Tranzitni Pluton

Ok, poshto vidim da me svi ovde ignorishu, jel moze neko barem da mi objasni kako da vidim koje planete ce mi traznitirati u tom periodu. Please, googlam ko nenormalna, i sve vreme, udaram glavom o zid. Konstantno mi nishta nije jasno...:)
A bash imam zelju da nauchim...:|
Kako uopshte gledamo koje planete se kako krecu u sadashnjem periodu u odnosu na nashu natalnu kartu?
www.astro.com, free horoscope, extended chart selection, umesto Natal Chart Wheel izaberes N. chart and transits ili sta te vec zanima...
 
Pitanje: Da li mi boldovani podaci pokazuju sadashnje stanje planeta?
Kliknula sam na extended chart selection....
Ps.nisam mogla da nadjem Natal Chart Wheel i N. chart and transits

Planetary positions
planet sign degree motion

Sun Sagittarius 1°14'53 in house 10 direct
Moon Gemini 16°41'17 in house 5 direct
Mercury Scorpio12°15'06 in house 9 direct
Venus Libra 29°09'59 in house 9 direct
Mars Capricorn 0°59'52 in house 12 direct
Jupiter Libra 4°51'32 in house 8 direct
Saturn Libra 7°06'01 in house 8 direct
Uranus Scorpio 26°11'27 in house 10 direct
Neptune Sagittarius 21°36'53 in house 11 direct
Pluto Libra 23°11'04 in house 9 direct
True Node Leo 13°43'21 in house 7 retrograde

House positions (Placidus)
Ascendant Capricorn 17°28'30
2nd House Pisces 4°30'05
3rd House Aries 16°27'00
Imum Coeli Taurus 15°27'58
5th House Gemini 7°08'03
6th House Gemini 26°20'56
Descendant Cancer 17°28'30
8th House Virgo 4°30'05
9th House Libra 16°27'00
Medium Coeli Scorpio 15°27'58
11th House Sagittarius 7°08'03
12th House Sagittarius 26°20'56

Major aspects
Sun Sextile Jupiter 3°37
Sun Sextile Saturn 5°51
Sun Conjunction Uranus 5°03
Moon Opposition Neptune 4°56
Moon Trine Pluto 6°30
Moon Quincunx Ascendant 0°47
Mercury Sextile Ascendant 5°13
Venus Sextile Mars 1°50
Venus Conjunction Pluto 5°59
Mars Square Jupiter 3°52
Jupiter Conjunction Saturn 2°14
Neptune Sextile Pluto 1°34
Pluto Square Ascendant 5°43
 
Prvo savladaj svoju natalnu kartu pa tek onda gledaj tranzite. Tebi Mars nije u sestoj kuci. U kom ti je znaku Mars, u kojoj kuci i kojim kucama vlada? Ajde prvo to.

Koliko sam ja razumela ovo je standardna natalna karta...
natalna3599919105my2.gif



A po njoj je mars u 12 kuci?
 
Da, Mars je u 12. kući.
Samo polako :wink:

Ono boldovano nisu tranziti tj sadašnje stanje planeta. To su sve podaci iz tvoje natalne karte.

Planetary positions --> položaji planeta po znacima
House positions (Placidus) --> položaji kuća (tj vrhova kuća) po znacima (Placidus je sistem za izračunavanje koji se koristi, jer ih ima više)
Major aspects --> glavni aspekti između planeta.
 
Znaci nikome ne bi pozelela da bude trenutno u mojoj kozi...:|
Ajde fizichki i izdrzavam nekako (imam isijas, koji nikako da prodje, i jedva hodam),
ali me psiha razvaljuje, shto putem raspolozenja, koje je katastrofa, shto putem snova koji me kidaju bukvalno...
Jutros, nakon sna koji je bio tako ziv, nisam mogla da prestanem da plachem....
I shto je najgore, nema nekog posebno jakog realnog razloga zbog kog bi se ovako osecala...
I jel moze neko barem da mi kaze kad bi ovo trebalo da prestane?
 
Pa ne znam, ovako na blic gledano vidim jedino da ti je Saturn pravio kvadrat na Sunce što smanjuje vitalnost i može dati loše raspoloženje ... Možda treba pogledati još nešto.


Hvala...ja pokushavam da rastumachim...ali mi bash neshto ne ide od ruke...
Ne bi bio problem da je loshe raspolozenje u pitanju. Sa njim mogu da se izborim. Sada trenutno se osecam kao da se machujem sa sopstvenom podsveshcu koja mi iz glave konstantno vec par dana izvlachi poprilichno teshke i bolne stvari. I to bez ikakvog realnog razloga u stvarnom zivotu...
Kao da prozivljavam neshto iz proshlosti ponovo...kroz snove...pa onda preko snova i u javi...
A realni okidach za sve kroz shta prolazim, uopshte ne postoji, shto je najgore od svega...:|
 
Izolacija (razlog - ispit) negde malo manje od mesec dana.
I zaista sam je sasvim ok podnosila do pre par dana.
Isijas, negde oko 2 nedelje.
A snovi, 3 dana...ali nisu uopshte oni klasichni ...depresivni...
Dacu 2 primera:
U jednom mi je teshko, gde se pojavljuje osoba koju sam jako volela (iz proshlosti i nemam kontakta vishe sa njom), koja je obuchena skroz u belo, koja me teshi. Napominjem da se radi o zivim ljudima...A to njeno teshenje mi naravno josh teze pada.

