Каиде и муџахедина против свакога ко смета САД, ВБ итд.

И лепо је рекао за илегалну агресију 1999 на Србију. Ал Каида се користи да се нападну Срби, када Срби одлуче да се бране о па то је етничко чишћење, крше се људска права, геноцид, ***** палац, морамо да их бомбардујемо. И онда НАТО и УН шаљу авионе.

 
Самоооо, како то да човек који овако отворено прича против америчке владе има радио фреквенцију? У ствари како је уопште жив? Зашто није приведен на "информативни разговор"? :think:

Ваљда га контају као оне лудаке што мељу о смаку света, ванземаљцима који нас контролушу итд. итд.??

Или га они и контролишу?? :eek::sad2:

:think:
 
Poslednja izmena:
Пре неки дан сам разговарао са руским камионџијом, који је био падобранац 1999. који је искакао из авиона ИЛ-76Д (десантни) на аеродром Слатине код Приштине. Они су стигли пре оклопних возила, а заједно са њима су се касније повукли са те територије. Причао ми је да су тада многи били бесни што је Русија попустила пред НАТО-ом. Колективна реченица, заједничка за многе Русе, које сам сад овог Августа видео, а који су или били упознати, или учествовали у догађајима из тог периода је: "Да је тада Путин био на власти, не би НАТО ушао на Косово (и Метохију)".

Ruski padobranci su imali zadatak da obezbede rusku tehniku na aerodromu Slatina i da se pobrinu da "neke" stvarcice ne padnu u ruke nato. Iako se cini da su tada popustili, verujte da su oni izvrsili zadatak za koji su bili poslati. Sve ostalo je bilo politicko koskanje i maska za stvari koje su vec zavrsene. I tada su Rusi nadmudrili nato iako ispada da nisu mogli da istraju. Naravno, brz dolazak na aerodrom obezbedila im je jedna diverzantska jedinica VSCG koja je unistila tri transportna helikoptera koji su iz Albanije trebali sa britanskim padobrancima da zauzmu Slatinu i tako omogucili Rusima prednost. Naravno, o ovome necete naci ni zvanicne ni nezvanicne podatke, ali je to jedan "detalj" koji u praksi odslikava sposobnost i jednih i drugih.
 
Ruski padobranci su imali zadatak da obezbede rusku tehniku na aerodromu Slatina i da se pobrinu da "neke" stvarcice ne padnu u ruke nato. Iako se cini da su tada popustili, verujte da su oni izvrsili zadatak za koji su bili poslati. Sve ostalo je bilo politicko koskanje i maska za stvari koje su vec zavrsene. I tada su Rusi nadmudrili nato iako ispada da nisu mogli da istraju. Naravno, brz dolazak na aerodrom obezbedila im je jedna diverzantska jedinica VSCG koja je unistila tri transportna helikoptera koji su iz Albanije trebali sa britanskim padobrancima da zauzmu Slatinu i tako omogucili Rusima prednost. Naravno, o ovome necete naci ni zvanicne ni nezvanicne podatke, ali je to jedan "detalj" koji u praksi odslikava sposobnost i jednih i drugih.

Ово сам и ја негде чуо, још пре неколико месеци. Наводно из подземног објекта са аеродрома Слатине је требало неку опрему узети... Која и каква опрема је у питању, још нико није ни наговестио.
 
Е све је човек у праву. Сваки Рус кога сам контактирао било преко интернета било уживо, пре него што би се и представио, рекао би, опростите браћо за пијаног Јељцина. А ја сам направио добру тему где сам описао лепо тај догађај али је тема, наравно премештана у неку збирну где нико, опет наравно, није ни сконтао да сам ја нешто написао. Ал нека нека, дошле су ми у посед неке слике са Слатине што су се Руси сликали док су били доле, видећу ако успем да их објавим, мада вероватно већ постоје негде на интернету. Такође сам задњих дана баш детаљно тражио и читао (с обзиром да растурам енглески, никад нисам био лажно скроман :cool:) којекаква документа, ставове, приче, чланке, званиче изјаве итд. итд. о '99 писане од стране разних странаца, да тако кажем, новина, војника итд. Видећу да преведем штогод и да убацим слике које верујем овде немају.

