pomoc oko PHP

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
POceo sam da ucim php kako bih ga primenio na web prezentaciju.Koristim knjigu "PHP4 vodic za programere"(cisto ako je jos neko koristi),i dosta se slabo snalazim:
Radio sam primer iz knjige,gde se jedna strana deli na 2,3,4 sablona:
1.sablon je html gde ide na primer

<html>
<head></head>
<body >
<table>
<tr><td> {BODY} </th></tr>
</table>
</body></html>

a 2.sablon ide

<h3>{PRODUCT_NAME}</h3>

Naravno i jedan i drugi sablon imaju ime sa ekstenzijom .tpl
I ide dodatak <?php skripte koja ih povezuje....Posto ima 5 sablona,ja ne vidim (odkucao sam ih u DW snimio u lokalni folder(mislim da za to ne treba baza podataka).To bi trebalo da bude na fazonu Frame(ako sam dobro shvatio)samo sto kod mene ne radi(ne povezuje)?!
Kao i svaka knjiga-objasnjenje nije najbolje obrazlozeno,pa se svodi da sam provalis...Isto me interesuje da li vi ostali koji koristite php za svojhe prezentacije-morate sami da programirate ili koristite neke gotove skripte i sablone???Tacnije koliko php treba da se zna ,da bi se primenjivao u web prezentaciji???
 
red boy:
POceo sam da ucim php kako bih ga primenio na web prezentaciju.Koristim knjigu "PHP4 vodic za programere"(cisto ako je jos neko koristi),i dosta se slabo snalazim:
Radio sam primer iz knjige,gde se jedna strana deli na 2,3,4 sablona:
1.sablon je html gde ide na primer

<html>
<head></head>
<body >
<table>
<tr><td> {BODY} </th></tr>
</table>
</body></html>

a 2.sablon ide

<h3>{PRODUCT_NAME}</h3>

Naravno i jedan i drugi sablon imaju ime sa ekstenzijom .tpl
I ide dodatak <?php skripte koja ih povezuje....Posto ima 5 sablona,ja ne vidim (odkucao sam ih u DW snimio u lokalni folder(mislim da za to ne treba baza podataka).To bi trebalo da bude na fazonu Frame(ako sam dobro shvatio)samo sto kod mene ne radi(ne povezuje)?!
Kao i svaka knjiga-objasnjenje nije najbolje obrazlozeno,pa se svodi da sam provalis...Isto me interesuje da li vi ostali koji koristite php za svojhe prezentacije-morate sami da programirate ili koristite neke gotove skripte i sablone???Tacnije koliko php treba da se zna ,da bi se primenjivao u web prezentaciji???

PHP:
<?php include('templates/index.tpl') ?>

To je vrlo korisno zbog samog dizajna sajta, jer napravis header.php i footer.php i posle samo ubacujes sadrzaj u sredinu a sajt zadrzava svoju celinu.

Upravu si PHP se tesko uci iz knjige tj. moras dosta toga sam da provalis, ali to vec zavisi od stepena inteligencije, jer naravno ne mogu svi ni da budu programeri.
 

Back
Top