Drugi san je bio jutros. Sanjala sam da sam se vratila u proshlost (ne svoju, vec da sam ushla u tudj zivot)...90 - i neke godine, ushla u zivot nekoga ko mi je mnogo znachio, ko me u snu naravno ne prepoznaje (jer smo se upoznali 2001 godine u stvarnom zivotu). U snu (poshto sam ushla u njegov zivot), vidim sve situacije kroz koje je on zaista u realnosti proshao (a u stvarnosti iz znam samo iz priche). Predstavljam mu se, i pricham mu o tome shta ce mu se desiti u buducnosti, i kako sam ja osoba koju ce on upoznati u buducnosti..I tako dalje...Ne zelim da idem u dalje detalje...
Sve u svemu, san je naishao bez ikakvog realnog razloga. Niti sam razmishljala o toj osobi, niti sam imala kontakta sa njom. A progoni me u snovima...i pojavljuje se u nekom totalno decijem i naivnom izdanju...
Nadam se da nisam bila preterano konfuzna...zaista je pricha poprilichno kompleksna i ne bi iznosila neke vece detalje u javnost...
Sve u svemu, prolazim kroz pakao bukvalno...:|
 
Bice da je tranzit Marsa koji je prvo pravio opoziciju sa tvojim Marsom a onda ti kvadrirao Jupitera i ide u kvadrat sa Saturnom doneo dosta problema i verovatno je on uzrocnik isijasa kome si sklona zbog kvadrata izmedju Marsa i Saturna koji imas u natalu. Taj kvadrat je "ojacan" Jupiterom. Posto su Jupiter i Saturn tvoji vladari u konjukciji i trpe kvadrat od Marsa iz XII polja, a Mars se tu ne oseca dobro mada je jak jer je u svojoj egzltaciji, sve to je posledica tvojih podsvesnih blokada i potisnute agresije. Ona se moze odrazavati i na psihickim i na fizickom planu.
Znaci taj kvadrat je trenutno aktiviran i ono sto u sebi nosis je naglasenije no obicno. Za nekih 7-8 dana ce popustiti taj pritisak. Posto ove godine Mars dugo boravi u znaku raka, slicna situacija se moze ponoviti od prve dekade decembra pa do kraja meseca kao i tokom marta, ali slabijeg uticaja.

Emotivno stanje je uzdrmano jer Uran tranzitni kvadrira tvoj Mesec ali slicna stanja si imala verovatno u aprilu ili uzroke tog stanja. Tada je Uran bio na istoj poziciji kao i sada. Ovo je drugi prolaz i trebao bi biti manje intezivan a zavrsice se trecim prolazom pocetkom februara. Do tada bi trebala da rascistis sve jer Uran trazi oslobadjanje.
 
Bice da je tranzit Marsa koji je prvo pravio opoziciju sa tvojim Marsom a onda ti kvadrirao Jupitera i ide u kvadrat sa Saturnom doneo dosta problema i verovatno je on uzrocnik isijasa kome si sklona zbog kvadrata izmedju Marsa i Saturna koji imas u natalu. Taj kvadrat je "ojacan" Jupiterom. Posto su Jupiter i Saturn tvoji vladari u konjukciji i trpe kvadrat od Marsa iz XII polja, a Mars se tu ne oseca dobro mada je jak jer je u svojoj egzltaciji, sve to je posledica tvojih podsvesnih blokada i potisnute agresije. Ona se moze odrazavati i na psihickim i na fizickom planu.
Znaci taj kvadrat je trenutno aktiviran i ono sto u sebi nosis je naglasenije no obicno. Za nekih 7-8 dana ce popustiti taj pritisak. Posto ove godine Mars dugo boravi u znaku raka, slicna situacija se moze ponoviti od prve dekade decembra pa do kraja meseca kao i tokom marta, ali slabijeg uticaja.

Emotivno stanje je uzdrmano jer Uran tranzitni kvadrira tvoj Mesec ali slicna stanja si imala verovatno u aprilu ili uzroke tog stanja. Tada je Uran bio na istoj poziciji kao i sada. Ovo je drugi prolaz i trebao bi biti manje intezivan a zavrsice se trecim prolazom pocetkom februara. Do tada bi trebala da rascistis sve jer Uran trazi oslobadjanje.


Sve shto je napisano ovde je potpuno tachno. Svaka cast.
Najcudnije od svega mi je sto ova situacija i jeste strasno slicna onoj u martu i aprilu ove godine...
Hvalaaa punoooo na tumacenju!!!!:)
 
I bas je dobro receno da imam strasno veliku kolicinu potisnute enrgije i agresije. I imam neverovatnu potrebu da izbacim to iz sebe kroz neki sport, a sprecava me ovaj isijas...
 
