Tasos (Limenas) u septembru ...

Nije tacno da je Limenas lucki grad, pristaje samo trajekt. To je najvece mesto , simpaticno, mada je za moje pojmove i to malo mesto. U tom periodu za vreme ne znam, ima 3 plaze, gradsku, koja je ok, ako uzmes pice imas besplatno suncobran i lezaljke,a moze i bez ima hlada, Vournelis koja je onako malo divlja i ko to voli simpaticna, i tu je vecina vila za koje je navedeno da se nalaze u novom delu(to je i najbolji deo Limenasa) i Tarzanas koja je lepa i sredjena i ima neke vodene zabave. Naravno i Makrijamos do koga ima 2km, ulaz se placa cini mi se 2E, nije los kompleks, ali je tu najprljavija voda, jer je u uvali, a ima puno ljudi.A cene su otprilike 10% vece nego u Beogradu.
 
Mi smo prošle godine letovali u Limenasu 01-09.-21.09. inače po meni najbolje
odredište za letovanje pod uslovom da ideš kolima ili rentiraš auto koji je u septembru
bio oko 40E dan. Sva druga mesta su sela što se meni i mojoj porodici
nije dopalo za letovanje ali za obilizak i kupanje na nekoj od plaža OK. SEPTEMBAR JE JAKO HLADAN NA TASOSU I TEMPERATURA VAZDUHA I TEMPERATURA MORA SU UŽASNI. MI SMO SE SMRZAVALI. TOPLO JE RECIMO OD 12.30 DO 15.30 A ONDAAAAAAA BRRRR . OD 21 - og dana kupali smo se nekih 10-12 dana ( i tada je bilo hladno ali stisli smo zube). U tom periodu na Tasosu ima jezivo puno pčela pa ako imate alergije nemojte na Tasos. A, samo još ovo, Tasos imam divnu prirodu i jako čisto more. Da nema pčela verovatno bih svake druge - treće godine letovala tamo, ali zbog pčela i klime koja je slična klimi u Beogradu nemam nameru da idem još koji put.
pozz :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top