А сасвим сигурно Цар Путин такве ствари не би дозволио. Он је човек заправо на прво место ставио интересе своје нације па онда све остало. Људи виде шта је направио од Русије у рекордно кратко време, шта им је са војском урадио, а сетимо се само шта се дешавало у Чеченији кад он није био на власти а шта кад је дошао :per: и због свега тога га обожавају и воле и човек има преко 90% Руса који га подржавају. Искрено и ја га волим јер изузетно ценим човека који може толико да промени стање у земљи и да пре свега толико воли своју земљу (нећу ни спомињати чињеницу да је Путин најпопуларнији политичар и у Србији). Он је буквално спасио Русији у вратио је на пут светске силе. Стварно је легенда а ЕУ и САД могу само да га мрзе =)

Ови, које ја виђам, не мисле и не говоре тако. Само неки од њих знају ко су Срби и Србија, а многима је то само географски појам за једну од бивших република СФРЈ. Ретки су ти Руси који баш овако говоре. Највероватније да ти који се јављају преко интернета, су са неког тематског сајта, је ли?
 
Хехе ето таман овај видео као одговор на оба моја поста =)

Први са Путином где је човек рекао малтене што и ја (great minds think alike :per:), укратко да је Путин дигао Русију из пепела и потом је доказао да постоје људи који су спремни да говоре истину. И баш је лепо у кратким цртама представио америчку политику и њене циљеве.

Управо нама треба човек који би се сконцентрисао на традиционалне вредности као и Путин. Што ја стално причам, ми пролазимо кроз иста говна као и Руси (што није ни чудо с обзиром да нас свет сматра Малом Русијом) с тим што су они, логично испред нас доста. Па тако имамо ситуацију да се код нас сад дешава оно што се у Русији дешавало пре 20, 30 година. Корупција на страшном нивоу, уништавају се све вредности које чине национално биће једне државе, растура се војска итд. С тим што су Руси из те ситуације да кажемо изашла, док Србија мислим чак није ни дошла до врхунца. Али надам се да ћемо се као и они опоравити кад тад. Ипак смо мала земља, зависна од других. Нама ће тај процес трајати далеко дуже него њима. Али то није разлог за предају и очајање.

А свака част Полу, све је лепо рекао како и јесте. Треба имати талента да се све тако важне, свима знане чињенице у кратким цртама представе и тиме добију већи смисао.

А вала и водитељ поставља добра питања и подстиче разговор у правом смеру.

Хвала на видеу! :ok::worth:

*** *** ***

U nekim stvarima i u nekim istorijskim trenucima , je Srbija i Srbi ispred Rusije .
Ne tako davno sam imao repliku sa jednim od clanova Foruma koji je nesto po malo pezorativno o Srbiji danasnjih dana prokomentarisao i moja je replika bila u stilu :
"Da su `90 - tih godina na svetu bile samo dve velike svetske sile .Jedna je imala atomske bombe , a druga ne. A bila je i bez njih - Sila ".
Pogadjate .
Rec je o Srbiji i Americi iz tih godina.
Naravno , receno nam je tada u "kaubojskom stilu" :
"Vi Srbi ste se drznuli da stanete na crtu Americi u trenutku kada je ona ovladala Svetom i kada je srusen SSSR i Berlinski zid . Zapamticete ovo sada za uvek" .
Mislite li da je "Amerika nas prijatelj i saveznik - zaboravna Sila" ?
Gresite ako to mislite .
To i mi mnogi Srbi i Srpkinje i te kako znamo .
I pamtimo .
I znamo i pamtimo i te kako ko nas je i u II SR bombardovao isto "tako milosrdno i dobronamerno i u nasem interesu " kao i ne tako davne `99 - te .
I ne zaboravljamo na to .
Bar narod ne zaboravlja , ako nam je "vlas` zaboravna" .
 
Poslednja izmena:
Ови, које ја виђам, не мисле и не говоре тако. Само неки од њих знају ко су Срби и Србија, а многима је то само географски појам за једну од бивших република СФРЈ. Ретки су ти Руси који баш овако говоре. Највероватније да ти који се јављају преко интернета, су са неког тематског сајта, је ли?

