Kada staviti zavoje

Micko1

Početnik
Poruka
9
Moja devojka vec par meseci radi kao kasirka i konobarica (oko 17 sati dnevno sedenja, stajanja i voznje autobusom) ukljucujuci i vikend. Posto joj vise nikakve kreme i preparati ne pomazu da smanji otekline na stopalima i listovima, hoce da pocne sa koriscenjem zavoja, ali ne moze da ih nosi na konobarskom poslu (popodne). Molim sve koji imaju iskustva sa ovakvim problemima za savet - da li da stavi zavoje ujutru pre polaska na rad u samouslugu pa da ih skine popodne, da li odmah posle zavrsetka smene u kaficu ili tek kad stigne kuci? Hvala unapred!
 
Nista od toga, cim joj se ukaze prilika nek podigne noge, u apotekama ima vise preparata za mazanje nogu koji daju osecaj svezine, smanjuju bol i otok , nek ne nosi stikle ...u krajnjoj liniji vruce je, vrucina plus stajanje,svi prolazimo kroz to.
 
sto se tice zavoja ne bih preporucila jer je potrebno strucno umotavanje tako da pritisak bude najveci oko zgloba a manji iduci prema listu,a to sama ne verujem da ce uspeti ,ako pogresno umota moze napraviti jos gore.
drugo resenje su elasticne carape koje imaju i bolji efekat.
postoji samo jedan model tih carapa koje su stvarno medicinski prihvacene,,,znaci ne kod kineza ili po apotekama one koje kostaju 500-600 din...ove kostaju oko 2000-3000 din...ali na zalost ne mog trenutno da se setim kako se zovu,reci cu ti sutra.

carape se preporucuju kod dugotrajnog stajanja i sklonosti oticanja nogu da bi se zastitile vene.
stavljaju se ujutru u krevetu pre nego sto se noge spuste dole na pod.
skidaju se uvece...ako mora da ih skine posle podne mora da bude svesna da ce joj sve jedno nastati otoci nakon popodnevne smene.
 
Micko1:
Moja devojka vec par meseci radi kao kasirka i konobarica (oko 17 sati dnevno sedenja, stajanja i voznje autobusom) ukljucujuci i vikend. Posto joj vise nikakve kreme i preparati ne pomazu da smanji otekline na stopalima i listovima, hoce da pocne sa koriscenjem zavoja, ali ne moze da ih nosi na konobarskom poslu (popodne). Molim sve koji imaju iskustva sa ovakvim problemima za savet - da li da stavi zavoje ujutru pre polaska na rad u samouslugu pa da ih skine popodne, da li odmah posle zavrsetka smene u kaficu ili tek kad stigne kuci? Hvala unapred!

Izvini sto upadam ali to je HEROJ to nije devojka.
 
Hvala dr na savetima, ali moja Jeca obilato koristi hepatrombin za koji su nam rekli da je najjaci, a tri jastuka drzi pod nogama od kako izadje ispod tusa dok ne ustane, pa su joj ujutru opet izoblicene i zategnute kao da je tek usla u kucu, i tako vec skoro tri nedelje.

Amfibiji mnogo hvala, a jos vise ako mi kaze kako se zovu te elasticne carape, cini mi se da one mogu Jeci makar malo da ublaze tegobe a i bas hocu da joj zastitim vene jer me jeza hvata kad se setim komsinice koja je sa 38 godina otisla u invalidsku zbog tromboze!

Za Djuru (ako je Djura, po avataru se ne bi reklo :) – moja devojka je heroj ali u isto vreme i fanatik, ja pokusavam da je odgovorim od fix ideja zbog kojih je zapela da radi dva posla celog leta ali mi ona samo kaze kako je punoletna. Zato su joj noge sad toliko punoletne da jedva ulaze u dva broja vecu obucu :(
 