A šta te konkretno brine?
Pre svega, Pluton je planeta koja se jako sporo kreće, njen uticaj osećaju uglavnom plutonski tipovi ( osobe sa naglešenom škorpijom u horoskopu). Daleko od toga da ne deluje, ali mora se dosta aspekata poklopiti.
Ti u osmoj kući imaš Mesec u strelcu, ali je u pitanju osma kuća- njom prorodno vlada skorpion, i mesec u njoj je u kući izgona, ne oseća se tu najlepše. Tj Pluton koji ti tu šeta verovatno ti donosi neke brige, možda malo straha, zbog opozicije sa Venerom, možda ti da neke neprijatnosti na ljubavnom planu...ali tu je Jupiter. Za ljude kojima je Jupiter u osmom se kaže da i liši aspekti dosta blaže deluju ( što svakako opet nije pravilo), ali situacija ume biti ublažena....dakle šta tebe konkretno brine?
 
Ih Djuro, na ascedentu!
Kako da nema uticaja. :)
Dobro, zaletoh se malopre sa onom ''naglašenom skorpijom''. :)
Znači, škorpija + acs.+ desc.+ zenit+ nadir.
Važni su aspekti sa Uranom, Neptunom, pa i sa Saturnom jer tu se najlakše nadje hereditarno opterećenje ljudi.
Sa svetlima, takodje, ali ipak deluje najjače u aplikacionim aspektina na osetljivim tačkama horoskopa, naravno, kod markantnih tipova....tako sam naučila od Dupora...ako on laže. lažem i ja. :)
 
Ja mnogo volim Pluton !!! Weeeeeeeeeeeeee ... Skorpija sam u podznaku , Pluton mi je u Skorpiji u prvoj , a Sunce , Merkur i Venera su mi osmoj kuci !!!
I love it , weeeeeeeeeeeeeeeeee ...

8) :-o :eek:
 
Ih Djuro, na ascedentu!
Kako da nema uticaja. :)
Dobro, zaletoh se malopre sa onom ''naglašenom skorpijom''. :)
Znači, škorpija + acs.+ desc.+ zenit+ nadir.
Važni su aspekti sa Uranom, Neptunom, pa i sa Saturnom jer tu se najlakše nadje hereditarno opterećenje ljudi.
Sa svetlima, takodje, ali ipak deluje najjače u aplikacionim aspektina na osetljivim tačkama horoskopa, naravno, kod markantnih tipova....tako sam naučila od Dupora...ako on laže. lažem i ja. :)

Pitam te jer me brine cuvena 2010-ta....kada ce po solaru on biti u Jarcu u sestoj, i graditi kvadrat sa Uranom ( u konjuk. sa Jupiterom pa samim tim i Jupiterom ) koji su u desetoj , kao i sa Saturnom i Merkurom koji su u cetvrtoj...
Pa me sve to jako bruine i ne znam sta da mislim apropo tog solara....Inace u natalnoj mi je u kvadratu sa MO koji je na MC-u.....takodje je u konjukcijama sa Venerom ,Marsom i Suncem ( natalno) ....

Ovaj solar me bas sekira jer nema ni jedan jedini trigon, sve sami kvadrati od plutona ...ostale su konjukcije.
Znam da se solar negde mora poklopiti sa natalom da bi se mogla dati kakva takva slika...al evo npr....meni je ove godine u solaru bio zmaj...no ono sto ej zanimljivo je uran koji se nalazio u devetoj...i zaista ove godine sam jako puno putovala...u neke zemlje o kojima zaista nisam ni razmisljala....U natalu taj uran je neaspektovan....i nalazi se u prvoj kuci...Dakle ne nalazim vezu....a opet je ucinio svoje.

Ma ne znam...
 
sevilja hvala na trudu
a eh sta me ne brine??? ali se mnogo uznemirim kad vidim neku guzvu planeta a ne znam to da protumacim.
Po tranzitu jupiter uskoro prelazi preko natalnog meseca a zatim i preko jupitera (to bi trebalo mozda da donese i neko nasledstvo a znamo kada se dobija nasledstvo ....) a onda pluton prelazi preko natalnog jupitera
znaci najvise se plasim da ne izgubim nekog bliskog, i mnogo brinem o deci
 
Ljudi poshto su se meni planete tako katastrofalno naredjale, jel zna uopshte neko kada ce najveci deo ovih groznih aspekata proci. Pretpostavljam u 2008, i da li uopshte moze biti gore od ovoga sada, ili je najgori deo proshao?
I takodje me zanima da li je jachi uticaj plutona u strelcu (gde mi je sunce) ili kada predje u jarac (ascedent)?
I shta mogu da ochekujem od ovog saturna u 8, sa celom ovom kombinacijom koja je aktuelna?
Mislim....navikla sam i poprilichno se izveshtila u prolazenju teshkih situacija...ali ovo traje i traje....:|
 

Back
Top