Хахаха не баш. Мени искуство говори другачије. Мада претпостављам то зависи од много чинилаца. На пример, два лика из комшилука су отишли да раде у Русији на пар месеци и обојица су се вратили са женама хахахаах =) Е сад, они су довели своје неке другаре (и наравно ја сам се створио ту) и кад су ми причали откуд се познају и то описали су идентичну ситуацију коју сам навео. Обрадовали су се кад су видели да су они Срби, рекли су да им је жао што нам нису помогли кад нам је било потребно као и то да су они били једни од добровољаца који су се потписали и само чекали да их позову (да их позову наше организације, које наравно ништа нису урадиле). Ако се сећате то је било онда кад је почело бомбардовање и кад су се позивали добровољци у Русији да "иду да бране браћу Србе". Кад је почело бомбардовање увече, већ сутра до поднева је било спремно 25 људи, а док је трајала агресија, скупило се више стотина. Не само да се боре, сећам се оног чикице што је тад имао 73 године и пријавио се да буде преводилац пошто прича одлично енглески и немачки. Само се чекало на позив из амбасаде Југославије, који наравно није дошао. Е сад што се тиче личног искуства, нажалост још увек нисам имао прилике да идем у Русију али зато сам имао прилике да упознајем Русе који су долази овамо. Не само по позиву, већ и по самосталном нахођењу. И као што рекох извињавали су се за то што се десило, али су свесни да је тад Русија била не баш у завидној ситуацији и вођена "издајником пијаним Јељцином" по њиховим речима. Европски Руси су итекако свесни наших вишевековних односа и заједничких веза у виду вере, језика, културе, порекла итд. Ти Руси цене Србе и Србију. Е сад, имаш ти и оне косооке Русе на супротном крају Русије, који за највећег пријатеља Русије и Руса сматрају Кинезе и којекакве монглоиде који живе уз границу. За њих ни Срби а чак ни Белоруси или Украјинци не представљају апсолутно ништа. Све зависи које Русе сретнеш. И ти код наш имаш евроталибана пун *****, који мрзе прво што су Срби а потом и све остало повезано са нама па и Русију. Друго много значи да ли си срео Руса из Москве, образованог и ученог човека, или си срео Руса из села са 500 људи. Разумеш? Иста ситуација као и код нас.

И нисам споменуо, нисам мислио на Русе са тематских сајтова како ти рече, него другачије, преко на пример YT или рецимо преко неких страних форума итд. Друго сретао сам и туристе по Новом Саду и Београду. Па не знам различити скупови, трибини итд. итд. Са некима сам чак и одржао контакте.
 
Poslednja izmena:
*** *** ***

U nekim stvarima i u nekim istorijskim trenucima , je Srbija i Srbi ispred Rusije .
Ne tako davno sam imao repliku sa jednim od clanova Foruma koji je nesto po malo pezorativno o Srbiji danasnjih dana prokomentarisao i moja je replika bila u stilu :
"Da su `90 - tih godina na svetu bile samo dve velike svetske sile .Jedna je imala atomske bombe , a druga ne. A bila je i bez njih - Sila ".
Pogadjate .
Rec je o Srbiji i Americi iz tih godina.
Naravno , receno nam je tada u "kaubojskom stilu" :
"Vi Srbi ste se drznuli da stanete na crtu Americi u trenutku kada je ona ovladala Svetom i kada je srusen SSSR i Berlinski zid . Zapamticete ovo sada za uvek" .
Mislite li da je "Amerika nas prijatelj i saveznik - zaboravna Sila" ?
Gresite ako to mislite .
To i mi mnogi Srbi i Srpkinje i te kako znamo .
I pamtimo .
I znamo i pamtimo i te kako ko nas je i u II SR bombardovao isto "tako milosrdno i dobronamerno i u nasem interesu " kao i ne tako davne `99 - te .
I ne zaboravljamo na to .
Bar narod ne zaboravlja , ako nam je "vlas` zaboravna" .

Да, да, да. Ми памтимо све. Иако се можда чини да желимо да заборавимо. Такође се сећамо ко је на пример кад си већ споменуо Други светски рат, спашавао њихове пилоте, па си тако имао прилику да су они током бомбардовања реаговали и говорили како су Срби заправо савезници. То има и на YT.

- - - - - - - - - -

А која је то "техника" била на Слатини толико важна да се пошаље 200 падобранаца који не би ни имали залихе за било шта? И због чега је та "техника" била баш ту? Због чега није склоњена раније, кад су Руске тајне службе итекако знале шта се спрема, при чему су помагали и нашим обавештајцима??
 
А сећате ли се можда 2000. године и Н17??? :cool:

Едит: Само пре овога, можемо ли да разјаснимо пар нејасноћа.

Искандер о којим моделима хелића је реч?

Друго, зар није ту било оружје достављено Србији од стране Руса упркос међународном ембаргу? (то су речи једног од британских војника задуженог за храну и воду која је допремљена Русима након договора)

Ако је уопште у питању нека техника.

