Lubenica i holesterol...

rekla mi je drugarica(znas kako je slatka!?:)),al'smo samo drugari,jbg:(,ja ocu, ona nece,uf koji offtopic:), njen tata je hasao celo leto samo lubenicu...i nesto mu nije bilo dobro,otisao kod lekara...ha,povisen holesterol,sta ste hasali...a)lubenica b)nesto drugo c)nesto trece,on zaokruzi pod a):) i oni kazu da je od toga...pa me zanimalo...eto, zbog zato:)
 
zoranpetrovic84:
rekla mi je drugarica(znas kako je slatka!?:)),al'smo samo drugari,jbg:(,ja ocu, ona nece,uf koji offtopic:), njen tata je hasao celo leto samo lubenicu...i nesto mu nije bilo dobro,otisao kod lekara...ha,povisen holesterol,sta ste hasali...a)lubenica b)nesto drugo c)nesto trece,on zaokruzi pod a):) i oni kazu da je od toga...pa me zanimalo...eto, zbog zato:)
Duhovito,intrigantno i poučno u isto vreme-retka kombinacija.
Još kad bi neko uspeo da detaljnije obrazloži ovu činjenicu,bilo bi fenomenalno :razz: ...i korisno pred sezonu lubenica.
P.S.Da se "naslonim" na pikax,ali zaista je teško prihvatiti takvu istinu o tim divnim plodovima.Čovek uči dok je živ...
 
Nadjoh odgovor....koji sam i pretpostavila...
Mi obicno obicno jedemo velike porcije iste...:D, a razlog je secer...
Dakle, ZP84 - istina je..:D

Medjutim, u umerenim kolicinama ( i kod osoba sa povisenim holesterolom ) ne steti....
 
pikax:
Nadjoh odgovor....koji sam i pretpostavila...
Mi obicno obicno jedemo velike porcije iste...:D, a razlog je secer...
Dakle, ZP84 - istina je..:D

Medjutim, u umerenim kolicinama ( i kod osoba sa povisenim holesterolom ) ne steti....
Pošto je opšte poznato da ni u čemu ne treba preterivati,možda je izlišno i diskutovati o ovome,ali mi je ipak čudno što ovde i trigliceridi nisu uključeni u priču?Obično su oni prvi na udaru kod ljubitelja šećera.
 

Back
Top