Vidi Micko, u svakom slucaju bi trebalo da poseti lekara, ako zeli da pomogne sebi. Pogotovo, ako joj je namera da nosi kompresione carape. Ako ipak ima nameru da to radi na svoju ruku, mora da povede racuna o pritisku koji one vrse. Znaci, ne bi trebalo da pretera sa tim... Onoliko koliko sam se ja raspitao, za nju bi bilo sasvim dovoljno da kupi carape cija je kompresija 12 - 15 mm zivinog stuba. Takve carape moze kupiti i po apotekama, ili cak u Merkatoru. Polzela proizvodi model, koji se zove Flair - ako se ne varam. I te carape kostaju upravo 500 - 600 din. kao sto je Amfibija pomenula. Skuplje carape se koriste u ozbiljnijim slucajevima i mogu se nabaviti u Katicevoj ulici br. 4. Mislim da se firma zove Cydonia... Verujem da bi tamo mogla dobiti i savet od ljudi koji se bave distribucijom tih carapa.
 
Hvala i Julijanu, pogledacu svakako na svim tim mestima, samo me buni da li moja devojka spada u te teze slucajeve ili ne? Problem je u tome sto nema sanse da ode kod lekara da je pogleda niti sama da dodje bar kod tih distributera, pa bih morao ja da opisujem njeno stanje. Koliko ja mogu da makar ovako iz svoje koze procenim, ako su za dva meseca stopala, zglobovi i listovi potpuno izjednaceni po debljini (a bar 10% deblji nego sto su bili pre toga, a i noge su joj ranije imale normalan oblik) i ako je koza neprestajno sjajna od zategnutosti, a osecaj tezine hronican i stalno se povecava i nikakvi preparati ne pomazu vise (ni dr-ov veneton), onda mi se cini da samo ova jaca varijanta moze makar malo da uspori dalje pogorsanje.

A ovo sto kaze Amfibija da ce joj se otoci vratiti po podne, zato sam i pitao da li moze da stavi elasticne carape po zavrsetku smene, ubedljivo najgore stanje joj je kad posle celodnevnog mucenja sedi ili stoji u autobusu (od Bloka 70 do Petlovog brda), pa bi joj mnogo znacilo da tada nekako suzbije povecanje otoka.
 
Ako je situacija takva kako je opisujes onda onda nju treba da pregleda lekar, mislim jedno je sto svi stojimo pa nam oteknu noge,plus vrucina a drugo je to sto ti opisujes, to je vec za jedan ozbiljniji pregled.
Normalna radna nedelja traje 40h, jeli bas toliko stani pani da mora da radi dva posla?koliko ima godina?
 
Uf, to sa poslom je potpuno iracionalno, hoce sama da zaradi za more, a na kraju nece ni moci da ode tamo nego u krevet! Ima 28 godina, a nadam se da cu uspeti da je oteram kod lekara na pregled. Mislite li da bi zaista elasticne carape mogle da joj pomognu i da li moze da ih stavi posle posla kada krene kuci?
 
Nisam sigurna, jer ako se to ne povlaci posle lezanja, plus sve ovo sto si napisao mislim da je bolje da je pregleda lekar, da uradi jednu laboratoriju, cisto eto da se malo prekontrolise pa onda da vidimo kako stoje stvari.
28 godina je mlada osoba, to bi bez obzira na tempo trebalo da se povuce posle tusiranja hladnom vodom, prespavane noci, raznoraznih mackalica...carape se navlace ujutro, ta varijanta posle celog radnog dana ne savetuje se, zapravo to se ne radi.
 
Carape se zovu: VARIZMA ! i imaju sve pohvale od vaskularnih hirurga ali i ja se slazem da ne bi bilo lose da poseti lekara.
Mada...eto i ja imam slican problem leti i ponekad cak ni nakon prespavane noci otoci ne splasnu potpuno ako sam dosta stajala prethodnog dana.
I upravo sada se spremam da namazem svoj Essaven gel :-D

pozdrav

ps: carape se stavljaju iskljucivo ujutru pre spustanja nogu na zemlju dok se vene jos uvek nisu napunile krvlju maksimalno !
 
Hvala Amfibijice! Potrazicu i Varizmu i sve sto mi je Julian preporucio, pa ce valjda nesto pomoci do kraja leta! Cuo sam za esaven, jesi li samo njega koristila? Zanima me da li je mozda bolji od hepatrombina i venetona po tvom iskustvu, ako si koristila i te preparate?