Да ли је могуће да је у питању био гнев руских команданата који бивају искључени из свих одлука од стране НАТОа? Па они одлуче да заузму (како схватам једини већи аеродром у региону који може да прими теже транспортне авионе???) који је итекако требао НАТО-у за сопствене операције. И тиме добију велики аеродром и самим тим контролишу цео регион и доведу "хиљаде трупа" (по њиховим речима) као и то да је "већ неколико батаљона падобранаца спремно за покрет у року од два сата". И тиме би добили Северно Косово под Русијом и Јужно под НАТО-ом. Мада много је ту ствари непознато и о којима се мора размислити. На пример, уколико није у питању била никаква "техника" него стварно заузимање тог региона од стране Русије за њихове потребе, због чега су они тако брзо одустали од тога? (логичан одговор би био да су већ уништили ствари које нису хтели да падну руке НАТО-у. Али откуд уопште та тако важна техника баш ту? Тако близу НАТО снага??) Осим можда то што су рачунали на прелет њихових Иљушина преко Мађарске, Румуније и Бугарске у Србију и потом на Слатину а након што су НАТО генерали сазнали шта се дешава, јавивши надређенима назад на Западу, исфорсирали од тих земаља да забране прелет руских авиона. И тиме руска операција пропада. А опет ново питање је уколико је та операција била толико важна коликом се представља, зар не би рачунали на могућност да им се баш то догоди? (мислим на забрану прелета)

Уфф . . . толико много питања које повлаче једна друго а тако мало одгвороа. Човече. Ако нешто мрзим то је кад ми неке информације нису доступне. Просто речено кад нешто не знам. Дође ми да као у филмовима упаднем у неку ултра страшно много добро чувану супер страва тајну службу где су те информације доступне . . . :dash:
 
Poslednja izmena:
И шта мислите о повлачењу Руса 2003. године по наређењу Владимира Путина? Ево званичног разлога.

Донета је исправна одлука. Русија не може да дозволи да се у присуству њене заставе наставља отимање од Србије земље њених предака, угњетавање и протеривање српског становништва, и албанизација Косова на коме све више влада криминал и тероризам.

генерал армије Андреј Николајев, председник Комитета за одбрану Државне думе РФ, 2003

Дакле Руси више нису хтели да се под њиховом заставом врше злочини над цивилима и да се Русија користи као покриће.

Наша земља није могла да одбрани Србију војним путем. Москва и Београд нису били војни савезници, тј. није их везивао споразум о сарадњи и узајамној помоћи, а да се пред НАТО и САД изађе са упозорењем да ће као одговор на бомбардовање Југославије Москва напасти Вашингтон или Брисел, није било никакве политичке нити правне могућности. Уосталом, 1999. нико од руског руководства на такав корак, чак и хипотетички, не би се усудио.

председник Комитета за одбрану Државне думе генерал армије Андреј Николајев

С једне стране су покушали да докажу како се Русија не сме исписати и како је и даље међународни фактор. Док се са друге критикује руководство Кремља које је те 1999. поступало срамно јер као да су се уплашили сопственог успеха и само се бринули како ће Вашингтон да реагује. Јер временом се изгубила стратешка предност коју је Русија стекла тада заузимањем "ваздушне капије Косова" које је потом припало шиптарима и дошло је до тога да се Руси нису ама баш ништа питали ту.
 
Јаоо људи ја сам тек сад схватио шта сам урадио. Написао сам саставе и саставе и покренуо милион различитих тема и питања!!!! Захуктао сам се и нисам обраћао пажњу.

Проблем је што не волим овако да причам, јер ја мислим 300 и причам 200 на сат, па не могу ни да стигнем да изоговорим све оно о чему мислим и шта ми лети кроз главу. Једино нормално могу да разговарам уживо кад не морам да чекам на одговор. Кад сам стављен на муку као овде, видите шта се деси . . .

ПОНИЗНО СЕ ИЗВИЊАВАМ :worth::sad2:
 
Јаоо људи ја сам тек сад схватио шта сам урадио. Написао сам саставе и саставе и покренуо милион различитих тема и питања!!!! Захуктао сам се и нисам обраћао пажњу.

Проблем је што не волим овако да причам, јер ја мислим 300 и причам 200 на сат, па не могу ни да стигнем да изоговорим све оно о чему мислим и шта ми лети кроз главу. Једино нормално могу да разговарам уживо кад не морам да чекам на одговор. Кад сам стављен на муку као овде, видите шта се деси . . .