Za dr samo jos jedno pitanje - sta od laboratorije treba da se uradi, cisto da nas ne zavlace 100 godina?
 
Pazljivo sam procitala sve postove na ovu temu. Micko mislim da tvoja devojka ne treba da se sali sa tim oteklinama na nogama. Naime mom decku je pre dve godine otekla samo desna noga i tako danima, cak ga je i bolela (sglob i stopalo) otisao je na pregled i ustanovljeno je da ima upalu limfnih sudova. On naime ima vec godinama (od puberteta) problem sa venama na nogama, cak ih je u svojoj 22. godini zivota i operisao. Ali tvoja devojka svakako treba da ode na pregled kod lekara i to sto pre. Nije zezanje, moze da se iskomplikuje. Terapija mom decku je u prvo vreme bila mirovanje i mirovanje i prepisane su mu carape za vene (izmedju ostalog lekar treba da odredi koje carape koja kompresija, on ih je kupio u Scholl-u) takodje plivanje, plivanje, plivanje i voznja biciklom.

Nadam se da ce tvojoj devojci uskoro biti bolje, ali svakako prvo kod lekara!!!!!
 
Micko1:
Hvala Amfibijice! Potrazicu i Varizmu i sve sto mi je Julian preporucio, pa ce valjda nesto pomoci do kraja leta! Cuo sam za esaven, jesi li samo njega koristila? Zanima me da li je mozda bolji od hepatrombina i venetona po tvom iskustvu, ako si koristila i te preparate?

Za dr samo jos jedno pitanje - sta od laboratorije treba da se uradi, cisto da nas ne zavlace 100 godina?
Nema tu zavlacenja, klasicne pretrage, plus biohemija.
 
Koristila sam samo Essaven,mislim da je to sve isto..samo marketing bolji ili losiji.

I jos nesto...nisam sigurna da li je Varizma u pitanju,ali postoje carape koje su identicne zenskim svilenim carapama,imaju cak i cipku gore oko butine !!! to sam se sad setila,,,isli smo na neku prezentaciju...

ajd raspitacu se i oko toga
 
Amfibijo, ti si zmaj, takve carape bi Jeca mogla da nosi i na poslu, onda bi joj noge ceo dan bile pod kompresijom!

A zelim da pitam Granit - je li tvoj decko uspeo da se potpuno izleci ili su mu ostale nekakve posledice? Ja se bas i bojim da nije moja devojka upropastila vene i limfne kanale, a koliko znam tu nema trajnog i potpunog izlecenja (cak i operacija ti samo optereti zdrave krvne sudove) nego samo ublazavanja i odlaganja
 
Moj decko je kao sto sam vec rekla operisao vene (i to cele noge) pre mnogo godina. A sto se tice otekline koju je imao pre dve godine, ona je posle lecenja spala i sve je bilo u redu. Naravno da i dan danas pazi da ne stoji dugo u jednom mestu (to je smrt za svake noge, a narociti za one sa prosirenim venama), da ne hoda suvise dugo (znaci ne preteruje). Izbegava toplotu ( i zimi takodje). Znaci ponasa se umereno sto se tice opterecenja nogu. KAo sto sam ranije rekla, savetovano mu je da sto vise pliva i moze da vozi bajs, a borilacke sportove da izbegava (zbog udaraca koji se izvode nogama).

Nego ne gubi vreme ovde sa nama, vec povedi devojku na pregled kod lekara, pa javi kako je proslo.

Uzdravlje!
 
Hvala svima puno, nagovorio sam Jecu da ipak sledece nedelje uzme slobodan dan, ja cu do tada da iskopam neku laboratoriju da uradimo analize kako dr rece (mada sumnjam da je neka hemija u pitanju, na srecu je zdrava kao dren, osim ove muke sa nogama nema nikakvih problema), a pogledacu i po radnjama sve elasticne carape da ih nosi makar pre podne da barem uspori dalje oticanje. Javljam sta smo uradili, a javicu i efekte svega sto budemo preduzeli da pomognemo svima sa slicnim problemima!
 

Back
Top