ПОНИЗНО СЕ ИЗВИЊАВАМ :worth::sad2:

Naravno da si pokrenuo milion drugih pitanja, ali da ti pojednostavim - moj prethodni post je odgovor na vecinu tvojih pitanja. Sve drugo, sto si pomenuo su varijante. Rusi su imali dogovor sa amerima da se otvori sektor , ruski sektor, koji bi pokrivao Kosovsku Mitrovicu sa okolinom, otprilike gde i danas drze Srbi teritoriju. Plan je bio da se svi prognani Srbi smeste na toj teritoriji i da ukupan broj ruskih vojnika u nekom periodu dostigne 7000. To bi bilo dobro uporiste za dalje delovanje. Nije doslo do toga iz razloga sto su Rusi pre toga pristali da glavna komanda bude Brisel, odnosno nato, tako da su oni bili pod njihovom "komandom". Cekali su da ispune svoj deo dogovora koji, naravno, lazljivci i protuve kao i uvek, nisu ispunili. Zato je Putin i rekao da nema smisla. Sve ostalo sto si naveo su pitanja i potpitanja koja , iskreno, mnogo komplikuju shvatanje prave situacije, ali ne resavaju nista.
 
Хахаха не баш. Мени искуство говори другачије. Мада претпостављам то зависи од много чинилаца. На пример, два лика из комшилука су отишли да раде у Русији на пар месеци и обојица су се вратили са женама хахахаах =) Е сад, они су довели своје неке другаре (и наравно ја сам се створио ту) и кад су ми причали откуд се познају и то описали су идентичну ситуацију коју сам навео. Обрадовали су се кад су видели да су они Срби, рекли су да им је жао што нам нису помогли кад нам је било потребно као и то да су они били једни од добровољаца који су се потписали и само чекали да их позову (да их позову наше организације, које наравно ништа нису урадиле). Ако се сећате то је било онда кад је почело бомбардовање и кад су се позивали добровољци у Русији да "иду да бране браћу Србе". Кад је почело бомбардовање увече, већ сутра до поднева је било спремно 25 људи, а док је трајала агресија, скупило се више стотина. Не само да се боре, сећам се оног чикице што је тад имао 73 године и пријавио се да буде преводилац пошто прича одлично енглески и немачки. Само се чекало на позив из амбасаде Југославије, који наравно није дошао. Е сад што се тиче личног искуства, нажалост још увек нисам имао прилике да идем у Русију али зато сам имао прилике да упознајем Русе који су долази овамо. Не само по позиву, већ и по самосталном нахођењу. И као што рекох извињавали су се за то што се десило, али су свесни да је тад Русија била не баш у завидној ситуацији и вођена "издајником пијаним Јељцином" по њиховим речима. Европски Руси су итекако свесни наших вишевековних односа и заједничких веза у виду вере, језика, културе, порекла итд. Ти Руси цене Србе и Србију. Е сад, имаш ти и оне косооке Русе на супротном крају Русије, који за највећег пријатеља Русије и Руса сматрају Кинезе и којекакве монглоиде који живе уз границу. За њих ни Срби а чак ни Белоруси или Украјинци не представљају апсолутно ништа. Све зависи које Русе сретнеш. И ти код наш имаш евроталибана пун *****, који мрзе прво што су Срби а потом и све остало повезано са нама па и Русију. Друго много значи да ли си срео Руса из Москве, образованог и ученог човека, или си срео Руса из села са 500 људи. Разумеш? Иста ситуација као и код нас.

И нисам споменуо, нисам мислио на Русе са тематских сајтова како ти рече, него другачије, преко на пример YT или рецимо преко неких страних форума итд. Друго сретао сам и туристе по Новом Саду и Београду. Па не знам различити скупови, трибини итд. итд. Са некима сам чак и одржао контакте.

Па ево Бранчезе, прво да ти одговорим на порекло мојих познанстава: познајем Руце из Москве, Санкт Петербурга, Екатеринбурга, Новосибирска и од мањих градова Усинск, Парма, Ухта, Инта, Воркута, али и градићи на југу Русије, који су око Сочија. У сталном контакту сам са једним нашим гастарбајтером, нишлијом, који ради у Русији око 20 година и на јаком трговачном радном месту се налази и са једним Русом, који је из Новосибирска, али је послом пресељен у Москву.

Истина, познајем их доста и могу само рећи, да када је познанство створено силом прилика (дакле нису људи, који желе допутовати у Србију као туристи, нити су неким другим видом лепших намера повезани са Србијом), што послом, што случајним сусретима, тада је по мом мишљењу бољи узорак. Наиме, срео сам и једног бившег морнара, који је крајем осамдесетих са својом крстарицом-разарачем боравио у лукама СФРЈ и који, попут и тог падобранца, говори веома слично људима, који имају познанства са тобом. Остали су више резервисани и заиста не истичу много српско-руско пријатељство или братство. Имаш наравно и говвана, који нам се ругају и подсмевају. Имаш готово свега, али по мојим искуствима, ретки су они који говоре лепо о нама и са искреном свешћу о православној, језичкој и генетској припадности истој породици.

На пример, ја када се не успем обријати по пар дана (последњи пут сам у Русији заглавио 16 дана), гледају ме са великим подозрењем, јер према њиховом увреженом мишљењу, ја са својим "необријаним" изгледом, одговарам стереотипу Чечена, а када кажем да сам Србин, ништа битно се не мења, односно нема неке промене расположења. До сада, за пет година мојих посећивања Русије, ја сам само сада два пута чуо "Браћа Срби".

Посећујем један руски сајт са војном тематиком и тамо имамо сличне људе, који говоре о братству, али много више је прагматичара, који говоре о практичности "Јужног Тока" и неким политичким курсевима, које наше владе заузимају.

Такође, ако на одабраном видеу са сајта "Youtube" поставим коментар, биће правих пријатељских коментара, али дефинитивно ће бити мање руса србофила, него што има срба русофила.

Једино не спорим да када уђем у руску православну цркву и кажем да сам Србин, да ће многи знати ко је ушао и да ће се према мени односити као према госту из далеке братске земље.

Овај наш последњи војни рат, спомињу само неки и обично управо то и кажу: штета што вам нисмо тада помогли.
 
На који део моје писаније се ово односи? Претпостављам на Слатину?? Не, просветли ме :whistling:

:D :bye:

Bas tako .;)
Svestan si da se mnoge stvari za koje po neko od nas i zna ili misli da zna , nisu "za javnu upotrebu" iz sasvim razumljivih razloga .
Nije Ti potrebna zakletva o drzanju tajne - tajnom , ako si i malo svestan da neke stvari kad - tad mogu opet nekom da zatrebaju ili mogu nekome da naskode u raznim oblicima.
Pre ili kasnije , mnogo toga se dozna , ali zar mora bas od nas ? :rtfm:
 
Хтедох да одгледам документарац "Moral Comat: NATO at War" из 2000. али никако да нађем снимак да ваља. Верујем да је обична пропаганда али опет волим да погледам, чисто да знам шта се другима пласира =)

(Увек треба бити свестан обе стране новчића :think:)

Знате ли где може да се нађе? На ЈТ има нешто испресецано али то ми се баш не гледа тако . . .
 
Хтедох да одгледам документарац "Moral Comat: NATO at War" из 2000. али никако да нађем снимак да ваља. Верујем да је обична пропаганда али опет волим да погледам, чисто да знам шта се другима пласира =)

(Увек треба бити свестан обе стране новчића :think:)

Знате ли где може да се нађе? На ЈТ има нешто испресецано али то ми се баш не гледа тако . . .

A sadrzaj je o cemu?
 
О ОВОМЕ СЕ НИШТА НЕ ЗНА!
КАТЕГОРИЈА ПОДСЕЋАЊА / ДАНА 12/09/2013 У 5:40 ЧАСОВА /

Заробљени српски војници од стране америчких у јулу 1999.
Грешком или намерно, неко их је послао у канџе америма.
Како и зашто???

После пет дана проведених у бази бонстил која је тек почела да се гради, ослобођени су и предати нашим надлежнима на Кончуљу…
Аутор фотографија извесни SGT Craig J. Shell, U.S. Marine Corps


Дан Ветерана
 
Jos nije ustanovljena linija kopnene zone bezbednosti, u stvari na papiru jeste, ali u praksi ne bas. Nasi su "zarobljeni" kada su presli zamisljenu liniju razgranicenja. Bilo je potrebno upoznati teren kojim bi se patrole kretale. Takvih, nazovi, incidenata je bilo desetak. Nista novo, vec vidjeno svuda po svetu. Ali, bas zbog ovih slika koje si postavio, cekam da se pojave slike na kojima je Legija sa svoja dva coveka dosao do njihove "prijavnice" na ulazu u njihovu bazu. To bi trebalo videti
 

Back
Top